Ukrainas un Balkānu valstu jaunie līderi Latvijā apgūs Eiropas tiesības un ekonomiku


foto;Ārlietu ministrija
13. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas Intensīvās programmas rudens semestri. Šis ir jau septītais semestris, kad tiek īstenota apmācību programma Eiropas tiesībās un ekonomikā.

Uzrunājot dalībniekus semestra atklāšanas pasākumā, A. Pildegovičs uzsvēra: “Ieguldot jauno līderu izglītībā, mēs ieguldām partnervalstu attīstībā un mūsu kopējā Eiropas nākotnē. Ceram, ka programmas laikā gūtās zināšanas un mācības no Latvijas pārejas pieredzes, dalībniekiem noderēs, sniedzot ieguldījumu reformu un eirointegrācijas procesos savās valstīs.”

Valsts sekretārs atzinīgi novērtēja Rīgas Juridiskās augstskolas darbu mācību programmas īstenošanā, kā arī pateicās donoriem par atbalstu programmai. Īpaša pateicība tika izteikta ASV valdībai un Zviedrijas Institūtam par rudens semestra programmas finansēšanu. 

Turpmākās sešas nedēļas Latvijā izglītosies 18 pilsoniskās sabiedrības un publiskās administrācijas pārstāvji no Albānijas, Kosovas, Maķedonijas, Melnkalnes, Serbijas un Ukrainas. Līdz ar teorētisko un praktisko zināšanu apguvi programmas dalībnieki apmeklēs dažādas Latvijas valsts institūcijas un piedalīsies mācību braucienā uz Briseli un Luksemburgu.

Iepriekšējos semestros programma finansējumu daļēji saņēmusi no Latvijas valsts budžetā paredzētajiem līdzekļiem attīstības sadarbības politikai. Tāpat ieguldījumu programmas īstenošanā sniegušas arī ASV, Zviedrija, Norvēģija, Luksemburga, Nīderlande, Šveice. 

Uzziņai

Starpdisciplināro programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā Latvija veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada, un to koordinē Rīgas Juridiskā augstskola. Septiņu mācību semestru laikā mācības būs apguvuši 163 pārstāvji. Iegūtās zināšanas un pieredzi pārstāvji varēs izmantot savu valstu attīstības veicināšanai.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija