Ziņas | Latvija


Rīga


„Rīgas svētkus 2017” apmeklēja vairāk nekā 200 000 cilvēku

„Rīgas svētkus 2017”, kas par godu Vērmanes dārza 200 gadu jubilejai aizvadītās nedēļas nogalē notika pilsētas dārzos, parkos un laukumos, apmeklēja vairāk nekā 200 000 cilvēku - rīdzinieki, pilsētas viesi no Latvijas novadiem, kā arī tūristi no ārvalstīm.

Kā Rīgas pašvaldības policija nodrošinās drošību pie skolām

17.augustā, Rīgas domes drošības kartības un korupcijas novēršanas komitejas sēdē Rīgas pašvaldības policija informēja par aktivitātēm saistībā ar jaunā mācību gada sākumu.

E-pārvaldnieks funkcijas - turpmāk arī "SEB" un "Citadele" klientiem

Sākot no šī gada 16.augusta, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) klienti, varēs identificēties bezmaksas pašapkalpošanās vortālā www.e-parvaldnieks.lv, izmantojot ne tikai “Swedbank”, “Nordea” un “DNB”, bet arī “SEB” un “Citadele” internetbanku. Savukārt saņemto rēķinu apmaksas funkcija vortālā pieejama “Swedbank”, “DNB”, “SEB” un “Citadele” banku klientiem.

Spīķeru centrālajā laukumā notiek Rīgas svētku restorāns

Šodien, 19.augustā, Rīgas svētku ietvaros Spīķeru centrālajā laukumā, sadarbojoties Rīgas labākajiem restorāniem, jau ceturto gadu durvis ver „Rīgas svētku restorāns”, kas ir lielākais atvērta tipa restorāns. Arī šogad tā vadmotīvs ir „Ar dabu šķīvī”, kas iezīmē Rīgas-Gaujas reģiona iegūto „Eiropas gastronomijas reģiona 2017" titulu.

Rīgas svētki turpinās ar operešu mūzikas koncertu, Viduslaiku tirgu, bērnu izklaidēm, kultūras un sporta pasākumiem

Rīgas svētku trešajā dienā, 20. augustā, apmeklētāji gaidīti operešu mūzikas koncertā Dzegužkalnā, bērnu izklaides aktivitātēs Jaņa Rozentāla laukumā, ģimenēm veltītās norisēs Vērmanes dārzā un 11.novembra krastmalā, kā arī Viduslaiku tirgū un Airēšanas svētkos pilsētas kanālā.

Ekonomika, finanses


Vasaras skola-nometne Latvijas, Norvēģijas reģionu un pašvaldību attīstības plānošanas speciālistiem

No 2017.gada 21. līdz 23. augustam Krāslavas novadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un Krāslavas novada pašvaldību organizē Latvijas - Norvēģijas reģionu un pašvaldību attīstības plānošanas speciālistu nometni – vasaras skolu. Šādu pasākumu VARAM organizē jau otro gadu, tādējādi bagātinot reģionu un pašvaldību attīstības plānošanas speciālistu zināšanas, apmainoties pieredzē, pilnveidojot profesionālās prasmes, iegūstot iedvesmu, kā arī veidojot un stiprinot visa veida sadarbību.

Andrejs Ždans: Latvijas ražotāji nav gatavi “Lidl” ienākšanai tirgū

Par ārvalstu mazumtirgotāju tīkla “Lidl” ienākšanu Baltijas valstu tirgū tiek diskutēts jau kopš “Lidl” ienākšanas Lietuvā. Protams, veselīga konkurence tirgum dod jaunu enerģijas lādiņu (gan cenu politikas, gan konkurences ziņā), tomēr šai gadījumā būtiski vērst uzmanību “Lidl” iepirkumu politikai. Lielākā daļa Latvijas ražotāju nav gatavi izpildīt šī mazumtirgotāja prasības pret piegādātājiem.

Sniegs atbalstu aizsargātajiem lietotājiem jauna elektrības pieslēguma ierīkošanai

Ministru kabinets šā gada 16. augusta sēdē noteica jauna elektroenerģijas pieslēguma ierīkošanas un finansēšanas kārtību aizsargātajiem lietotājiem, paredzot iespēju jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas izmaksas aizsargātajam lietotājam segt no valsts budžeta līdzekļiem.

FM: Bezdarba līmenis Latvijā šogad samazinās straujāk

Līdz ar straujāku ekonomikas izaugsmi bezdarba līmenis šogad samazinās straujāk un otrajā ceturksnī ir sarucis līdz 8,9% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,6 procentpunktiem mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā ceturksnī, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes darbaspēka apsekojuma dati. Arī bezdarba līmenis otrajā ceturksnī bijis par 0,5 procentpunktiem zemāks nekā šī gada pirmajā ceturksnī.

Bezdarbu samazinās celtniecība

Par 2017.gada 2.ceturkšņa darbaspēka apsekojumu

Saskaņā ar šodien publicētajiem darbaspēka apsekojuma datiem, situācija darba tirgū 2.ceturksnī turpināja uzlaboties. Progress nav straujš un visaptverošs, bet ir cerības, ka vēl atlikušo ledu izkausēs ekonomikas izaugsmes paātrinājums.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts prezidents iesniedz Saeimā priekšlikumus likumu kvalitātes celšanai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis Saeimā priekšlikumus likumdošanas procesa pilnveidošanai, kuru mērķis ir celt likumu izstrādes kvalitāti, panākt lielāku caurskatāmību likumdošanas procesā un veicināt sabiedrības uzticēšanos valsts varai. Valsts prezidents rosina izdarīt izmaiņas vairākos Saeimas kārtības ruļļa pantos.

“Betsafe”: Vienotību visdrīzāk vadīs Ašeradens

Sīvā konkurencē par “Vienotības” valdes priekšsēdētāju kļūs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, prognozē “Betsafe” bukmeikeri. Iespēju, ka Ašeradens 19. augustā gaidāmajā “Vienotības” kongresā tiks ievēlēts par partijas vadītāju, “Betsafe” novērtējis ar 45% varbūtību. Savukārt partijas izredzes iekļūt nākamajā Saeimas sasaukumā bukmeikeri novērtējuši ar 60% varbūtību.

Akreditācijas vēstules pasniegtas Latvijas vēstniekam Krievijā Mārim Riekstiņam

17. augustā Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstules nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Krievijas Federācijā Mārim Riekstiņam.

Ārlietu ministrs tiekas ar Palestīnas misijas vadītāju Latvijā

17. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Palestīnas misijas vadītāju Latvijā, vēstnieku Taisiru Al Adžuri (Taissir Al Adjouri), lai pārrunātu divpusējās Latvijas un Palestīnas attiecības un Tuvo Austrumu miera procesu.

Valsts prezidents svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedz ģenerālleitnanta pakāpi Leonīdam Kalniņam

Trešdien, 2017. gada 16. augustā, svinīgā ceremonijā Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Nacionālo bruņoto spēku komandierim Leonīdam Kalniņam augstāko militārā dienesta pakāpi Latvijas armijā – ģenerālleitnanta pakāpi.

Dzīve, sabiedrība


Ventspilī norisināsies peldēšanas mācīšanas seminārs

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi š.g. 24.-27. augustā Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā un Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcas semināru telpā organizē apmācību programmu sporta speciālistiem “Peldēšanas mācīšanas teorija un pedagoģiskā pilnveide (prakse)”.

LTAB aicina autoīpašniekus pirms transportlīdzekļa iegādes pārbaudīt tā negadījumu vēsturi

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk - LTAB) aicina autoīpašniekus izmantot biroja piedāvātos datu apstrādes pakalpojumus lapā www.ltab.lv, kuri ļauj iegūt informāciju par sava esošā vai potenciālā spēkrata negadījumu vēsturi, noslēgtajiem apdrošināšanas līgumiem un citu svarīgu informāciju.

Pirmoreiz Tukumā aizvadīta “Tehniskās apskates nakts”

Sestdien, 19.augustā, pirmoreiz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Tukuma tehniskās apskates stacijā notika “Tehniskās apskates nakts” pasākums, kurā bezmaksas auto diagnostika tika veikta 192 automobiļiem.

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800 Rīgas kolumbārijs sācis izīrēt nišas

Rīgā, Meža kapu teritorijā šī gada pavasarī tika atklāts kolumbārijs. Pašlaik tiek izīrētas 32 no 288 nišām.

Pirmo reizi Jelgavā norisināsies Labsajūtas festivāls “ESI”

26. augustā skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama pirmo reizi norisināsies Labsajūtas festivāls "ESI", kurā ikviens interesents aicināts no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 bez maksas piedalīties vairāk nekā 30 izglītojošās nodarbībās, aktivitātēs, uztura meistarklasēs, diskusijās un lekcijās par veselīga dzīvesveida tēmām.

Izglītība, zinātne


“Baltic International Bank Latvijas barometrs”: 32% iedzīvotāju uzskata, ka ir jāmaina studiju programmu saturs

Liela daļa aptaujāto iedzīvotāju (40%) pēdējo gadu laikā Latvijas izglītībā nav manījuši ne būtiskus uzlabojumus, ne krasu kvalitātes pasliktināšanos, tomēr katrs ceturtais (28%) uzskata, ka drīzāk vērojama izglītības kvalitātes pasliktināšanās, liecina jaunākais „Baltic International Bank Latvijas barometrs”. Kopš 2014.gada arvien turpina pieaugt to aptaujāto īpatsvars, kuri sliecas piekrist šim viedoklim. Turklāt cilvēki aizvien kritiskāk vērtē sagatavoto speciālistu atbilstību darba tirgum – 42% šovasar aptaujāto piekrīt apgalvojumam, ka izglītības iestāžu absolventu kvalifikācija nav apmierinoša.

Jaunieši 24h laikā izstrādājuši 31 mobilitātes projekta ideju

Lai veicinātu programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” kvalitatīvu projektu izstrādi, jau trešo gadu pēc kārtas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra naktī no 19. uz 20. augustu organizēja izglītojošu vasaras festivālu „Projektu nakts 2017”. Tā laikā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar programmas „Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējām.

Astoņi jaunie profesionāļi pārstāvēs Latviju WorldSkills 2017 konkursā

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) atlases konkursos noskaidrojusi meistarīgākos jauniešus astoņos prasmju konkursos, kas dosies pārstāvēt Latviju līdz šim vērienīgākajā pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā WorldSkills 2017, kas norisināsies Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, no 14. līdz 19. oktobrim.

RTU starptautiskajā vasaras skolā studenti iepazīsies ar unikāliem biomedicīnas inženierijas un nanotehnoloģiju...

RTU starptautiskajā vasaras skolā studenti iepazīsies ar unikāliem biomedicīnas inženierijas un nanotehnoloģiju pētījumiem

2017. gada 16. augustā – Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) no 20. līdz 31. augustam pirmo reizi notiks biomedicīnas inženierijas starptautiskā vasaras skola «Nonlinear Life». Tajā 17 RTU un partneraugstskolu studenti papildinās zināšanas biomedicīnas inženierijas, nanotehnoloģiju un nelineārās dinamikas jomā. Lekcijas lasīs un seminārus vadīs augsta līmeņa mācībspēki no Itālijas, Vācijas un Latvijas. Vasaras skolas atklāšana notiks 21. augustā plkst. 15.30 «Swedbank» centrālajā ēkā, Balasta dambī 15, 25. stāvā, Rīgā.

Aicina pieteikties Baltic Bonus programmas atbalstam

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) uzsāk iesniegumu pieņemšanu Baltic Bonus programmā, lai atbalstītu Latvijas zinātnieku un uzņēmēju sadarbību pētniecības un inovācijas projektos ar partneriem no Baltijas valstīm un Baltijas jūras reģiona Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Darbs, karjera


NVA pilnveido apmācību un nodarbinātības pakalpojumu kvalitātes uzraudzību

Šobrīd Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizējamo apmācību pasākumu īstenotāju izvēles komisijas veic apjomīgu visu apmācību pasākumu īstenotāju pakalpojumu kvalitātes pārbaužu un līdzšinējās sadarbības izvērtēšanu. Tiek analizēti, tostarp, dati par apmācību norises laika, dokumentu iesniegšanas termiņu un citu sadarbības nosacījumu ievērošanu. Šādus visaptverošos pasākumu īstenotāju kvalitātes un sadarbības nosacījumu ievērošanas izvērtējumus NVA veiks regulāri, lai pakalpojumi klientiem būtu kvalitatīvi, efektīvi, bezdarbnieku un darba meklētāju konkurētspēju darba tirgū veicinoši.

Rēzeknē Tehniskās apskates nakts apmeklētāju rekords

Spītējot gan karstumam, gan vētrai, gan krusai, Rēzeknē ar lielu autovadītāju interesi aizvadīta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētā “Tehniskās apskates nakts”, kurā kopā tika pārbaudīti 204 transportlīdzekļi.

Reirs: Jauniešu garantijas programmas aktivitātes tiks turpinātas

Piektdien, 11. augustā, labklājības ministrs Jānis Reirs atklāja preses konferenci par jauniešu nodarbinātību un Nodarbinātības valsts aģentūras  īstenoto Eiropas Savienības fonda projektu “Jauniešu garantijas”, tā rezultātiem un turpmāk plānoto.

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī jūlijā pazeminājies līdz 7,1%

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone:
„Jūlija sākumā reģistrētā bezdarba līmenis valstī bija 7,2%, bet jūlija beigās tas pazeminājies līdz 7,1%, kas ir zemākais rādītājs kopš 2009.gada. Salīdzinājumā ar 2017.gada jūniju reģistrētā bezdarba līmenis valstī mēneša laikā samazinājies par 0,1% punktu. 2017.gada jūlija sākumā NVA uzskaitē bija 66 708, bet jūlija beigās – 65 554 reģistrēti bezdarbnieki. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā samazinājies par 1 154 cilvēkiem.

Kā darba devējiem atrast labu darbinieku? Atbildes no vadošajiem Latvijas rekruteriem

Reizēm nākas uzklausīt tuvinieku, draugu vai kolēģu sūdzības saistībā ar “normāla darba” trūkumu. Tomēr, atliek tikai parunāt ar vadītājiem – un jūs dzirdēsiet pavisam citu sūdzību: “nav normālu darbinieku”. Vai nu mūsu valsts dzīvo “šķērēs” un cilvēki nekad viens ar otru nesatiekas, vai nu viņi neprot sarunāties un vienoties savā starpā.

Ģimene, labklājība


Kas vecākiem būtu jāzina, gatavojot bērnu skolas gaitām?

Skolas gaitu uzsākšana ir liels solis ne tikai bērnam, bet arī pašiem vecākiem. Lai pārmaiņas, kurām laicīgi var sagatavoties, norisinātos bez aizķeršanās, nedrošības un bailēm, ir virkne tēmu, ko savā prātā pārcilāt un jautājumi, uz kuriem atbildēt vecākiem pašiem sev. Tad, kad bērns sāk mācīties pirmajā klasē, tas nebūt nenozīmē, ka visa atbildība tiek nodota pedagogu rokās, tie ir vecāki, kam jāspēj sekot līdzi un sadarboties ar pedagogu, nodrošinot vidi, kurā bērns var mācīties, turpināt veidoties, attīstīties. Padomus, kā vecākiem sagatavot bērnu un pašiem sevi skolas gaitu uzsākšanai, sniedz ģimenes psihoterapeite Kristīne Maže, savukārt skolniekiem nepieciešamos piederumus iegādājies tirdzniecības centrā K Senukai.

BITE sāk piedāvāt inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai

Domājot par bērnu drošību, mobilo sakaru operatoru BITE sāk piedāvāt Latvijas tirgū inovatīvus pulksteņus bērnu drošībai, kas gan palīdz pieskatīt bērnus attālināti, gan nodrošina saziņu un iespēju bērnam ziņot par ārkārtas situācijām, informēja BITE mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

No jaunā mācību gada būs vienota atbalsta programma izglītības iestāžu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi jaunus noteikumus valsts un ES atbalstam par izglītības iestāžu apgādi ar augļiem, dārzeņiem un pienu Latvijā no 2017/2018. mācību gada, ko valdība trešdien, 16. augustā, apstiprināja.

Reirs: bērnu aizsardzības sistēma jāpilnveido sistēmiski un konstruktīvi

Trešdien, 16. augustā, labklājības ministrs Jānis Reirs sasauca pirmo Bērnu lietu sadarbības padomi, kurā pārrunāja un iezīmēja turpmākos nepieciešamos un plānotos soļus, lai sistēmiski un konstruktīvi izvērtētu un pilnveidotu bērnu aizsardzības sistēmu Latvijā.

Audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālās tikšanās pulcējušas kuplu skaitu ģimeņu

Noslēgušās šīs vasaras audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālo atbalsta grupu tikšanās, kuras raisīja plašu interesi un kopumā pulcēja 1405 dalībniekus no 322 ģimenēm.

Veselība, skaistums


Pieci jautājumi ķirurgam par vairogdziedzeri

Vairāk nekā 30 gadus ķirurgs Māris Saba stāv neatliekamās medicīniskās palīdzības priekšgalā: viņš ir glābis pacientu dzīvības no milzīgām traumām, viņa profils ir šaujamieroču un nažu traumas. Māris ir izgājis cauri grūtākajai ārsta skolai - neatliekamajai ķirurģijai. Pašlaik viņš strādā Rīgas 1. slimnīcas dienas stacionārā un pacientus operē pēc plāna. Viņš pastāsta par to, kādos gadījumos pie viņa vēršas pacienti ar vairogdziedzera problēmām.

5 padomi, kā uzlabot bojātus matus pēc vasaras

Līdz ar vasaras noslēgumu, diemžēl parādās arī pēc-vasaras matu bojājumi. Pēc uzturēšanās vējā, saulē, ūdenī, kas satur hloru, sālsūdenī un telpās, kur ir gaisa kondicionieris, mati var kļūt sausi, nepaklausīgi, var rasties problēmas tos ieveidot un noturēt tajos lokas, kā arī var paiet ilgāks laiks tos žāvējot. Ieteikumus, kā atdzīvināt matus pēc vasaras, sniedz Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere, lai sagaidītu rudens sezonu ar skaistiem un dzīvīgiem matiem.

Ūdens sastāvam ir nozīme: uzmanies no pārlieku daudz minerālvielām un sāls

Publiskajā telpā daudz tiek diskutēts par ūdens lietošanu. Eksperti saka, ka pieaugušam cilvēkam dienā ir jāizdzer aptuveni 2 l ūdens un tas attiecas gan uz sēdoša darba profesiju pārstāvjiem, gan fiziska darba veicējiem, kuriem ūdens ir nepieciešams pat vēl vairāk. Būtiski, ka pietiekami daudz ūdens jālieto arī mūsu atvasēm, taču gan mazam, gan pieaugušam organismam rūpīgi jāseko, kādu tieši ūdeni izvēlamies dzert. Pēdējos pētījumos ir pierādīts, ka organismam visdraudzīgākais ir tīrs ūdens, bez liekiem minerāliem un īpaši bez pārlieku daudz sāls.

Dermatologa ieteikumi: kā pareizi sauļoties

Rīgā ir pietiekami daudz vietu, kur iespējams sauļoties, peldēties un visādi citādi vasarīgi pavadīt laiku. Līdzās drošībai uz ūdens, ir jāatceras arī par savu veselību. Rīgas 1. slimnīcas Ādas un STS klīniskā centra direktore, profesore Ilona Hartmane pastāstīja, kā iedegt, nenodarot pāri savai veselībai.

Rīgas 1. slimnīcā pie zobārsta varēs doties bez pieraksta

No 1.septembra katram zobārstam ir izveidotas akūtās pieņemšanas stundas. Pieraksts tiek veidots ne ātrāk kā iepriekšējā darba dienā. Arī bērniem!

Zemkopība


Noticis konkursa „Sakoptākais mežs” žūrijas pirmais izbraukums

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa „Sakoptākais mežs” žūrija ir devusies pirmajā meža īpašumu vērtēšanas izbraukumā. 17. augustā žūrijas locekļi vērtēja meža īpašumu „Ļūcāni” Jēkabpils novadā un „Barnekalns” Madonas novadā. Otrais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 24. augustā.

Uz Baltkrievijas un Latvijas robežas fitosanitārās pārbaudes veiks diennakts režīmā

Trešdien, 16. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto priekšlikumu par Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbinieku nodrošināšanu robežkontroles punktos uz Baltkrievijas un Latvijas robežas robežkontroles pārbaudes veikšanai diennakts režīmā.

Varēs pieteikties vairākiem zivsaimniecības attīstības atbalsta pasākumiem

Zemkopības ministrija informē, ka Lauku atbalsta dienestā (LAD) no 21. augusta tiks pieņemti projektu iesniegumi atbalsta saņemšanai Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020. gadam pasākumos “Inovācija”, “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” un “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde”.

LATVIJĀ NOTIKS PIRMĀS BALTIJAS OPERATORU SACENSĪBAS

Šā gada 6.–8. septembrī Latvijā norisināsies pirmās Baltijas operatoru sacensības, kurās aicināti pieteikties visi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas smagās tehnikas operatori. Tā būs iespēja ne tikai sacensties, bet arī satikt nozares speciālistus no Baltijas valstīm un dalīties pieredzē.

„Rīgas Dzirnavnieks”: Latvijas zemniekiem ir augsts potenciāls auzu audzēšanā

Latvijas zemniekiem ir augsts potenciāls auzu audzēšanā, ko nosaka gan piemēroti klimatiskie apstākļi, gan arī pēdējos gados zemnieku mērķtiecīgs darbs labas kvalitātes auzu kultivēšanā. Tā turpinot, Latvija jau tuvākajos gados var iemantot reputāciju starp pasaules spēlētājiem kā ļoti augstas kvalitātes auzu audzētājs. Jāmin, ka vēl nesen Latvijā auzu kvalitātei nepievērsa uzmanību un tās galvenokārt audzēja lopbarībai. Tā atzīst viena no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā AS „Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis pēc tikšanās ar auzu audzētājiem.

Kriminālziņas, negadījumi


Kurzemē nedēļas nogalē notikušie ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir cietušie

18.augustā ap plkst. 21:10 Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Sabilē, Ventspils ielā pie veikala ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā 1975.gadā dzimis vīrietis, vadot motorolleru, uzbrauca 2008.gadā dzimušai meitenei. Meitene ar gūtajām traumām nogādāta medicīnas iestādē. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma reģistrēšanas protokols un notiek apstākļu noskaidrošana.

Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu vīrieti

Valsts policijā saņemta informācija par to, ka vakar, 20.augustā, laka posmā no 07:00 – 07:30 no SIA “Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas” Ventspilī, Inženieru ielā patvaļīgi ir izgājis Guntis Priede, dzimis 1957.gadā, un līdz šim brīdim viņa atrašanās vieta nav zināma.

Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus ceļu satiksmes negadījumam, kurā cieta divas sievietes

17.augustā plkst. 20:08 Ventspilī, Ganību un Jūras ielas krustojumā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistītas automašīnas “Toyota”, kuru vadīja 1973.gadā dzimusi sieviete un automašīna “Peugeot”, kuru vadīja 1984.gadā dzimusi sieviete. Negadījuma rezultātā cieta automašīnas “Peugeot” vadītāja un pasažiere, 1963.gadā dzimusi sieviete, kuras ar traumām nogādātas medicīnas iestādē. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Uzziņa par 20.08.2017.g.

Vakar, 20. augustā, valstī reģistrēti 49 ceļu satiksmes negadījumi. Tajos cietuši 24 cilvēki. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 507 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 229 par ātruma pārsniegšanu, 15 par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens par agresīvu braukšanu.

Vīrietis apzog pieturā aizmigušu puisi

12.augusta agrā rīta stundā Rīgas pašvaldības policijas pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci pamanīja kādu uz sabiedriskā transporta pieturvietas soliņa aizmigušu jaunieti. Mirkli vēlāk pie personas pienāca kāds vīrietis, paņēma viņa mobilo tālruni un iekāpa sabiedriskajā transportā.

Atpūta


Kurš uzvarēs “Troņu spēlē” un sēdēs Dzelzs tronī?

Kad Džons Sniegs uzzinās par saviem īstajiem vecākiem? Kāda ir Dinerīsas kara stratēģija? Kur parādīsies Baltie staigātāji? Šīs ir episkās fantāzijas drāmas “Troņu spēle” jaunās sezonās lielākās mistērijas, uz kurām atbilžu vēl nav, kaut līdz sezonas noslēgumam atlikušas vien dažas sērijas.

Latvijas valsts simtgades svinību Rīgas pasākumu programma: ko varam sagaidīt?

Portāls riga.lv publicē Latvijas Republikas simtgades svētku pasākumu programmu - saglabājiet to sev, lai nepalaistu garām pašu interesantāko! Pievēršam jūsu uzmanību tam, ka programmā var tikt ieviesti labojumi - par to tiks ziņots savlaicīgi!

Olimpiskā centra „Ventspils” Ledus halles slidotavas darba laiki no 21. augusta līdz 27. augustam

No 21. augusta līdz 27. augustam Olimpiskā centra „Ventspils” Ledus halles publiskā slidotava būs pieejama šādos laikos:

Pirmdien 21. augustā:
plkst. 20:30 – 21:30 (ar hokeju).

Lucaus: brauc uz vietu, kur jūties droši un gaidīts

Lielākā apdrošināšanas sabiedrība AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk –BTA) nevar pievienoties Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas aicinājumam ceļotājiem “ja bail, tad jāsēž mājās”, bet aicina doties uz tām vietām, kur jūtas gaidīts un droši, un nekautrēties pārcelt ceļojumus uz vēlāku laiku, kad jutīsies droši par savu vizīti attiecīgajā valstī. BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus atgādina, ka apdrošināšanas polisēs ir iekļauti ceļojuma atcelšanas riski.

Augusta nogalē balti uzziedēs Kārsavas novada svētki!

Aizvadot vasaru un sagaidot rudenīgo ražu, Kārsavas novada svētkos ik gadu pulcējas novadnieki un viesi, lai mērotos spēkiem sporta sacensībās, baudītu vietējo mājražotāju meistarojumus tirdziņā un kopīgi atpūstos plašajā svētku programmā. Šogad svētki noritēs no 19. – 27. augustam.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Brīvības gatves posmā Berģos (no 23. līdz 28. augustam)

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 23. līdz 28. augustam ierobežos transportlīdzekļu satiksmi Brīvības gatves posmā pie ēkas Nr.455 Berģos (virzienā uz centru).

Ierobežos satiksmi A.Deglava un Ilūkstes ielas krustojumā (no 22. līdz 31. augustam)

Siltumtīkla būvniecības darbu laikā no 22. līdz 31. augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Augusta Deglava ielas un Ilūkstes ielas krustojumā.

Nakts laikā slēgs satiksmi Tēriņu ielas posmā (no 23. augusta līdz 3. septembrim)

Sakarā ar lietus ūdens kanalizācijas sistēmas remontdarbiem no 23. augusta līdz 3. septembrim nakts laikā no plkst. 23.30 līdz 5.00 slēgs transportlīdzekļu satiksmi Tēriņu ielas 70 metrus garā posmā un virzienā no Cēres ielas uz Mārupi.

Rīgas svētku laikā pilsētā tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi, būs slēgta 11. novembra krastmala

Šīs nedēļas nogalē Rīgas svētku laikā pilsētā gaidāmi ievērojami satiksmes ierobežojumi, tostarp tiks slēgta transportlīdzekļu kustība 11. novembra krastmalā.

Šo svētdien Olainē Latvijas Velo svētku laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi

Svētdien, 20. augustā, Olainē jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies vērienīgie Latvijas Velo svētki visu paaudžu riteņbraukšanas entuziastiem, kas piedāvās četras aizraujošas šosejas distances. Lai nodrošinātu veiksmīgu sporta pasākuma norisi, Olaines un Mārupes novados šajā dienā noteikti vairāki vērā ņemami satiksmes ierobežojumi.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  smslån  tenti