Ziņas | Latvija


Rīga


Ģimenes diena „Dinozauri” Dabas muzejā

Šī mēneša pēdējā sestdienā, 25. februārī, laikā no 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt ģimenes dienu Dabas muzejā „Dinozauri”.

“Latvijas Grāmatu izstādē” īpaši gaidīti mazie lasītāji!

No 24. līdz 26. februārim “Latvijas Grāmatu izstādē 2017” Ķīpsalā īpaši būs gaidīti ņiprie un cītīgie mazie lasītāji. Bērni aizraujošā veidā “Jautrajā lasītavā” varēs iepazīties ar grāmatu varoņiem un autoriem. Līdzās daudzveidīgajam grāmatu klāstam būs pieejamas dažādas attīstošas un izglītojošas lietas, intelektuālas spēles, kas veicina lasītprasmi, kā arī praktiski materiāli un idejas radošām nodarbēm.

Baltika Group atklāj savu pirmo jaunā koncepta Ivo Nikkolo veikalu Rīgā

Baltika Group, kas ir viens no vadošajiem modes uzņēmumiem Baltijā, 9. februārī ir atvēris savu jaunā koncepta Ivo Nikkolo veikalu Latvijā tirdzniecības centrā Spice.

Mišelina restorānu eksperts „piešķir” zvaigzni restorānam Rīgā

Mišelina restorānu kritiķis Endijs Heilers (Andy Hayler) pagājušajā nedēļā viesojās Rīgā, kur piedalījās Reaton rīkotājās Profesionāļu Dienās ar Mišelina vērtēšanas sistēmai veltītu aizraujošu lekciju, diskutēja ar vietējiem pavāriem un apmeklēja piecus no atzītākajiem restorāniem, novērtējot to atbilstību Mišelina kritērijiem un „piešķirot” vienu Mišelina zvaigzni savam favorītam.

Līvlist: Līvõd kōzgõnd. Līvlist: Lībiešu kāzas

Tēriņtš! Sveicināti! Rīgas lībiešu dziesmu ansamblim „Līvlist” šis gads ir 45.jubilejas gads. Esam lepni un priecīgi par to pavēstīt saviem klausītājiem! Šajā pavasarī aicinām uz koncertiem Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā). Jau šajā piektdienā, 24. februārī plkst.17.00, rādīsim nelielu fragmentu no savulaik leģendārā teatralizētā uzveduma „Lībiešu kāzas XIX gadsimtā”.

Ekonomika, finanses


Stinka: ES Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanā jāievēro dalībvalstu intereses un iespējas

Pirmdien, 27. februārī, Briselē notiekošajā Eiropas Savienības Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmēs Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka pārstāvēs Latvijas viedokli sarunās par Tīrās enerģijas pakotni un Enerģētikas savienību, uzsverot, ka svarīgi nodrošināt savlaicīgu ES Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanu, bet tas nevar notikt sasteigti un uz dalībvalstu interešu un iespēju rēķina.

Aicinām uzņēmējus iesaistīties “konsultē vispirms” principa vadlīniju izstrādē

“Uzņēmēji ne vienmēr pārzina visus normatīvos aktus un no tiem izrietošās prasības, kas viņiem jāievēro. Tāpēc tirgus uzraudzības iestāžu galvenais pienākums nav sodīt, bet gan būt uzņēmēja konsultantam un sadarbības partnerim,” uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

M. Kučinskis ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru apspriež abu valstu sadarbības iespējas

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 23. februārī, Rīgā tikās ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne).

Ašeradens ar Kanādas tirdzniecības ministru pārrunā Latvijas un Kanādas sadarbības iespējas līdz ar CETA spēkā stāšanos

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ceturtdien, 23. februārī tikās ar Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministru Fransuā Filipu Šampaņu (François-Philippe Champagne), lai pārrunātu Latvijas un Kanādas līdz šim īstenoto ekonomisko sadarbību un iespējas, kādas paver visaptverošais ekonomikas un tirdzniecības nolīgums starp Eiropas Savienību (ES) un Kanādu jeb CETA.

CFLA uzsāk projektu pieņemšanu ES fondu programmā vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanai

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludinājusi ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajā Eiropas Savienības (ES) fondu programmā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu izglītības iestāžu mācību vides pilnveidošanai. Pašvaldībām pieejamais ERAF atbalsts programmas otrās un trešās kārtas ietvaros ir vairāk nekā 75 miljoni eiro.

Novados


Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Novadu pašvaldībām būs pieejami 3,63 milj. eiro bezmaksas publisko interneta pieejas punktu attīstībai

Otrdien, 2014.gada 1.aprīlī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu novirzīt papildus 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidošanai un jau esošo pilnveidošanai novadu pašvaldībās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Sākums Aktualitātes Latvija pirmā no Eiropas Savienības dalībvalstīm apstiprina ES un Kanādas Visaptverošo ekonomikas

23. februārī Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu “Par Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no otras puses”. Tādējādi Latvija kļūst par pirmo Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti, kas ir pabeigusi nacionālās ratifikācijas procedūras attiecībā uz CETA.

Ārlietu ministrs: Latvija ir droša vide investīcijām un Kanādas uzņēmējiem mūsu valstī

23. februārī darba vizītes laikā Rīgā notika Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministra Fransuā Filipa Šampaņa (François-Philippe Champagne) un Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča tikšanās, kuras laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Kanādas stratēģisko partnerību, iespējas veicināt savstarpējo tirdzniecību, it īpaši ņemot vērā Eiropas Savienības (ES) un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (Comprehensive Economic and Trade Agreement between Canada, of the one part, and the European Union and its Member States, of the other part/CETA) sniegtās priekšrocības. CETA nolīguma provizoriskās piemērošanas uzsākšana ir lielisks impulss meklēt jaunas iespējas ekonomiskās sadarbības intensificēšanai.

Z. Kalniņa-Lukaševica: CETA sniegs jaunas iespējas maziem un vidējiem uzņēmumiem

23. februārī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās diskusijā par ES un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (CETA) sniegtajiem ieguvumiem un priekšrocībām. Diskusijā piedalījās Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministrs Fransuā Filips Šampaņs (François-Philippe Champagne), kurš ieradies Rīgā darba vizītē. Parlamentārā sekretāre pauda gandarījumu par to, ka Latvija ir pirmā ES dalībvalsts, kas ratificējusi CETA.

M.Kučinskis un Brexit ministrs vienisprātis par Lielbritānijā strādājošo Latvijas iedzīvotāju interešu neaizskaramību

Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien, 21.februārī, Rīgā tikās ar Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) ministru Deividu Deivisu (David Davis).

Triobet bukmeikeri: pastāv reālistiska iespēja Trampam zaudēt prezidenta amatu

ASV prezidents Donalds Tramps līdz sava amata pilnvaru termiņa beigām varētu arī nenostrādāt, uzskata Triobet bukmeikeri. Iespēju, ka kongress Trampu atlaidīs, vai arī Tramps atkāpsies pats pirms pilnvaru beigām, bukmeikeri novērtējuši ar 40% varbūtību.

Dzīve, sabiedrība


Pārventas iedzīvotājiem top moderns trenažieru komplekss!

Arvien vairāk ventspilnieku pievērš uzmanību veselīgam dzīves veidam, apmeklē sporta pasākumus un izmanto Ventspils piedāvātās sporta iespējas. Sporta dzīve Ventspilī norit aktīvi un to daudzējādā ziņā nodrošina Olimpiskais centrs “Ventspils”, kas ir viens no lielākajiem un modernākajiem sporta kompleksiem Latvijā.

Pērn Latvijā dzīvības apdrošināšanas segments audzis par 8%

Pētījuma rezultāti liecina, ka tikai aptuveni katrs trešais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs ir pārliecināts, ka dzīvības apdrošināšana būtu nepieciešama cilvēkiem ar lielām kredītsaistībām. Vienlaikus DNB bankas un apdrošināšanas sabiedrības ERGO statistika rāda, ka kopš 2010. gada ir bijuši jau gandrīz 20 negadījumu, kad ģimene ar hipotekārajā kredītā iegādātu mājokli ir palikusi bez viena no ģimenes apgādniekiem, taču apdrošināšana palīdzējusi atrisināt atlikušās finanšu saistības un nereti glābusi no mājokļa zaudēšanas.

Mainīgo laikapstākļu ietekmē palielinās negadījumu skaits uz ceļa radušos bedru dēļ

Ar nelīdzenu ceļa segumu ir saskāries teju katrs. Tā kvalitāte būtiski pasliktinās ziemas un pavasara mēnešos, kad sastopamies ar nelabvēlīgiem laika apstākļiem – salu, lietu un atkusni. Šim periodam raksturīgas straujas temperatūras svārstības, kā rezultātā veidojas arvien jaunas bedres. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze liecina – bedru izraisītie automašīnu bojājumi spēkratu īpašniekiem var radīt iespaidīgus finansiālos zaudējumus. Šogad nepilnos divos mēnešos saņemti jau 59 atlīdzību pieteikumi nekvalitatīva ceļa seguma dēļ, un zaudējumu segšanai rezervēti vairāk nekā 20 tūkstoši eiro.

Sadarbībā ar entuziastiem apkopos ceļotājiem visērtākās mobilās lietotnes

Ikviens interesents aicināts pieteikt savu dalību konkursā “Ceļojuma experts”, kura mērķis ir apvienot dažādu ceļotāju pieredzi un viņu mobilo lietotņu izmantošanas paradumus, apkopojot visnoderīgākos rīkus. Dalībniekus aicina dalīties ar izmantoto ceļošanas lietotņu aprakstu, kā arī savos ceļojumos pieredzēto, un labāko darbu autoriem tiks piešķirtas vērtīgas balvas.

Nav nepieciešams īpašs pieprasījums PVN pārmaksas atmaksai

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka jau kopš 2010. gada nav nepieciešams īpašs pieprasījums, lai saņemtu pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas atmaksu vai arī novirzītu to citu nodokļu parādu samaksai.

Izglītība, zinātne


Notiks Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkurss

25.februārī Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Siguldas novada Jaunrades centru, Accenture Latvia, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LEtERA) un Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubu rīko Latvijas skolēnu Lego Robotikas konkursu.

Skolēni izstrādājuši drosmīgas vides labiekārtošanas idejas

Unikāls aktivitāšu centrs „Žirafe”, zaļā mācību klases āra vidē, gaismas aleja, lielizmēra domino, oriģināli vides objekti, āra spēles un velosipēdu novietnes, krāšņas puķu dobes Latvijas simtgades zīmē, atpūtas vietas dabā ar soliņiem un ugunskuru vietām, autobusu pieturu un skolas žogu apgleznošana, vērienīgas dabas takas ar sajūtu elementiem, dažādi apzaļumošanas darbi, dižkoku un piemiņas vietu sakopšana – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām vides labiekārtošanas un izdaiļošanas idejām, kas iesniegtas vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” ar mērķi sapost Latviju gaidāmajām simtgades svinībām.

VIAA izstādē Skola 2017 aicina iesaistīties Erasmus+ trīsdesmitgades aktivitātēs

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) starptautiskajā izglītības izstādē Skola 2017, kas no 24. līdz 26. februārim norisināsies Ķīpsalas izstāžu centrā, aicina iesaistīties Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ trīsdesmitgades aktivitātēs, ķerot atraktīvus fotomirkļus un piedaloties konkursā.

Latvijas Universitāte līdz 2020. gadam plāno vērienīgas pārmaiņas

Latvijas Universitātes (LU) izstrādātā stratēģija 2016. – 2020. gadam paredz nodrošināt modernu un nākotnes darba tirgus prasībām atbilstošu izglītības sistēmu, izcilību un sadarbību zinātnē, attīstīt un veicināt konkurētspējas un produktivitātes pieaugumu, un veikt ieguldījumus, lai nodrošinātu sinerģiju studiju un zinātnes infrastruktūras attīstībā ar mērķi 2020. gadā kļūt par vienu no vadošajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā un ieņemt atzītu vietu starp Eiropas un pasaules pētniecības un inovāciju centriem.

Latvijas fizikas skolotāji ar RTU atbalstu iepazīst Eiropas kodolpētniecības centru

2017. gada 21. februārī – Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas skolu fizikas skolotāji ieradušies vizītē Eiropas kodolpētniecības centrā CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Šveicē. Šonedēļ iespēja iepazīties ar CERN, pateicoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstam, ir 23 skolotājiem.

Darbs, karjera


Rīgas pašvaldības policistus prēmēs par drošsirdīgu rīcību, glābjot ledū ielūzušu sievieti

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti ceturtdien, 23.februārī, atzinīgi novērtēja divu pašvaldības policistu pašaizliedzīgo un drošsirdīgo rīcību, glābjot ledū ielūzušu sievieti, un atbalstīja darbinieku prēmēšanu.

Pirmo reizi “TOP darba devējs” vēsturē apbalvoti arī valsts pārvaldes un sabiedriskās ēdināšanas labākie darba devēji

Šodien, 23. februārī, svinīgā ceremonijā tika paziņoti un apbalvoti vērienīgās aptaujas “TOP darba darba devējs 2016” uzvarētāji - labākie darba devēji Latvijā, populārākie un iekārojamākie uzņēmumi un iestādes, kurās darba ņēmēji visvairāk vēlētos strādāt. Šī gada aptauja ir nozīmīga ne tikai ar rekordlielu respondentu skaitu, sasniedzot gandrīz 12 000 cilvēku, bet arī pirmo reizi tās vēsturē, nosakot labākos darba devējus arī sabiedriskās ēdināšanas sektorā un apbalvojot labāko darba devēju valsts pārvaldē.

Nepieciešama sociālā darba izglītības procesa pilnveide

Trešdien, 22. februārī, notika Labklājības ministrijas (LM) projekta „Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros rīkotā otrā diskusija par sociālā darba izglītību “Sociālā darba izglītības procesa pilnveide: risinājumi?”.

Par Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju ieceļ Valtu Ābolu

Ceturtdien, 23.februārī, notika VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” ārkārtas dalībnieku sapulce, kuras laikā par valdes priekšsēdētāju ar 24.martu iecelts nominācijas komisijas izvēlētais pretendents Valts Ābols.

Valsts policija pārņem Latvijas prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē - organizētās noziedzības apkarošanai

Laikā no 21.-22. februārim Rīgā, viesnīcā “Pullman Riga Old Town Hotel” norisinājās pirmā Valsts policijas rīkotā sanāksme šogad pārņemtās prezidentūras Baltijas jūras valstu padomes Speciālajā grupā organizētās noziedzības apkarošanai (BSTF) ietvaros. Tajā piedalījās 11 dalībvalstu delegācijas, lai apzinātu problēmjautājumu esošo situāciju, apmainītos ar pieredzi un plānotu turpmākās aktivitātes organizētās noziedzības apkarošanā.

Ģimene, labklājība


Pagatavo pats: trīs gardas dip mērcītes uzkodu galdam

Saviesīga pasēdēšana nav iedomājama bez apetīti rosinoša uzkodu galda, kura neatņemama sastāvdaļa ir arī gardas un bagātīgas dip mērcītes. Ar tām iespējams piešķirt jaunas un interesantas garšas nianses gan dārzeņu, gan zivju un gaļas uzkodām, piemēram, “Rīgas Miesnieks” cūkgaļas nagetiem – atliek vien izvēlēties sev tīkamāko recepti un pagatavot to pašam! Lai smeltos iedvesmu, gaļas produktu zīmola “Rīgas Miesnieks” meistari piedāvā trīs dip mērču receptes, no kurām sev piemērotu atradīs gan pikantāku, gan maigāku garšu cienītāji.

Džeimija Olivera mājās gatavotie zivju pirkstiņi un aromātiskais zirņu biezenis ar piparmētrām

Mājās gatavoti zivju pirkstiņi ir lielisks veids, kā pierunāt bērnus ēst vairāk zivju. Un to pagatavošana nemaz nav tik sarežģīta, ir pārliecināts nenogurdināmais britu pavārs Džeimijs Olivers.

Atklāj labdarības akciju trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņa atbalstam Latvijas dzemdību nodaļās

TV3 raidījums un vecāku apvienība “Māmiņu Klubs” sadarbībā ar tirdzniecības kompleksu “Spice” atklāj labdarības akciju “Dalies un Samīļo!”, kas veltīta trūcīgu māmiņu jaundzimušo pūriņu atbalstam dzemdību nodaļās.

Veikti grozījumi saistošajos noteikumos bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai Rīgas skolu 1. klasēs

2017. gada 16. februārī stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1.klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas. Noteikumi pieejami tīmekļa vietnes www.e-skola.lv sadaļā “Skolas”.

kim? BĒRNU DIENA 18. FEBRUĀRĪ

kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina vecākus ar bērniem apmeklēt "KIM? BĒRNU DIENU” 18. februārī.

Veselība, skaistums


Slimnīcu biedrība: algu palielināšana medicīnas darbiniekiem ir tieša valsts atbildība

Situācija ar medicīnas darbinieku atalgojumu valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs ir kritiska. To var mainīt tikai un vienīgi ar papildu finansējuma piešķiršanu, jo medicīnas iestāžu vadītāju rokās nav instrumentu, lai palielinātu nozarē strādājošo algas. Personāla kopējās izmaksas daudzās slimnīcās, jau tagad, sasniedz 70% no kopējiem slimnīcu ieņēmumiem, bet vēl ir jāpērk medikamenti pacientu ārstēšanai un jāsedz citi slimnīcu izdevumi.

Ģimenes ārste: vairums slimību rodas galvā, nevis plastmasas pudelē

Savā ārstes praksē esmu saskārusies ar dažādiem pacientiem un saslimšanām, taču manā pieredzē nav gadījumu, kad saslimšana būtu radusies no pārtikas vai ūdens lietošanas no plastmasas traukiem, protams, pie nosacījuma, ja pārtika vai ūdens tiek lietots no traukiem, kas paredzēts šim mērķim.

Kad gribasspēks un diēta nelīdz jeb bariatriskās operācijas

Ko darīt, ja visi mēģinājumi ievērot diētas un sportisko režīmu ir bijuši neveiksmīgi, un ķermeņa svars nepielūdzami pieaug? Šajā gadījumā palīdzēt var bariatriskās kuņģa operācijas, kuru mērķis ir panākt, lai pacients ēstu un pārstrādātu pēc iespējas mazāk barības.

Par tikšanos ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem

Veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Radiologu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu radioloģijas nozares attīstības jautājumus.

Emociju regulācija: kā izmantot dabas doto enerģiju gudri

“Bija grūta diena. Braucot mājās no darba, sapņoju kā beidzot mierīgi, vienatnē iedzeršu tēju. Kad ienācu pa durvīm, pirmā lieta, ko ieraudzīju- zemē nomestās drēbes. Ei, nu bet mēs taču sarunājām! Tiešām nevar neko paši izdarīt? Kāpēc viss vienmēr uz maniem pleciem? Man vairs nav spēka. Saņēmos un neko neteicu. Iegāju virtuvē, lai uzvārītu tēju- izlietne pilna ar netīriem traukiem. Nevienas tīras krūzītes. “Mammu, cik labi, ka tu atnāci. Kas būs vakariņās?” Tad es sāku kliegt…”

Zemkopība


Katrs ceturtais lauksaimnieks Latvijā nepareizi baro liellopus

Liellopu barošanas procesā 25 % Latvijas lauksaimnieku pieļauj kļūdas, liecina AS “KG Group”, kas ir Latvijā lielākais kombinētās lopbarības ražošanas uzņēmums, veiktais pētījums. Uzņēmuma pārstāvji aprēķinājuši, ka, nepareizi barojot piena teļus, tiek zaudēti pat 15 % piena. Attiecīgi arī katrs lauksaimnieks zaudē ievērojamu savas peļņas daļu.

Precizēta klasiskā cūku mēra riska zonu teritorija

Komisijas 2013. gada 13. decembra Īstenošanas lēmums par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar klasisko cūku mēri dažās dalībvalstīs nosaka dzīvnieku veselības kontroles pasākumus, kas īstenojami ar klasisko cūku mēri inficētajos Latvijas novados. Tādēļ valdība otrdien, 21.februārī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus klasiskā cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā.

Plāno izmaiņas Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā

Otrdien, 21. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus likumā par ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) apriti. Izmaiņas likumā sagatavotas, lai nodrošinātu to, ka valstī netiek izplatītas konvencionālās un bioloģiskās sēklas, kuras satur ĢMO piejaukumu.

Apstiprināts 2017. gada valsts atbalsts meža nozares attīstībai

Otrdien, 21. februārī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos, kas nosaka valsts atbalsta apmēru un tā piešķiršanas kārtību meža nozares attīstībai. Lai veicinātu nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju, 2017. gadā kopējais atbalsta apmērs meža nozares attīstībai būs 237 927 eiro.

Valdība akceptē likumprojektu par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs

Atsaucoties daudzu nevalstisko organizāciju aicinājumam un ņemot vērā valstisko un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, Zemkopības ministrija sagatavojusi likumprojektu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, ko otrdien, 21.februārī, apstiprināja valdība.

Kriminālziņas, negadījumi


Iecavas novadā likvidēta nelikumīga alkohola ražotne; aizturēta trīs personu grupa

2017. gada 16.februārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki aizturēja 1962., 1965. un 1971.gadā dzimušus vīriešus, kuri Zemgales reģionā nodarbojās ar nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, uzglabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā.

Brunavas pagastā aizturētas trīs personas par veikala apzagšanu

2017.gada 18.februārī Brunavas pagastā ap pulksten 3.00 tika apzagts veikals. Zagļi, izmantojot lauzni, izsita veikalam loga stiklu un iekļūstot veikalā nozaga alkoholiskos un atspirdzinošos dzērienus. Par veikala apzagšanu tika uzsākts kriminālprocess.

Aizdomās par datora zādzību Valsts policija meklē attēlā redzamo jaunieti

Šā gada 10. februārī kāds vīrietis kopā ar draugiem Rīgas centrā apmeklēja ātrās apkalpošanas restorānu. Vīrietis ar pārējiem pusdienotājiem apsēdās pie viena no galdiņiem, un savu portatīvo datoru nolika uz grīdas zem tā. Pēc kāda laika viņi pārsēdās pie cita galda, taču datoru aizmirsa.

Realizējot vērtslietu viltojumus, vīrieši apkrāpuši vairākus uzņēmumus

Valsts policija aizturējusi divas personas, kuras iespējams veikušas krāpnieciskas darbības, vairāku gadu garumā realizējot zelta un platīna investīciju atdarinājumus dažādos vērtslietu uzpirkšanas punktos Rīgā. Abiem aizturētajiem vīriešiem kriminālprocesā par krāpšanu piemērots aizdomās turētā statuss. Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

VID muitas amatpersonas atklāj vairāk nekā 215 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 215 400 gab. cigarešu kontrabandu. Cigaretes akmeņogļu kravās tika atklātas vilcienu sastāvu skenēšanas attēlu analīzes rezultātā.

Atpūta


Aktuālā informācija par vietām, kur izņēmumā kārtā atļauts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laika apstākļus un meteoroloģiskās prognozes, no 24. februāra atļauts atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus šādās vietās:

Latvija atzīmēs Igaunijas 99.dzimšanas dienu ar mini festivālu

24. februārī Igaunija atzīmēs savu Neatkarības dienu jau 99 reizi. Lai stiprinātu Latvijas un Igaunijas savstarpējās attiecībās, tiek organizēts mini festivāls Intsikurmu, kura ietvaros dažādi mūziķi un mākslinieki vienosies, lai dalītos ar savu pieredzi, stāstu un brīvo domas lidojumu.

BTA: Latvijas ceļotājus eksotiskajās valstīs sakož pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki

Uzlabojoties vispārējai ekonomiskajai situācijai, arvien biežāk ziemas mēnešos ceļotāji no Latvijas izvēlas doties saules meklējumos uz dažādiem tāliem un eksotiskiem galamērķiem. Tikpat eksotiski kā galamērķi mēdz būt arī negadījumi, kas piemeklē ceļotājus, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) dati. Latvijas iedzīvotājus dienvidu valstīs sakož pērtiķi, čūskas un citi dzīvnieki, kā arī sadzeļ medūzas, apdedzina saule un piemeklē dažādas traumas. Tomēr absolūtais vairākums – 64 % – ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību gadījumu ziemas periodā saistīti ar vīrusu un infekcijas saslimšanām, liecina BTA dati.

Slēpošanas kalns “Lemberga hūte” noslēdz sezonu!

Pilsētā katru dienu arvien vairāk jūtamas ienākam pavasara vēsmas. Arī sala periodu un sniegotas ziemas dienas vairs nesola, līdz ar to slēpošanas kalnā “Lemberga hūte” sezona ir noslēgusies.

Nedēļas nogalē Kuldīgā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās

Sestdien un svētdien Kuldīgas vieglatlētikas manēžā notiks Latvijas čempionāts telpās, kur par jauniem sezonas un personīgajiem rekordiem sacentīsies Latvijas labākie vieglatlēti.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 25. februāra līdz 1. martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Pulkveža Brieža ielas līdz Antonijas ielai.

Satiksmes ierobežojumi Vācijas Ārlietu ministra darba vizītes laikā

Sakarā ar Vācijas ārlietu ministra Zigmāra Gabriēla darba vizīti tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Vācijas prezidenta darba vizītes laikā ierobežos satiksmi Vecrīgā

Sakarā ar Vācijas federālā prezidenta darba vizīti Latvijas Republikā 9. februārī

tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Kā uzlabot braucēja karmu jeb stereotipi uz ceļiem

Ja autovadītāji vairāk koncentrētos uz galveno, proti, braukšanu un nokļūšanu galamērķī, kā arī vairāk sekotu līdzi apkārt notiekošajam uz ceļa, tad nelielo ceļu satiksmes negadījumu būtu mazāk un, iespējams, pat mazāk ceļa zīmju, uzskata autoskolas “Vanags” direktors Dainis Uzuliņš.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi Jersikas ielā

Sakarā ar filmēšanas darbiem no 2. februāra plkst. 18.00 līdz 3. februārim plkst. 17.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Jersikas ielas abās pusēs, posmā no Mazā Kalna ielas līdz ēkai Jersikas ielā 25.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lēti ceļojumi  santehniķis  metāla durvis  maksātnespēja