Ziņas | Latvija


Rīga


Rīdziniekus aicina aktīvāk veidot apkaimju biedrības un tajās piedalīties

Apkaimju biedrības – Rīgas pašvaldības stratēģiskais partneris pilsētas attīstībā. Septembrī Rīgas Apkaimju aliansei pievienojušās vēl divas biedrības – Āgenskalna apkaimes biedrība un Purvciema apkaimes biedrība.

Piketā pie Rīgas domes pieprasīs veloinfrastruktūras uzlabošanu

Lai pievērstu Rīgas domes deputātu uzmanību samilzušajām satiksmes drošības problēmām un aicinātu nekavējoties uzlabot veloinfrastruktūru galvaspilsētā, trešdien, 17. oktobrī, plkst. 12.00 Rātslaukumā pie Rīgas domes notiks pikets “Par velo!”. Piketu rīko biedrības Apvienība “Pilsēta cilvēkiem” un “Tru Fix Kru”.

Ungāru tautas pasakas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Svētdien, 21. oktobrī, plkst. 12.00 muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina apmeklētājus uz nebijušu notikumu – bērnu rītā ar vēl nepublicētām ungāru tautas pasakām apmeklētājus iepazīstinās aktieris Zigurds Neimanis. Pasakas latviskojusi tulkotāja Elga Sakse. Pasākums tapis sadarbībā ar Ungārijas vēstniecību Latvijā.

Aiga Audera rotu izstāde “Daba un rotas” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” no 18. oktobra aicina apmeklēt rotu mākslinieka Aiga Audera izstādi “Daba un rotas”. Līdzīgi kā jūgendstila periodā, arī mūsdienās ir mākslinieki, kuri rotaslietās vēlas satvert dabas daudzveidīgo skaistumu. Aigis Auders radošu iedvesmu gūst gan ierastās, gan neparastās dabas formās un faktūrās. Par mākslinieka rotām top dažādās kompozīcijās savienoti dabas elementi – smalku sakņu vijumi, jūras nogludināti priekšmeti, meža veltes un dabas veidojumi, ko akcentē Latvijas dārgakmens – dzintars.

RCB grāmatu maiņas punkts Rīgas Grāmatu svētkos

No 19. līdz 21. oktobrim tradicionālajos Rīgas Grāmatu svētkos Kongresu namā darbosies Rīgas Centrālās bibliotēkas grāmatu maiņas punkts.

Ekonomika, finanses


LAFPA: Ekonomikas ministrijai ir jādod vērtējums par gaidāmajām izmaiņām nebanku kreditēšanas nozarē

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir izsludinājis grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas ne vien ir savstarpēji pretrunīgi, bet arī no patēriņa kreditēšanas tirgus izslēdz īstermiņa aizdevumus, kurus līdz šim sniedza nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi, norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. Asociācija lūdz Ekonomikas ministriju kā nozares politikas veidotāju izvērtēt pieņemtās izmaiņas un sniegt savu vērtējumu par to ietekmi uz patērētāju un finanšu pakalpojumu tirgu kopumā.

Starptautiskā konferencē spriedīs par paaudžu maiņu ģimenes biznesā un krāpniecības novēršanu uzņēmumos

Baltijā vadošā finanšu, audita un juridisko konsultāciju uzņēmumu grupa Nexia trešdien, 17. oktobrī, rīkos starptautisku konferenci, kurā tiks diskutēts par tādiem Latvijas biznesa vidē šobrīd aktuāliem jautājumiem kā paaudžu nomaiņa ģimenes biznesā, krāpniecības novēršana uzņēmumos, kapitāla piesaiste caur biržu, kā arī apskatīta Igaunijas nodokļu regulējuma pieredze un jaunākās tendences.

Swedbank ekonomikas uzkaršanas indekss: Baltijas valstu ekonomikas nepārkarst… pagaidām

Baltijas valstu ekonomikas jau vairākus gadus bauda strauju izaugsmi. Savukārt ekonomikas aktivitātes radītais pieprasījums arvien vairāk deldē darbaspēka rezerves. Darbaroku trūkums veicina strauju vidējās algas pieaugumu, raisot diskusijas sabiedrībā par iespējamu ekonomikas pārkaršanu. Swedbank ekonomikas uzkaršanas indekss rāda, ka silstošais darba tirgus vēl nav radījis būtiskas sabalansētības problēmas ekonomikā un ietekme uz inflāciju ir mērena. Lai gan ekonomika vēl nepārkarst, temperatūra ar katru straujās izaugsmes gadu kāpj augstāk. Visaugstākais pārkaršanas risks ir Lietuvai, bet tas briest arī Latvijā un Igaunijā. Ekonomikas politikas veidotājiem jāsaglabā vēss prāts un jāīsteno piesardzīga politika, lai izvairītos no ekonomikas drudža un iespējamām komplikācijām.

Latvija iesniedz Eiropas Komisijai budžeta plāna projektu 2019.gadam

Pirmdien, 15. oktobrī, Latvija iesniedza Eiropas Komisijai valdības apstiprinātu Vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019. gadam. Atšķirībā no citiem gadiem, kad šajā laikā valdībā ir sagatavots arī valsts budžets, šoreiz tiek iesniegts budžeta plāna projekts pie nemainīgas politikas. Tas ietver prognozētos ieņēmumus un izdevumus, kas atbilst pēdējām makroekonomiskajām prognozēm un visiem lēmumiem, kas pieņemti līdz septembra beigām.

LTRK biznesa forumā Tukumā meklē risinājumus darbaspēka trūkumam

Piektdien, 12.oktobrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) sadarbībā ar Tukuma novada domi rīkotajā biznesa forumā “Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību”, secināts, ka darbaspēka pieejamība ir kritiska un tuvākajā laikā situācija visdrīzāk pasliktināsies, jo trūkst ātru un kvalitatīvu risinājumu.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Ārlietu ministrs: Eiropas Komisijas priekšlikums kohēzijas politikai nav pieņemams, jo nemazina nevienlīdzību ...

Ārlietu ministrs: Eiropas Komisijas priekšlikums kohēzijas politikai nav pieņemams, jo nemazina nevienlīdzību starp ES dalībvalstīm

2018. gada 16. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ministri diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, tostarp tādiem jautājumiem kā konkurētspējas programmas (piemēram, pētniecības programma Horizon Europe, Connecting Europe Facility, kura ietvaros tiek finansēts Rail Baltica projekts), kā arī aizsardzība un drošība.

Ārlietu ministrs: Austrumu partnerību ir nepieciešams uzturēt kā Eiropas Savienības ārpolitikas prioritāti

2018. gada 15. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ES ārlietu ministri pārrunāja gatavošanos 18. oktobra Eiropadomei, kā arī notikumus Venecuēlā, īpaši pievēršot uzmanību humanitārajai situācijai valstī, migrācijas krīzei un tās ietekmei uz kaimiņvalstīm. Notika ministru viedokļu apmaiņa par situāciju Centrālāfrikas Republikā.

Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica ar Albānijas delegāciju pārrunā iespējas sadarbības ...

Parlamentārā sekretāre Z. Kalniņa-Lukaševica ar Albānijas delegāciju pārrunā iespējas sadarbības veicināšanai starp abām valstīm

2018. gada 15. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Albānijas Republikas Eiropas un ārlietu ministra vietnieku ekonomiskajos jautājumos Etjenu Džafaju (Etjen Xhafaj), kurš Latvijā ieradies darba vizītē. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Albānijas divpusējās attiecības, drošības politikas jautājumus un Albānijas integrācijas procesu Eiropas Savienībā, kā arī situāciju Rietumbalkānos.

Ārlietu ministrs piedalīsies ES Ārlietu padomes un ES Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Luksemburgā

2018. gada 15. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā.

Andris Pelšs tiekas ar NATO kaujas grupā Latvijā iesaistīto valstu pārstāvjiem NATO

2018. gada 10. oktobrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas pastāvīgo pārstāvju vietniekiem Ziemeļatlantijas aliansē, kas ieradušies Latvijā, lai apmeklētu savu valstu militāro kontingentu NATO paplašinātās klātbūtnes sastāvā.

Dzīve, sabiedrība


Vēl divas dienas ir iespēja nobalsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Līdz iedzīvotāju balsojuma beigām 17.oktobrī konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” atlikušas vien divas dienas. Šobrīd vadībā starp novadu pašvaldībām ir Siguldas, Ludzas, Cēsu, Olaines, Ādažu un Ozolnieku novads, bet starp republikas pilsētu pašvaldībām – Rīga, Ventspils un Jūrmala. Rezultātus vēl ir iespēja mainīt, iedzīvotājiem aktīvi balsojot un izsakot viedokli vietnē www.vietagimenei.lv. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs": Latvijas iedzīvotāji grib dzīvot „zaļāk” un dabai draudzīgāk

Latvijas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka nepieciešama ne tikai atkritumu šķirošana, bet to mērķtiecīga samazināšana, – tā liecina jaunākā "Baltic International Bank Latvijas barometra" pētījuma rezultāti. Būtiski, ka kļūstam videi draudzīgāki piedomājot arī pie transporta, kurināmā un enerģijas izejvielu alternatīvām.

VSAA plāno arī nākamgad sagatavot personificētus ziņojumus sociāli apdrošinātajām personām

Lai pievērstu uzmanību sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīmei un ietekmei uz iedzīvotāju nākotnes pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), septembra sākumā izsūtīja vēstules gandrīz 414 tūkstošiem iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 42 gadiem.

ĪSI PAR DEINSTITUCIONALIZĀCIJU – KAS TAS IR UN KĀDAS PĀRMAIŅAS GAIDĀMAS?

Kas ir deinstitucionalizācija?
Deinstitucionalizācijas (DI) process paredz cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanu sabiedrībā un iesaisti darba tirgū, tādējādi veicinot viņu neatkarību un patstāvību. Tostarp tiek radīts plašs pakalpojumu klāsts, lai arī bērni, kas dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā. 

Atklāta Labo darbu nedēļa 2018

14.oktobrī Arēna Rīga  hokeja kluba Dinamo Rīga spēles laikā ar skanīgām Milleru Balandīnu ģimenes un Lienes Šomases radošās studijas bērnu dziesmām  un pārsteidzošu fizikas eksperimentu šovu - pašu gatavotu saldējumu, dūmojošiem dzērieniem un skaļiem sprādzieniem Brīvo mākslinieku apvienības "Pieaugušie bērni"  izpildījumā tika atklāta  "Labo darbu nedēļa 2018" . Līdzjutēji tika aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, ko rīkoja labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv", lai popularizētu Labo darbu nedēļas jēgu un būtību, kā arī piesaistītu ziedojumus aktuālāko mērķu sasniegšanai. 

Izglītība, zinātne


Apmeklējiet LU Karjeras dienas, lai atvieglotu profesijas izvēli!

Karjeras iespēju diena ir ikgadējs Latvijas Universitātē rīkots pasākums, kura mērķis ir radīt vidi diskusijām un aktivitātēm starp darba devējiem un darba ņēmējiem, tādējādi veicinot savstarpējo sadarbību un izpratnes veidošanu par darba tirgu, par kompetencēm, kas nepieciešamas absolventiem, lai veiksmīgāk iekļautos darba tirgū.

Jaunieši Dundagā iedvesmosies, lai īstenotu Eiropas projektus

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina jauniešus piedalīties bezmaksas informatīvā seminārā “Maini dzīvi, domā plašāk!”, kurš norisināsies 23. oktobrī no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:30 Dundagas Brīvā laika pavadīšanas centrā (Pils ielā 9, Dundagā).

Bērni skolās piedalās Simtgades putras čempionātā

Latvijā sākas Starptautiskajai Putras dienai veltīta programma
Lai izglītotu bērnus par graudaugu lomu uzturā un aicinātu tos vairāk izvēlēties ēdienreizēs, skolās jau sesto gadu notiks “Vislatvijas putras programma”, kurā vairāk nekā 300 izglītības iestādes dažādos Latvijas reģionos piedalās Simtgades putras čempionātā. Šogad Putras programma veltīta putrai kā mūsu kultūras mantojumam.

Taps Latvijas jauniešu netiķete – uzvedības vadlīnijas internetā

• Projektu konkursā “Latvijas jauniešu netiķete” aicina skolēnus radīt labas digitālas uzvedības vadlīnijas

Uzņēmēji dibina asociāciju, lai sniegtu atbalstu studentiem

Virkne Latvijā zināmu uzņēmēju – Vita Jermoloviča, Viesturs Bulāns, Elmārs Tannis, Ivars Godmanis, Enno Encis, Juris Rekšņa, Artūrs Mednis, Aiva Vīksna, Andris Vanags u.c. apvienojušies asociācijā, ar mērķi sniegt atbalstu un padomu tiem studentiem, kuri vēlas sākt savu uzņēmējdarbību.

Darbs, karjera


Aptauja: Pret dienesta auto vairums šoferu izturas atbildīgāk nekā pret personīgo

57 % autovadītāju atzīst, ka pie dienesta auto stūres izjūt lielāku atbildības sajūtu un braucot ir uzmanīgāki, nekā vadot personīgo auto, liecina Volkswagen komerctransporta veiktā aptauja. Tikmēr katrs ceturtais (24 %) šādam apgalvojumam nepiekrīt.

Kā Rīga palīdz atrast darbu personām ar invaliditāti

Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvā padome, kurā iekļaujas organizācijas cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, un Rīgas pašvaldības pārstāvji tikās Rīgas domē, kur tika izskatīti personām ar invaliditāti Rīgā aktuāli jautājumi – par sabiedrisko transportu, par vides pieejamību, par iespējamiem atvieglojumiem personām ar invaliditāti, kā arī citi jautājumi, kas saistīti ar personu ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Rēzeknē notiks informatīvā sanāksme par sociālās jomas aktualitātēm

Ceturtdien, 11. oktobrī, Rēzeknē notiks Labklājības ministrijas rīkotā ikgadējā reģionālā metodiski - informatīvā sanāksme pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu pārstāvjiem.

Darba devēji aicināti pieteikties subsidēto darba vietu izveidei NVA filiālēs ....

Darba devēji aicināti pieteikties subsidēto darba vietu izveidei
NVA filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Ludzā, Siguldā, Tukumā un Valkā.


Līdz šī gada 17. oktobrim astoņās ESF projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” ietvaros tiek nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus, bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, bezdarbnieki ar vienu vai vairākiem apgādājamiem, bezdarbnieki ar invaliditāti, kā arī bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.Pieteikties subsidēto darba vietu izveidei var komersanti (izņemot ārstniecības iestādes, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50%, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, nodibinājumi vai biedrības (izņemot politiskās partijas).Izveidojot subsidēto darba vietu NVA reģistrētam bezdarbniekam, darba devēji saņem dotāciju nodarbināto bezdarbnieku un darba vadītāju atalgojumam, kā arī noteiktos gadījumos dotāciju valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas. Ja subsidētā darba vieta izveidota bezdarbniekam ar invaliditāti, darba devējs var saņemt vienreizēju dotāciju darba vietas pielāgošanai.Kā darba devējam pieteikties valsts līdzfinansēto darba vietu izveidei?
1. solis:
Jāizdrukā pieteikuma forma, kas pieejama NVA mājaslapas sadaļā „Darba devējiem” → “Pasākums noteiktām personu grupām”.
2. solis:
Jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.
3. solis:
Līdz 2018.gada 17. oktobrim aizpildītais pieteikums jāiesniedz klātienē vai jānosūta pa pastu NVA filiālei, kuras administratīvajā teritorijā plānots veidot subsidēto darba vietu. Pieteikumu var nosūtīta arī elektroniski, ja tas ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.Detalizētāka informācija par pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama NVA interneta vietnes sadaļā „Darba devējiem” → “Pasākums noteiktām personu grupām”.
s (NVA) filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu. Pieteikšanās subsidēto darba vietu izveidei noris NVA filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Ludzā, Siguldā, Tukumā un Valkā.

TAPOST 2018: Vairāk nekā 40% testētāju ir sievietes

Pulcējot aptuveni 300 konferences dalībnieku no 15 pasaules valstīm, noslēgusies Baltijā vadošā programmatūras testēšanas konference “TAPOST 2018”. Šogad konferences tēma bija “The Ultimate Test Automation”. Analizējot konferences apmeklētāju loku, secināts, ka vairāk nekā 40% konferences dalībnieku bija sievietes. Tas liecina, ka visā pasaulē vērojamā tendence – iedrošināt sievietes apsvērt studijas un karjeru strauji augošajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, ir sniegusi rezultātus, un ir turpināma arī nākotnē.

Ģimene, labklājība


Babyroom.lv: Latvijas simtgadei par godu Latvija kļūst ģimenēm draudzīgāka

Biedrības “Babyroom.lv” un lielākā ģimenes portāla Cālis.lv veiktajā vecāku aptaujā jau otro gadu tika noskaidroti ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi Latvijā sešās nominācijās.

Reirs: Šogad papildu atbalstu saņems jau ceturtie dzimušie trīnīši

27. septembrī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dzemdību nodaļā piedzima trīnīši – divi zēni un viena meitene. Šogad šie ir jau ceturtie dzimušie trīnīši, kam valsts piešķir vienreizēju pabalstu - 8538 eiro pēc nodokļu samaksas. Tas tika nolemts otrdien, 9. oktobra, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

"Riepas ar sirdi": Latakko un Pirelli Key Point ziedos 10 000 eiro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas fondam

Pateicoties sociālajam projektam "Riepas ar sirdi", kas aizsākās 2010. gadā, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca saņēma vairāk nekā 78 000 eiro modernas bērnu slimību ārstēšanas un diagnostikas aparatūras iegādei.

Orķestris “Rīga” sarunās par mūziku atklās “Skolas muzikālos noslēpumus”

Trešdien, 10. oktobrī kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē notiks koncertcikla “Nāc, ieklausies Orķestrī RĪGA!” pirmā saruna par mūziku - “Skolas muzikālie noslēpumi”. Sarunas laikā dziedātājs Daumants Kalniņš un Orķestris “Rīga” diriģenta Valda Butāna vadībā meklēs un atklās, ka matemātika, zīmēšana, darbmācība un citi mācību priekšmeti var būt ļoti muzikāli.

Valmierā notiks informatīvā sanāksme par sociālās jomas aktualitātēm

Ceturtdien, 4. oktobrī, Valmierā notiks Labklājības ministrijas rīkotā ikgadējā reģionālā metodiski-informatīvā sanāksme pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu pārstāvjiem.

Veselība, skaistums


Onkoloģe pastāsta, kā dzīvesveids, gaļa un vitamīni ietekmē vēža attīstību

Ikviens no mums pazīst kādu vēža pacientu vai, ļaunākajā gadījumā ar šo diagnozi saskāries arī pats. Reizēm šķiet, ka mūsdienās vēzis kļūst arvien agresīvāks, viltīgāks un neizbēgamāks. Tomēr lielā mērā slimības attīstību var noteikt arī mūsu dzīvesveids un izvēles. Par to intervijā onkoloģijas – ķīmijterapijas ārste rezidente Ļubova Blumberga.

Rīkojies tagad — reproduktīvā veselība ir tavās rokās!

Rudens nāk ar noteiktiem pienākumiem, un svarīgākais no tiem ir neaizmirst steigas pilnajā ikdienā parūpēties par savu reproduktīvo veselību, laikus piesakot vizīti pie ginekologa un veicot pilnu veselības pārbaudi. Pārbaude neprasa daudz laika un pūļu, taču sniedz nenovērtējamu ieguldījumu veselības saglabāšanā. Par šo un citiem faktoriem, kas ir svarīgi sievietes veselībai, Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros stāsta ginekoloģe un ultrasonogrāfijas speciāliste Kristīne Ķempe.

6 padomi pēdu veselībai slēgto apavu sezonā

Rudenim sākoties, vasaras kurpes un sandales nomaina slēgtie apavi. Kājas ātrāk gurst, pēdām nepiekļūst gaiss, tās vairāk svīst – visi šie faktori pastiprina risku iedzīvoties pēdu veselības problēmās. Izplatītākās no tām ir sausi, plaisājoši papēži, sabiezējumi uz pēdām, varžacis un sēnīšu infekcijas. Kā parūpēties par pēdu veselību un labsajūtu gada vēsajā sezonā, konsultē aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.

Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem, pateicoties ziedojumam, būs pieejams jauns izmeklējums!

Šodien, noslēdzoties labdarības akcijas Riepas ar sirdi 8 sezonai, Bērnu slimnīcā pulcējās autoservisu pārstāvji no visas Latvijas! Šī ir kļuvusi par sirsnīgu tradīciju, kad ārstiem un māsiņām ir iespēja klātienē teikt paldies akcijas dalībniekiem, jo šo gadu laikā, pateicoties labdarības akcijai, Bērnu slimnīcā ir veikti nozīmīgi uzlabojumi, kas joprojām palīdz bērniem veseļoties!

ONKOLOĢE: MUMS PAŠIEM JĀBŪT IEINTERESĒTIEM SAVĀ VESELĪBĀ

Ikviens no mums pazīst kādu vēža pacientu vai, ļaunākajā gadījumā ar šo diagnozi saskāries arī pats. Reizēm šķiet, ka mūsdienās vēzis kļūst arvien agresīvāks, viltīgāks un neizbēgamāks. Tomēr lielā mērā slimības attīstību var noteikt arī mūsu dzīvesveids un izvēles. Par to intervijā stāsta rezidente onkoloģijā–ķīmijterapijā Ļubova Blumberga.

Zemkopība


Aicina izvairīties no bīstamas augu slimības ievešanas Latvijā

Otrdien, 16. oktobrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu par pasākumiem augu aizsardzībai pret Xylella fastidiosa organismu, kas izraisa bīstamu bakteriālu slimību augiem. Noteikumu projekts izstrādāts, lai novērstu kaitīgā organisma ievešanu un izplatīšanos Latvijā.

Kultūraugu audzēšanas tehnoloģijās jāiekļauj arī antistresanti

Saimniecības, kuras šogad veikušas nepieciešamos agrotehniskos pasākumus, var cerēt uz labu ziemāju pārziemošanu. Sējas darbi jaunajai 2019. gada ražai visā Latvijā beigušies. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ziemāju graudaugu platības palielinājušās, jo bija labāki augsnes apstrādes un sējas apstākļi. Šogad, ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, vairāk sējumi tiek arī apdrošināti. Tas viss vieš cerību, ka nākamai, 2019. gada, ražai jābūt labai un lauksaimnieku finansiālais stāvoklis uzlabosies.

Graudaugiem un rapsim samazinājies izmantoto pesticīdu daudzums

Rīga, 11.10.2018.
2017. gadā, salīdzinot ar 2012. gadu, par 5,8 % samazinājās izmantoto pesticīdu1 daudzums vienam graudaugu un par 11,7 % rapša sējumu hektāram, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati par pesticīdu izmantošanu graudaugu kultūrām, lauka pupu un rapša sējumos 2017. gada ražai. Pērn graudaugu sējumos izmantotas 689,3 tonnas pesticīdu jeb 0,98 kg vidēji vienam sējumu hektāram (2012. gadā – 1,04 kg), savukārt rapsim – 159,2 tonnas jeb vidēji 1,36 kg vienam sējumu hektāram (2012. gadā – 1,54 kg).

Plāno samazināt lauksaimniecības izraisītā piesārņojuma negatīvo ietekmi uz vidi

Otrdien, 9. oktobrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas noteikumos par ūdens un augsnes aizsardzību no lauksaimnieciskās darbības izraisīta piesārņojuma ar nitrātiem. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai samazinātu lauksaimniecības izraisītā ūdens, augsnes un gaisa piesārņojuma negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību un vidi.

Valdība apstiprina izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras cenrādī

Valdība otrdien, 9. oktobrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.

Kriminālziņas, negadījumi


Veiksmīgas aculiecinieku un policistu sadarbības rezultātā aizturam šoferi vairāku promiļu reibumā

Vakar Valsts policijas likumsargi saņēma aculiecinieka zvanu par kādu šoferi Ķekavas novadā, kurš, iespējams, sēdies pie stūres alkohola reibumā. Nekavējoties reaģējot uz izsaukumu un pateicoties aculiecinieku sadarbībai ar policiju, Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem izdevās šoferi aizturēt. Veicot pārbaudi, policisti konstatēja, ka 35 gadus vecais šoferis sēdies pie spēkrata stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un lielā reibumā – pēc otrā pūtiena izelpā konstatētas 5,5 promiles.

VID uzsāk kriminālprocesu pret izbijušu augsta ranga Valsts policijas darbinieci

Bijusī Valsts policijas augsta ranga amatpersona atzīta par aizdomās turamo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) uzsāktajā kriminālprocesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā un par iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Tāpat šī persona atbalstījusi kādu grupējumu, kas valstij nodarījis zaudējumus vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā.

Valsts policija aiztur trīs personas aizdomās par sutenerismu organizētā grupā kādā Pierīgas naktsklubā

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas amatpersonas aizturēja trīs personas, kuras nodarbojās ar sutenerismu kādā Pierīgas naktskluba aizsegā. Divas no aizturētajām personām jau iepriekš ir sodītas par analoģiskiem noziegumiem, tomēr tās apzināti turpinājušas veikt noziedzīgus nodarījumus. Tiesa aizdomās turētājiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Martā atklātos marihuānas audzētājus nodod kriminālvajāšanai

Rīgā, 09.10.2018.

Vakar, 2018. gada 8.oktobrī, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk –VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai nodeva kriminālprocesu, kas tika uzsākts šī gada martā pret personu grupu, kas Lietuvas pierobežā nodarbojās ar marihuānas audzēšanu, realizāciju un kontrabandu lielā apmērā.


Par dārza tehnikas un motociklu zādzībām aizturēts vīrietis; Valsts policija aicina atsaukties atsavināto mantu īpašniek

Pagājušonedēļ Valsts policija aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par motociklu un dārza tehnikas zādzībām, kas izdarītas pēdējo mēnešu laikā Ķekavas novadā un Daugmales pagastā. Sadarbībā ar Reģionālo pašvaldības policiju tika veikta kratīšana vīrieša dzīvesvietā, kā laikā policisti atsavināja zagtu minitraktoru, kā arī motociklu un zāles pļāvēju, kas, visticamāk, arī ir zagti. Valsts policija aicina aplūkot šo mantu fotogrāfijas un atsaukties to īpašniekus, zvanot pa tālruņa numuru 67099200, 26392819 vai 110.

Atpūta


Iecavā notiks pirmās Starptautiskās Olu dienas svinības

13. oktobrī Iecavā – Latvijas olu galvaspilsētā - pirmo reizi tiks atzīmēta vispasaules Olu diena. Starptautisko Olu dienu atzīmēt aicina “Iecavas Jauniešu centrs” un Ziemeļeiropā lielākais olu ražotājs AS “Balticovo”. Olu diena tiek svinēta visā pasaulē, lai cildinātu olu kā veselīgu un vērtīgu produktu. Starptautiskās Olu dienas svinības notiks Iecavas stadionā, kur ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs, vērot ielu vingrotāju paraugdemonstrējumus, izmēģināt kāpšanas sienu instruktora vadībā, piedalīties radošās mākslas darbnīcās un spēlēt dārza spēles. Ar īpašu priekšnesumu viesus izklaidēs populārā hip-hop grupa OLAS.

Ar vērienu aizvadīts starptautiskais iluzionistu konkurss “Magic Mania Gold 2018”

Vakar, 5. oktobrī ar vērienu tika aizvadīts starptautiskais iluzionistu konkurss “Magic Mania Gold”, kuru jau ceturto gadu organizēja slavenais iluzionistu pāris Dace un Enriko Pecolli sadarbībā ar “Olympic Casino Latvia”. Šogad galveno balvu kategorijā “Skatuves triki” ieguva Tsai-Chin Cheng no Taivānas, savukārt balva kategorijā “Stand up mikromaģija” ceļos uz Kubu, kuru izcīnīja iluzionists Ernesto Planas.

“Splendid Palace” piedāvā skatīties un analizēt kino kopā ar psihoterapeitiem

Jau sesto gadu kinoteātris “Splendid Palace” ikgadējo Psiholoģijas dienu ietvaros piedāvā skatītājiem kino sarunas kopā ar psihoterapeitiem. Šo īpašo seansu laikā skatītājiem būs iespēja ne vien noskatīties interesantas un intriģējošas filmas, bet arī analizēt tās kopā ar profesionāliem, Latvijā zināmiem psihoterapeitiem.

Mēmais kino, spilgta mūzikas programma un izcili mūziķi VEF Kultūras pilī

25. oktobrī VEF Kultūras pils Lielajā zālē krāšņā koncertprogrammā apvienosies divas izcilas profesionālās mūzikas vienības – orķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā un virtuozais čellists Metjū Bārlijs (Matthew Barley, Lielbritānija) – divi muzikāli spēki, kuru muzicēšanas meistarību raksturo jauneklīgums, dzīvīga aizrautība un nepārtraukts izzināšanas prieks.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 66 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 13 satiksmes dalībnieki; viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 449 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 142 par ātruma pārsniegšanu, septiņi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens – narkotisko vielu iespaidā.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi uz Deglava pārvada

Saistībā ar remontdarbiem no 16.oktobra līdz 30.novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme uz Deglava pārvada.

Ierobežos satiksmi uz Salu tilta

Saistībā ar remontdarbiem no 16.oktobra līdz 13.janvārim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme uz Salu tilta, posmā no Krasta ielas pārvada līdz Bauskas ielai.

Ierobežos satiksmi Krišjāņa Valdemāra ielas posmā

Saistībā ar par remontdarbiem no 12.oktobra līdz 15.oktobrim, no plkst. 22.00 līdz plkst. 6.00, tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Krišjāņa Valdemāra ielā, posmā no Elizabetes ielas līdz Zirņu ielai.

Slēgs satiksmi pie ēkas Aizkraukles ielā 14

Saistībā ar remontdarbiem no 22.oktobra plkst. 8.00 līdz 26.oktobra plkst. 17.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedriskā transporta satiksmi) Aizkraukles ielā, pie ēkas Aizkraukles ielā 14.

Vairākās Rīgas ielās ierobežos satiksmi filmēšanas laikā

Saistībā ar “Kaufland” reklāmas klipa filmēšanu vairākās Rīgas ielās tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  kasko apdrošināšana  vannu restaurācija