Z. Kalniņa-Lukaševica ar UNESCO pārstāvi apspriež žurnālistu drošību pasaulē un cīņu pret viltus ziņām

2018. gada 8. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar UNESCO Ārējo attiecību un publiskās informācijas sektora Dalībvalstu un partneru nodaļas direktoru Gencu Seiti (Genc Seiti), kurš ieradies Latvijā, lai klātienē iepazītos ar UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Baltijas Dziesmu un Deju svētku tradīciju.

Tikšanās laikā tika pārrunātas UNESCO aktualitātes, īpašu uzmanību pievēršot organizācijas reformai, žurnālistu drošībai pasaulē un preses brīvībai.

Parlamentārā sekretāre aicināja UNESCO uzņemties nozīmīgāku lomu cīņā pret viltus ziņām. Viņa arī atzīmēja, ka Latvija kā vēlēta UNESCO Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC) Starpvaldību padomes dalībvalsts aktīvi sekmējusi organizācijas darbu medijpratības jomā.

Sarunā Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Latvija pastāvīgi seko līdzi organizācijas lēmumiem par situāciju Krimā, un cer uz UNESCO tiešu iesaisti tās kompetences jomās – esošo kultūras vērtību saglabāšana, izglītība, mediju brīvība.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  Kafijas automātu remonts  granulu katli