Ziņas | Latvija


Rīga


23. un 24. jūnijā braukšana sabiedriskajā transportā - bez maksas, naktī - papildus reisi

„Rīgas satiksme” informē, ka 23. un 24. jūnijā Rīgas sabiedrisko transportu un autostāvvietas, kuras apkalpo „Rīgas satiksme”, varēs izmantot bez maksas.

Spīķeros noritēs bezmaksas brīvdabas koncerts

Trešdien, 20.jūnijā, Spīķeru kvartālā norisināsies otrais brīvdabas lielkoncerts, uz skatuves pulcējot pašmāju mūzikas grupas– „Martas Asinis”, „Tehnikums” un „Rīgas Modes”. Ieeja pasākumā bez maksas!

Dzīvokļu īpašnieku biedrības aktīvi izmanto jauno pašvaldības līdzfinansējuma programmu dzīvojamo māju remontdarbiem

Pirmdien, 18. jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piecu dzīvojamo māju iedzīvotājiem pasniedza līgumus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamo māju remontdarbiem.

Atzīmējot Latvijas simtgadi, Rīgu apmeklēs Tallinas un Viļņas galvaspilsētu vadītāji

Atzīmējot Baltijas valstu simtgadi, trešdien, 20.jūnijā plkst. 14.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs Rātsnamā uzņems Tallinas mēru Tāvī Āsu un Viļņas mēru Remiģiju Šimašus.

Dziesmusvētku laikā tiks atvērts Dziesmusvētku restorāns

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā no 6. līdz 8.jūlijam laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja tiks atvērts “Live Rīga Dziesmusvētku restorāns”. Tajā piedalīsies desmit populāri Rīgas restorāni un to šefpavāri. Restorāns būs ne tikai vieta, kur baudīt gardu ēdienu, bet tas darbosies arī kā viena no publiskajām svētku skatīšanās vietām pilsētvidē.

Ekonomika, finanses


HES un vēja elektrostacijās pērn saražots par 70,5 % vairāk elektroenerģijas

Rīga, 20.06.2018.
Kopējais energoresursu patēriņš1 2017. gadā bija 194,9 petadžouli (PJ), kas ir par 5,5 % vairāk nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati. Pēdējo piecu gadu laikā no 2013. gada līdz 2017. gadam kopējais energoresursu patēriņš nav būtiski mainījies, bet par 2,55 procentpunktiem palielinājies atjaunīgo energoresursu (AER) īpatsvars tajā.

Swedbank pētījums: Latvijas iedzīvotāji savu biznesu plāno uzsākt tirdzniecības, pakalpojumu un būvniecības jomā

Swedbank veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā par biznesa uzsākšanas plāniem kā TOP3 potenciālās uzņēmējdarbības nozares min tirdzniecību (20%), pakalpojumus (12%) un būvniecību (11%). Aptaujas dati liecina, ka teju katrs piektais jeb 17% Latvijas iedzīvotāji lolo sapni par savu biznesu tuvākajā nākotnē.

Ārlietu ministrija granta projektu konkursā piešķir finansējumu attīstības sadarbības projektiem

Ārlietu ministrija ir izvērtējusi granta projektu konkursam “Atbalsts attīstības sadarbības projektiem Latvijas Republikas noteiktajās saņēmējvalstīs” iesniegtos projektu pieteikumus un piešķir finansējumu (grantu) projektu īstenošanai prioritārajās partnervalstīs Centrālāzijā (Kirgizstānā un Uzbekistānā) un Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīs (Moldovā, Gruzijā un Ukrainā):

Vienkāršos publiskai personai piederošo zemesgabalu iznomāšanas kārtību

Otrdien, 19. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotus noteikumus par publiskas personas zemes nomu. Noteikumu mērķis ir pilnveidot šobrīd spēkā esošo publiskas personas piederošā vai piekrītoša zemesgabala vai tā daļas nomas regulējumu.

Plāno noteikt stingrākas prasības kredītiestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kas tieši iesaistīti finanšu....

Plāno noteikt stingrākas prasības kredītiestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kas tieši iesaistīti finanšu pakalpojumu sniegšanā

Otrdien, 19. jūnijā, Ministru kabinets (MK) izskatīs Finanšu ministrijas (FM) sagatavotus grozījumus Kredītiestāžu likumā. To mērķis ir stiprināt Latvijas finanšu sistēmu un veicināt stabilu tās ilgtermiņa attīstību.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Ārlietu ministrs: Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību

2018. gada 20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kijevā tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieci Irinu Geraščenko, ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu un Ukrainas parlamenta deputātu, Krimas tatāru līderi Mustafu Džemiļevu. Tikšanos laikā ar Ukrainas augstākajām amatpersonām ārlietu ministrs pārrunāja divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas attiecības, drošības situāciju Ukrainas austrumos un cilvēktiesību stāvokli Krievijas nelegāli anektētajā Krimā.

Latvija un Kuba vienisprātis – aktīvāk jāattīsta divpusējā sadarbība

2018. gada 19. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Kubas jauno vēstnieku Latvijā Edvardo Laso Peresu (Eduardo Lazo Pérez), kas Rīgā uzturas akreditācijas vizītē.

Ārlietu ministrs: Eiropas Savienībai ir jāpauž stingrs atbalsts uz vienlīdzīgiem noteikumiem balstītai...

Ārlietu ministrs: Eiropas Savienībai ir jāpauž stingrs atbalsts uz vienlīdzīgiem noteikumiem balstītai daudzpusējās tirdzniecības sistēmai

2018. gada 19. jūnijā Stokholmā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās 6. Baltijas valstu, Ziemeļvalstu (NB8) un Višegradas valstu grupas (V4) ārlietu ministru sanāksmē, kuras laikā notika viedokļu apmaiņa par aktuāliem Eiropas Savienības (ES) un drošības politikas jautājumiem, tostarp par ES nākotni, Brexit, ES Daudzgadu budžetu, attiecībām ar Ukrainu un Austrumu partnerības valstīm, transatlantiskajām attiecībām, kā arī gatavošanos gaidāmajam NATO samitam.

Latvijas un Zviedrijas ārlietu ministri pārrunā Latvijas prezidentūras prioritātes Baltijas jūras valstu padomē

2018.gada 18.jūnijā, Stokholmā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) ietvaros, tikās ar Zviedrijas Karalistes ārlietu ministri Margotu Valstrēmu, lai pārrunātu Latvijas un Zviedrijas divpusējo sadarbību un Latvijas prezidentūru Baltijas jūras valstu padomē, ko Latvija pārņem no Zviedrijas š.g. 1. jūlijā.

Valsts prezidents akreditē Kubas, Peru un Zambijas vēstniekus

Otrdien, 2018. gada 19. jūnijā, Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā darbam Latvijā akreditēja Kubas, Peru un Zambijas vēstniekus.

Dzīve, sabiedrība


BTA: "Līgo, atbildīgi!"

"Tur man tika Jāņos iet, kur lustīga Jāņu māte; Kur lustīga Jāņu māte, tur lustīga līgošana."

Kuram gan nepatīk lustīgi nolīgot! Reizēm šķiet, ka Līgo svētki ir vairāk gaidīti nekā Ziemassvētki vai sava dzimšanas diena. Un kādēļ gan ne, ja Līgo svētki ir pašā vasaras vidū - saulgriežu laikā, kad diena ir visgarākā, bet nakts - visīsākā. Jautras brīvdienas ģimenes un draugu lokā, kad var bezrūpībā aizmirst par darbu un savām ikdienas rūpēm. Taču vienu gan apdrošināšanas akciju sabiedrība "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk tekstā – BTA) aicina neaizmirst - atbildību par savu rīcību. Tādēļ BTA aicinājums ikvienam līgotājam ir: ēd, dzer un lec, bet - prātīgi un ar mēru!

60% Latvijas iedzīvotāju guļ pārāk maz, riskējot ar nopietnām veselības problēmām

60 % Latvijas iedzīvotāju nevelta miegam pietiekami ilgu laiku, bet katrs sestais (17 %) ir piedzīvojis bezmiegu vai miega traucējumus, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Miega medicīnas speciālists un neirologs Ainārs Vecvagars norāda, ka miega problēmas sabiedrībā tik tiešām ir aktuālas, turklāt, ja tās neārstē, cilvēks ar laiku var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās, jo tieši veselīga miega laikā tiek stiprināta imunitāte.

Izsludina pieteikšanos dalībai “Baltais piena paku laivu regatē” Jelgavā

Viens no atraktīvākajiem pasākumiem Lielupes ūdeņos – “Baltais Piena paku laivu regate” – jau sešpadsmito reizi norisināsies Jelgavā, šoreiz izaicinot komandas veidot laivas noteiktā tematikā, proti, “Simtgades plosts”. Bezmaksas dalībai 25. augusta sacensībās visi interesenti tiek aicināti pieteikties līdz 19. augustam Jelgavas festivālu mājaslapā.

Pētījums par pārrobežu tirdzniecību: Latvija ir iecienīts iepirkšanās galamērķis

Lētāka pārtika, mājsaimniecības preces un alkoholiskie dzērieni ir preces, kuras Baltijas valstu iedzīvotāji visvairāk iepērk ārzemēs. Pētījums par pārrobežu tirdzniecību Baltijas valstīs, kuru veikuši Nīderlandē dibinātais pētījumu institūts “Regionplan Policy Research” un profesionālo pakalpojumu kompānija “EY”, atklāj, ka vislielākās naudas summas tērē lietuvieši, savukārt latvieši un igauņi, kuri skaita laiku un izdevumus par degvielu, šādos braucienos tērē mazāk naudas.

Norvik Bankas aptauja: 60% senioru, lai segtu ar mājokļa uzturēšanu saistītus izdevumus, ir “jāsavelk josta ciešāk”

Norvik Bankas veiktā aptauja* atklāj, ka 36% senioru vecumā no 60 – 85 gadiem pēdējā gada laikā ir saskārušies ar grūtībām segt izmaksas, kas saistītas ar mājokļa uzturēšanu. 60% aptaujāto atzīst, ka šo izdevumu pakāpeniskai segšanai vienkārši “savelk jostu ciešāk”, teju trešdaļa respondentu jeb 32% pēc palīdzības vēršas pie draugiem vai tuviniekiem, savukārt 28% – cenšas mācīties no kļūdām un veidot uzkrājumus priekšdienām.

Izglītība, zinātne


RTU visus šā gada absolventus suminās Lielajā izlaidumā

2018. gada 20. jūnijā – 1326 absolventi, aptuveni 6000 viesu, 500 kvadrātmetru sarkanā paklāja, vairāk nekā 400 starmešu, 20 kilogramu konfeti, 80 brīvprātīgo palīgu un ap 50 tehnisko darbinieku – tik vērienīgs būs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielais izlaidums, kurš ceturtdien, 21. jūnijā, plkst. 16.00 notiks «Arēnā Rīga».

Valsts sekretārs un Peru vēstnieks Latvijā vienojas paplašināt abu valstu sadarbību uzņēmējdarbībā, izglītībā un zinātnē

2018. gada 19. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Peru nākamo nerezidējošo vēstnieku Latvijā Tjerī Roku-Reju Deladrjeru (Thierry Roca-Rey Deladrier), kurš ieradies akreditācijas vizītē Rīgā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica atklāj Sociālo zinātņu sekciju IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā

2018. gada 19. jūnijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā, kas pulcē latviešu un Latvijas izcelsmes zinātniekus, viņu stratēģiskos partnerus un draugus no visas pasaules, atzīmējot zinātnes svarīgo lomu Latvijas attīstībā. Atklājot Sociālo zinātņu sekciju, Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka sadarbība ar diasporu ir Latvijas ārpolitikas prioritāte.

Uzņemšana Rīgas Valsts tehnikumā

Jaunieti, nāc un ievērtē darba devēju pieprasītu profesiju!

Programmēšanas tehniķis, Datorsistēmu tehniķis - profesijas, kuras vari apgūt jau ar pamatskolas izglītību;

Automehāniķis, Loģistikas darbinieks, Grāmatvedis – profesijas, kuras Tu vari apgūt gan pēc 9. klases, gan arī pēc 12. klases.

Elektrotehniķis, Iespieddarbu noformēšanas speciālists, Mašīnbūves tehniķis, Klientu apkalpošanas speciālists – te ir tik aizraujošu profesiju izvēle!

Atjaunīgās enerģijas tehniķis – tā vairs nav nākotne, tā ir jau tagadne!

Dokumentu pieņemšana no 14. jūnija!

Daugavpilī nodibināts starptautisks vaboļu pētīšanas konsorcijs

Erasmus + programmas ietvaros Daugavpils Universitātē no š. g. 12. līdz 23. jūnijam viesojas Mindanao Universitātes (Filipīnas) delegācija. Vizītes laikā starp abu valstu augstākās izglītības iestādēm ir parakstīta vienošanās par starptautiska konsorcija izveidi vaboļu pētīšanas jomā, kas ir vēsturisks un vērā ņemams notikums.

Darbs, karjera


Izmaiņas VID klientu apkalpošanas un Konsultatīvā tālruņa darba laikā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdz ņemt vērā, ka pirmssvētku dienā, 2018.gada 22.jūnijā, ir nelielas izmaiņas VID klientu apkalpošanas un Konsultatīvā tālruņa darba laikā.

Ministru prezidents ar Lielvārdes domes vadību un uzņēmējiem apspriež novadu attīstības iespējas

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 15. jūnijā, devās reģionālajā vizītē uz Lielvārdes novadu.

Biznesa inkubators jau 12 gadus atbalsta jaunos uzņēmējus

Uzsākot sava biznesa attīstību, jaunajiem uzņēmējiem ir būtiski saņemt atbalstu, padomu un iespēju smelties pieredzi no pieredzējušiem nozares pārstāvjiem. Jau 12 gadus šādu iespēju sniedz biznesa inkubators jeb Turība Business HUB, kas jubilejas reizē noslēdz arī mentoringa programmu Mentorklase, kas tika īpaši veidota un organizēta tiem, kuri vēlas attīstīt vai uzsākt savu biznesu.

VID anulē licenci cigarešu ražotnei Rēzeknē

Valsts ieņēmumu dienests (VID) anulējis licenci cigarešu ražotnei SIA Private Tabacco Latvia, kas savā akcīzes noliktavā ražoja produkciju nelegālajam tirgum. Vēl maijā pie licencētās ražotnes Valsts policija bija konstatējusi vairāk nekā 1,6 miljonus nelegālo cigarešu.

Valsts policija turpina pārmaiņas – mašīnām jauns trafarējums!

Valsts policija sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju ir izveidojusi jaunu policijas trafarējuma vizuālo identitāti. Jauno dizainu izstrādājuši Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, veidojot policijas transportlīdzekļus mūsdienīgus, ar spilgtu eleganci, ietvertu pagātni un iekodētu latvisko identitāti. Iesoļojot nākamajā simtgadē, Valsts policija turpina pārmaiņas līdz ar jauno operatīvā transportlīdzekļa trafarējuma maiņu.

Ģimene, labklājība


3 būtiski padomi vecākiem pirms pirmā tālruņa iegādes bērnam

Mūsdienu pasaule nav iedomājama bez viedtālruņiem, jo gandrīz ikviens no mums katru dienu izmanto telefonu saziņai un izklaidei. Tieši tādēļ aizvien ir aktuāls jautājums par to, kādu tālruni vecākiem vislabāk iegādāties bērniem, no cik gadiem tas ir nepieciešams un kā to efektīvāk izmantot bērna drošības nolūkos. Par šo tēmu vērtīgus padomus sagatavojis viedtālruņu ražotājs Huawei kopā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes”.

Aptauja: Latvijā vecākus visvairāk uztrauc svešinieku radīti apdraudējumi bērniem

Lielākais vairums jeb 90% Latvijas vecāku atzīst, ka ir saskārušies ar situācijām, kad nezina, kur atrodas viņu atvases, jo ar viņām nav iespējams sazināties. Savukārt drošības riski, kas, domājot par bērnu drošību, vecākus uztrauc visvairāk, ir svešinieku radīti apdraudējumi, bērnu pārgalvīgie lēmumi, kas vairumā gadījumu saistīti ar noteikumu neievērošanu, un noklīšana sabiedriskās vietās, liecina mobilo sakaru operatora BITES un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” veiktās aptaujas* dati.

Akcijā “Es audzinu viens” atbildēts gandrīz uz 200 zvaniem

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 21. līdz 27. maijam rīkoja akciju “Es audzinu viens!”. Tās mērķis bija sniegt atbalstu un psiholoģisko palīdzību vecākiem, aizbildņiem, adoptētājiem, kā arī audžuvecākiem, kuri ikdienā nodrošina bērnu aprūpi vieni paši un saskaras ar dažādām grūtībām.

Pagarināta projekta “Bērna māja” īstenošana

Nodibinājuma “Centrs Dardedze” izmēģinājuma projekta “Bērna māja” īstenošana ir pagarināta līdz 2018. gada 31. decembrim un tā līdzfinansēšanai piešķirti 85 000 eiro no Labklājības ministrijas budžeta. Labklājības ministram uzdots izveidot starpinstitucionālu darba grupu – Bērna mājas uzraudzības komiteju, kas pārraudzīs projekta ieviešanu, kā arī apstiprinās nepieciešamos pilnveidojumus “Bērna mājas” modeļa nolikumā.

Daudzbērnu ģimenēm ar vismaz pieciem bērniem piedāvās Dziesmu un Deju svētku pasākumu biļetes

Rīgas domes Labklājības departaments apzinās tās daudzbērnu ģimenes, kurās aug vismaz pieci bērni, lai piedāvātu biļetes uz Dziesmu un Deju svētku pasākumiem. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir iecerējusi ģimenēm, kurās aug vismaz pieci bērni, piešķirt brīvbiļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem.

Veselība, skaistums


Bezmaksas kursi jaunām un topošām māmiņam par to, kā atmest smēķēšanu

Aicinām Rīgā un Rīgai tuvējās apkaimēs dzīvojošas jaunās un topošās māmiņas, kuras vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 6. jūlija līdz 27. jūlijam, krīzes centrā “Māras centrs”, Cieceres ielā 1, Rīgā.

Pirmo reizi Baltijā veikta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai

17. maijā Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā Tallinā (PERH) tika veikta Baltijā vēl nepieredzēta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai, kas ļauj pacientam izvairīties no atvērtās operācijas un samazināt riskus. Jaunā metode saucas fenestrēta endovaskulārā aortas aneirismas labošana (FEVAR). Operāciju veica metodes pārzinātājs, čehu profesors Dr. Marcins Kohers (Marcin Kocher) ar igauņu kolēģiem, un operācija ilga 2,5 stundas.

Nav pamata aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija galīgajam lasījumam virzījusi grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Vai šādam lēmumam ir medicīnisks un zinātnisks pamats, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe reproduktoloģe Solvita Funka. „Par olšūnu ziedošanu pastāv vairāki mīti un aizspriedumi, kas ir izplatīti gan medicīnas speciālistu vidū, gan visā sabiedrībā. Es vēlētos kliedēt nepamatotās aizdomas, ka šī procedūra kaitē veselībai un sabiedrībai,” stāsta ārste.

Pirmo reizi Baltijā veikta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai

17. maijā Ziemeļigaunijas reģionālajā slimnīcā Tallinā (PERH) tika veikta Baltijā vēl nepieredzēta fenestrētu stentprotēžu implantācija aneirismas ārstēšanai, kas ļauj pacientam izvairīties no atvērtās operācijas un samazināt riskus. Jaunā metode saucas fenestrēta endovaskulārā aortas aneirismas labošana (FEVAR). Operāciju veica metodes pārzinātājs, čehu profesors Dr. Marcins Kohers (Marcin Kocher) ar igauņu kolēģiem, un operācija ilga 2,5 stundas.

4 paradumi, kas nāks tavām acīm par labu

Acu veselība ir tas jautājums, par ko jādomā katru dienu, jo tieši dažādi ikdienas paradumi visvairāk ietekmē to, cik labi redzam, cik labi mūsu acis jūtas gan šodien, gan jutīsies nākotnē. Tāpēc katra diena ir piemērota, lai izveidotu sev kādu jaunu paradumu. Ja vēl kaut ko no šī saraksta nedarāt, tad ir īstais brīdis to mainīt.

Zemkopība


Traktordienas apmeklējuši virs deviņiem tūkstošiem interesentu

Ikgadējais pasākums “Traktordiena” šogad norisinājās jau 9.reizi zemnieku saimniecībā "Eriņi", Bauskas novada Dāviņu pagastā un kopumā divās dienās pulcēja deviņus ar pusi tūkstošus apmeklētāju. Vislielāko interesi šogad lauksaimnieki izrāda par tehnoloģijām gan tehnikas, gan arī minerālmēslojuma, graudaugu un augu aizsardzības jomā, stāsta Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš.

Sausuma radīto postījumu dēļ ES fondu finansējuma saņēmējiem un projektu realizētiem nepiemēros soda sankcijas

Trešdien, 20. jūnijā, Zemkopības ministrija iesniegs Krīzes vadības padomei apkopojumu par saņemto informāciju no vairākām pašvaldībām un lauksaimnieku organizācijām par nepieciešamību izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar ilgstošā sausuma ietekmi uz lauksaimniecību. Krīzes vadības padome pēc Zemkopības ministrijas uzklausīšanas lems par tālāko rīcību.

Valdība apstiprina rīcību Ņūkāsla slimības profilaksei un apkarošanai

Valdība otrdien, 19. jūnijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus epizootiju uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā, tādējādi precizējot kritērijus ārkārtas rīcības plānā saistībā ar Ņūkāsla slimību.

Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorijā

Valdība otrdien, 19. jūnijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Pieņemti jauni noteikumi skrepi slimības uzraudzībai un apkarošanai

Valdība otrdien, 19. jūnijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavoto skrepi slimības uzraudzības, kontroles un apkarošanas kārtību.

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policija aizdomās par mēģinājumu noslepkavot dzīvokļa saimnieci aiztur īrnieku

Pagājušajā naktī Valsts policija Rīgā, Purvciemā, turpat nozieguma vietā, kādā daudzdzīvokļu nama dzīvoklī, aizdomās par mēģinājumu noslepkavot dzīvokļa saimnieci aizturēja īrnieku. Policija ir noskaidrojusi, ka vīrietis jau iepriekš bija plānojis 68 gadus vecās sievietes slepkavību, jo vēlējies iegūt viņas naudu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un rīt, 21. jūnijā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizdomās turētajam.

Aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar savu piecus gadus veco meitu aizturēts vīrietis

Pagājušonedēļ Valsts policija aizdomās par seksuāla rakstura darbībām ar savu mazgadīgo meitu aizturēja vīrieti. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis šīs darbības izdarījis vairākas reizes. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu. Valsts policija aicina pieaugušos būt vērīgiem un rodoties pat vismazākajām aizdomām, ka bērns cieš no jebkāda veida vardarbības, tostarp seksuālas, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110 vai jāvēršas tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

Par viltotas kafijas realizāciju aizturētas divas personas; nodarīts kaitējums vairāk nekā pusmiljons eiro vērtībā

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 3. nodaļas amatpersonas šī gada maija beigās aizdomās par sabiedrībā populāra kafijas produkta preču zīmes nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu, viltotas zīmes apzinātu izmantošanu un viltotas kafijas izplatīšanu lielā apmērā aizturēja divas personas. Noziedzīgo nodarījumu rezultātā kafijas preču zīmes tiesību īpašniekam tika nodarīts materiālais kaitējums vairāk nekā 500 000 eiro vērtībā.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 87 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 14 cilvēki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīts 498 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 219 par ātruma pārsniegšanu, astoņi par agresīvo braukšanu un 13 par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

VID un VP sadarbības rezultātā aiztur nelikumīgu akcīzes preču glabātāju un transportētāju grupu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta. Aizdomās par šo preču pārvadāšanu un saistītām nelikumībām Valsts policija ir aizturējusi četrus vīriešus un kratīšanu laikā kādā noliktavā atsavinājusi vēl vairāk nelikumīga alkohola.

Atpūta


Ielīgošanas, Saulgriežu un Jāņu svinēšanas pasākumi Tukuma pusē

Lai gan, skatoties pēc laikapstākļiem, ir sajūta, ka pienācis jau vasaras vidus, šonedēļ vēl tikai svinami vasaras saulgrieži. Tukuma pusē notiks gan ielīgošanas pasākumi, gan saulgriežu svinēšana latviskajās tradīcijās, gan arī iespējama izlustēšanās tradicionālajos Jāņu svinēšanas pasākumos.

Norisināsies sporta, aktīvās atpūtas un jaunrades mini festivāls jauniešiem „Siguldas Raiņa parka svētki”

Turpinot aizsākto tradīciju, arī šogad 16.jūnijā no plkst.9.00 līdz 18.00 notiks „Siguldas Raiņa parka svētki”, kuru apmeklētājiem būs iespēja piedalīties izglītojošās un aizraujošās aktivitātēs, sacensībās un konkursos.

Aicina iedegt Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos

Vasaras saulgriežu laikā Austras biedrība aicina uz ielīgošanas pasākumiem Rīgas kalnos: “Lai nāk gaisma un lai top spēks! No 18. līdz 22. jūnijam degsim saulgriežu ugunis Dzegužkalnā, Torņakalnā, Grīziņkalnā, Āgenskalnā un Čiekurkalnā!”

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji vasaras brīvdienām plāno tērēt 67% no ikmēneša ienākumiem

Latvijas iedzīvotāji savām vasaras brīvdienām plāno tērēt 67% no ikmēneša ienākumiem, kas ir otrs augstākais rādītājs 18 pasaules valstu vidū. Vēl vairāk par mums (68,5%) šim mērķim ir gatavi atvēlēt bagātās Norvēģijas iedzīvotāji, liecina jaunākās Ferratum barometra aptaujas rezultāti.

Dziesmu un deju svētkus ieskandinās lieliski deju koncerti Ķīpsalā!

Dziesmu un deju svētku priekšvakarā Ķīpsalas hallē notiks divi vērienīgi, bet atšķirīgi deju koncerti! 29. jūnijā uz aizraujošu, emocionāli bagātu un oriģinālu deju uzvedumu “Brīdis pirms” ielūdz tautas deju ansamblis “Teiksma”. Savukārt 30. jūnijā ar krāšņu, iespaidīgu koncertu “20 gadi dejā!” jubileju atzīmēs mūsdienu deju grupa “Buras”.

Satiksme un ierobežojumi


Uz Dienvidu tilta ierobežos satiksmi

В связи со строительными работами с 21 июня до 31 июля будет ограничено движение транспортных средств на 7-й эстакаде Южного моста.

Ierobežos satiksmi Līgo svētku pasākumu laikā

Saistībā ar pasākuma “Līgo, Rīga! Līgo, Latvija” norisi Rīgā no 19.jūnija plkst. 23.00 līdz 25.jūnija plkst. 6.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (arī alus velosipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme):

Ierobežos satiksmi Miera ielā

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem līdz 29.jūnijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot tramvaju satiksmi) Miera ielā, 50 m garā posmā no Brīvības ielas.

CSDD darba laiki vasaras saulgriežu dienās

Informācija par CSDD klientu apkalpošanas centru darba laikiem 2018.gada vasaras saulgriežu dienās:

Ierobežos satiksmi Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” laikā

Saistībā ar Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” atklāšanu no 15.jūnija plkst. 20.00 līdz 17.jūnija plkst. 2.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana:

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

Mēbeļu izgatavošana