Prezentēs diskusiju cikla "Es, Latvija un ES" rezultātus

Š.g. 6.oktobrī plkst. 10.00 Eiropas Savienības mājā, Rīgā, Aspazijas bulv. 28 tiks prezentēti diskusiju cikla "Es, Latvija un ES" rezultāti – Latvijas iedzīvotāju viedokļi par Latvijas ieguvumiem un zaudējumiem Eiropas Savienībā (ES), kā arī priekšlikumi labākai dzīvei Latvijā un ES.

Diskusijas "Es, Latvija un ES" Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīkoja 12 Latvijas pilsētās - Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Kopumā diskusijās piedalījās 230 iedzīvotāji, kas tika ielūgti pēc nejaušās atlases principiem, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas. Viņi izvērtēja pirmos sešus gadus kopš Latvija ir ES, kā arī izstrādāja priekšlikumus par to, kādā Latvijā un Eiropā vēlas dzīvot.

No 27.septembra līdz 4.oktobrim mājas lapā http://www.esmaja.lv norisinājās interneta balsojums par iedzīvotāju izteiktajiem priekšlikumiem. Tie tika sadalīti 8 jomās – uzņēmējdarbība un ražošana, izglītība, veselības aprūpe, sociālās garantijas, zaļā domāšana, lauki un reģioni, politiķu un ierēdņu atbildība, kā arī nacionālā identitāte un kultūra. Ar balsojuma palīdzību savu viedokli par tālāko Latvijas dalību ES, izvēloties populārākos priekšlikumus, varēja izteikt plašāka sabiedrība.

Populārākie priekšlikumi, kā arī diskusiju "Es, Latvija un ES" rezultāti tiks publiskoti noslēguma pasākumā 6.oktobrī. Tajā piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca, Sabiedriskā politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētniece Dace Akule un asociētā pētniece Linda Jākobsone, kā arī Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe. Pasākums tiks arī translēts interneta tiešraidē http://www.esmaja.lv

prvidus.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums