Latvijas pārstāvis ieraksta Latvijas vārdu pasaules finanšu elitē


A Grigolunovics
Sacenšoties ar 20 pasaules labākajiem finanšu modelēšanas profesionāļiem čempionātā "ModelOff" Londonā, Latvijas pārstāvis Andrejs Grigoļunovičs, CFA, ir pierādījis, ka Latvija spēj ierindoties starp izcilībām ne tikai kultūrā un sportā, bet arī finanšu analītikas jomā.

''Jebkuri starptautiski sasniegumi neatkarīgi no pārstāvētās nozares ir ļoti nozīmīgi mūsu valstij, jo nostiprina Latvijas vārdu pasaulē. Ir prieks, ka šo sasniegumu kartē iezīmējas arī finanšu joma. Tas nozīmē, ka Latvija spēj piedāvāt augsti kvalificētus finanšu speciālistus un prātus, kas iekļaujas pasaules finanšu modelēšanas elitē, ka neesam tikai lētais darbaspēks,'' vērtē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Jānis Endziņš. 

‘’Tas bija liels gods un vienlaikus liela atbildība būt pirmajam Latvijas pārstāvim, kurš sacenšas ar pasaules spēcīgākajiem finansistiem. Tās ir kā olimpiskās spēles sportā, kur pēc ilgiem un smagiem treniņiem, izpildot noteiktas kvalifikācijas prasības, nokļūst katras valsts labākie sportisti. Te sportistu vietā ir vadošo banku, auditorkompāniju, ietekmīgāko universitāšu izcilākie analītiķi, kas studējuši pasaules prestižākajās augstskolās, pierādot savu spēju modelēt un izspēlēt visdažādākās finanšu situācijas,’’ atzīst Andrejs Grigoļunovičs.

Par šīgada uzvarētāju atzīts Austrālijas pārstāvis Džozefs Lau (Joseph Lau), ‘’Commonwealth Bank’’, otrais labākais bija Īrijas pārstāvis Diarmunds Ērlijs (Diarmuid Early), ‘’Deutche Bank’’, bet trešais– vēl viens Austrālijas pārstāvis Peters Sjūens (Peter Suen), ‘’Stepstone Private Equity’’. A. Grigoļunovičs atzīst - piedaloties šajās sacensībās klātienē, viņš ir guvis labu pieredzi un starta tramplīnu tam, lai nākamgad atkal cīnītos par godalgotajām vietām. Lai iekļūtu pasaules labāko finanšu speciālistu divdesmitniekā, A. Grigoļunovičam bija nepieciešami četri gadi.

“ModelOff” ir t.s. intelektuālo sportistu sacensības ar mērķi veicināt analītiskās prasmes un finanšu pakalpojumu izcilību. Reitinga pirmajā piecdesmitniekā dominē pārstāvji no lielvalstīm tādām globālām kompānijām kā “Morgan Stanley”, “PricewaterhouseCoopers”, “Deutsche Bank”, “Bank of America/Merrill Lynch” u.c. Čempionāta dalībnieki mērojas spēkiem divos kvalifikācijas raundos internetā, risinot dažādus finanšu uzdevumus četru stundu garumā. No atlasītajiem finālistiem pasaules čempions tiek noskaidrots klātienē.

Andrejs Grigoļunovičs ir absolvējis Rīgas Ekonomikas augstskolu un ieguvis CFA sertifikātu (finanšu profesijas “zelta standarts” žurnāla “The Economist” vērtējumā). Viņa vadītā “AG Capital” uzņēmumu grupa specializējas finanšu plānošanas un analīzes ārpakalpojumu sniegšanā un finansējuma piesaistē uzņēmumiem ne tikai Latvijā, bet arī pasaules tirgū. Par šīm tēmām Andrejs Grigoļunovičs regulāri vada arī seminārus Latvijas uzņēmumiem, LTRK biedriem, konsultē un kā eksperts sniedz savu viedokli Latvijas medijiem.

Vairāk par katru no “ModelOff” 2016. gada 20 finālistiem: http://www.modeloff.com/2016-finals-form-guide/

Ieva Līne
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi