Ziņas | Latvija


Rīga


JAU SESTDIEN MOTOSEZONAS ATKLĀŠANA PIE T/C MOLS

Sestdien, 29. aprīlī plkst. 13.00 notiks tradicionālais motosezonas atklāšanas pasākums, kur vairāki tūkstoši motobraucēji, moto entuziasti un motosporta līdzjutēji pulcēsies pie t/c “Mols”, lai iepazītos ar motobaucējiem, to spēkratiem un viņu ekipējumu.

Ar sociālu akciju uz Pārdaugavas viadukta aicina parkoties prātīgi

Lai aicinātu autovadītājus novietot auto prātīgi un pārdomāti, cienot arī citus braucējus, Volkswagen komerctransports novietojis jauno Crafter slavenajā Pārdaugavas viaduktā. Neparastais ceļa posms izvēlēts, lai vērstu uzmanību uz to, ka nereti vietas, kur iespējams atstāt auto, ir grūti pieejamas vai nelielas, taču arī tādos gadījumos nedrīkst aizmirst par citiem satiksmes dalībniekiem.

Eiropas Komisija: Latvijā esošā atbalsta shēma elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas pa...

Eiropas Komisija: Latvijā esošā atbalsta shēma elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu veidā atbilst ES iekšējā tirgus prasībām


Eiropas Komisija (EK) 2017. gada 24. aprīlī ir pieņēmusi lēmumu valsts atbalsta lietā “Atbalsts elektroenerģijas ražotājiem”, secinot, ka Latvijā esošā atbalsta shēma elektroenerģijas obligātā iepirkuma un garantētās maksas par uzstādīto jaudu veidā atbilst Eiropas Savienības iekšējā tirgus prasībām.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs ielūdz uz tikšanos ar fotogrāfēm, kas strādā Pinhole tehnikā

Svētdien, 30. aprīlī, plkst. 12:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejs ielūdz uz tikšanos ar fotogrāfēm Sandru Kuzņecovu un Inesi Austrumu, kas strādā Pinhole tehnikā. Ieeja bezmaksas.

Rietumu Bankā pavasara mākslas darbu izsole

Sestdien, 29. aprīlī, Rietumu Bankā Rīgā notiks pavasara mākslas darbu un senlietu izsole, kuru sadarbībā ar banku rīko galerija “Artembassy”.

Ekonomika, finanses


Ārlietu ministrs pauž Latvijas gatavību ar Andoru noslēgt divpusēju dubultnodokļu neaplikšanas līgumu

24. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vizītē apmeklēja Andoru, kuras laikā tikās ar Andoras parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Moniku Bonellu (Mònica Bonell), premjerministru Antonī Martī (Antoni Marti) un ārlietu ministru Žilbēru Saboju Sunjē (Gilbert Saboya Sunyé), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, tostarp ekonomisko sadarbību, sadarbību tūrisma jomā un starptautiskajās organizācijās.

LANĪDA KONFERENCE: Turpmākie trīs gadi būs patīkami, ar „uzrāviena” potenciālu nekustamo īpašumu jomā

Šis un turpmākie divi gadi būs ļoti patīkami, priekšā ir gaisma, bet jāuzmanās, jo tā var arī apžilbināt,” tādu uzskatu par ekonomikas un NĪ jomas turpmāko attīstību 31. martā notikušajā ikgadējā konferencē „Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?” pauda DNB bankas makroekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Lai arī kreditēšana ir sākusi augt, tā pagaidām aug lēnāk nekā uzkrājumi. Tātad nekustamā īpašuma tirgus attīstību var veicināt gan kreditēšanas pieaugums līdz ilgtspējīgam līmenim, gan papildus naudas ieplūšana ekonomikā no augošā eksporta.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis 2016. gadā samazinājies par 0,9 %

24.04.2017.
2016. gadā kopējais lauksaimniecības cenu indekss* samazinājās par 0,9 %, ko galvenokārt ietekmēja augkopības produkcijas cenu indeksa kritums par 1,5 %. Lopkopības produkcijas cenu indekss kritās nedaudz – par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Iemesli, kāpēc vajadzētu apspriest savas finanses ar draugiem?

Sarunas par naudu un finansēm, līdzīgi kā par reliģiju un politiku, daudziem cilvēkiem ir tabu. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc cilvēki nevēlas izpaust informāciju par savām finansēm pat pašiem tuvākajiem. Detalizētu informāciju par savām finansēm patiešām izpaust nevajadzētu. Nedz draugiem, nedz paziņām nevajadzētu zināt, piemēram, cik liela ir jūsu alga, cik bieži jūs ņemat ātros kredītus jeb väikelaen un kādas ir jūsu kopējās parādsaistības, taču vispārīga finanšu apspriešana gan var būt visai noderīga un vērtīga gan jums, gan jūsu draugiem. Kāpēc vajadzētu apspriest finanšu tēmas ar saviem draugiem?

Rīgā notiks CFLA seminārs “Labā prakse ES fondu projektu īstenošanā”

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) trešdien, 26.aprīlī, rīko semināru Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā.

Novados


Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Novadu pašvaldībām būs pieejami 3,63 milj. eiro bezmaksas publisko interneta pieejas punktu attīstībai

Otrdien, 2014.gada 1.aprīlī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu novirzīt papildus 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidošanai un jau esošo pilnveidošanai novadu pašvaldībās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies diskusijā par Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem

25. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies apaļā galda diskusijā par Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem (European Defence Roundtable), kas notiks Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valstī Maltā. Lai apspriestu pašreizējo situāciju Eiropas drošības un aizsardzības jomā, kā arī nākotnes drošības un sadarbības izaicinājumus, diskusija pulcēs lēmumpieņēmējus no Eiropas valstu valdībām, parlamentiem un pilsoniskās sabiedrības.

ES pārvietošanas programmas ietvaros no Grieķijas pārvietotas astoņpadsmit personas

Piektdien, 21. aprīlī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas astoņpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā desmit nepilngadīgi bērni.

CVK lemj nepārdalīt mandātus 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā

Rīga, 21. aprīlis: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien, iepazīstoties ar Latgales apgabaltiesas spriedumu krimināllietā par deviņu vēlētāju balsu uzpirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Rēzeknes novada Sakstagala pagastā, secināja, ka šajā un trijās iepriekšējās lietās savāktie pierādījumi, kopskaitā 66 balsis, neietekmē mandātu sadalījumu 12.Saeimas vēlēšanās. Balsu starpība, kas mainītu mandātu sadalījumu starp kandidātu sarakstiem Latgales vēlēšanu apgabalā, ir 78 balsis.

Ministru prezidents dosies reģionālajā vizītē uz Alūksni un Madonu

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 21. aprīlī, dosies reģionālajās vizītēs uz Alūksni un Madonu.

Edgars Rinkēvičs: Latvija turpinās iestāties par Krimas tatāru tiesībām

19. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tiekoties ar Krimas tatāru līderi Refatu Čubarovu (Refat Chubarov), apliecināja, ka Latvija konsekventi neatzīst Krimas prettiesisko aneksiju un stingri iestājas par Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti. Ārlietu ministrs atzīmēja, ka Latvija uzmanīgi seko līdzi un pauž satraukumu par negatīvo tendenci cilvēktiesību situācijas jomā Krimā, it īpaši Krimas tatāru cilvēktiesību un pamatbrīvību ierobežošanu, kas vērojama kopš Krievijas īstenotās Krimas pussalas aneksijas.

Dzīve, sabiedrība


Par dzīvības apdrošināšanu visbiežāk aizdomājas, dzirdot ziņas par negadījumiem

Kā liecina DNB bankas un apdrošināšanas sabiedrības ERGO pētījuma rezultāti, lielākoties par dzīvības apdrošināšanu cilvēki aizdomājas reizēs, kad medijos lasa vai dzird par kādiem negadījumiem – traģiski bojā gājušiem cilvēkiem, vecākus zaudējušiem bērniem. Savukārt katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs atzīst, ka nekad nav aizdomājies par dzīvības apdrošināšanas nepieciešamību.

Droša braukšana: 5 veidi, kā blakussēdētājs var traucēt autovadītājam

Latvijas autovadītāju blakussēdētājus var iedalīt četros tipos – rūpīgajā, zinošajā, pļāpīgajā un klusajā – noskaidrots Drošas Braukšanas Skolas (DBS), apdrošināšanas sabiedrības ERGO un SEB līzings kopīgi veiktajā projektā “Blakussēdētāja portrets”. Katram no šiem personāžiem ir kādas tikai viņiem raksturīgas īpašības, kas var nonākt pretrunā ar drošu auto vadīšanu, tāpēc ikvienam blakussēdētājam būtu jāatceras pāris būtiskas lietas – lai autovadītājs un pasažieri brauciena laikā palīdzētu viens otram un veicinātu drošu dalību ceļu satiksmē.

Ozolu stādīšana Randenē Latvijas valsts un Latgales kongresa simtgadei

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Daugavpils novada pašvaldība kopīgi gatavojas svētkiem, tādā veidā stiprinot piederības sajūtu valstij un novadam. Pagastu pārvaldes, izglītības un kultūras iestādes, jauniešu organizācijas tiek aicinātas pētīt savas vietas vēsturi, godināt novada personības un pieminēt notikumus, kas ietekmējuši Latvijas valsts izveidi.

VID konsultēs topošos uzņēmējus Gulbenē

Turpinot informēt iedzīvotājus reģionos par atbalsta iespējām biznesa uzsākšanai, šī gada 26. aprīlī Gulbenē notiks attīstības finanšu institūcijas ALTUM rīkotais pasākums topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem “Atbalsta gadatirgu biznesa uzsācējiem”. Tajā šogad piedalās arī VID pārstāvji, lai konsultētu pasākuma apmeklētājus par pirmajiem soļiem uzņēmējdarbības uzsākšanā un VID e-pakalpojumiem, kā arī sniegtu atbildes uz citiem topošajiem uzņēmējiem aktuālajiem jautājumiem.

VID klientu apkalpošanas un informatīvā tālruņa darba laiks pirmssvētku dienās un svētkos

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) lūdz ņemt vērā, ka saistībā ar svētku dienu 4.maijā (Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena), ir nelielas izmaiņas VID klientu apkalpošanas centru un VID Nodokļu un muitas informatīvā tālruņa 67120000 darba laikā.

Izglītība, zinātne


RTU Attīstības fonds izsludina prakses stipendiju konkursu

2017. gada 24. aprīlī — Lai veicinātu studentu praktisko iemaņu papildināšanu un jaunu zināšanu apguvi izvēlētajā studiju jomā, kā arī izpratni par darba tirgu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds sadarbībā ar vadošajiem nozaru uzņēmumiem aicina Latvijas augstskolu studentus un vidējo profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus pieteikties prakses stipendiju konkursam «Pierādi sevi vasarā!».

Karjerā jāiegulda, vēl skolas solā sēžot

Jautājums par valsts izglītības iestāžu spēju jauniešus kvalitatīvi sagatavot darba tirgum, vienlaikus veicinot pieprasītāko un perspektīvāko amatu pratēju sagatavošanu, vienmēr ir bijis aktuāls. Tradicionāli tiek uzskatīts, ka tieši augstskola ir tā institūcija, kas jauniešus sagatavo viņu izvēlētajai profesijai. Taču izšķiroša nozīme ir skolas solā gūtajām zināšanām, jo tās vislielākajā mērā ietekmē profesijas izvēli. Tāpat apsveicama ir katra jaunieša iniciatīva darīt vairāk nekā to pieprasa izglītības sistēma, jo tas ļauj, vēl skolas vai augstskolas solā esot, paplašināt zināšanas, apgūt jaunas prasmes un jau ieguldīt turpmākajā karjerā. Un šādu iespēju ir daudz – dažādi izglītojoši konkursi, semināri, pieredzes apmaiņas braucieni un citi.

Noteikti uzvarētāji pirmajam nacionālajam profesionālās meistarības konkursam SkillsLatvia 2017

22. aprīlī, noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais pirmais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2017, kurā noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās. Trīs dienas 96 konkursanti no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

Pētījums: 95% no Latvijas iedzīvotājiem uzskata, ka IT zināšanu apguve skolēniem ir nepieciešama

95% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka IT zināšanu apguve ir būtiska dažādu nozaru speciālistiem, tapēc būtiski programmēšanas prasmes sākt apgūt jau skolas vecumā. Tā noskaidrots Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) sabiedriskās domas pētījumā, kas veikts sadarbībā ar „Snapshots”.

Latvijas skolās gada aktīvākais fizikas eksperimentu laiks

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā „Fizmix Eksperiments” rit aktīvākais posms – vairāk nekā tūkstotis skolēnu visā Latvijā aktīvi veic praktiskus fizikas eksperimentus. Aprīļa beigās 10 komandas no katra reģiona (Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas pilsētas), kuras būs ieguvušas precīzākos eksperimentu rezultātus un būs pratušas atrast pareizās atbildes risināmajiem uzdevumiem, tiksies konkursa fināla kārtās.

Darbs, karjera


Ellex advokātu biroju aliansei jau trešais starptautiskais apbalvojums gada laikā

Baltijas valstu advokātu biroju alianse Ellex saņēmusi starptautisko IFLR 1000 European apbalvojumu kā labākais advokātu birojs korporatīvo tiesību jomā Baltijā. Apbalvojums tika pasniegts 20. aprīlī Londonā. IFLR 1000 European balva tiek piešķirta Eiropas advokātu birojiem, kas iepriekšējā gada laikā sekmīgi strādājuši ar īpaši sarežģītiem un tiesību nozarē inovatīviem starptautiska mēroga projektiem.

PwC pētījums: konkurence un regulējums nākotnē tikai pieaugs, jāprot pielāgoties un sadarboties

Gandrīz visi Latvijas uzņēmumu vadītāji norāda, ka nākotnē konkurence tikai pieaugs, turklāt tas notiks kvalificētu darbinieku trūkuma apstākļos, liecina PricewaterhouseCoopers (PwC) globālā lielo uzņēmumu vadītāju veiktā aptauja. Latvijā uzņēmēju noskaņojumu ietekmē bažas par nodokļu sloga pieaugumu, kā arī regulējuma ietekmi. Tomēr PwC eksperti ir pārliecināti, ka uzņēmējiem ir iespējas pielāgoties apkārtējās vides izaicinājumiem, meklējot inovatīvus risinājumus, kā arī savstarpēji daloties ar resursiem un zināšanām.

Rēzeknē notiks pirmās Starptautiskās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensības

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) informē, ka laikā no 2017. gada 25.aprīļa līdz 28.aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā notiks VID Muitas pārvaldes organizētās Starptautiskās muitas kinologu ar tabakas meklēšanas darba suņiem sacensības.

“Maxima Latvija” NVA projektam par skolēnu nodarbināšanu vasarā piesaka 491 vakanci

Šogad uzņēmums “Maxima Latvija” pieteicis 491 vakanci Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projektā “Skolēnu darbs vasaras brīvlaikā”, kas ir divas reizes vairāk nekā pērn. Vēl piedāvātās vakances jāapstiprina NVA, un tad tām varēs pieteikties jaunieši.

NVA turpina darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai Vakanču gadatirgos

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) jau ceturto gadu visos valsts reģionos rīko Vakanču gadatirgus, lai darba meklētājiem palīdzētu atrast darbu, bet darba devējiem – vajadzīgos darbiniekus. Aicinām darba devējus pieteikties dalībai NVA Vakanču gadatirgos, kas šopavasar norisināsies vairākās Latvijas pilsētās.

Ģimene, labklājība


Daugavpilī notiek informatīvā sanāksme par sociālās jomas aktualitātēm

Otrdien, 25. aprīlī, Daugavpilī notiek Labklājības ministrijas (LM) rīkotā ikgadējā reģionālā metodiski informatīvā sanāksme pašvaldību sociālo dienestu sociālajiem darbiniekiem darbam ar ģimenēm ar bērniem un sociālā darba sektora vadītājiem.

“Prisma Latvija” aprīlī dāvina jaundzimušo vecākiem pūriņu

Šogad Rīgas Dzemdību namā pirmajos trīs mēnešos pasaulē nākuši jau 1578 jaundzimušie, no kuriem 838 ir bijuši zēni un 740 - meitenes. Lai gan pērn šajā pašā laika posmā bija piedzimuši vairāk mazuļu, tomēr iepriekšējo gadu tendence ļauj prognozēt, ka aprīlī kopumā piedzims vairāk nekā pirmajos šī gada mēnešos.

Reirs: bērna interesēm jebkurā situācijā jābūt pirmajā vietā

Otrdien, 19. aprīlī, labklājības ministrs Jānis Reirs piedalās Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, lai pārrunātu nozares aktualitātes, tai skaitā bērnu tiesību pārkāpumus pašvaldību sociālās aprūpes iestādēs.

5 vērtīgi padomi uzkodu kastītes gatavošanai bērnam

Ikdienas steigā vecāki nereti mēdz piemirst pāris patiesības par pilnvērtīgu uzturu bērnam un našķētiesprasmi. Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) mamma un blog.makonoga.lv autore Linda Ķuze uzskata – uzkodu kastīte var kļūt par vienkāršu un ērtu veidu, kā mazajam ierādīt veselīga uztura un našķošanās pamatprincipus.

61% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju stresa situācijās mēdz „izlādēties” uz ģimenes locekļiem

Aptaujājot cilvēkus ar bērniem, 69% respondentu apliecināja, ka nereti mēdz dienā uzkrāto stresu vakarā „pārnest” mājās. Vienlaikus 61% pieaugušo apstiprināja, ka stresa situācijās mēdz „izlādēties” uz saviem ģimenes locekļiem, tostarp bērniem. Šie aptaujas rezultāti lielā mērā sakrīt ar speciālistu novērojumiem ikdienā, tāpēc Rīgas Stradiņa universitātes Tālākizglītības fakultāte un Psihosomatikas klīnika kopā ar Latvijas Pediatru asociāciju un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju šajā pavasarī īsteno kampaņu ar aicinājumu izkāpt no stresa apburtā loka ģimenē.

Veselība, skaistums


Silvanols: Padomi, kā uzveikt pavasarim raksturīgo vitamīnu deficītu

Lai arī dabā viss plaukst un zaļo, nereti pavasara mēneši nāk roku rokā ar spēku izsīkumu, miegainumu, dažādu saslimšanu saasināšanos, vīrusa infekcijām un citām nebūšanām, kurām iemesls ir viens – tumšajā ziemas periodā organisms ir novājināts, turklāt mūsu platuma grādos augušie, rudens sezonā ievāktie dārzeņi zaudējuši vitamīnu koncentrāciju, tāpēc ar tiem visu vajadzīgo veselībai vairs neuzņemt. Kuri ir tie vitamīni, kurus pavasarī noteikti būtu jāuzņem, lai pavasaris nāktu ne tikai ar prieku, bet arī labu pašsajūtu, un kur tos smelties? Ar padomiem talkā nāk farmaceite un zaļās farmācijas uzņēmuma „Silvanols” imunitātes spēcināšanas produktu vadītāja Arita Borzova.

Vienojas par radioloģijas tarifu aprēķināšanas metodikas atkārtotu izvērtēšanu

Veselības aprūpes nozares uzņēmumu pārstāvjiem tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu, panākta vienošanās, ka tiks rīkota nozares profesionāļu un NVD tikšanās, lai atkārtoti izvērtētu jauno radioloģijas tarifu veidošanas metodiku. Jaunie tarifi var novest pie atalgojuma samazinājuma vispārējās ultrasonogrāfijas un datortomogrāfijas speciālistiem, kas nodrošina valsts apmaksātos radioloģiskos izmeklējumus. Tiek prognozēts, ka tas var radīt vēl lielāku radioloģijas speciālistu trūkumu Latvijā un radioloģijas izmeklējumu pieejamības samazināšanos, jo īpaši pacientiem mazpilsētās un lauku reģionos.

“Aptieku īpašnieku asociācija” un “Aptieku biedrība” piedāvā risinājumus veselības aprūpes papildus finansēšanai

Nosūtītajā vēstulē Ministru prezidentam, veselības ministrei un finanšu ministrei biedrības ir sagatavojušas priekšlikumus finansējuma ieguvei veselības aprūpei.

BENU Akadēmija aprīlī aicina uz lekciju par sirds veselību

Jau vairāk nekā gadu ik mēnesi ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt „BENU veselības un skaistuma akadēmijas” organizētos bezmaksas seminārus.* Turpinot iesākto, šomēnes ikviens apmeklētājs varēs noklausīties speciālistu lekciju par sirds veselību.

Bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai saziedots vairāk nekā 61 tūkstotis eiro

Bērnu rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, jau saziedots 61 613,18 eiro. No tiem 53 194,42 eiro saziedoti „Maxima Latvija” veikalos visā Latvijā, 8088,76 eiro – labdarības fonda „Ziedot.lv” mājaslapā, bet 330 eiro – zvanot pa labdarības tālruni.

Zemkopība


„Rīgas Dzirnavnieks” slēdz līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu sezonas ražām

Gatavojoties jaunajai ražas sezonai, AS „Rīgas Dzirnavnieks” turpina aktīvi slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par jaunās graudu ražas iepirkumiem. Šogad uzņēmums plāno daudz lielāku uzmanību pievērst auzu iegādei, ņemot vērā uzņēmuma auzu produktu ražošanas apjomu palielināšanos.

VID palīdz cūkkopjiem pārvarēt mēra radītās grūtības

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piedāvā palīdzību Āfrikas cūku mēra (ĀCM) visvairāk skartajām saimniecībām.

Plāno uzņēmumiem atvieglot zivju produktu marķēšanu

Zemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas noteikumos, kas nosaka izplatīšanai mazumtirdzniecībā paredzētajiem zvejas un akvakultūras produktiem marķējumā norādāmo sugu tirdzniecības nosaukumus latviešu valodā. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai uzņēmumiem atvieglotu zivju produktu marķēšanu.

Aktuālā informācija mājražotājiem, kuri piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku

2017. gada 1. jūlijā beidzas pārejas periods, kas noteikts uzņēmumiem, kuri piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku saskaņā ar MK 30.06.2015. noteikumiem Nr. 358 “Prasības mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas piegādā mājas apstākļos ražotu vai gatavotu dzīvnieku izcelsmes pārtiku” (turpmāk – noteikumi). Tālāk sniedzam atbildes uz mājražotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Turpinās atbalstīt inovāciju izstrādi zivsaimniecības nozarē

Zemkopības ministrija sagatavojusi izmaiņas noteikumos, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta (ES) piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā “Inovācija”. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai tiktu veicināta inovāciju izstrāde zivsaimniecības nozarē.

Kriminālziņas, negadījumi


Rīgā ceļu satiksmes negadījumā cieš gājējs; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

Šā gada 20.aprīlī, pulksten 21.41, Rīgā, Gogoļa ielā pie Spīķeru ielas nama Nr.8, pie sabiedriskās transporta pieturas “Centrāltirgus”, notika ceļu satiksmes negadījums, kurā cieta gājējs.

Valsts policija aicina atsaukties trīs ceļu satiksmes negadījumu aculieciniekus

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja darbinieki aicina atsaukties aculieciniekus trim ceļu satiksmes negadījumiem. Divos no negadījumiem iesaistīti gājēji, bet trešajā automašīnas Mitsubishi vadītājs iebrauca kokā.

Par “ekstazī” ievešanu no Lielbritānijas lielā apmērā un tā tirgošanu aizturēti divi rīdzinieki

Pēdējā mēneša laikā Valsts policija ir veikusi izmeklēšanu, atklājot divu personu grupu, kas no Lielbritānijas Latvijā ieveda pie amfetamīnu grupas piederošas vielas jeb “ekstazī”, ko vēlāk pārdeva. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrieši ar šo nelegālo rūpalu nodarbojušies vairāk nekā gadu. Vairāku kratīšanu laikā likumsargi atsavinājuši vairāk nekā 450 gramu minēto narkotiku, kā arī nelielu daudzumu kokaīna un marihuānas. Saistībā ar notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi un vienam no aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvalde Rīgā, Krustpils ielā atklājusi nelegālu degvielas tirdzniecības

Degviela bija noglabāta plastmasas tvertnēs kādā konteinerā, no kura to tālāk tirgoja privātpersonām. Apsekošanas brīdī pie konteinera tika sastaptas divas personas, kuras uzpildīja degvielu vieglajai automašīnai Toyota. Personas VID Muitas policijas darbiniekiem nevarēja uzrādīt ne derīgus degvielas izcelsmes dokumentus, ne arī licenci darbībai ar akcīzes precēm.

No pašvaldības uzņēmuma izkrāpti teju 150 tūkstoši; aizdomās tiek turētas divpadsmit fiktīvi nodarbinātas personas

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par iespējamu vairāku darbinieku fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, kuras laikā personas saņēmušas darba samaksu par faktiski neveiktiem amata pienākumiem. Tādējādi laika posmā no 2014.gada līdz 2015.gadam no uzņēmuma izkrāpti teju 150 000 eiro. Kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Atpūta


Amber Muse gatavo tehno-nakti [spek-truhm]

Piektdien, 21. aprīlī, Rīgas leibls Amber Muse atgriezīsies uz deju grīdas ar savu pasākumu [spek-truhm]. Tehno nakts, kuru atbalsta enerģijas dzēriens XL Energy, notiks Vecrīgā, Mazā Smilšu ielā 12. Par pasākuma viesi kļūs Ziemeļīrijas producents Samaan no Belfāstas, kopā ar viesi pie pults stāsies Taran & Lomov un trio Ideology of Sound dalībnieki.

Gatavojoties sezonai, vasaras skeitparkā norit remontdarbi!

Gatavojoties sezonai, kas oficiāli sāksies 1. maijā, skeitparkā uzsākti remonta un labiekārtošanas darbi, kuru laikā veiks atsevišķu objektu krāsošanu, šuvju labošanu u.c. darbus. Skeitparkā atjaunos informatīvos stendus, sastādīs jaunus krūmiņus un kociņus nokaltušo vietā, rūpīgi visu uzkops.

Pavadi raibas Lieldienas Tukuma pusē!

Kā jau pavasarim raksturīgi, tas pārsteidz ar neparedzamiem laikapstākļiem, un tādus sola arī uz Lieldienām. Taču, kā saka tautas paruna, “Nav nepiemērotu laikapstākļu, ir nepiemērots apģērbs!” Tāpēc visus lustēties gribētājus aicinām saģērbties piemēroti laikapstākļiem un doties laukā, lai baudītu Lieldienu tradīcijas un vispārēju jautrību.

2017.gada iemesli Latvijas Lauksaimniecības muzeja apmeklējumam

2017.gadā dodoties atpūtā uz Kurzemi ir vērts apskatīt Talsu pusi un Latvijas Lauksaimniecības muzejā esošo krājumu.

Padomi: kā rīkoties, ja avioreiss kavējas vai tiek atcelts

Mūsdienu vienmēr steigā esošā cilvēka ikdienā neaizstājams pārvietošanās līdzeklis ir lidmašīna, kas vairākās stundās personu var nogādāt no viena līdz pat otram pasaules galam. Tomēr dažādu apstākļu dēļ var gadīties arī situācijas, kad ieplānotie avioreisi būtiski kavējas vai tiek atcelti. Šādos gadījumos svarīgi ir neapjukt un izmantot pasažieriem paredzētās kompensācijas iespējas par sagādātajām neērtībām – informāciju par to, kādas ir pasažieru tiesības un kā rīkoties šādos gadījumos, apkopojis Lielbritānijas biznesa portāls “thisismoney.co.uk”.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Tvīda brauciena laikā

Sestdien, 22. aprīlī no plkst. 16.00 notiks Rīgas velonedēļas „Tvīda brauciens” pa maršrutu: Esplanāde, Reimersa iela, Bastejkalns, Smilšu iela, Doma laukums, Šķūņu iela, Kaļķu iela, Rātslaukums, Akmens tilts, Uzvaras bulvāris, Bāriņu iela, Nometņu iela, Lapu iela, Melnsila iela, Ernestīnes iela, Baložu iela, Kalnciema iela, Vanšu tilts, Krišjāņa Valdemāra iela, Pils laukums, Torņa iela, Pils laukums, Muitas iela, Kronvalda bulvāris, Ausekļa iela, Vidus iela, Vīlandes iela, Elizabetes iela, Strēlnieku iela, Hanzas iela, Krišjāņa Valdemāra iela, Aristīda Briāna iela.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Vecrīgā

Sakarā ar spēlfilmas uzņemšanu 24. aprīlī no plkst. 7.00 līdz 19.00 un 25. aprīlī no plkst. 15.00 līdz 17.00 tiks ierobežota vai nepieciešamības gadījumā līdz piecām minūtēm slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Klostera ielā.

Slēgs un ierobežos satiksmi M.Rinkas, Stiebru un Meldru ielas posmos

Sakarā ar kanalizācijas tīkla cauruļvadu atjaunošanas darbiem tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme:

Ierobežos satiksmi Dzirnavu ielas posmā

Ūdensvada remontdarbu laikā no 20. līdz 25. aprīlim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Dzirnavu ielas posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Marijas ielai

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Alksnāja ielā

19. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 18.00 Mārstaļu ielā notiks filmēšanas darbi. To laikā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Alksnāju ielā no ēkas Alksnāja iela 2 līdz ēkai nr.8 (izņemot filmēšanas tehniskos transportlīdzekļus un transportlīdzekļus ar speciālām atļaujām).

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti