Komisija ieteiks finanšu ministram uzsākt finanšu stabilizācijas procesu Ādažos

Otrdien, 26. oktobrī, Finanšu ministrijā (FM) notika Pašvaldību finanšu stabilizācijas projektu saskaņošanas pastāvīgās komisijas sēde (komisija), kurā tika izskatīts Ādažu novada domes pieteikums finanšu stabilizācijas procesa uzsākšanai. Sēdē piedalījās FM, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas, Valsts kases (VK), Latvijas Pašvaldību savienības, kā arī Ādažu novada domes pārstāvji.

Sēdē tika izskatīts Ādažu novada domes pieteikums, lai uzsāktu finanšu stabilizācijas procesu. Komisijas locekļi vienbalsīgi nolēma sagatavot informāciju finanšu ministram ar ierosinājumu uzsākt finanšu stabilizācijas procesu Ādažu novada pašvaldībā. Pēc komisijas iesniegtās informācijas izvērtēšanas finanšu ministrs pieņems lēmumu par procesa uzsākšanu.

Komisija arī uzklausīja Ādažu novada domes priekšsēdētāju Normundu Breidaku, kurš sniedza aktuālāko informāciju par pašvaldības finansiālo situāciju. N. Breidaks informēja, ka domei uz šā gada 21. oktobri ir 423 tūkstošu latu kavētie maksājumi kreditoriem par pašvaldībai sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī nodokļu parādi. Ņemot vērā to, ka Ādažu pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar VK par pirmstermiņa aizdevuma atmaksu 681 077 latu apmērā, tai līdz 2010. gada 10. novembrim ir jāveic saistību izpilde. Komisija atbalstīja Ādažu domes priekšsēdētāja lūgumu, lai jautājumu par pirmstermiņa aizdevuma atmaksu varētu risināt finanšu stabilizācijas projekta ietvaros.

Pašvaldībai līdz 1. decembrim ir jāsagatavo un jāiesniedz FM finanšu stabilizācijas projekts.

Jāatgādina, ka likums par pašvaldību finanšu stabilizēšanu un pašvaldību finansiālās darbības uzraudzību reglamentē kārtību, kādā tiek veikta pašvaldību finanšu stabilizācija, lai nodrošinātu likumā noteikto pašvaldību autonomo funkciju izpildi gadījumos, kad pašvaldības nonākušas ārkārtējās finansiālās grūtībās. Likums paredz, ka pašvaldību finanšu stabilizēšana veicama, ja konstatēts, ka pašvaldības parādsaistības, kurām iestājies atmaksas termiņš kārtējā saimnieciskā gadā, kopā ar iepriekšējo gadu parādsaistībām pārsniedz 20 % no pašvaldības kārtējā saimnieciskā gada budžeta kopapjoma.

FM
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums