Funkciju izvērtēšanas darba grupa iesniedz priekšlikumus valsts funkciju optimizācijai

Otrdien, 31.augustā Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim iesniegts Funkciju vērtēšanas darba grupas sagatavotais ziņojums par priekšlikumiem valsts budžeta finansēto funkciju optimizēšanai, kas indikatīvi nodrošinātu fiskālo konsolidāciju 79,3 miljonu apmērā. Premjers ziņojumu nosūtījis visiem ministriem komentāru un precizējumu sniegšanai atbilstoši nozares redzējumam, lai gūtu maksimāli saskaņotu viedokli par iespējamiem valsts budžeta izdevumu ietaupījuma apjomiem un virzieniem. Ja darba grupas piedāvātie risinājumi nozares griezumā nav atbalstāmi, tiek lūgts sniegt papildus priekšlikumus par citām, alternatīvām valsts budžeta samazinājuma iespējām.

Sagatavotie priekšlikumi ir kopējs Funkciju izvērtēšanas darba grupas viedoklis, kas nav saistāms ar kādas konkrētas organizācijas vai nozares ministrijas vērtējumu. Kā zināms, pēc Reformu vadības grupas iniciatīvas un iepriekšējo gadu valsts budžeta sagatavošanas pieredzes, 2010.gada 9.jūlijā tika izveidota Funkciju izvērtēšanas darba grupa, kurā piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Finanšu ministrijas un Valsts kancelejas pārstāvji. Funkciju izvērtēšanas darba grupā piedalījās arī Valdības un nevalstisko organizāciju sadarbības memoranda padomes deleģētā biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse", kura atbilstoši iepriekš izstrādātiem kritērijiem, katras nozares funkciju vērtēšanā iesaistīja nozarē kompetentas un nozari pārzinošas organizācijas.


Visos Funkciju vērtēšanas darba grupas priekšlikumos norādītie samazinājumi konkrētas funkcijas izpildei ir indikatīvi un var tikt izmantoti diskusijai un lēmumu pieņemšanai par finanšu līdzekļu samazinājumu, pieņemot ikgadējo valsts budžeta likumu. Atbilstoši Likuma par budžetu un finanšu vadību 21.panta nosacījumiem - Saeimas vēlēšanu gadā gadskārtējā valsts budžeta likuma (budžeta likumprojektu paketes) projekts un vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības un fiskālās politikas ietvars iesniedzams Saeimai ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc tam, kad jaunievēlētā Saeima izteikusi Ministru kabinetam savu uzticību.


Ministriju priekšlikumi tiek gaidīti līdz šā gada 6.septembrim, lai Funkciju vērtēšanas darba grupas sagatavoto ziņojuma projektu un ministriju sniegtos komentārus vienotā paketē varētu izskatīt Reformu vadības grupas kārtējā sēdē, kuru plānots sasaukt šā gada 8.septembrī.

Valsts kanceleja.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums