Prestižo Mergermarket balvu Baltijas valstīs iegūst Ellex advokātu biroju alianse

Baltijas advokātu biroju alianse Ellex ieguvusi prestižo Mergermarket European balvu kā 2016. gada labākais birojs apvienošanās un iegādes darījumu (M&A) segmentā Baltijas valstīs. Ellex kā labāko no vairākiem pretendentiem izraudzījusies žūrija, kurā darbojas gan investīciju un finanšu nozares profesionāļi, gan pārstāvji no akadēmiskās vides, gan arī medijiem. Ellex alianse Baltijas valstīs apvieno advokātu birojus Kļaviņš Ellex Latvijā, Valiunas Ellex Lietuvā un Raidla Ellex Igaunijā.

Balvu Ellex biroja partneri saņēmuši svinīgā Mergermarket European apbalvošanas ceremonijā, kas 8. decembrī norisinājās Londonā. Tās ietvaros apbalvojumus saņēmuši labākie M&A darījumu juridiskie un finanšu konsultanti visā Eiropā.

Esam pagodināti saņemt šo apbalvojumu, kas ir augstākais novērtējums visai Ellex komandai – 160 labākajiem juristiem Baltijas valstīs. Katrs darījums, kurā esam piedalījušies, pierāda, cik milzīga nozīme ir saliedētai komandai. Es novēlu mums to saglabāt arī nākamajos gados, kad Ellex grupā ienāks jauni profesionāļi un mēs augsim vēl lielāki,” norāda biroja Kļaviņš Ellex partneris Raimonds Slaidiņš, kurš ir arī viens no uzņēmumu apvienošanās un iegādes prakses grupas vadītājiem Baltijas valstu līmenī.

Mergermarket apbalvojumam Ellex šogad tika pieteikts par 15 dažādiem M&A darījumiem. Viens no Baltijas valstīs īstenotajiem, apjomīgākajiem darījumiem pēdējo gadu laikā bija uzņēmuma “Latvijas Gāze” (LG) pārdošana, kuru konsultēja Ellex juristu komanda. LG ir viens no desmit Latvijas lielākajiem uzņēmumiem, kas kotēts NASDAQ fondu biržā, tam ir ekskluzīvas dabasgāzes pārvades, uzglabāšanas, sadales un tirdzniecības tiesības Latvijā.  Darījuma ietvaros bija jāatrisina virkne jautājumu, kas saistīti ne tikai ar nozares likumdošanu un regulāciju, bet arī citiem juridiskajiem aspektiem, kas radās specifiskās reģionu un enerģētikas tirgus ietekmējošās ģeopolitiskās situācijas dēļ.

Citi Ellex nozīmīgākie darījumi 2016. gadā ir AS Senuku prekybos centras konsultēšana, tam iegūstot pilnīgu vadības kontroli pār visiem tīkla veikaliem Baltijas valstīs un Baltkrievijā no tā akcionāra Kesko. Tāpat Ellex juristu komanda sniedza konsultācijas darījumā, kura ietvaros Providence Equity Partners iegādājās Bite Finance International.

Vērtējumus par uzņēmumu iegādes un apvienošanās darījumus nesen publicējuši arī Thomson Reuters un Bloomberg. Ellex ir neapstrīdams M&A jomas līderis ar 31 darījumu, ko ņēmis vērā Thomson Reuters, un 22 darījumiem atbilstoši Bloomberg vērtējumam. Ellex uzņēmumu apvienošanās un iegādes prakses grupu vada partneri Raimonds Slaidiņš (Latvija), Sven Papp (Igaunija) un Dovile Burgiene (Lietuva).

Mergermarket savā novērtējumā pievēršas nozīmīgākajiem darījumiem visā pasaulē un aplūko tikai tādus uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumus, kuru vērtība pārsniedz 5 miljonus ASV dolāru vai kuros iesaistīto mērķsabiedrību gada apgrozījums pārsniedz 10 miljonus ASV dolāru. Savukārt Bloomberg un Thomson Reuters kritēriji ir elastīgāki un aptver arī mazāka mēroga darījumus.

Mergermarket ir viens no pasaulē vadošajiem informācijas analīzes un pētījumu centriem M&A darījumu jomā. Apbalvojumus labākajiem juridiskajiem un finanšu konsultantiem Mergermarket piešķir jau desmit gadus.

 

Krista Lielauza

Kļaviņš Ellex

mārketinga asistente
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana