Ārlietu ministrijas valsts sekretārs piedalīsies Baltijas valstu un Ziemeļvalstu valsts sekretāru sanāksmē Oslo


ANDREJS PILDEGOVIČS foto;ir.lv
15. un 16. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalīsies ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight, NB8) valsts sekretāru sanāksmē Oslo. Tikšanās laikā paredzēts pārrunāt jautājumus par reģionālo drošību, transatlantiskajām attiecībām, tostarp enerģētikas drošību, ANO un ES dienaskārtības jautājumus, kā arī gaidāmās Igaunijas prezidentūras ES Padomē plānus.

Šogad NB8 formātu rotācijas kārtībā pēc Latvijas koordinē Norvēģija. Reģionālajā sadarbībā arī turpmāk aktuāli ir plašāki drošības jautājumi – hibrīddraudi, kiberdrošība, preses brīvība un stratēģiskā komunikācija –, kā arī ES Austrumu partnerība, situācija Ukrainā, reģiona ekonomiskā attīstība, konkurētspēja un inovācijas.

NB8 kā neformāls reģionāls ietvars, kas apvieno Dāniju, Igauniju, Islandi, Latviju, Lietuvu, Norvēģiju, Somiju un Zviedriju, ir attīstījies kopš Baltijas valstu neatkarības atgūšanas. Šis formāts nav institucionalizēts, tomēr tas efektīvi nodrošina politiskā dialoga iespējas. Sekojot rotācijas principam, 2018. gadā NB8 sadarbību koordinēs Zviedrija.

Vairāk informācijas: Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbība

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi