Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Ārlietu ministrs: Eiropas Savienība nevar atkāpties no daudzpusējiem tirdzniecības noteikumiem

2019. gada 19. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam un notika gatavošanās 21.-22. marta Eiropadomes sanāksmei. Papildus Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmē notika diskusija par breksita aktualitātēm.

Ārlietu ministrs: ikviens tautietis Apvienotajā Karalistē veido Latvijas tēlu

2019. gada 16. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē Londonā tikās ar Latvijas diasporas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas diasporas politiku, tostarp nesen pieņemto Diasporas likumu un tā praktisko ieviešanu, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Ārlietu ministrs Briselē atzīmē Latvijas dalības NATO 15. gadadienu

2019. gada 18. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās NATO un ASV Vācijas Maršala fonda (The German Marshall Fund of the United States) organizētā pasākumā kopā ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) un NATO dalībvalstu ārlietu ministriem, atzīmējot NATO dibināšanas 70. gadadienu. Vienlaikus tika atzīmētas to valstu jubilejas, kas pievienojās aliansei 1999., 2004. un 2009. gadā. Šajā zīmīgajā brīdī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicina novērtēt Latvijas dalības NATO neizstājamo nozīmi mūsu valsts aizsardzības stiprināšanā, kā arī izcelt Latvijas ieguldījumu visas alianses kolektīvās aizsardzības pūliņos.

Ārlietu ministrs: Eiropas Savienības un Ķīnas dialogam ir jābūt līdzsvarotam

2019. gada 18. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Briselē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par Ķīnu un ES–Ķīnas attiecībām, lai sagatavotu 2019. gada 21.–22. marta Eiropadomes diskusiju par gaidāmo ES–Ķīnas samitu 9. aprīlī. Sanāksmē ministri diskutēja arī par ES attiecībām ar Moldovu, ņemot vērā 24. februārī notikušās parlamenta vēlēšanas.

Ārlietu ministrs: Ikviens tautietis Apvienotajā Karalistē veido Latvijas tēlu

2019. gada 16. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Latvijas vēstniecībā Apvienotajā Karalistē Londonā tikās ar Latvijas diasporas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas diasporas politiku, tostarp nesen pieņemto Diasporas likumu un tā praktisko ieviešanu, kā arī diasporai aktuālos jautājumus saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs devies vizītē uz Apvienoto Karalisti

No 15. līdz 17. martam ārlietu ministrs E.Rinkēvičs uzturēsies Londonā, kur viņam plānotas tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes parlamenta Lordu palātas vicespīkeru un Eiropas Savienības komitejas priekšsēdētāju lordu Bosvelu (Lord Boswell), faktisko premjerministres vietnieku Deividu Lidingtonu (David Lidington), kā arī ārlietu ministru Džeremiju Hantu (Jeremy Hunt).

Latvija kā viena no pirmajām saņem licenci rīkot Expo 2020 Dubaijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) informē, ka Latvija kā viena no pirmajām valstīm, 6.martā, saņēmusi oficiālo licenci Expo 2020 Dubaijā organizēšanā, tādējādi saņemot rīkotāju akceptu dalības nodrošināšanai.

Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica piedalīsies augsta līmeņa seminārā "Kolektīvā spēka potenciāls"

No 2019. gada 14. līdz 16. martam parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Londonā piedalīsies domnīcas "Eiropas draugi" (Friends of Europe) organizētajā ikgadējā augsta līmeņa seminārā par aktuāliem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem. Šogad tā nosaukums ir "Kolektīvā spēka potenciāls" (The Potential of Collective Power). Semināra galvenie jautājumi būs breksits, gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Eiropas nākotne, kā arī izpratne par Eiropas projektu, tā stiprās un vājās puses.

Ārlietu ministrija publicē vadlīnijas sankciju efektīvai ieviešanai Latvijā

Ārlietu ministrijas sankciju eksperti ir izveidojuši informatīvo materiālu (vadlīnijas), kurās apkopota informācija, kā nodrošināt sankciju efektīvu ieviešanu Latvijā.

Eiropas Komisija pret rasismu un neiecietību atzinīgi vērtē panākto progresu Latvijā

2019. gada 5. martā Eiropas Padomes (EP) Komisija pret rasismu un neiecietību (ECRI) publicēja piekto ziņojumu par Latviju. Šādus ziņojumus ECRI regulāri sagatavo par visām EP dalībvalstīm, izvērtējot cilvēktiesību situāciju valstī, īpaši saistībā ar diskrimināciju un neiecietību. Atbilstoši Latvijas kā EP dalībvalsts saistībām Latvijas valdība uztur regulāru dialogu ar šo komisiju.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli