Ziņas | Pasaule | Latvija pasaulē


Astana EXPO 2017 izglītības nedēļas ietvaros diskutē par iespējām un sadarbību

Trešdien, 21. jūnijā, izstādes Astana EXPO 2017 ietvaros Latvijas paviljonā notika apaļā galda diskusija, kur piedalījās Latvijas un Kazahstānas Izglītības un zinātnes ministriju, dažādu aģentūru, universitāšu un augstskolu pārstāvji, lai runātu par aktualitātēm un turpmāko sadarbību.

LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēma (EPS) atzīta par pasaulē labāko IT rīku lauksaimniecībā

Pirmdien, 19. jūnijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Ministru prezidents Māris Kučinskis sveica Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktori Annu Vītolu-Helvigu un LAD kolektīvu par iegūto galveno balvu Pasaules Informācijas samitā.

Latvijas un Mičiganas sadarbība gadsimta ceturkšņa garumā

17. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Amerikas Savienoto Valstu senatoru Geriju Pīteru (Gary Peters), lai pārrunātu transatlantiskās attiecības, Latvijas un ASV stratēģisko partnerību drošības un aizsardzības jomā, kā arī turpmāko Latvijas un ASV divpusējo sadarbību, tai skaitā ekonomikas jomā.

Eiropas pašvaldību pārstāvji aicina vairāk atbalstīt pašvaldības patvēruma meklētāju uzņemšanā

12. - 13. jūnijā Hijā (Grieķija) notika Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību padomes (CEMR) Politikas komitejas sēde, kurā Latvijas delegāciju pārstāvēja Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis un Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede.

Z. Kalniņa-Lukaševica: Latvija gatava aktīvi piedalīties diskusijās par ES drošības politikas nākotni

No 12. līdz 14. jūnijam Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijas laikā Strasbūrā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ar EP deputātiem apsprieda gatavošanos Austrumu partnerības samitam, ES Kopējās ārējās un drošības politikas aktuālos jautājumus, kā arī transatlantiskās sadarbības neatsveramo lomu.

Valsts sekretārs Somijā piedalīsies ES augsta līmeņa pasākumā par Arktiku

15. un 16. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) augsta līmeņa pasākumā par Arktiku "Inovatīvi risinājumi ilgtspējīgai Arktikai" (A Sustainable Arctic – Innovative Approaches) Oulu pilsētā Somijas ziemeļos.

Ar tenisistes Aļonas Ostapenko sensacionālo uzvaru Latvijas vārds plaši izskan pasaulē

Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas vēstniecībām pasaulē un Latvijas Institūtu ir apkopojusi informāciju par Latvijas tenisistes Aļonas Ostapenko sensacionālo triumfu Francijas atklātajā tenisa čempionātā "Roland-Garros", kas ir izpelnījies ievērojamu pašmāju, kā arī ārvalstu mediju uzmanību. A. Ostapenko uzvara ir veicinājusi Latvijas atpazīstamību pasaulē – ASV, Kanādā, Japānā, Ķīnā, Ukrainā, Krievijā, Ēģiptē, Apvienotajos Arābu Emirātos, Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Portugālē, Grieķijā, Itālijā, Francijā, visās Skandināvijas valstīs, Vācijā, Austrijā, Čehijā, Polijā un daudzās citās Eiropas valstīs, kā arī Indijā, Austrālijā un Jaunzēlandē.

Politiskais direktors Andris Pelšs e-PINE sanāksmē Norvēģijā apspriež aktuālos drošības jautājumus

8. jūnijā Būdē, Norvēģijā, notika kārtējā Baltijas, Ziemeļvalstu un ASV politisko direktoru e-PINE sanāksme (Enhanced Partnership in Northern Europe / Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā), lai pārrunātu tādus jautājumus kā attiecības ar Krieviju, situācija Ukrainā, transatlantiskā vienotība un globālā cīņa pret terorismu. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas politiskais direktors Andris Pelšs.

Edgars Rinkēvičs sarunā ar OECD ģenerālsekretāru uzsver atbalstu turpmākajai organizācijas paplašināšanai

8. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Parīzē, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes laikā, tikās ar OECD ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría), lai pārrunātu OECD Latvijas Ekonomikas pārskata sagatavošanas procesu, tostarp pensiju sistēmas izvērtējumu un OECD sadarbību ar Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm.

Latvijas pārstāvis Kristaps Narubins plūc uzvaras laurus Toyota Baltijas valstu servisa konsultantu profesionālās...

Latvijas pārstāvis Kristaps Narubins plūc uzvaras laurus Toyota Baltijas valstu servisa konsultantu profesionālās meistarības konkursā

Aizvadītajā nedēļā Tallinas Dziesmu svētku laukumā norisinājās 14. Toyota Baltijas valstu profesionālās meistarības konkurss, kurā šoreiz savas pakalpojumu sniegšanas prasmes demonstrēja servisa konsultanti. Par labāko Baltijas valstu servisa konsultantu atzīts Latvijas komandas pārstāvis Kristaps Narubins no Amserv Motors, kurš kopā ar titulu izcīnijis arī iespēju rudenī doties uz Toyota Motor Corporation galveno mītni Japānā, lai piedalītos starptautiskā meistaru asamblejā. Jāpiebilst, ka Toyota Baltic Service Advisor Skills Grand Prix 2017 konkursā piedalījās desmit labākie Toyota servisa konsultanti no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, un viņu sniegumu četru uzdevumu veikšanā vērtēja 10 tiesneši.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss