Ziņas | Latvija


Rīga


Trešās adventes koncerts “Pāri tuksnesim uz Ziemassvētku zvaigzni” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

2017. gada 17. decembrī plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā operdziedātājas Evitas Zālītes un draugu izpildījumā skanēs Ziemassvētku dziesmas un stāsti no visas pasaules – trešās adventes koncerts “Pāri tuksnesim uz Ziemassvētku zvaigzni”.

Ziedojuma dubultais devums – antīkas un vērtīgas lietas, kuras ziedotas labdarības veikalam “Otrā elpa” ...

Ziedojuma dubultais devums – antīkas un vērtīgas lietas, kuras ziedotas labdarības veikalam “Otrā elpa” tiks izsolītas, lai ienākumus novirzītu “Dod pieci” labdarības maratonam.


No 11. līdz 21.decembrim labdarības veikalā “Otrā elpa” Marijas ielā 13 norisināsies klusā labdarības izsole, kurā tiks izsolīti 88 īpaši mākslas un interjera dizaina priekšmeti. Šī būs jau 9. “Otrā Elpa” klusā labdarības izsole, dārgākais priekšmets izsoļu vēsturē - porcelāna krūzīte ar apakštasīti tika izsolīts gandrīz par 1000,- Eur.

Sasauc operatīvo pašvaldības dienestu sanāksmi par vidi degradējošu ēku Jeruzalemes ielā 3

Šodien, 11.decembrī, plkst.12.00 Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas un Vidi degradējošas būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs sasauc operatīvo pašvaldības dienestu sanāksmi par vidi degradējošu ēku Jeruzalemes ielā 3.

Apbalvoti Rīgas 2017. gada sporta laureāti

Piektdien, 8. decembrī, kinoteātrī „Splendid Palace” tika sveikti Rīgas labākie sportisti, treneri, komandas, kā arī sumināti populārākie sporta pasākumu organizatori. Par 2017. gada Rīgas labāko sportisti atzīta tenisiste Jeļena (Aļona) Ostapenko, par labāko sportistu – bokseris Mairis Briedis. Savukārt par mūža ieguldījumu sportā sumināja ilggadējo hokeja treneri Uldi Opiti.

N.Ušakovs: darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piektdien apmeklēja jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu “New Hanza”, lai iepazītos ar tā koncepciju un jau paveikto, kā arī ar projekta attīstītājiem pārrunāja tālākās attīstības iespējas sadarbībā ar pilsētu.

Ekonomika, finanses


Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3 % lielāks nekā pērn

Rīga, 11.12.2017.

2017. gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3 % vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7 % un importa vērtība – par 10,9 % lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati. Oktobrī Latvija eksportēja preces 1,07 miljardu eiro apmērā, bet importēja par 1,24 miljardiem eiro. Ārējās tirdzniecības bilance nedaudz pasliktinājās, eksportam kopējā ārējās tirdzniecības apjomā samazinoties līdz 46,4 % (2016. gada oktobrī – 46,7 %).

Uzņēmēju aptauja: jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauda, ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū. Šādus datus ieguvusi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

FM: Patēriņa cenu pieaugums turpina samazināties

Kā liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati, patēriņa cenās Latvijā š.g. novembrī pieauga par 2,7%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi. Šāds patēriņa cenu kāpums gada griezumā ir zemākais šī gada vienpadsmit mēnešos, izņemot jūlijā fiksēto pieaugumu, kad inflācijas līmenis bija 2,6%. Patēriņa cenu pieaugums samazinās trešo mēnesi pēc kārtas, tādējādi jāsecina, ka samērā augstais inflācijas līmenis, kas bija fiksēts iepriekšējos mēnešos, pakāpeniski atkāpjas.

Novembrī vērojamas mēnesim raksturīgas cenu pārmaiņas

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, patēriņa cenu līmenis pieauga par 0,1%. Precēm tas palielinājās par 0,3%, bet pakalpojumiem samazinājās par 0,3 %.

Siguldas pašvaldība saņem balvu par uzņēmējdarbības sekmēšanu pašvaldībā

Rīgas plānošanas reģions (RPR) apbalvoja Siguldas pašvaldību par ieguldīto darbu uzņēmējdarbības sekmēšanai novadā. Pašvaldība tika atzīta par uzvarētāju Rīgas plānošanas reģionā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar plānošanas reģioniem rīkotajā konkursā "Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai". Konkurss tika rīkots pirmo gadu.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre piedalīsies ES padomes ārlietu ministru...

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre piedalīsies ES padomes ārlietu ministru un attīstības sadarbības ministru sanāksmēs un ES Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50. panta formāta sanāksmēs Briselē

11. decembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes un attīstības sadarbības ministru sanāksmēs Briselē.

Sākums Aktualitātes Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome vienojas par Attīstības sadarbības politikas

8. decembrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes locekļus iepazīstināja ar Attīstības sadarbības politikas plānu 2018. gadam (turpmāk – Plāns), kas izstrādāts, lai īstenotu Latvijas attīstības sadarbības prioritātes. Tajā iekļauti konkrēti pasākumi Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam ieviešanai.

M. Kučinskis: sperts jauns solis Latvijas un Japānas sadarbības aktivizēšanai gan politiskajā, gan ekonomiskajā jomā

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 8.decembrī, Tokijā tikās ar Japānas Starptautiskās sadarbības Apmaiņas padomes prezidentu Kenu Macuzavu (Ken Matsuzawa), kā arī vadošu Japānas uzņēmumu līderi, kuriem ir interese par uzņēmējdarbības attīstības iespējām Latvijā.

Edgars Rinkēvičs: Krievijai jāuzņemas pilna atbildība par tās agresīvajām darbībām Ukrainā

7. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Vīnē piedalījās Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) 24. Ministru padomes sanāksmē.

Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmē aicina stiprināt ES un NATO sadarbību

5. un 6. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kur notika gatavošanās nākamā gada NATO samitam, apspriesta NATO un ES sadarbība, Krievija un reģiona drošība, kā arī attiecības ar NATO kandidātvalstīm.

Dzīve, sabiedrība


Latvijas Televīzija plaši atspoguļos labdarības maratonu Dod Pieci

Svētdien, 17. decembrī, plkst.21.25 LTV1 ēterā būs iespēja vērot labdarības maratona Dod Pieci atklāšanas tiešraidi no Doma laukuma, kur stikla studijā iekšā dosies trīs dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš.

Jauns žurnāls sievietēm par hormonu lomu sievietes dzīvē

Jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, izdevis mini žurnālu “Tikai sievietēm” Nr.2. kas no decembra pieejams lasīšanai vairumā ārstu – ginekologu prakšu.

FERRATUM BAROMETRS: LATVIJAS IEDZĪVOTĀJI ZIEMASSVĒTKU SVINĒŠANAI PLĀNO TĒRĒT 171 EIRO

Šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti liecina, ka Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Lai gan tas ir par aptuveni diviem procentiem mazāk nekā pērn, mūsu valstī dzīvojošie joprojām ir gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki.

Sākums Aktualitātes Ziemassvētku un Jaunā gada ceļojumi: Ārlietu ministrija aicina izzināt galamērķi un būt modriem

Pastāvot terorisma draudiem pasaulē un saasinoties politiskajai situācijai atsevišķos pasaules reģionos, Ārlietu ministrija aicina Latvijas ceļotājus Ziemassvētku un Jaunā gada ceļojumu laikā drošībai pievērst īpašu uzmanību. Ārlietu ministrija aicina rūpīgi izvērtēt izvēlēto galamērķi, kā arī būt piesardzīgiem, apmeklējot sabiedriskas vietas, kurās vienlaikus uzturas liels cilvēku skaits, piemēram, tūristu iecienītus apskates objektus vai iepirkšanās centrus. Tāpat aicinām būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu. Ziemassvētku tirdziņos un Jaunā gada svinību vietās var tikt veiktas papildu drošības pārbaudes. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi mediju un vietējo varasiestāžu ziņām, kā arī saglabāt modrību.

Īrēt vai maksāt kredītu? Padomi no nekustamo īpašumu eksperta un Facebook vlogera Deivida Cjukšas!

“Aktuāls jautājums: īrēt vai pirkt un maksāt kredītu? Lai atbildētu uz šo jautājumu, es neieteiktu vilkt ārā exceli, bet gan sākt ar sevis apzināšanos. Sniedziet paši sev atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

Izglītība, zinātne


Ziemassvētku darbnīca: praktiska programmēšanas nodarbība 3.-6. klašu skolēniem

Patīk tehnoloģijas un sveču liešanas, Ziemassvētu rotājumu gatavošanas vietā gribi izmēģināt ko jaunu? Mēs, Rīgas IT Demo centrs un LearnIT, aicinām - piedalies radošajā darbnīcā “21. gadsimta Ziemassvētki” 3.-6. klašu skolēniem un uzprogrammē savu pirmo Ziemassvētku kartīti!

Latvija līdzdarbosies CMS – vienā no būtiskākajiem CERN eksperimentiem

Latvija līdzdarbosies CMS (The Compact Muon Solenoid) eksperimentā un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes konsorcijs kļuvis par CMS biedru, tā aizvadītajā nedēļā lēma CMS eksperimenta Sadarbības padome. Tas mūsu zinātniekiem paver iespējas tieši iesaistīties pasaules līmeņa zinātniskajā eksperimentā, līdzvērtīgi sadarbojoties ar pasaules spēcīgākajiem zinātniekiem.

Populārais aktieris Vils Smits vadīs “National Geographic” raidījumu ciklu “Kāda dīvaina planēta”

“Oskara” balvai nominētais aktieris Vils Smits vadīs desmit raidījumu ciklu “Kāda dīvaina planēta”, kura pirmizrāde “National Geographic” gaidāma 2018.gada martā.

Noskaidroti Erasmus+ programmas kvalitātes balvas “Spārni 2017” ieguvēji

8. decembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ programmas kvalitātes balvas “Spārni 2017”. Par ilgtspējīgu projektu īstenošanu balvas septiņās nominācijās saņēma piecas izglītības iestādes un divas nevalstiskās organizācijas.

RTU aicina pieteikties starptautiskās inovācijas platformas «Demola Latvia» pavasara sezonai

2017. gada 8. decembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika aicina pieteikties pavasara sezonai inovācijas platformā «Demola Latvia», kas ir daļa no pasaules spēcīgākās inovāciju ekosistēmas. Rudens sezona noslēdzas ar veiksmīgiem rezultātiem, un tās dalībnieku fināla prezentācijas notiks 13. decembrī plkst. 18.00 RTU Dizaina fabrikā, Ķīpsalas ielā 6.

Darbs, karjera


Par atsaucību un izcilu klientu apkalpošanu pasniedz apbalvojumus

Par atsaucību un izcilu klientu apkalpošanu ceturtdien, 7. decembrī, svinīgā ceremonijā Ministru kabinetā godināja valsts pārvaldes darbiniekus, kurus augsti novērtējuši iedzīvotāji.

VID darbiniece atzīta par vislabāko klientu apkalpošanas jomā

Šī gada 7. decembrī Ministru kabinetā notika Klientu apkalpošanas goda balvas svinīgā pasniegšanas ceremonija. Tās laikā Klientu apkalpošanas goda balvu par iegūto 1. vietu saņēma Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Zemgales otrās apkalpošanas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Iveta Liepa. Tieši viņu iedzīvotāji ar savām balsīm ir atzinuši par visatsaucīgāko klientu apkalpošanas darbinieci starp visām valsts pārvaldes iestādēm. Pateicībā par klientu apkalpošanā ieguldīto darbu augsti novērtētas vēl sešas klientu apkalpošanas jomā strādājošas VID darbinieces - Gunita Jaudzema, Valija Logina, Nata Meģe, Dzintra Bērziņa, Irina Markova un Inese Stepa.

Goda zīmi „Gada policists” saņems Rīgas pašvaldības inspektors D.Svarinskis

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja ceturtdien, 7. decembrī, atbalstīja goda zīmes „Gada policists” piešķiršanu Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes inspektoram Dainim Svarinskim. Policistu iecerēts apbalvot pirms Rīgas domes sēdes.

Noderīga informācija no Rīgas šķīrējtiesas

Jums raksta Rīgas šķīrējtiesas kolektīvs, ar nodomu vērst Jūsu uzmanību faktam, ka bez informācijas dzīve kļūst grūtāka, dažreiz pat neiespējama.

Oktobrī būvniecības izmaksas palielinājās par 0,3 %

2017. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa1 palielinājās par 0,5 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,4 %, bet būvmateriālu cenas – par 0,2 %.

Ģimene, labklājība


Maznodrošinātus bērnus ar celiakiju sagaida bezmaksas eglīte

Jau septīto gadu pēc kārtas Latvijas celiakijas pacientu biedrība „Dzīve bez glutēna” ar Ziemassvētku pasākumu Rīgā iepriecina bērnus, kuri ikdienā nevar lietot glutēnu. Arī šogad Ziemassvētku pasākumu atbalsta Rīgas Domes Labklājības departaments, un tas notiks 2017. gada 17. decembrī, Rīgas Valda Zālīša sākumskolā. Bērni ar celiakiju no maznodrošinātām ģimenēm var piedalīties eglītē bez maksas.

Lai Ziemassvētkos virtuvē smaržotu pēc cepeša un cepumiem

Ziemassvētku smaržu mājās viegli var radīt ar dažādu šim laikam raksturīgo garšvielu – kanēļa, krustnagliņu, ingvera, safrāna, kardamona, vaniļas cukura izmantošanu dažādu cepumu, kēksu, kūku, cepešu, karsto dzērienu un pat dāvanu un svētku rotājumu pagatavošanai, pieredzē dalās AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.

Vecāki, ja jūsu bērns “niķojas”, varat būt laimīgi – viņš ir vesels!

Trešdien, 6.decembrī plkst. 18:30 RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas jaunajās telpās Rīgā, Kristapa ielā 30 notiks ārstes psihoterapeites profesores Guntas Ancānes seminārs "Vecākiem. Par sevi un bērniem. Atziņas un ieteikumi, lai bērns augtu vesels un laimīgs". Ar šādu pat nosaukumu izdots profesores ilggadējā pieredzē uzkrāto atziņu krājums, kuru apmeklētājiem būs ekskluzīva iespēja saņemt dāvanā.

Viss par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem 2018. gadam

Lai Jaunais gads nenes sev līdzi negaidītus pārsteigumus, decembris ir īstais brīdis atsvaidzināt zināšanas par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN), sakārtojot savā nekustamajā īpašumā deklarēto personu skaitu un izvērtējot savu atbilstību NĪN atvieglojumu saņemšanas nosacījumiem. Pašlaik atvieglojumu summa, ko rīdzinieki saņem par NĪN, ir 8 791 509 eiro. Kopumā atvieglojumus saņem 72 040 rīdzinieki. Kā portālam Riga.lv paskaidroja Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis, ne visi galvaspilsētas iedzīvotāji ir informēti par atvieglojumiem, kas viņiem pienākas, tāpēc bieži šīs iespējas nemaz neizmanto.

Rīgā tiks paplašināta sociālā palīdzība

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja akceptējusi grozījumus domes saistošajos noteikumos; turpmāk tiks paplašinātas sociālo pabalstu saņemšanas iespējas vairākām iedzīvotāju grupām.

Veselība, skaistums


Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs neveselīgi ēd; profesors Danilāns izceļ pārēšanās problēmu

21 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem piemīt tāds kaitīgs ieradums kā neveselīga ēšana, liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Šo cilvēku vidū vairākums arī atbildēja, ka kopumā ietur neveselīgu dzīvesveidu. Bet piektdaļa (24 %) no tiem, kas mēdz neveselīgi ēst, norādīja arī, ka ikdienā ne pietiekami daudz sporto.

Rīgā tiek veiktas unikālas mugurkaula operācijas “bez griezumiem”

Šā gada laikā Rīgas 1. slimnīcā ir veiktas divas sarežģītas muguras operācijas, abas, starp citu, pirmo reizi Latvijā. Tās veicis neiroķirurgs un mugurkaulāja ķirurgs Igors Aksiks, kurš regulāri uzņemas risināt sarežģītus klīniskos gadījumus un ievieš jaunas, Latvijā vēl neredzētas ārstēšanas metodes.

Ciešat no astmas vai bieži slimojat? Izmēģiniet sāls istabu!

Ziemas mēnešos, dažādu vīrusu un baktēriju laikā, kad cilvēkus piemeklē veselības likstas, svarīgi ir domāt par imunitāti stiprinošajiem pasākumiem. Rīgas 1.slimnīcas speciālisti, iesaka apmeklēt sāls istabu.

USG, datortomogrāfija, rentgens un MR. Kas jāzina par šiem izmeklējumu veidiem

Pareizi noteiktai diagnozei un mūsdienīgai ārstēšanai ļoti svarīga ir agra un precīza diagnostika. Ko izvēlēties - ultrasonogrāfiju vai magnētisko rezonansi? Vai ir iespējams negaidīt uz izmeklējumiem mēnešiem ilgi, bet gan veikt pārbaudi 1-2 dienās, ātri saņemot atbildi? Par radioloģisko izmeklējumu smalkumiem stāsta Rīgas 1. slimnīcas Radioloģijas klīnikas vadītājs, medicīnas zinātņu doktors Ardis Platkājis.

Speciālista padoms: kad muskuļu sāpes kļūst bīstamas?

Muskuļu sāpes, to vājums un elpas trūkums ir ierasti simptomi lielas fiziskas slodzes laikā vai uzreiz pēc tās. Taču, ja šādas fiziskas sajūtas sāk pārņemt miera stāvoklī vai ļoti minimālas slodzes gadījumā, noteikti jāvēršas pie ārsta. Kāpēc tā, stāsta Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centra docente, neiroloģe-imunoloģe Viktorija Ķēniņa.

Zemkopība


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: ES lauksaimniecības politikai jāstiprina sociālekonomiskā vide laukos

Pirmdien un otrdien, 11. un 12. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies uz Briseli, kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē dalībvalstis apspriedīs Eiropas Komisijas (EK) 29. novembrī izplatīto paziņojumu “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne” par ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) pēc 2020. gada, kurā konceptuāli definēti KLP mērķi un darbības pamatprincipi nākotnē.

Vienojas par priekšlikumu izstrādi darbaspēka trūkuma novēršanai

Ceturtdien, 2017. gada 7. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vadīja Pārtikas nozares padomes sēdi, kurā pārtikas uzņēmēji sprieda par darbaspēka trūkuma novēršanu pārtikas ražošanā un meklēja iespējamos risinājumus darbaspēka nodrošināšanai.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: KLP jāstimulē nodarbinātība, ekonomika un apdzīvotība laukos

Ceturtdien, 7. decembrī, Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla rīkotajā konferencē “Lauksaimniecības politika pēc 2020” notika diskusija par Eiropas Komisijas (EK) izstrādāto un 29. novembrī publicēto konceptuālo dokumentu ar vīziju par Eiropas Savienības lauksaimniecības nākotni  “Pārtikas un lauksaimniecības nākotne”.

“Miķelāni bekons” uzsāk cūku barības ražošanu

Viens no Latvijas lielākajiem cūkaudzētājiem SIA “Miķelāni bekons” šoruden ir nodevis ekspluatācijā savas dzirnavas un barības ražotni Jēkabpils cūkkopības kompleksā “Miķelāni”, samazinot ražošanas izmaksas un uzsākot barības ražošanu uz vietas kompleksā.

Par šoziem slidenajās ielās gūtajām traumām pieteiktas pirmās atlīdzības

Laikapstākļiem un gaisa temperatūrai strauji mainoties, pieaug gājēju traumu skaits, kas gūtas uz slidenām ietvēm un ielām. Šī gada novembra beigās un decembra sākumā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) par šādiem negadījumiem saņēmusi jau deviņus atlīdzību pieteikumus.

Kriminālziņas, negadījumi


Rīgā ceļu satiksmes negadījumā cieš gājējs; Valsts policija aicina atsaukties ...

Rīgā ceļu satiksmes negadījumā cieš gājējs; Valsts policija aicina atsaukties iesaistītā transportlīdzekļa vadītāju un negadījuma aculieciniekus

Šī gada 30.novembrī, pulksten 09.00 Rīgā, Anniņmuižas ielā 13 notika ceļu satiksmes negadījums, kur pagaidām nenoskaidrots transportlīdzeklis uzbrauca gājējam. Automašīnas vadītājs neziņojot par notikušo policijai aizbrauca no notikuma vietas.

Vērienīgu meklēšanas pasākumu laikā aizturēts par plānotu slepkavību aizdomās turēts vīrietis

Pagājušo piektdien Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti. Gandrīz visu nedēļas nogali aizdomās turētais slēpās, līdz vērienīgu meklēšanas pasākumu laikā policisti vīrieti aizturēja, nepieļaujot viņa plānu aizbēgt uz ārvalstīm. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, un 12. decembrī tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizdomās turētajam.

Aizturēts vīrietis, kurš ievērojamos apjomos Jūrmalā piegādāja nelegālo alkoholu un cigaretes

Kriminālprocesa ietvaros, veicot virkni izmeklēšanas darbību, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti realizēja vairāk nekā desmit sankcionētās kratīšanas. Kratīšanu laikā likumsargi izņēmuši divus tūkstošus litru nelegālā alkohola, vairākus simtus tūkstošus nelegālo cigarešu, TT pistoles patronas un medību bises patronas. Kopumā aizturētas četras personas – viens piegādātājs un trīs realizētāji.

Neziņošana par vardarbību ģimenē beidzas traģiski: Pierīgā vīrietis nogalina dzīvesbiedri

Pagājušās nedēļas nogalē aizdomās par Rīgas reģionā izdarītu 35 gadus vecas sievietes slepkavību Valsts policija aizturēja viņas dzīvesbiedru. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis kārtējā sadzīviskā konflikta laikā sievieti nositis. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Valsts policija aicina ikvienu, kurš cieš no vardarbības ģimenē, vērsties policijā, lai vardarbību varētu laikus apturēt un nenotiktu šādas traģēdijas.

Rīgā ceļu satiksmes negadījumā cieš gājējs; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

6.decembrī, pulksten 16.56 Rīgā, Grostonas ielā 6C, Mitsubishi Pajero markas automašīna uzbrauca gājējam - 2009.gadā dzimušam zēnam, kurš pēc negadījuma tika nogādāts medicīnas iestādē.

Atpūta


Darbu sākusi publiskā slidotava Majoros

Majoru sporta laukumā Jūrmalā (Rīgas ielā 1), daļēji atklātā sporta hallē, ir iespēja izbaudīt slidošanas priekus – sākusi darboties publiskā slidotava. Ledus hallē noteiktos laikos darba dienās un brīvdienās var slidot mūzikas pavadījumā, kā arī slidot ar hokeja nūjām. Var ņemt līdzi savas slidas vai nomāt tās uz vietas hallē.

Ģimenei draudzīgi ceļojumi: kas jāaplūko kaimiņvalstīs?

Tiklīdz uznāk vēlme atpūsties no darbiem un nodoties atpūtai, saprotat, ka izvēli padara grūtāku galamērķu un nodarbju plašais klāsts. Ekstremālais tūrisms, atpūtas tūrisms, ceļojumi pa sarežģītiem tūrisma maršrutiem – kādus galamērķus un nodarbes izvēlēties ceļojot kopā ar ģimeni? Ceļojumu organizatori atgādina, ka plānojot ģimenes ceļojumu, iespējams ne tikai daudz ko ieraudzīt, bet arī lieliski pavadīt laiku pat ietaupot naudu.

Brasā noritēs svētki vietējiem iedzīvotājiem: ieeja bez maksas

Arī šogad Brasā turpinām ziemas tradīciju – sanākt kopā kaimiņiem un draugiem, lai sagatavotos gaidāmajiem Ziemassvētkiem. Pasākums “Siltā ziema Brasā” notiks svētdien, 10. Decembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 privātskolas “Laisma” jaunajās un mājīgajās telpās, Kareivju ielā 5.Ieeja - bez maksas.

Biedrība “Es redzu” piedāvā plašu pasākumu programmu Adventē un Ziemassvētkos ar Valsts prezidenta kundzes līdzdalību

Programmas “Pasaule visiem Latvija” ietvaros Neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrība “Es redzu” piedāvā virkni iekļaujošo pasākumu, kuri norisināsies Adventes laikā un Ziemassvētkos. NVO aicina Rīgas pilsētā un Pierīgā, Amatas novadā, kā arī citos Latvijas reģionos dzīvojošos piedalīties un atbalstīt tās aktivitātes, kas ir vērstas uz to, lai nodrošinātu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti nodarbošanos ar sportu, iekļaušanos vienaudžu vidē, veiksmīgu vispārizglītojošo skolu un augstskolu apmēklēšanu, viņu sapņu īstenošanu, un, lai padarītu šo pasauli labāku.

Sv. Pētera baznīca aicina uz Adventes koncertu

Otrajā adventē, 2017. gada 10. decembrī plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcas adventes koncertu cikla ietvaros izskanēs itāļu komponista Džoakīno Rosīni vēlīnais skaņdarbs Petite Messe Solennelle vairāku Latvijā pazīstamu mākslinieku izpildījumā.

Satiksme un ierobežojumi


Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja vizītes laikā ierobežos satiksmi

Saistībā ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja Andreja Parubija oficiālo vizīti Latvijā no 13.decembra plkst. 7.00 līdz plkst. 10.30 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot ar speciālām caurlaidēm):

Ierobežos satiksmi Firsa Sadovņikova ielas posmā

Saistībā ar kanalizācijas tīkla cauruļvadu atjaunošanu no 12.decembra līdz 19.decembrim (laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00) tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Firsa Sadovņikova ielas posmā no Lāčplēša ielas līdz Katoļu ielai.

Slēgs satiksmi Pulka ielas posmā

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 11.decembra līdz 12.decembrim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Pulka ielas posmā no Daugavgrīvas ielas līdz ēkai Pulka ielā 8.

Ar neapdrošinātu transportlīdzekli CSNg visbiežāk izraisa gados jauni autovadītāji

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika par pēdējiem pieciem gadiem liecina, ka visbiežāk ar neapdrošinātu transportlīdzekli ceļu satiksmes negadījumus (turpmāk – CSNg) izraisa 26 - 35 gadus veci autovadītāji. Analizējot neapdrošināto transportlīdzekļu marku, ar kuriem visbiežāk izraisīti CSNg, dominē VW markas auto, savukārt spēkratu vecuma kategorijā visbiežāk CSNg bez derīgas OCTA izraisa 21 gadu un vecāki transportlīdzekļi.

Ierobežos satiksmi Marijas ielas posmā

Ūdensvada tīkla remontdarbu laikā no 9.decembra līdz 20.decembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Marijas ielas labajā braukšanas joslā, posmā no Merķela ielas līdz Raiņa bulvārim.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas