Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Latvija piedalās Starptautiskās krimināltiesas 18. dalībvalstu asamblejā

No 2019. gada 2. līdz 7. decembrim Hāgā, Nīderlandē, Latvijas delegācija piedalās Starptautiskās krimināltiesas (International Criminal Court, turpmāk – Tiesa) 18. dalībvalstu asamblejā.

Valsts prezidents: NATO transatlantiskās drošības garantēšanā nav alternatīvas

Valsts prezidents Egils Levits šodien NATO samitā Lielbritānijā uzsvēra, ka ir nepieciešama visu alianses dalībvalstu kopīga rīcība, risinot jaunos pasaules ģeopolitiskos, tehnoloģiskos un informatīvās telpas izaicinājumus.

Valsts prezidents: Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis par transatlantisko drošību un globāliem...

Valsts prezidents: Latvija un Kanāda ir līdzīgi domājošas valstis par transatlantisko drošību un globāliem izaicinājumiem

Valsts prezidents Egils Levits šodien Londonā tikās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau) – abu valstu līderi ir ieradušies uz NATO galotņu sanāksmi, kas šajās dienās notiek Lielbritānijā.

Andris Pelšs piedalās ES valsts sekretāru neformālajā sanāksmē Horvātijā

2019. gada 28. un 29. novembrī Zagrebā, Horvātijā, notika Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru un ģenerāldirektoru neformālā sanāksme, kurā Horvātija kā nākamā ES prezidentūra iepazīstināja ar savas darbības prioritātēm. Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. Sanāksmes gaitā Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD), Komisija un dalībvalstis apmanījās ar viedokļiem par ES lomu un politiku transporta, enerģijas un digitālās savienojamības jomā, kā arī apsprieda jautājumus, kas saistīti ar EĀDD personāla pārvaldību.

ES Ārlietu attīstības padomē aktīvas diskusijas par izmaiņām Eiropas attīstības sadarbības finansēšanas sistēmā

2019. gada 25. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē, Beļģijā, piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē par attīstības sadarbības jautājumiem.

Latvija atkārtoti ievēlēta UNESCO Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai Starpvaldību padomē

2019. gada 21. novembrī Latvija atkārtoti ievēlēta Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Starptautiskās programmas komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC) Starpvaldību padomē. Vēlēšanas notika UNESCO Ģenerālās konferences 40. sesijas laikā Parīzē.

Valsts prezidents Briselē tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu...

Valsts prezidents Briselē tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu Šarlu Mišelu

25.–26. novembrī Valsts prezidents Egils Levits atradīsies darba vizītē Briselē un tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) un jaunievēlēto Eiropadomes prezidentu Šarlu Mišelu (Charles Michel), lai apspriestu aktuālos jautājumus NATO un Eiropas Savienības dienaskārtībā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāj Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu

2019. gada 21. novembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa‑Lukaševica Valmierā atklāja Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu (PLEIF).

Latvijas arhitektu projektētā metro stacija "Novoperedelkino" atzīta par skaistāko jaunizbuvēto staciju Maskavā

Stacija "Novoperedelkino" ("Новопеределкино"), kuru projektēja Latvijas arhitektu birojs "United Riga Architects", ar vērā ņemamu pārsvaru kļuva par uzvarētāju konkursā par labāko Maskavas metro stacijas dizainu. Balsojums notika šī gada augustā interneta vietnē "Aktīvie pilsētnieki" («Активный Гражданин»), un tajā piedalījās ap 204 000 Maskavas iedzīvotāju. Savā starpā sacentās deviņas stacijas, kuras uzbūvētas laika posmā no 2018. gada jūnija līdz 2019. gada jūnijam. Iegūstot 28,05% no kopējā balsu skaita, stacija "Novoperedelkino" pārliecinoši apsteidza konkurentus: staciju "Belomorskaja" ("Беломорская") (19,31% balsu), staciju "Savelovskaja" ("Савеловская") (16,10% balsu) un citas.

Latvijas svētku nedēļa Aberdīnā, Ziemeļskotijā.

Skotijas Aberdīna Latviešu Apvienība (SALA) ar Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē, Latvijas Ārlietu ministrijas un Aberdīnas pilsētas pašvaldības atbalstu no 11. novembra līdz 18. novembrim Aberdīnas pilsētā, Ziemeļskotijā, Lielbritānijā organizē pasākumus, lai iepazīstinātu Skotijas iedzīvotājus ar Latviju un popularizēt Latvijas valsti, kā arī informētu par Latvijas svētkiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli