Valsts sekretārs vizītē Saūda Arābijā uzsver interesi veicināt ekonomisko sadarbību


foto;i Ārlietu ministrija
19.-20. decembrī valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzturējās vizītē Saūda Arābijā. Vizītes laikā notika Latvijas–Saūda Arābijas Karalistes pirmās politiskās konsultācijas. Konsultācijās ar Saūda Arābijas valsts ministru ārlietās Nizaru bin Obaidu Madānī tika parakstīts Saprašanās memorands par abu valstu Ārlietu ministriju regulāra konsultāciju formāta izveidi. Valsts sekretāra Pildegoviča un valsts ministra Madānī tikšanās laikā tika apspriesti divpusējo attiecību jautājumi un ekonomiskās sadarbības stiprināšanas iespējas.

Pildegovičs uzsvēra Latvijas vēlmi veicināt abu valstu uzņēmēju un tirdzniecības sadarbības paplašināšanu. Sarunas laikā tika pārrunāti arī aktuālie starptautiskās dienaskārtības jautājumi. Puses apmainījās viedokļiem par Tuvo Austrumu miera procesa perspektīvām, situāciju Lībijā, Jemenā un Sīrijā. Skarot starptautiskā terorisma tēmu, abi sarunu partneri uzsvēra starptautiskās sabiedrības kopīgas rīcības nepieciešamību cīņā pret terorismu. Sarunas laikā tāpat tika pārrunātas Baltijas jūras reģiona aktualitātes, kā arī attiecības ar Krieviju.

Vizītes laikā valsts sekretārs Pildegovičs tikās arī ar Saūda Arābijas Tirdzniecības kameru padomes Ģenerālsekretāru Saudu Almašāri un apsprieda iespējas paplašināt ekonomisko sadarbību. Puses izrādīja interesi 2018. gadā organizēt Tirdzniecības kameru un uzņēmēju delegāciju vizīšu apmaiņu. Saūda Arābijas puse pauda īpašu interesi par Latvijas piedāvājumu IKT jomā un izteica gatavību noslēgt sadarbības memorandu ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Ekonomisko sakaru veicināšana ar Līča reģiona valstīm ir viena no Latvijas ārējās ekonomiskās sadarbības politikas prioritātēm. Saūda Arābija šobrīd ir starp lielākajiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem Līča valstīs. Viena no nozīmīgākajām Latvijas eksportprecēm uz Saūda Arābiju tradicionāli ir bijusi labība – kvieši un rudzi, taču eksporta struktūra dažādojas: uz Saūda Arābiju tiek eksportēti arī piena pārstrādes produkti, kokmateriāli un minerālie produkti.

Valsts sekretāra vizīte Saūda Arābijas Karalistē ir pirmā divpusējā Latvijas augsta līmeņa amatpersonas vizīte šajā valstī kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas 2003. gada 21. martā.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija