13. Baltijas triennāle izziņo mākslinieku vārdus

29. martā Latvijas simtgades programmas un Londonas grāmatu tirgus 2018 ietvaros norisinājās Kim? Laikmetīgās mākslas centra organizētais 13. Baltijas triennāles prezentācijas pasākums "Bastardu balsis", kas tika veidots sadarbībā ar Viļņas Laikmetīgās mākslas centru un Tallinas Laikmetīgās mākslas centru un kurā tika izziņoti šī gada Baltijā nozīmīgākā mākslas notikuma dalībnieku saraksts.

Prezentācijas pasākums norisinājās “South London Gallery” un turpināja aizsākto BT13 “Prelūdiju”, kas noritēja 2017. gada septembrī Viļņas laikmetīgās mākslas centrā. Triennāles prezentācijas pasākums noritēja ar mērķi vakarā, kas pildīts ar dzejas lasījumiem, dinamiskām sarunām un performancēm, izziņot šī gada Baltijas triennāles mākslinieku sarakstu.

Šī gada Baltijas mākslas triennāle, kas pirmo reizi norisināsies visās trijās Baltijas valstīs, kopā vienos vairāk vairāk kā 60 mākslas profesionāļus: Caroline Achaintre, Evgeny Antufiev, Korakrit Arunanondchai, Carlotta Bailly Borg, Darja Bajagić, Olga Balema, Nina Beier, Huma Bhabha, Hannah Black, Dora Budor, Eglė Budvytytė, Ben Burgis and Ksenia Pedan, Miriam Cahn, Adam Christensen, Jesse Darling, Michael Dean, Michael E. Smith, Melvin Edwards, Merike Estna, Gaia Fugazza, Daiga Grantiņa, Max Hooper Schneider, Anna Hulačová, Pierre Huyghe, Derek Jarman, Sandra Jõgeva, Jamila Johnson-Small, Vytautas Jurevičius, E’wao Kagoshima, Sanya Kantarovsky, Ella Kruglyanskaya, Lina Lapelytė, Kris Lemsalu, Klara Lidén, Elīna Lutce, Paul Maheke, Benoît Maire, marikiscrycrycry, Pierre Molinier, Katja Novitskova, Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė and Ugnius Gelguda), Anu Põder, Laure Prouvost, Ieva Rojūtė, Rachel Rose, Augustas Serapinas, Ülo Sooster, Achraf Touloub, Mare Tralla, Ola Vasiljeva, Dorota Gawęda and Eglė Kulbokaitė (Young Girl Reading Group), Young Boy Dancing Group.

Dzejas un mūzikas sadaļā piedalīsies: Khairani Barokka, Harry Burke, CAConrad, Jayne Cortez, Anaïs Duplan, Penny Goring, Caspar Heinemann, Agnese Krivade, Žygimantas Kudirka, Tarek Lahkrissi, Maria Minerva, Moor Mother, Precious Okoyomon, planningtorock, Christopher Soto, Kārlis Vērdiņš, Jackie Wang, Liv Wynter.

Par Triennāles radošo direktoru šogad ir izvēlēts prestižās “Hayward” galerijas Londonā vadošais kurators Vinsents Onorē. “Pasākums tāpat kā šī gada triennāle pievēršas tādām tēmām kā dažādas sabiedrības kārtas, dzimums, rase, ķermeņu invaliditātes, feminisms, vēlmju dekolonizēšana un citas, kas cenšas sniegties pāri fiksētajam identitātes jēdzienam un pieņem piederības jēdziena mainīgo dabu, uzdodot jautājumu, kur un kā mēs iederamies un esam piederīgi?”, par pasākumu informē Triennāles koncepta autors un galvenais kurators Vinsents Onorē.

2018. gads iezīmē trīs Baltijas valstu simtgadi, tāpēc pirmo reizi Baltijas triennāles vēsturē tā no 11. maija līdz 18. novembrim norisināsies visās trīs valstu galvaspilsētās - Viļņā, Talinā un Rīgā.

“Baltijas triennāle ir viens no vērienīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Ziemeļeiropā. Vinsenta Onorē vadībā 13. Baltijas Triennāle attīsta pētījumus par infiltrāciju, pārvietošanos un hibridizāciju kā vienu no ražošanas veidiem, kas apskata teritorialitātes (kultūras un simboliskas) saistībā ar identitātes krīzēm (politiskām, sociālām, personiskām un fiziskām), kas parādās laikmetīgajā estētikā”, saka Kim? direktore Renāte Prancāne.

13. Baltijas triennāle ir viens no četriem Kim? Laikmetīgās mākslas centra organizētajiem laikmetīgās mākslas projektiem Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Šī gada februārī tika atklāta izstāde Helsinkos, kuras turpinājums būs skatāms Rīgā šī gada aprīlī, kā arī gada nogalē tiks atklāta Latvijas jauno mākslinieku izstāde "Barbars Parīzē" Ricard Foundation Parīzē.

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija