Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Latvijas uzņēmumi, kuri strādā starptautiskajā tirgū

Pēdējo gadu laikā arvien vairāk Latvijas uzņēmumu tiek pamanīti starptautiskajā tirgū. Mūsu zemē radītie produkti gūst atsaucību dažādās pasaules valstīs, tāpēc mums noteikti ir ar ko lepoties. Šie ir uzņēmumi, kuri guvuši atzinību ne tikai Latvijā, bet arī citviet, tādā veidā nemitīgi attīstoties.

Latvijas ārlietu ministrs uzsver Latvijas paveikto un starptautiskās sadarbības nozīmi Covid-19 krīzes seku mazināšanai

2020. gada 10.jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru diskusijā par Covid-19 krīzes ietekmi uz organizācijas dalībvalstu ekonomikām, pirmajiem secinājumiem un turpmāk nepieciešamo rīcību gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī.

Rīga piedalās virtuālajās Hanzas dienās

Ja pasauli nebūtu pārsteigusi Covid-19 pandēmija, tad šonedēļ Rīgas domes delegācija dotos uz Vācijas pilsētu Brilonu, lai piedalītos 40.starptautiskajos Hanzas dienu pasākumos. Tā kā tas nebija iespējams, tad laikā no 4. līdz 7. jūnijam ikviens aicināts piedalīties pirmajās virtuālajās Hanzas dienās.

ES Atveseļošanās plāns signalizē par neatliekamu ekonomikas pārkārtošanu

Eiropas Komisija ir prezentējusi ES Atveseļošanās plānu (EU Recovery Package). Plāns apliecina vēlmi tuvoties Eiropas Zaļā kursa mērķiem, tomēr tajā trūkst būtiski nosacījumi atbalsta mehānismu virzībai uz nenoplicinošu attīstību, atstājot nozīmīgu lēmumu pieņemšanu nacionālā līmenī. Pasaules Dabas Fonds ir sagatavojis un nosūtījis rekomendācijas Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, aicinot pieņemt pārdomātus un tālredzīgus lēmumus, lai veidotu nenoplicinošu un taisnīgu ekonomiku.

Latvijas un Francijas ministri atbalsta ambiciozu ES atbildi krīzes izaicinājumiem

2020. gada 30. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs telefonsarunā ar Francijas Eiropas lietu ministri Amēliju de Monšalēnu (Amélie de Montchalin) pārrunāja situāciju cīņā pret koronavīrusu abās valstīs, kā arī uzsvēra koordinētas ES rīcības un ambiciozas ES ekonomiskās atbildes nozīmi.

Latvijas vadībā ANO vienojas par kopīgu pieeju attīstības finansēšanai Covid-19 krīzē

2020. gada 27. aprīlī Ņujorkā vienprātīgi tika pieņemti ANO starpvaldību secinājumi un rekomendācijas par attīstības finansēšanu. Sarunas vadīja Latvijas pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā Andrejs Pildegovičs un Barbadosas pastāvīgā pārstāve Elizabete Tompsone (Elizabeth Thompson). Secinājumi ir pirmā universālā ANO dalībvalstu vienošanās kopīgai rīcībai, lai finansētu Covid-19 tūlītējo seku risināšanu, kā arī ilgtermiņa atveseļošanos. Latvijas vadībā pirmo reizi ANO Ekonomisko un sociālo lietu padomes vēsturē sarunas notika tiešsaistē, tā kā ANO tikšanās klātienē šobrīd nav iespējamas.

ES tirdzniecības ministri spriež par sejas aizsargmasku eksporta ierobežojumu pagarināšanu un turpmākās rīcības....

ES tirdzniecības ministri spriež par sejas aizsargmasku eksporta ierobežojumu pagarināšanu un turpmākās rīcības koordinēšanu

2020. gada 16. aprīlī norisinājās neformālā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos videokonference, kurā Latviju pārstāvēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Sanāksmes dalībnieki pārrunāja Covid-19 vīrusa izplatības radīto ietekmi starptautiskajai tirdzniecībai un diskutēja par nepieciešamo rīcību tirdzniecības plūsmu saglabāšanai.

ES ārlietu attīstības padome vienojas par kopēju Eiropas atbalstu partnervalstīm cīņā pret globālo krīzi

2020. gada 8.aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes videokonferencē. Sanāksmē ES dalībvalstis vienojās par kopēju Eiropas Savienības atbalstu partnervalstīm cīņā pret COVID-19 izraisīto krīzi.

Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministri uzsver reģionālās sadarbības nozīmi izejā no Covid-19 krīzes

2020. gada 8. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) ārlietu ministru videokonferencē, kurā notika viedokļu apmaiņa par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 ierobežojošajiem pasākumiem, kā arī tika pārrunātas reģionālās sadarbības iespējas izejā no krīzes.

Baltijas valstu prezidenti pārrunā vīrusa Covid-19 ierobežošanu un ekonomikas stabilizēšanu

Šodien notika triju Baltijas valstu prezidentu attālināta saruna, Latvijas prezidentam Egilam Levitam, Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai (Kersti Kaljulaid) un Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam (Gitanas Nausėda) apspriežoties par aktuālo situāciju ar koronavīrusa Covid-19 ierobežošanu un citiem sadarbības jautājumiem.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums