Sveicieni Latvijai 100. dzimšanas dienā

Ne tikai Latvijā godinām mūsu valsts proklamēšanas simto gadadienu. Liels paldies daudzajiem Latvijas draugiem un uzticamiem sabiedrotajiem visā pasaulē, kas, izgaismojot dažādus arhitektūras un dabas objektus Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga krāsās, sveic mūs nozīmīgajā valsts gadskārtā un svin līdz ar mums!

Kaimiņvalstī Lietuvā, Viļņā, 18.11. pulksten 12.00 Lukišķu laukumā notika Latvijas karoga pacelšanas ceremonija, kurā piedalījās Seima spīkers Viktors Pranckietis un citas amatpersonas, ārvalstu vēstnieki un diplomāti. Latvijas un Lietuvas valstu himnas izpildīja Lietuvas militārais orķestris. Ceremonijā piedalījās arī Lietuvas Nacionālo bruņoto spēku godasardze. Svinīgo karoga pacelšanu organizēja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Latvijas karoga krāsās izgaismots arī Trīs krustu kalns un divi pilsētas tilti, tādējādi pievēršot lielākas Lietuvas sabiedrības daļas uzmanību Latvijas valsts simtgadei.

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā Latvijas karoga krāsās tika izgaismota Igaunijas valdības ēka, Tallinas Brīvības laukums un Tartu iela, kas ir viena no centrālajām pilsētas artērijām un caur kuru plūst satiksme Tallinas–Tartu virzienā.

Savukārt 18.11. rītā pie Latvijas vēstniecības ēkas pulcējās Igaunijas valdība un dziedāja Latvijas himnu, kam sekoja cienasts vēstniecībā.

Valsts svētku vakarā 18.11. norisināsies Latvijas simtgades svinības Igaunijas nacionālajā muzejā Tartu, kas būs noformēts Latvijas karoga krāsās.

Kanādā un Amerikas Savienotajās Valstīs Latvijas karoga krāsas rotāja Niagāras ūdenskritumu, 17.11. pulksten 21.00, 22.00 un 23.00 uz 15 minūtēm, radot neaizmirstamu gaismas efektu trīs ūdenskritumu grupā. 

No 16. līdz 18.11. ASV pilsētā Portlandē izgaismots arī Morisona tilts.

Savukārt Kalifornijas pavalstī 16.11. no saulrieta līdz pusnaktij Latvijas krāsās rotājās Sanfrancisko rātsnams, kur tika izkārts arī mūsu valsts karogs.

18.11. sarkanbaltsarkanās krāsās varēs aplūkot Grandparka strūklaku Losandželosā, Kalifornijā.

Latvijas karoga krāsas rotās arī vairākus objektus Kanādā: Hamiltonas pilsētas zīmi un domes ēku Ontario provincē (10.-19.11.), Toronto pilsētas zīmi (18.11. un 19.11. plkst. 9.00), “Kanādas nacionālo” torni (TV CN Tower) (18.11. vakarā), Britu Kolumbijas multifunkcionālo stadionu (BC Place) Vankūverā (18.11. no plkst. 4.30 līdz saullēktam un no saulrieta līdz plkst. 21.00), kā arī High Level Bridge – tiltu pār Ziemeļsaskačevānas upi Edmontonā (18.11. no plkst. 16.20 līdz pat pusnaktij).

Savukārt no 17. novembra plkst. 21.00 līdz 19. novembra rītam pulksten 9.00 Latvijas karoga krāsās zaigo Somijas Ārlietu ministrijas ēkas ziemeļu fasāde Helsinkos. Par godu Latvijas simtgadei pie Somijas valsts institūciju ēkām, piemēram, valdības ēkas un parlamenta mūsu valsts karogi izkārti arī 18. novembrī.

Latvijas valsts svētku dienā Briselē, Beļģijā, pilsētas simbols Manneken Pis no pulksten 10.00 līdz 15.00 pēc Latvijas laika būs tērpts latviešu tautas tērpā.

Telavivā, Izraēlas Valstī, 18. novembrī pulksten 21.00 Latvijas karoga krāsās tiks izgaismota Telavivas pašvaldības ēka. Plānota arī latviešu un Latvijas un Igaunijas Ebreju asociācijas biedru pulcēšanās kopīgai fotografēšanās.

Par godu mūsu valsts simtgadei Latvijas karoga krāsās tiks gaismota arī Polijas prezidenta pils Varšavā.

Savukārt 12. novembrī Itālijas pilsētā Dženovā sarkanbaltsarkanās krāsas visu nakti rotāja pilsētas simbolu “Lanterna”, kas ir pasaulē trešā augstākā un otrā vecākā darbojošā bāka.

 

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli