Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Akreditēta Latvijas Republikas nerezidējošā vēstniece Austrālijā

14. decembrī Latvijas Republikas vēstniece Dace Treija-Masī svinīgā ceremonijā iesniedza akreditācijas vēstuli Austrālijas Ģenerālgubernatoram Seram Pīteram Kosgrovam (His Excellency General the Honourable Sir Peter Cosgrove AK MC (Retd) Governor-General of the Commonwealth of Australia).

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

Publicists Otto Ozols reiz teica: "Latvieši ir visur!" Iespējams, tā patiešām ir, tāpēc, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, portāls "latviesi.com" sāk unikālu projektu "Latvijas pēdas pasaulē", kurā apkopo stāstus, kā dažādās pasaules malās mītoši latvieši aktīvi darbojas un "atstāj savas un Latvijas pēdas".

ELA mudina diasporas ģimenes uzturēt bērnu strauji krītošās latviešu valodas prasmes

Eiropā mītošo latviešu bērnu un jauniešu vidū satraucoši strauji krītas dzimtās valodas prasmes – tas ir saistīts gan ar daudzvalodīgo apkārtējo vidi, gan faktu, ka vecāki neredz ieguvumus no latviešu valodas apgūšanas, tā, atklājot semināru ciklu "Latviešu valoda pasaulē un manā ģimenē", sacīja Eiropas Latviešu apvienības (ELA) vicepriekšsēde Elīna Pinto.

Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica vērtē turpmākos izaicinājumus Brexit sarunu procesā

12. decembrī Briselē notika Vispārējo lietu padomes (VLP) un VLP par Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanos no ES, tā sauktā 50. panta formāta sanāksme, kurā Latviju pārstāvēja parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. Dalībvalstu diskusijas uzmanības centrā bija panāktais progress Brexit sarunu procesā un gatavošanās Eiropadomes sanāksmei, kas notiks š.g. 14. decembrī.

Edgars Rinkēvičs: Atvērta un uz abpusēju izdevīgumu balstīta tirdzniecība ir galvenais ekonomiskās izaugsmes ...

Edgars Rinkēvičs: Atvērta un uz abpusēju izdevīgumu balstīta tirdzniecība ir galvenais ekonomiskās izaugsmes un labklājības dzinējspēks

12. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Buenosairesā, Argentīnā, teica uzrunu Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 11. Ministru konferencē.

Latvijas digitālie eksperti aicināti pieteikties par spīkeriem Kannu Lauvu festivālā

Nākamgad norisināsies 65. Kannu Lauvu festivāls, un tā norisē paredzētas vairākas iazmaiņas. Viens no iepriecinošākajiem jaunumiem - par runaspersonu pasaules mēroga notikumā pirmoreiz tiek aicinātas pieteikties iedvesmojošas personības no visas pasaules.

Edgars Rinkēvičs: jāveicina e-komercijas attīstība un mazo un vidējo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

10. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos, kas notiek Buenosairesā, Argentīnā, Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 11. Ministru konferences ietvaros.

M. Kučinskis: tiek strādāts, lai diversificētu transporta un loģistikas piedāvājumu

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 8. decembrī, Tokijā atklāja Japānas ārējās tirdzniecības organizācijas JETRO rīkoto biznesa forumu, kā arī tikās ar JETRO priekšsēdētāju Hirojuki Išigi (Hiroyuki Ishige).

Edgars Rinkēvičs EDSO Ministru padomes sanāksmē Vīnē uzsvērs EDSO būtisko lomu Ukrainas krīzes risināšanā

7. un 8. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Vīnē piedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 24. Ministru padomes sanāksmē, ko organizē EDSO prezidējošā valsts Austrija.

M. Kučinskis: ir svarīgi iespējami ātri noslēgt Japānas – ES brīvās tirdzniecības līgumu

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā piedalījās Latvijas – Japānas ekonomisko attiecību veicināšanai veltītos biznesa forumos.

Aktuālās ziņas