Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Ministru prezidents Briselē tiksies ar Ž.K.Junkeru un piedalīsies Eiropadomes darbā

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 22. martā, un piektdien, 23. martā, uzturēsies Briselē, kur piedalīsies Eiropadomes darbā, kā arī tiksies ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru (Jean Claude-Junker)

Andrejs Pildegovičs ar NB-8 formāta valsts sekretāriem diskutē par drošības tematikas jautājumiem

2018. gada 14. martā Stokholmā Arlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalījās ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu NB-8 (Nordic–Baltic Eight) formāta valsts sekretāru sanāksmē, kuras laikā tika apspriesti reģionālās drošības jautājumi, Brexit sarunu virzība, aktualitātes enerģētikas jomā, reģiona attiecības ar Ķīnu, kā arī NB-8 sadarbība ANO. Savukārt Latvijas vēstniecībā Stokholmā, tiekoties ar ārvalstu nerezidējošajiem vēstniekiem, valsts sekretārs informēja par aktualitātēm Latvijā, kā arī pārrunāja plānotos pasākumus valsts simtgadē.

Puse uzņēmēju eksportē ar Latvijā radītu zīmolu

Gan Latvijas produktu un pakalpojumu eksporta apjomi, gan lielo eksporta uzņēmumu skaits turpina strauji pieaugt, turklāt uzņēmumi aizvien biežāk eksporta tirgos lepojas ar Latvijas zīmolu. Tā liecina eksporta atbalsta kustības The Red Jackets veiktais pētījums par Latvijas eksporta jomas tendencēm 2017. gadā.

Latvija paraksta jaunu sadarbības programmu ar Flandrijas reģionu

2018. gada 9. martā Rīgā notika Kopīgās Latvijas – Flandrijas komisijas 9.sēde. Tās laikā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna un Flandrijas Ārlietu departamenta ģenerālsekretārs Kūns Verlākts (Koen Verlaeckt) parakstīja Latvijas un Flandrijas sadarbības programmu 2018.-2021.gadam.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Latvija ir gatava veikt lielākas iemaksas ES budžetā

9. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Bulgārijas prezidentūras ES Padomē rīkotajā konferencē par ES daudzgadu budžetu Sofijā. Konferences mērķis bija veicināt viedokļu apmaiņu, gatavojoties Eiropas Komisijas priekšlikuma publikācijai par finanšu ietvaru pēc 2020. gada.

Ārlietu ministrs: Esam ieinteresēti, lai ASV saglabā nepārtrauktu militāro klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 6. martā Vašingtonā tikās ar ASV Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas priekšsēdētāju Edu Roisu (Ed Royce) un līdzpriekšsēdētāju, kongresmeni Eliotu Engelu (Eliot Engel). Ministrs arī tikās ar ASV Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētāju, senatoru Bobu Korkeru (Bob Corker) un līdzpriekšsēdētāju Bobu Menendezu (Bob Menendez). Puses pārrunāja Baltijas valstu un ASV attiecības, reģionālās drošības izaicinājumus, kā arī enerģētikas politikas un tirdzniecības jautājumus.

Latvijas speciālais pārstāvis Gints Apals vizītē Palestīnā

No 2018. gada 4. līdz 5. martam notika Latvijas nerezidējošā speciālā pārstāvja Ginta Apala vizīte Palestīnā, kuras laikā G. Apals iesniedza Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vēstuli par specializētā pārstāvja iecelšanu Palestīnas ārlietu ministram Riādam Almalki (Riyad Al Malki).

Ārlietu ministrs ar ASV valsts sekretāru pārrunā reģionālās un enerģētikas drošības jautājumus

5. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kopā ar Baltijas valstu ārlietu ministriem, Vašingtonā tikās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tillersonu (Rex Tillerson), lai pārrunātu gatavošanos ASV un Baltijas valstu samitam, kas pavasarī notiks Vašingtonā. Amatpersonas arī apsprieda Baltijas valstu reģiona un ASV sadarbību drošības politikas jomā.

VARAM piedalās starptautiskā IT un sakaru tehnoloģiju izstādē-kongresā World Mobile Congress 2018

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis sadarbībā ar Latvijas Mobilais Telefons (LMT) pārstāvjiem piedalās starptautiskā informācijas un sakaru tehnoloģiju izstādē–kongresā World Mobile Congress 2018. Pasākums norisinās no 2018. gada 26. februāra līdz 1.martam Barselonā, Spānijā.

Bulgārijā akreditēts Latvijas vēstnieks Edgars Bondars

2018. gada 26. februārī akreditēts jaunais Latvijas vēstnieks Bulgārijā Edgars Bondars.

Aktuālās ziņas