Rīga saņem balvu starptautiskā viedo pilsētu konferencē

Rīga ir saņēmusi "Euro-China Green & Smart City Award 2016" balvu nominācijā "Inovācija" par Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas enerģētikas aģentūra" (REA) izstrādāto daudzdzīvokļu māju renovācijas rotācijas fonda projektu.

Pirms dažām dienām Šeņžeņā (Ķīna) notika liela starptautiska konference par viedo jeb gudro pilsētu zaļās attīstības projektiem. Tajā piedalījās vairāk nekā 40 pilsētu pārstāvji no Eiropas Savienības un Ķīnas. Konferences ietvaros notika vairāki semināri, diskusijas, inovatīvu projektu izstādes un dažādi tematiski pasākumi, kā arī tika pasniegtas balvas labākajiem pilsētu attīstības projektiem.

REA direktors Timurs Safiuļins šajā pasākumā iepazīstināja ar Rotācijas fonda ideju, kas tika izstrādāts starptautiskā projekta „Infinite Solutions” ietvaros, piesaistot ES programmas „Intelligent Energy Europe” finansējumu.

REA iesaka rotācijas fondu daudzdzīvokļu māju renovācijai veidot sākotnēji izmantojot ES finanšu institūciju atbalstu, lai izsniegtu aizdevumus māju renovācijai. Savukārt pēc tam šie aizdevumi atgrieztos rotācijas fondā no ietaupījumiem, kas būs iegūti no siltināšanas.

Pēc ekspertu domām REA izstrādātā rotācijas fonda ideja ir inovatīva, un tā var nodrošināt stabilu finansējumu dzīvojamā fonda revitalizācijai.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas