Parlamentārā sekretāre uzsver nepieciešamību turpināt aktīvu ES iesaisti Centrālāzijas reģionā un aicina sniegt ...


foto;azertag.az
Parlamentārā sekretāre uzsver nepieciešamību turpināt aktīvu ES iesaisti Centrālāzijas reģionā un aicina sniegt atbalstu Ukrainas reģioniem pie Azovas jūras.

2018. gada 19. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē.

Ārlietu padomē tika diskutēts par ES attiecībām ar Centrālāzijas valstīm, gatavojoties 23. novembrī plānotajai ES-Centrālāzijas ārlietu ministru sanāksmei. Parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību turpināt aktīvu ES iesaisti Centrālāzijā, īpaši tādās sadarbības jomās kā ekonomiskā izaugsme, drošība, savienojamība, izglītība un laba pārvaldība. Tas viss veicinās pozitīvu fonu reģiona stabilitātes un drošības, kā arī ekonomiskās situācijas uzlabošanai.

Diskusijā par konfliktu Ukrainā Z. Kalniņa-Lukaševica nosodīja 11. novembrī notikušās nelikumīgās “vēlēšanas” t.s. “Doņeckas un Luhanskas Tautas Republikās” un uzsvēra, ka Latvija neatzīst to rezultātus. Parlamentārā sekretāre pauda atbalstu spēcīgai ES atbildei sankciju veidā. 

Dalībvalstis bija vienisprātis, ka kopš Krimas tilta atklāšanas š.g. 15. maijā Azovas jūrā ir ievērojami saasinājusies situācija. Krievijas veiktās kuģu pārbaudes un jaunais tilts apgrūtina starptautisku kuģu satiksmi starp Melno un Azovas jūrām, aizšķērsojot ceļu lielākiem kravas kuģiem, tādejādi ietekmējot Austrumukrainas ekonomisko situāciju. Parlamentārā sekretāre pauda bažas par Krievijas rīcību Azovas jūrā un aicināja ES institūcijas vērtēt, kā atbalstīt tos Ukrainas reģionus, kuri visvairāk cieš no Krimas tilta celtniecības radītās ekonomiskās blokādes.

Tāpat Ārlietu padomē tika pārrunātas aktualitātes Bosnijā un Hercegovinā, t.sk. 7. oktobrī notikušās vispārējās vēlēšanas un reformu procesu gaita, kā arī situācija Jemenā.

Savukārt Ārlietu padomes kopīgā sesijā ar aizsardzības ministriem darba kārtībā ir aktualitātes ES drošības un aizsardzības politikā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli