Latvija kopā ar 13 ES dalībvalstīm iestājas pret kohēzijas un tiešmaksājumu finansēšanas samazināšanu nākamajā ES budžet


foto;i Ārlietu ministrija
2018. gada 29. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Kohēzijas draugu grupas samitā Bratislavā, Slovākijā.

E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību turpināt labklājības atšķirību izlīdzināšanu starp ES dalībvalstīm. "Kopš pievienošanās ES visas mūsu valstis ir daudz ieguvušas no kohēzijas politikas. Latvija finansējumu ir izmantojusi gudri, investējot to Latvijas attīstībai būtiskos projektos un programmās. Uzskatām, ka kohēzijas politikai arī turpmāk jābūt vienai no galvenajām prioritātēm ES daudzgadu budžetā. Šī iemesla dēļ Latvijai nav pieņemams Eiropas Komisijas priekšlikums par kohēzijas politikas finansējuma samazinājumu," uzsvēra ārlietu ministrs.

Vienlaikus E. Rinkēvičs atzina, ka vēl ir pietiekami daudz laika, lai atrastu pareizo līdzsvaru starp finansējumu jauno politiku īstenošanai un dalībvalstu labklājības atšķirību izlīdzināšanai.

Ārlietu ministrs arī izcēla nepieciešamību turpināt investēt infrastruktūras savienojamības projektos, uzsverot Rail Baltica nozīmi Baltijas reģiona attīstībā.

Informācijai

Kohēzijas draugu grupas samitā piedalījās pārstāvji no Bulgārijas, Čehijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Itālijas, Kipras, Latvijas, Lietuvas, Maltas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ungārijas, Eiropas Komisijas un Eiropas Investīciju bankas.

i Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli