EM atgādina: esošie tūrisma aģenti un tūrisma operatori var reģistrēties TATO datubāzē

Ekonomikas ministrija atgādina, ka tiem tūrisma aģentiem un tūrisma operatoriem, kuri līdz 2010.gada 14.jūnijam bija jau uzsākuši komercdarbību, jāreģistrējas Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru datubāzē (TATO) līdz š.g. 14.septembrim.

Lai reģistrētos komersantiem jāiesniedz Ekonomikas ministrijā informācija par savu uzņēmumu, tā darbību (iesnieguma anketa), kā arī klientu iemaksātās naudas drošības garantiju – izsniedzēju, apmēru un termiņiem. Noteikumi paredz, ka turpmāk garantija varēs tikt izsniegta tikai tādam tūrisma operatoram, kas ir reģistrējies datubāzē.

Reģistrēšanās datubāzē ir bezmaksas.

Plašāka informācija par reģistrēšanos TATO datubāzē pieejama Ekonomikas ministrijas interneta mājaslapā.

Kā jau iepriekš informējām, 2010.gada 14.jūnijā spēkā stājās 2010.gada 13.aprīļa Ministru kabineta noteikumi Nr. 353 "Noteikumi par tūrisma operatora, tūrisma aģenta un klienta tiesībām un pienākumiem, kompleksa tūrisma pakalpojuma sagatavošanas un īstenošanas kārtību, klientam sniedzamo informāciju un naudas drošības garantijas iemaksas kārtību".

Atbilstoši noteikumiem š.g. 14.jūnijā Ekonomikas ministrija arī uzsāka komersantu reģistrāciju Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru datubāzē (TATO). Reģistrēšanās datu bāzē tika ieviesta ar mērķi nodrošināt efektīvāku kontroli par klientu iemaksātās naudas drošības garantiju, kā arī uzturēt informāciju par tirgū strādājošiem tūrisma aģentiem un operatoriem.

Datubāze ir publiski pieejama: http://tato.em.gov.lv un šobrīd tajā ir reģistrēti vairāk kā 90 komersanti.

EM
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums