Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica apliecina stingru atbalstu multilaterālismam

2020. gada 25. septembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās diskusijā "Mūsu apņemšanās un ieguldījums labākai atjaunošanai" ("Our commitment and contribution to building back better"), kuru organizēja Multilaterālisma alianses dibinātājvalstis Vācija un Francija. Diskusija notika Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 75. sesijas augsta līmeņa nedēļas ietvaros un tika pārraidīta video formātā.

Kaspars Gerhards: ES Atveseļošanās pasākumi ir jāievieš pēc iespējas ātrāk, lai varam operatīvi palīdzēt lauksaimniekiem

Kaspars Gerhards: ES Atveseļošanās pasākumi ir jāievieš pēc iespējas ātrāk, lai varam operatīvi palīdzēt lauksaimniekiem un uzņēmējiem Covid-19 krīzē

Pirmdien, 28. septembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards attālināti piedalīsies Baltijas un Višegradas* valstu, kā arī Bulgārijas, Horvātijas, Rumānijas un Slovēnijas lauksaimniecības ministru sanāksmē par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformas jautājumiem. Sanāksmē piedalīsies arī ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Janušs Voicehovskis (Janusz Wojciechowski).

Kustība "Dažādībā ir spēks!" saņem prestižo "Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balvas" atzinību

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) iniciatīva "Dažādībā ir spēks!" ieguvusi "Eiropas uzņēmējdarbības veicināšanas balva 2020" (European Enterprise Promotion Awards 2020) nacionālā līmeņa apbalvojumu kategorijā par atbildīgas un iekļaujošas uzņēmējdarbības veicināšanu. Konkursu organizē Eiropas Komisija ar mērķi izcelt labākos uzņēmējdarbības prakses piemērus visā Eiropā.

Valsts prezidenta Egila Levita runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs!

Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi!

Ārlietu ministrs aicina ES sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, finanšu līdzekļus novirzot..

Ārlietu ministrs aicina ES sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai, finanšu līdzekļus novirzot cietušo ārstēšanai un rehabilitācijai

2020. gada 21. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par situāciju Turcijā, Krievijā un Ķīnā, kā arī diskusija par ES un Āfrikas Savienības attiecībām un situācijas attīstību Baltkrievijā.

Latvija ievēlēta ANO Sieviešu statusa komisijā

2020. gada 14. septembrī Ņujorkā Latvija ir ievēlēta ANO Sieviešu statusa komisijā (United Nations Commission on the Status of Women, UN CSW), kurā darbosies no 2021. līdz 2025. gadam. Kopā tika pārvēlētas 10 no 45 ANO Sieviešu statusa komisijas dalībvalstīm. Līdzās Latvijai ievēlētas tika arī Afganistāna, Argentīna, Austrija, Dominikānas Republika, Indija, Izraēla, Nigērija, Turcija, Zambija.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iekļauj 30 Baltkrievijas pilsoņus Latvijai nevēlamu personu sarakstā

Pamatojoties uz Latvijas Republikas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 30 Baltkrievijas Republikas amatpersonām no Baltkrievijas Republikas Prezidenta administrācijas, Baltkrievijas Republikas Prezidenta lietu pārvaldes, Baltkrievijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas Republikas Iekšlietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Tieslietu ministrijas, Baltkrievijas Republikas Ģenerālprokuratūras, Baltkrievijas Republikas Valsts drošības komitejas, Baltkrievijas Republikas Izmeklēšanas komitejas, Baltkrievijas Republikas Drošības padomes, Baltkrievijas Republikas Valsts kontroles komitejas un Minskas pilsētas Izpildkomitejas.

Iekšlietu nozares amatpersonām pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā

Otrdien, 25. augustā, Ministru kabinets nolēma pagarināt dalības laiku ES novērošanas misijā Gruzijā (EUMM Georgia) divām iekšlietu nozares amatpersonām – Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi.

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas kopīgi paziņo par sankcijām pret Baltkrievijas amatpersonām

Latvijas Ārlietu ministrija un Igaunijas Ārlietu ministrija pauž nopietnas bažas par Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām, kuru rezultātus Baltkrievijas sabiedrība nav atzinusi, un mudina panākt mierīgu un likumīgu risinājumu pašreizējai krīzei Baltkrievijā.

E. Rinkēvičs uzsver nepieciešamību sniegt atbalstu Baltkrievijas pilsoniskajai sabiedrībai

2020. gada 14. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) ārkārtas Ārlietu padomes videokonferencē, kas tika sasaukta, lai apspriestu situāciju Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kā arī Turcijas nesenās darbības un situāciju Vidusjūras austrumos.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums