Ārlietu ministrs Azerbaidžānas prezidentam: Azerbaidžāna ir svarīgs partneris Latvijai


foto;Ārlietu ministrija
12. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, oficiālās vizītes ietvaros Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku, tikās ar Azerbaidžānas prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliyev), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, Austrumu partnerības un aktuālos starptautisko attiecību un reģionālos jautājumus.

“Azerbaidžāna ir svarīgs partneris Latvijai, kam apliecinājums ir labās un draudzīgās Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības. Latvija ir ieinteresēta turpināt augsta līmeņa politisko dialogu, tādēļ šī gada martā ir plānota Latvijas Valsts prezidenta darba vizīte Azerbaidžānā,” sacīja E.Rinkēvičs.

“Ņemot vērā Latvijas un Azerbaidžānas tirdzniecības apjomu kritumu, ir svarīgi strādāt pie to atjaunošanas. Tādēļ esam ieinteresēti sadarbības attīstīšanā transporta un loģistikas jomā,” uzsvēra ārlietu ministrs. E.Rinkēvičs pauda Latvijas vēlmi turpināt attīstīt sadarbību izglītības, kultūras un tūrisma jomā un redzēt vairāk Azerbaidžānas studentu Latvijas augstskolās.

Amatpersonas pārrunāja gaidāmo Austrumu partnerības samitu š.g. nogalē Briselē un Azerbaidžānas redzējumu Austrumu partnerības jautājumos. E.Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Eiropas Savienības (ES) un Azerbaidžānas attiecību stiprināšanā. “Ceru, ka pozitīvās tendences Eiropas Savienības un Azerbaidžānas attiecībās turpināsies. Mēs atbalstām jaunu Eiropas Savienības un Azerbaidžānas stratēģiskās partnerības līgumu,” vērsa uzmanību ministrs.

Tāpat ārlietu ministrs ar Azerbaidžānas prezidentu pārrunāja arī aktuālos starptautiskos un reģionālos jautājumus.

Ārlietu ministrija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi