Apdrošinātāji ir gatavi sniegt palīdzību

Vētra, kas vakar sākās Baltijas jūrā, līdzi atnesa pamatīgu puteni un pirmo kārtīgo sniegu. Sinoptiķi brīdina, ka vējš vēl varētu pastiprināties. Tāpat lielākajā daļā Latvijas gaidāms sniegs un slapjš sniegs, kas pāries lietū.

Braucējiem, kas šorīt sēdās pie stūres un zem auto riteņiem sajuta apledojumu vai sniega putru, nācās atzīt, ka ir pēdējais brīdis nomainīt vasaras riepas. Savukārt rindas uz riepu maiņu izstiepušās tik garas, ka grūti atrast autoservisu, kur tās būtu iespējams operatīvi nomainīt.
Papildu bīstamību uz ceļiem rada sakritušās un izmirkušās lapas. Līdz ar to autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "Seesam Latvia" transportlīdzekļu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Pēteris Lečmanis skaidro, ka svarīgi ir atcerēties par drošību un vētras laikā neatstāt auto zem lieliem kokiem vai pie pussagruvušām ēkām. Īpaša vērība jāpievērš peļķēm uz ielām un ceļiem, jo to dziļumu un bīstamību vizuāli ne vienmēr iespējams atbilstoši novērtēt:
– Mēdz gadīties, ka vietā, kas braucējam pirmajā acu uzmetienā izskatās pēc peļķes, ir pamatīga bedre. Lai izvairītos no negadījumiem, kad papildu bīstamību uz ceļiem rada nelabvēlīgi laika apstākļi, ir jālieto sezonai atbilstošas riepas, jāievēro distance, sliktākas redzamības apstākļos to palielinot, kā arī jāizvēlas situācijai atbilstošs braukšanas ātrums. Jāņem vērā, ka autovadītāji ne uzreiz aprod ar ziemai raksturīgajiem braukšanas apstākļiem. Īpaši vērīgiem autovadītājiem jābūt, dodoties ārpus pilsētas, jo uz lauku ceļiem braukšanas situācija var būt sarežģītāka. Šodien īpaši jāpatur prātā, ka tieši piektdienās notiek par 25 % vairāk ceļu satiksmes negadījumu nekā citās nedēļas dienās. Šīs nedēļas nogalē vēl daudzi pilsētnieki izbrauks uz saviem dārziem, lai paveiktu pēdējos rudens darbus. Nelabvēlīgos laika apstākļos galvenais ir braukt mierīgi un apdomīgi.

AAS "Seesam Latvia" īpašuma un inženiertehnisko risku apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Ivars Freimanis brīdina, ka vētras laikā, ja nav īpašas nepieciešamības kaut kur doties, vajadzētu uzturēties telpās un nepakļaut sevi papildu riskiem, kas iespējami ārpus tām. Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem arī elektroenerģijas padeves pārtraukumiem:
– Jau laikus ieteicams pa rokai turēt kabatas lukturīšus. Elektrotehnika ir jāatvieno no elektropievades līnijām, kā arī iespēju robežās jānoslēdz cauruļvadi, pa kuriem plūst viegli uzliesmojošas vielas. Noteikti vēlams parūpēties, lai mobilo telefonu akumulatori būtu pilnībā uzlādēti, lai elektropadeves pārtraukuma gadījumā nezaudētu sakarus. Ja ir stipras vēja brāzmas, nevajadzētu uzturēties pie logiem, jo ēkām blakus augošo koku zari vai kādi citi priekšmeti var izsist stiklus un radīt traumas. Laikus jāaizver logi, durvis un bēniņu lūkas. Uz balkoniem vai lodžijās esošie priekšmeti jāienes telpās vai jānostiprina. Laikus jānovērtē, vai vēja brāzmas nebūs bīstamas lietām un priekšmetiem, kas atrodas zem klajas debess. Arī tās pēc iespējas vēlams nostiprināt vai pārvietot uz drošāku vietu zem jumtu. Šorīt daudzi kājāmgājēji ceļā uz darbu no slapjā sniega slēpās zem lietussargiem. Taču jāpatur prātā, ka lietussargs var apgrūtināt redzamību. Ja ir stiprs vējš, lietussargs pastiprināti uztver brāzmas. Neizturot vēja radīto slodzi, lietussargs var salūst, tādējādi radot risku savainoties pašam vai traumēt līdzās esošos cilvēkus.

Seesam Latvia.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums