Ziņas | Latvija


Rīga


Rīgā šogad izņemtas 93 atļaujas Ziemassvētku eglīšu tirdzniecībai

Galvaspilsētas izpilddirekcijās šogad izņemtas 93 atļaujas Ziemassvētku eglīšu tirdzniecībai.

Preses nama teritorijā būs unikāls futbola laukums

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs šonedēļ parakstījis sadarbības memorandu ar AS PN Project padomes priekšsēdētāju Aivaru Abromaviču (Aivaras Abromavičius), kas paredz izvērst ilggadēju sadarbību Preses nama teritorijas futbola laukuma un tam piegulošās sporta infrastruktūras objektu izveidē un uzturēšanā, radot visai sabiedrībai pieejamu un maksimāli izmantojamu sporta vidi. Futbola laukumu paredzēts izveidot mūsdienīga biznesa kvartāla projekta attīstīšanas ietvaros.

Iedzīvotāji masveidā nelikumīgi izcērt Rīgas mežu egles

Līdzīgi kā valsts mežu apsaimnekotājs un daudzi privātie mežu īpašnieki, SIA "Rīgas meži" šajā nedēļas nogalē saskārušies ar eglīšu jaunaudžu masveidīgu bojāšanu.

Kāpēc no janvāra Rīgas bērnudārzos nebūs pieejamas brīvpusdienas visiem bērniem?

Tāpēc, ka Latvijā vēl aizvien nav izveidota valdība un tehniski nav neviena, kas varētu pieņemt valsts budžetu, Rīgas dome nevar ieviest bezmaksas ēdināšanu visiem audzēkņiem. Pats brīvpusdienu projekts jau ir gatavs. Rīgas dome pašlaik strādā pie budžeta sastādīšanas un ir ieplānojusi tajā iekļaut izdevumus, kas saistīti ar brīvpusdienu ieviešanu Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Amerika paziņojums medijiem

Es Rīgas domē strādāju jau 17 gadus. Un 8 no tiem pildu domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Esmu strādājis pēc labākās sirdsapziņas, vislabāko motīvu vadīts, kam pierādījums ir vēlētāju uzticība man visu šo gadu laikā. Liels paldies maniem vēlētājiem par to.

Ekonomika, finanses


LTRK paziņojis trīs pretendentus, kuriem jāturpina izstrādāt metu idejas Expo 2020 Dubaijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) otrdien, 18.decembrī, paziņoja trīs labāko ideju autorus metu konkursam Expo 2020 Dubaijā, kur visaugstāk novērtēts SIA “Mailītis A.I.I.M.” ar darba nosaukumu “Skaņais mežs”.

LTRK saņēmis 17 metu konkursa pieteikumus Expo 2020 Dubaijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopumā saņēma 17 pieteikumus paviljona izveidei Expo 2020 Dubaijā, no kuriem žūrijas uzdevums pirmdien, 17.decembrī, ir izvēlēties trīs labākos darbus, aicinot tos līdz 27.decembrim uzlabot, lai izvēlētos uzvarētāju.

Bigbank aizdevumu portfelis deviņos mēnešos pieaug par 44,1 miljonu eiro

Bigbank aizdevumu portfelis 2018. gada pirmajos trijos ceturkšņos ir palielinājies par 11,9 % jeb 44,1 miljonu eiro. No tiem 19,2 miljonus eiro veido pieaugums 3. ceturksnī.

Fiskālās disciplīnas padome: fiskālā konsolidācija nākamgad ir neizbēgama

Fiskālās disciplīnas padome (turpmāk – Padome) nosūtījusi Saeimai un Ministru kabinetam viedokli saistībā ar Saeimas 13. decembrī pieņemtajiem grozījumiem Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas no 2019. gada 1. janvāra paredz palielināt veselības aprūpes nozares finansējumu par 20%.

EEZ un Norvēģijas investīcijas turpinās sniegt nozīmīgu atbalstu Latvijas izaugsmē

Ceturtdien, 13. decembrī, Finanšu ministrijā (FM) ikgadējā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu sanāksmē FM pārstāvji ar Latvijas Ārlietu ministrijas, Norvēģijas Ārlietu ministrijas, Norvēģijas vēstniecības Latvijā, un Finanšu instrumenta biroja pārstāvjiem apsprieda 2009. – 2014.gada perioda EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu noslēdzošos jautājumus un sasniegto progresu 2014. – 2021.gada perioda programmu izstrādē 2018.gadā.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valdības namā Ziemassvētku egli greznos ar 3D drukas tehnoloģijās veidotiem rotājumiem

Otrdien, 18. decembrī, plkst. 12.30 Ministru prezidents Māris Kučinskis un ministri svinīgi atklās valdības nama galveno Ziemassvētku egli, kuru šogad greznos ar 3D drukas tehnoloģijās radītiem rotājumiem.

M. Kučinskis: jāsper stingri soļi pret Krievijas agresiju

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. decembrī, Briselē piedalījās Eiropadomes darbā, kur kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem tika spriests par esošo sankciju pagarināšanu pret Krieviju, kā arī šīs valsts agresiju Azovas jūrā.

"Betsafe": Kariņam labas izredzes kļūt par Ministru prezidentu

Priekšvēlēšanu periodā tikai retais pieskaitīja "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidātu Krišjāni Kariņu favorītiem uz Ministru prezidenta amatu. Tomēr pārējo partiju mēģinājumi vadīt valdības veidošanas sarunas ar katru raundu noveda pie vairāk konfliktu nekā kompromisu. Līdz ar to iespēju, ka Krišjānis Kariņš kļūs par Latvijas nākamo Ministru prezidentu, "Betsafe" šobrīd vērtē ar 65% varbūtību.

Izmaiņas pierobežas satiksmes kārtībā starp Latviju un Krieviju

2018. gada 16. decembrī stāsies spēkā Vienošanās par grozījumiem 2010. gada 20. decembra Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu.

Ārlietu ministrs: 2019. gada vidū Eiropas Savienībai būtu jāsāk iestāšanās sarunas ar Maķedoniju un Albāniju

2018. gada 10. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kuras laikā ES ārlietu ministri pārrunāja situāciju Venecuēlā, kā arī aktualitātes Rietumbalkānu reģionā. Tāpat notika diskusija par ES-Āfrikas Savienības sadarbību, ES attiecībām ar Irānu un tās lomu reģionā. Ministru uzmanības lokā bija arī situācija Ukrainā, ņemot vērā Krievijas agresiju Azovas jūrā.

Dzīve, sabiedrība


Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku praktiskām, nevis paštaisītām dāvanām

Pētot Latvijas iedzīvotāju dāvināšanas paradumus un vēlmes, IKEA aptaujā* secināts, ka tikai 11 % iedzīvotāju patīk paštaisītas vai personiskas dāvanas. Lielākā daļa cilvēku vēlas saņemt praktiskas dāvanas (49 %) vai pārsteigumus (33 %).

Noskaidro CSDD pakalpojuma gaidīšanas laiku un piesakies attālināti!

Lai ietaupītu klientu laiku, CSDD savā mobilajā aplikācija ir izveidojusi iespēju iepazīties ar pakalpojumu gaidīšanas laiku un pietiekties pakalpojuma saņemšanai attālināti.

“Grinčs” aicina bērnu namu audzēkņus uz “Multikino”

Rosinot Ziemassvētku gaidīšanas prieku un pozitīvu noskaņu, labdarības kampaņas “Taureņa efekts” ietvaros šodien, 14.decembrī, plkst. 15:30 modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, kinoteātrī “Multikino”, notiks īpašs multfilmas “Grinčs” seanss, ko bez maksas apmeklēs 130 bērni un jauniešiem no bērnu namiem un aprūpes centriem visā Latvijā.

Pētījums: cilvēki telefonos izmanto galvenokārt 3 aplikācijas

Šobrīd vispopulārākā elektroniskā ierīce viennozīmīgi ir viedtālrunis, jo cilvēki ikdienā atrodas nepārtrauktā kustībā, tāpēc saziņai un informācijas iegūšanai izvēlas ātrāko un ērtāko veidu. Varētu šķist, ka tālruņu popularitātes dēļ dažādu aplikāciju lejupielādes statistika tikai pieaug, taču tā nebūt nav. Mediju pētījumu un analītikas uzņēmums ComScore atklājis, ka jau kopš 2016. gada vairāk kā puse ASV iedzīvotāju vairs nelejupielādē aplikācijas savos tālruņos. Lai gan precīzi iemesli tam nav noskaidroti, pētījumu centrs atklājis, ka cilvēki galvenokārt savos viedtālruņos izmanto tikai trīs dažādas aplikācijas.

Līdz gada beigām noteiktās virtuvēs ar gāzes plītīm ir jālikvidē tvaika nosūcēji

Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka dzīvokļu īpašniekiem jālikvidē ventilācijas šahtās ievadītie virtuves gaisa nosūcēji, kas atrodas virs gāzes plītīm.

Izglītība, zinātne


Noskaidroti skolēnu un pedagogu konkursu uzvarētāji

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir apkopojusi skolēnu un pedagogu konkursu rezultātus. 2018. gada otrajā pusē VBTAI rīkoja trīs konkursus - projekta “SIC Latvia “Net-Safe” II” ietvaros notikušo konkursu skolēniem par Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111, aicinot izstrādāt vizuālo materiālu par tālruni, kustības “Draudzīga skola” ietvaros notikušo konkursu pedagogiem par labāko klases audzināšanas stundu, kā arī konkursu klasēm par labāko iniciatīvu drošas un atbalstošas vides veidošanai skolā.

Šogad apstiprināti Erasmus+ projekti par vairāk nekā 23 miljoniem eiro

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2018. gadā apstiprinājusi Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 23 miljoni eiro, kas ir par 3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Ir noskaidroti pirmie programmas „Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu īstenotāji

Ceturtdien, 13. decembrī Eiropas Savienības Mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) svinīgi sveica pirmās programmas „Eiropas Solidaritātes korpuss” apstiprināto projektu organizācijas.

RTA studenti iepazīst SIA „Rēzeknes gaļas kombināts”

11. decembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti, kuri apgūst studiju programmu „Ražošanas loģistika” (programmas direktore Lienīte Litavniece) un „Pārtikas produktu pārstrāde” (programmas direktore Inese Silicka) apmeklēja SIA „Rēzeknes gaļas kombināts”.

RTA viesojas skolēnu delegācija no Turcijas, Bulgārijas un Rumānijas

Decembrī, īstenojot Erasmus+ projektu “STEP – STEM to Environmental Problems”, Austrumlatgales Tehnoloģiju vidusskola (ATV) uzņēma skolēnu grupu no Turcijas, Bulgārijas un Rumānijas. Vizītes ietvaros, 11. decembrī, skolēni apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), lai vairāk uzzinātu par studiju iespējām mūsdienīgā vidē.

Darbs, karjera


Visa “Rīgas satiksmes” valde iesniegusi atlūgumus; uzņēmumu pagaidām vadīs Anrijs Matiss; plānots pārtraukt visus iepirk

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs šodien tikās ar pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes locekļiem. Visi pieci valdes locekļi: Leons Bemhens, Emīls Jakrins, Andrejs Požarnovs, Larisa Loskutova un Inese Švekle N.Ušakovam kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim iesniedza atlūgumus.

Vairākiem Rīgas bērnudārziem būs jaunas vadītājas

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 13.decembrī, atbalstīja jaunu vadītāju iecelšanu astoņās Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Līdz 17. decembrim var atteikties vai reģistrēties mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusam

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka 2018.gada 17. decembris ir tas datums, līdz kuram nodokļu maksātāji var vērsties VID, lai atteiktos no mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa vai pieteiktos tam. Aicinām pieņemt lēmumu par mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusa saglabāšanu vai atteikšanos no tā, izvērtējot nodokļu reformas ietvaros spēkā stājušos nosacījumus. Esošajiem mikouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuri arī nākamgad vēlas saglabāt šo statusu, atsevišķs pieteikums par to nav jāsniedz.

Apbalvoti darba devēji par ieguldījumu diskriminācijas mazināšanai darba vidē

Lai veicinātu toleranci pret dažādību Latvijas uzņēmumos, organizācijās, institūcijās un darba tirgū kopumā, kustība “Dažādībā ir spēks” darba devējiem ir izveidojusi iekļaujošas darba vides pašvērtējuma rīku, aicinot arī parakstīt labas gribas memorandu par pievienošanos kustībai, un apņemšanos veicināt dažādību un tās vadību.

Mežpils alus izsludina ikgadējo mājbrūvētāju konkursu “Mežpils prove”

2018. gada 10. decembrī Mežpils alus sadarbībā ar Rimi Latvia izsludina dalībnieku pieteikšanos ikgadējam un nu jau par tradīciju kļuvušajam mājbrūvētāju konkursam “Mežpils prove” 2019. Šogad entuziasti ir aicināti vērtēšanai iesniegt beļģu tipa “Saison” alus paraugus.

Ģimene, labklājība


“Grinčs” aicina bērnu namu audzēkņus uz “Multikino”

Rosinot Ziemassvētku gaidīšanas prieku un pozitīvu noskaņu, labdarības kampaņas “Taureņa efekts” ietvaros šodien, 14.decembrī, plkst. 15:30 modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, kinoteātrī “Multikino”, notiks īpašs multfilmas “Grinčs” seanss, ko bez maksas apmeklēs 130 bērni un jauniešiem no bērnu namiem un aprūpes centriem visā Latvijā.

Izmaiņas sociālajā jomā 2019. gadā

No 2019. gada 1. janvāra:

• Tiesības uz valsts vecuma pensiju 2019. gadā būs personām, kuras sasniegušas 63 gadu un 6 mēnešu vecumu, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem. Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem būs tiesības pensionēties priekšlaicīgi, t.i., 2 gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas. 2019. gadā pensionēties priekšlaicīgi varēs personas, kuras sasniegušas 61 gadu un 6 mēnešu vecumu. (No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski, palielinās, t.i., ik gadu par 3 mēnešiem līdz 2025. gadā tiks sasniegts 65 gadu vecums).

TOP 7 garšvielas Ziemassvētkos

Populārākās Ziemassvētku sezonas garšvielas ir kanēlis, vaniļas cukurs, karstvīna un piparkūku garšviela, kardamons, safrāns un krustnagliņas, liecina AS Santa Maria apkopotā informācija.

Ģimenes ar bērniem aicina uz bezmaksas pasākumu "Izglāb Ziemassvētkus!"

26. decembrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 gan mazi, gan lieli rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti Rīgas Nacionālajā sporta manēžā (Kojusalas ielā 9, Rīgā), lai palīdzētu Ziemassvētku vecītim atgūt Ziemassvētku prieku, veicot dažādas radošas un sportiskas aktivitātes. Dalība pasākumā ir bez maksas!

Swedbank aptauja: kādas pamatvērtības tiek turētas cieņā Latvijas ģimenēs?

Kā liecina Swedbank apdrošināšanas veiktā aptauja*, savstarpējs atbalsts (62%), rūpes vienam par otru, tostarp finansiālas (61%), uzticēšanās (60%), savstarpēja cieņa (54%) un atbildība (50%) ir piecas pamatvērtības, kas tiek turētas cieņā un koptas Latvijas ģimenēs. Tomēr liela daļa aptaujāto (44%) uzskata, ka kopumā ģimenes vērtību nozīme mazinās, jo mūsdienu tehnoloģijas “nozog” kvalitatīvi pavadītu laiku ar ģimeni un rada nevajadzīgus stereotipus, savukārt 18% uzskata, ka savā būtībā kļūstam arvien individuālāki. Tikai piektdaļa (20%) aptaujāto ir pārliecināti, ka ģimenes vērtības pēdējo gadu gaitā nav mainījušās, bet 17% uzskata, ka pieaug, jo ģimenei kā kopumam tiek pievērsta lielāka uzmanība un tiek domāts par dažādiem atbalsta risinājumiem.

Veselība, skaistums


Mākslīgais intelekts palīdz neredzīgiem cilvēkiem “saredzēt” emocijas

Latvijā ir aptuveni 10 tūkstoši cilvēku ar redzes traucējumiem, no kuriem daļai diemžēl ir pavisam neiespējami saredzēt savu tuvāko emocijas. Tādēļ viedtālruņu zīmols Huawei ir radījis mākslīgā intelekta darbinātu aplikāciju, kas ļaus cilvēkiem ar redzes traucējumiem “saredzēt” 7 biežāk sastopamās emocijas. Aplikāciju izmēģinās Latvijas neredzīgo biedrības biedri un tā būs plašāk pieejama arī Mate 20 Pro ierīcēs.

Paaugstinātas temperatūras gadījumā aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu

Sākoties ziemai tipisko elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, iesnām, klepu un galvassāpēm, pieaudzis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits. Saaukstēšanās un paaugstinātas temperatūras dēļ NMPD šobrīd saņem ap simts izsaukumu dienā, lai gan šajos gadījumos pacientiem būtu jāvēršas pie ģimenes ārsta. Lielākā daļa izsaukumu saņemta tieši Rīgā, kur ir visplašākās palīdzības saņemšanas alternatīvas.

Veselības indekss: Katrs desmitais vīrietis Latvijā cieš no alkohola atkarības

Katrs desmitais vīrietis Latvijā (10 %) cieš no alkohola atkarības, to pārmērīgi lietojot, turklāt vairākums (61%) aptaujāto vīriešu atzīst, ka ik pa laikam mēdz pārsniegt pieļaujamās alkohola normas, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Narkologs Edvīns Jaunušāns atzīst, ka pārmērīgs alkohola patēriņš un tam sekojoša atkarība ir problēma Latvijas sabiedrībā. Eksperts arī norāda, ka, lai gan vīrieši no atkarības cieš biežāk nekā sievietes, pēdējā laikā pie speciālista biežāk vērsušās arī daiļā dzimuma pārstāves.

Aptauja: īpašu “Paldies!” par darbu svētkos visvairāk ir pelnījuši mediķi

Vairāk nekā puse jeb 57% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka cilvēki, kuri strādā svētku laikā, piemēram gadu mijā, ir pelnījuši īpašu “Paldies!”, jo ir emocionāli ļoti grūti nepavadīt svētkus kopā ar sev tuviem, mīļiem cilvēkiem. Turklāt katrs otrais uzskata, ka vislielāko “Paldies!” par darbu svētkos ir pelnījuši mediķi, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” veiktās aptaujas dati*.

Aptiekās divkāršojies pieprasījums pēc D vitamīna

D vitamīns ir top vitamīns, kas Latvijas platuma grādos trūkst teju ikvienam, turklāt bieži cilvēki to nemaz neapzinās, jo ne vienmēr tā deficīts ir fiziski jūtams. Taču pēdējo divu gadu laikā novērota pozitīva tendence – pieprasījums pēc D vitamīna palielinājies vairāk nekā divas reizes, turklāt cilvēki par D vitamīna līmeni sāk rūpēties savlaicīgi, nevis tad, kad jau konstatēts tā deficīts.

Zemkopība


Tiešo maksājumu izlīdzināšana ir nemainīgs priekšnosacījums, lai Latvija varētu atbalstīt KLP reformu pēc 2020. gada

Pirmdien, 17. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Briselē, kur turpinājās diskusijas par Eiropas Komisijas (EK) piedāvāto ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu nākamajā plānošanas periodā pēc 2020. gada, norādīja, ka tiešo maksājumu izlīdzināšana Latvijai ir nemainīgs priekšnosacījums, lai Latvija varētu atbalstīt KLP nākotnes priekšlikumu.

Apbalvoti konkursa „Sakoptākais mežs” laureāti

Meža nozares pārstāvji aizvadījuši vienu no svarīgākajiem nozares pasākumiem – gada balvu „Zelta čiekurs” pasniegšanu. Pasākuma laikā paldies tika teikts ikvienam, kas mežā strādā ar prieku un degsmi, kā arī tika paziņots konkursa „Sakoptākais mežs”, kas vienlaikus ir nominācijas „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” laureāts, ieguvējs. Galveno balvu saņēma saimniecības „Skudras” īpašnieks Madars Kalniņš no Naukšēnu novada. Tāpat tika apbalvoti saimniecības „Dīķenieki” īpašnieks Grigorijs Rozentāls no Alsungas novada un saimniecības „Skudrukalni” īpašnieks Artis Taurmanis no Alūksnes novada.

Latvija neatkāpjas prasībā par vienlīdzīgiem konkurences apstākļiem visiem ES lauksaimniekiem

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs 17. un 18. decembrī dosies uz Briseli, kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē dalībvalstis turpinās diskusijas par Eiropas Komisijas (EK) piedāvāto ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu nākamajā plānošanas periodā pēc 2020. gada.

Godinās Meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs” laureātus

Piektdien, 14. decembrī, kultūras centrā “Siguldas devons” no pulksten 18.00 norisināsies meža nozares Gada balvas “Zelta čiekurs 2018” pasniegšanas ceremonija. Balva “Zelta čiekurs” ir ikgadēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā. Šogad balvu pasniegs jau piecpadsmito reizi.

Izmaiņas rūpnieciskās zvejas limitiem jūras piekrastes ūdeņos

Otrdien, 11. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību piekrastes ūdeņos. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai noteiktu rūpnieciskās zvejas limitu izmaiņas jūras piekrastes ūdeņos.

Kriminālziņas, negadījumi


VID muitas darbinieki atklāj nedeklarētu skaidru naudu vairāk nekā 16 tūkstošu apmērā

Veicot kontroles pasākumus, VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa kādas personas mēģinājumu ievest Latvijā skaidru naudu 16 430 eiro apmērā, to nedeklarējot. Banknotes bija paslēptas dažādās vietās starp vieglā automobiļa vadītāja personīgajām mantām.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 116 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 16 satiksmes dalībnieki un divi gājuši bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 325 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 72 par ātruma pārsniegšanu, viens par agresīvo braukšanu un pieci par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibum

Novērš mēģinājumu nelikumīgi ievest no Krievijas 240 litrus degvielas

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas austrumu robežas, VID Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas novērsa 240 litru degvielas kontrabandu. Degvielu tika mēģināts nelegāli ievest no Krievijas, izmantojot vieglajām automašīnām uzstādītas nestandarta degvielas tvertnes.

63 % viltotu ražojumu tiek atklāti mazajos pasta sūtījumos

ES Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākā pētījuma dati atklāj, ka vairāk nekā 6 no 10 (63 %) konfiscētajiem viltojumiem ir atklāti mazajos sūtījumos – izmantojot pasta vai kurjerpasta pakalpojumus. EUIPO un OECD pētījumā tiek analizēta mazo pasta sūtījumu ļaunprātīga izmantošana viltotu un pirātisku preču tirdzniecībā, aplūkojot kurjerpasta un pasta pakalpojumu darbības tiesiskos un ekonomiskos aspektus.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 64 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 20 satiksmes dalībnieki un viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 373 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 146 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu, četri par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens – narkotisko vielu iespaidā.

Atpūta


Negadījumā Piedrujas ielā gājis bojā vīrietis; VP aicina atsaukties aculieciniekus

Šī gada 17.decembrī pulksten 14.20 Rīgā, Piedrujas ielā pie Slāvu apļa, pagaidām nenoskaidrots transportlīdzeklis, iespējams, “Volvo” markas kravas automašīna ar sarkanas krāsas konteineri, uzbrauca pagaidām nenoskaidrotam gājējam, kurš notikuma vietā gāja bojā.

Kinoteātris “Splendid Palace” piedāvā programmu – Kino bērniem

Turpinot pārsteigt skatītājus savā 95. jubilejas sezonā, kinoteātris “Splendid Palace” atjauno lielisku tradīciju – jau no 15. decembra sestdienu rītos pulksten 12:00 piedāvāsim īpašus seansus pašiem jaunākajiem kino skatītājiem.

Svētku notikumi Tukumā un apkārtnē

Turpinām baudīt krāsas dabā, garšas un smaržas, kas virmo visapkārt gaisā. Ziema vairs nav aiz kalniem, tādēļ sākam jau gatavoties Ziemas saulgriežiem un svētku svinēšanai. Jau ikgadēji decembrī notiek dažādas radošās darbnīcas Tukuma un apkārtnes muzejos, kā arī Jaunā gada karnevāls Jaunpils pilī.

Eksperte: Pieci ceļojuma galamērķi, kur gūt Ziemassvētku noskaņu

Lielākā daļa Eiropas pilsētu Ziemassvētku periodam gatavojas īpaši, cenšoties piesaistīt tūristu uzmanību. Nav noslēpums, ka aktīvākā tūrisma sezona ir vasara, taču arī Ziemassvētki un Jaunais gads ir lieliski piemēri, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļojumā un izbaudītu svētku noskaņu – apmeklējot Ziemassvētku tirdziņus, vērojot pilsētas, kas ietērptas svētku rotās, salūtu, mūziku un baudītu gardus ēdienus. Eiropas lielākās pilsētas tā vien vilina ceļotājus, taču svētku brīvdienas nav tik garas, lai paspētu pabūt visās, tāpēc tūrisma aģentūras "Nikos Travel" vecākā ceļojumu konsultante, Biznesa augstskolas Turība absolvente Jolanta Lele iesaka piecus galamērķus, kur izbaudīt svētku burvību, kā arī sniedz ieteikumus, kas noderēs, ceļojot svētkos.

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par 42 personu apkrāpšanu

Šomēnes Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvalde ir nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par 42 personu apkrāpšanu. Par aizdomās turēto apjomīgajā kriminālprocesā ir atzīts kāds vīrietis, kurš vairāku gadu garumā iedzīvotājiem piedāvājis dažāda veida celtniecības un remontdarbus, saņēmis par to priekšapmaksu, taču darbus nav veicis. Kopējie aprēķinātie cietušajiem nodarītie zaudējumi ir 59 135, 58 eiro.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Slovākijas Republikas prezidenta vizītes laikā

Saistībā ar Slovākijas Republikas prezidenta oficiālo vizīti 18.decembrī tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Ierobežos satiksmi Lubānas ielas un Garās ielas krustojumā

Sakarā ar kanalizācijas tīklu izbūves darbiem Lubānas ielā no 14.decembra plkst. 21.00 līdz 15.decembra plkst. 21.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Lubānas ielas un Garās ielas krustojumā.

Slēgs satiksmi Baznīcas ielā

Saistībā ar autoceltņa demontāžas darbiem 16.decembrī no plkst. 00.01 līdz plkst. 23.59 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Baznīcas ielā, posmā no Lāčplēša ielas līdz ēkai Baznīcas ielā.

Turpināsies satiksmes ierobežojumi uz A. Deglava ielas pārvada

No 17.decembra līdz 30.aprīlim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme uz Augusta Deglava ielas pārvada.

Slēgs satiksmi pie ēkas Peldu ielā 17

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas izbūves darbiem Peldu ielā no 11.decembra līdz 12.decembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Peldu ielā, pie ēkas Peldu ielā 17.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija