Politiķiem piesaka iepirkumu "krusta karu"

Īstu "krusta karu" politiķiem pieteikusi Nodokļu maksātāju biedrība (NMB). Nevalstiskā organizācija turpmāk prasīs konkrētu atbildību no Saeimas frakcijām, to pārstāvētajām partijām, kā arī konkrētiem politiķiem par pašreizējo Publiskā iepirkumu likuma redakciju.

Iespējams, ka šāda apņemšanās arī nebūtu nekas jauns, ja ne fakts, ka biedrība izdomājusi arī neparastu metodi kā pieprasīt no politiķiem atbildību. Organizācija nolēmusi sabiedrībai "atvērt acis" un priekšvēlēšanu laikā par politiķiem un viņu pieņemtajiem lēmumiem izplatīt patiesu informāciju publiskajā telpā.

Šādu ceļu organizācija nolēmusi iet pēc tam, kad Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija noraidījusi virkni iepriekš iesniegtu biedrības priekšlikumu publisko iepirkumu procedūras uzlabošanai.

Nodokļu maksātāju biedrība uzskata, ka jāatgriežas pie sākotnējām Publisko iepirkumu likuma normām, kuras noteica – atklāti konkursi valsts un pašvaldību iestādēm jārīko visiem iepirkumiem, kas pārsniedz 10 000 latu slieksni.

Vēstulē biedrībai komisijas vadītājs Vents Amands Krauklis atsaucies uz pēdējiem grozījumiem Publisko iepirkumu likumā, kas esot "kompromisa variants", jo gatavots triju mēnešu garumā, "tajā skaitā darba grupu un komisiju sēdēs ar plašu nevalstisko organizāciju pārstāvju piedalīšanos." Biedrības vadītāju Aigaru Krīgali vēstulē īpaši aizskārusi frāze: "Uzskatām, ka vienas nevalstiskās organizācijas ierosinājums nevar būt par pamatu likumprojekta atvēršanai."

"Uz šo es Kraukļa kungam un visai viņa vadītajai komisijai varētu atbildēt tā. Tas vien, ka kādi grozījumi ir gatavoti trīs mēnešus, bet vērā ņemti vien dažu, īpaši uzaicinātu "pozitīvistu" viedokļi, nav nekāds arguments, lai pieņemtu korupciju veicinošu Publisko iepirkumu likumu," saka NMB vadītājs, kurš no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņēmis atzinīgu vērtējumu saviem iepriekš iesniegtajiem priekšlikumiem.

Krīgalis norāda, ka šoreiz politiķiem vairs nepietikšot ar argumentu, ka likumprojektu "nevar atvērt", jo pret to ir tikai viena sabiedriska organizācija. "Uzņēmēji ir nokaitināti, jo visiem ir skaidrs, ka pašreizējais Publisko iepirkumu likums arī ir visas korupcijas sakne. Sevišķi pašvaldībās," norāda Nodokļu maksātāju biedrības vadītājs. Viņš ir pārliecināts, ka starp uzņēmējiem atradīsies arī tādi, kas būs gatavi sponsorēt īstas patiesības kampaņas, lai panāktu izmaiņas likumā. Galu galā, iespēja piedalīties godīgos konkursos ir atņemta visiem uzņēmējiem, nevis tikai vienas biedrības biedriem. Tāpēc tas esot īsts "krusta karš", kurā jāiesaistās visiem uzņēmējiem, kas jelkad vēl Latvijā grib uzvarēt kādā godīgā konkursā, uzsver Krīgalis.

Latvijas reitingi.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums