Sākums Aktualitātes Edgars Rinkēvičs: EDSO aktīvāk jāiesaistās Ukrainas krīzes risināšanā


foto;Ārlietu ministrija
11. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) neformālajā ārlietu ministru sanāksmē Mauerbahā (Mauerbach), ko organizēja EDSO prezidējošā valsts Austrija.

Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz aktuālajiem drošības izaicinājumiem un EDSO nozīmīgo lomu to risināšanā. E. Rinkēvičs kā īpaši nozīmīgu izcēla EDSO iesaisti krīzes risināšanā Ukrainā un aicināja EDSO pielikt visas pūles tās iespējami ātrākā atrisināšanā. Ministrs norādīja, ka “konflikta risināšanā būtiski ņemt vērā Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību tās starptautiski noteiktajās robežās, tostarp Krievijas pretlikumīgi anektētās Krimas teritoriju”. Vienlaikus ministrs pauda atbalstu diplomātiskajiem centieniem atrisināt krīzi Normandijas formātā un trīspusējās kontaktgrupas ietvaros, panākot pilnīgu Minskas vienošanos izpildi. 

Sanāksmē īpaša uzmanība tika veltīta uzticēšanās un drošības veicināšanas jautājumiem kontekstā ar šā gada pavasarī EDSO ietvaros uzsākto Strukturētā dialoga procesu par drošības izaicinājumiem EDSO reģionā. E. Rinkēvičs pauda atbalstu centieniem spriedzes mazināšanai un uzticēšanās veicināšanai EDSO telpā, tomēr uzsvēra, ka šī procesa veiksme būs atkarīga no visu iesaistīto valstu patiesās vēlmes konstruktīvi iesaistīties un godprātīgi pildīt esošās saistības. “Diemžēl joprojām EDSO ietvaros vērojama pretrunīga izpratne par organizācijas pamatprincipiem un vērtībām, kas apdraud pašreizējo noteikumos balstīto starptautisko kārtību,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Šajos apstākļos būtiski ir stiprināt EDSO institūcijas, īpašu vērību pievēršot institūciju neatkarībai un uzticamībai, akcentēja ministrs.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana