Latvija pārstāvēta Austrumu partnerības jaunatnes forumā Varšavā ES Austrumu partnerības iniciatīvas ietvaros


karogs
22. – 23. jūnijā Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinājās Austrumu partnerības jaunatnes forums, ko rīko Eiropas Komisija, Polijas Izglītības ministrija, Salto – Youth resursu centrs un citi sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru Latvijā. Forums tika rīkots trešo reizi Eiropas Savienības Austrumu partnerības iniciatīvas ietvaros, kas izveidota 2009. gadā ar mērķi stiprināt ES attiecības ar Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu.

Trešais Austrumu partnerības jaunatnes forums ir konference, kas pulcēja jauniešus no Eiropas Savienības un Austrumu partnerības dalībvalstīm, lai diskutētu par tādiem jautājumiem kā aktīva jauniešu pilsoniskā līdzdalība un iesaiste politiku izstrādē un lēmumu pieņemšanas procesā. Foruma laikā tika izstrādātas rekomendācijas, kas tiks izmantotas par pamatu jaunatnes politikas izstrādē 2017. gada Austrumu partnerības samitā, tiekoties dalībvalstu līderiem.

Viena no Latvijas delegācijas pārstāvēm Lora Egle, reprezentējot Sabiedrību par atklātību – Delna, piedalījās darba grupā, kas izstrādāja rekomendācijas jaunatnes iesaistes veicināšanai. Viņas skatījumā forums bija lieliska iespēja pieredzes apmaiņai starp Eiropas Savienības un Austrumu partnerības valstīm, identificējot kopīgās un atšķirīgās problēmas un stiprinot jauniešu starptautisku sadarbību. Starp forumā izstrādātajām rekomendācijām atrodami tādi priekšlikumi kā nepieciešamība pilnveidot sadarbības struktūru starp jaunatnes organizācijām un valsts pārvaldi Eiropas Savienības uzraudzībā, integrēt pilsonisko izglītību vidējās izglītības apguvē un tamlīdzīgi.

Jaunieši Latvijā tiek aicināti aktīvi izmantot Eiropas Komisijas Erasmus+ programmas sniegtās iespējas, iesaistīties un paust savu viedokli. Vairāk informācijas par Erasmus+ programmu un piedāvātajām projektiem iespējams iegūt, sazinoties ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru – www.jaunatne.gov.lv

Lora Egle
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi