Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanā eksperti izteica savas prognozes par nākamā gada ekonomikas attīstību kopumā un lielākajiem izaicinājumiem 2011. gadā. Diskusijā tika uzsvērts, ka pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem un jaunā gadagrāmata palīdz tajos orientēties.

Kā viens no piemēriem, kā tiek atklāti jauni pakalpojumu noieta tirgi, ir nekustamā īpašuma uzņēmuma "Latio" un tā meitasuzņēmuma "Metrum" uzsāktā darbība Āfrikas tirgū. "Es tiešām ticu pakalpojumu eksportam! Jā, ir nepieciešami tā veicināšanas pasākumi, bet tirgus ir vienkārši fantastisks," tā par pakalpojuma eksporta lielo potenciālu saka "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Pēteris Strautiņš, "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts, apstiprināja, ka ir ļoti iespējams pakalpojuma eksporta straujāks pieaugums nākotnē.

Edgars Šīns uzsvēra, ka tās iemaņas, kuras esam šeit ieguvuši, no Āfrikas skatupunkta ir milzīga vērtība. Nils Melngailis, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs, uz šo atbildēja, ka, domājot par valsts turpmāko attīstību, lielāko draudu viņš saskata izglītības jomā. "Lai novērstu risku, ka ļoti liels skaits augsti kvalificētu darbinieku un augstskolu absolventu dodas prom labāku darba un izglītības iespēju meklējumos, ir jānāk klajā ar ilgtermiņa vīziju par Latvijas izglītības attīstību. Tomēr jārēķinās ar to, ka no īstermiņa draudiem izvairīties nevarēs", tā brīdina Nils Melngailis, aicinot mācīties no Somijas, kur izglītību uztver kā stratēģiskas investīcijas, nevis izmaksas.

Izdevums "Pasaule 2011. gadā" ir nākamā gada notikumu un prognožu apkopojums, kura latvisko versiju pasaules slavenā izdevniecība "The Economist Group" gatavo sadarbībā ar iknedēļas žurnālu "Ir". Izdevuma starptautiskā versija "The World in 2011" šogad tiek izdota 25. reizi. Tā tiek tulkota vairāk nekā 20 valodās un ir nopērkama 90 pasaules valstīs.

Gadagrāmatas "Pasaulē 2011. gadā" tirāža ir 18 000. No 12. decembra tas ir pieejams preses un drukāto izdevumu tirdzniecības vietās visā Latvijā - kioskos, lielveikalu mediju stendos, degvielas uzpildes stacijās, grāmatnīcās un citur.Zane Kokina.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums