Ziņas | Latvija


Rīga


Vērienīgi aizvadītas Līgo svinības Rīgā

Līgo svinības Rīgā apmeklējuši 100 000 iedzīvotāji, tajā skaitā rīdzinieki, pilsētas viesi no Latvijas pilsētām un novadiem, kā arī ārvalstu tūristi, kas līgojuši gan pasākumā „Līgosim krastmalā!”, gan Rīgas augstākajā kalnā – Dzegužkalnā.

Andris Ameriks turpinās pildīt Rīgas vicemēra pienākumus; ievēlēti domes komiteju vadītāji

Rīgas domes jaunā sasaukuma otrajā sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieku atkārtoti tika ievēlēts Andris Ameriks. Par viņa kandidatūru nobalsoja 32 deputāti.

Par Rīgas domes priekšsēdētāju trešo reizi ievēlēts Nils Ušakovs

Rīgas domes jaunā sasaukuma pirmajā sēdē par domes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Nils Ušakovs.

Rietumu Bankā antīkas velo un moto tehnikas izstāde

Rietumu Bankas galerijā atklāta unikāla antīku divriteņu un mopēdu, kas ražoti Latvijā kopš 20. gadsimta 20. gadiem, izstāde.

CSDD Rīgas Motormuzejā atklāta izstāde “Autoskola – bija, ir, būs”

Otrdien, 20.jūnijā, CSDD Rīgas Motormuzeja izstāžu zālē notika izstādes “Autoskola – bija, ir, būs” atklāšanas pasākums.

Ekonomika, finanses


LTRK sasauc ārkārtas padomes sēdi par vidēja termiņa nodokļu reformu

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pirmdien, 26.jūnijā, sasauc ārkārtas padomes sēdi, lai lemtu par tālāko rīcību vidēja termiņa nodokļu stratēģijas virzībā.

Ašeradens: Atvieglojot būvniecības procesu uzņēmējiem, galvenais kritērijs ir ēku drošība un kvalitāte

Saeimas atbildīgās komisijas atbalstījušas un plānots, ka šā gada 22. jūnijā Saeima galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Būvniecības likumā un likumā “Par nodokļiem un nodevām”, kas būtiski pilnveidos būvniecības nozares regulējumu, mazinot administratīvo slogu un sekmējot godīgas konkurences nodrošināšanu nozarē.

Notiks seminārs par energoefektivitātes paaugstināšanas projektu atlasi

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina interesentus piedalīties seminārā par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu projektiem, kas veicinās energoefektivitāti un vietējo atjaunojamo enerģijas resursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē. No Kohēzijas fonda (KF) pirmajai projektu atlases kārtai paredzēti 35 miljoni eiro.

No šā gada 1. jūlija tiks mainīta atbalsta aprēķināšana mazām dabasgāzes koģenerācijas stacijām sakarā ...

No šā gada 1. jūlija tiks mainīta atbalsta aprēķināšana mazām dabasgāzes koģenerācijas stacijām sakarā ar dabasgāzes tirgus atvēršanu.

Ministru kabinets šā gada 20. jūnijā atbalstīja grozījumus Ministru kabineta 2009. gada 10. marta noteikumos Nr.221 “Noteikumi par elektroenerģijas ražošanu un cenu noteikšanu, ražojot elektroenerģiju koģenerācijā”, atbalsta aprēķināšanas formulu koģenerācijā saražotajai elektroenerģijai piemērojot situācijai pēc dabasgāzes tirgus atvēršanas.

Atvieglota un paātrināta atbalsta saņemšana valsts ēku atjaunošanai

Ministru kabineta šā gada 20. jūnija sēdē atbalstīti Ekonomikas ministrijas rosinātie grozījumi atbalsta programmas nosacījumos energoefektivitātes paaugstināšanai valsts ēkās, kas ļaus sniegt atbalstu vairāku valsts ēku atjaunošanai, kā arī paātrinās projektu sagatavošanas un izvērtēšanas procesu.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tiekas ar ANO augsto pārstāvi Bosnijā un Hercegovinā

21. jūnijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) augsto pārstāvi Bosnijā un Hercegovinā Valentīnu Incko (Valentin Inzko), kurš Baltijas valstis apmeklē darba vizītē.

Ārlietu ministrs: Vides aizsardzībai, cīņai pret organizēto noziedzību un izglītībai jābūt Baltijas jūras...

Ārlietu ministrs: Vides aizsardzībai, cīņai pret organizēto noziedzību un izglītībai jābūt Baltijas jūras valstu padomes prioritātēm


20. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās ārlietu ministru sanāksmē par godu Baltijas jūras valstu padomes (BJVP) 25. gadadienai, kuru Reikjavīkā rīkoja Islandes prezidentūra. Sanāksmē ārlietu ministri pārrunāja Baltijas jūras valsts padomes ieguldījumu reģiona attīstībā un problēmjautājumu risināšanā, kā arī diskutēja par reģionālās sadarbības attīstības perspektīvām.

Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par tautas vēlētu Valsts prezidentu ar plašākām pilnvarām

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina Saeimu lemt par to, lai jau 2019. gadā Valsts prezidents tiktu ievēlēts visas tautas vēlēšanās, kā arī tiktu paplašinātas valsts vadītāja pilnvaras. Ceturtdien 2017. gada 22. jūnijā, uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā, Raimonds Vējonis norādīja, ka Latvijas iedzīvotājus jau ilgstoši neapmierina valsts pārvaldības un lēmumu pieņemšanas kārtība. To varētu uzlabot, paplašinot Valsts prezidenta pilnvaras, kā arī piešķirot Ministru prezidentam plašākas pilnvaras valdības izveidē un darbības programmas īstenošanā.

Pirms 95 gadiem pieņemts konstitucionāls likums, kas noteica Centrālās vēlēšanu komisijas izveidošanu

Rīga, 20. jūnijs: 1922. gada 20. jūnijā Satversmes sapulce pieņēma likumu “Par Latvijas Republikas Satversmes spēkā stāšanos un ieviešanu”. Likuma 3. pants noteica, ka 1. Saeimas vēlēšanām “nodibināma Centrālā vēlēšanu komisija, kura sastādās no 6 Satversmes sapulces ievēlētiem locekļiem, Satversmes sapulces prezidenta pilnvarotas personas un Senāta kopsēdē ievēlēta senatora”.

Ārlietu ministrs: ES dalībvalstīm ir jāpalielina aizsardzības izdevumi, kas atbilst mūsdienu situācijai un draudiem

19. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ES ārlietu ministri izvērtēja sasniegto progresu ES Globālās stratēģijas ārpolitikas un drošības politikas jautājumos ieviešanā un diskutēja par aktuālo ES–NATO sadarbībā.

Dzīve, sabiedrība


Visatbildīgākie līgotāji mīt Kurzemē

Visatbildīgākie Līgo svētku svinētāji ir kurzemnieki, savukārt mazāk apzinīgi Jāņa bērni mīt Vidzemē un Rīgā. Par to liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un apdrošināšanas sabiedrības ERGO kampaņas “Dusmīgs, toties dzīvs!” ietvaros izveidotā interaktīvā tiešsaistes karte, kurā Latvijas novadu iedzīvotāji vai viesi varēja apņemties svētkus svinēt atbildīgi, pašiem nebraucot un neļaujot saviem līdzcilvēkiem braukt reibumā.

Merks: 8 padomi, kā izvēlēties dzīvokli, lai arī tavs suns būtu laimīgs

Ir uzskats, ka suns un dzīvoklis nav savienojams. Taču eksperti norāda, ka viss atkarīgs no saimnieka un tā spējas nodrošināt pietiekamu aktivitāšu daudzumu. Uzsākot jauna dzīvokļa meklējumus, mēs visbiežāk vēlamies atrast labsajūtu, komfortu un patīkamu apkārtni. Tieši šo pašu vēlas mūsu četrkājainie ģimenes locekļi. Pirms skaidri esi nolēmis, kuru dzīvokli vēlies iegūt savā īpašumā, padomā kārtīgi, kā tavs suns jutīsies jaunajā mājvietā. Būvkompānijas „Merks” nekustamo īpašumu projektu vadītāja Dace Tumšā dalās ar 8 ieteikumiem, kuriem vajadzētu vērst uzmanību mājokļa izvēlē.

Jāņi un Līgas desmit gadu laikā atlīdzībās saņēmuši teju četrus miljonus eiro

Desmit gadu laikā Jāņi un Līgas pieteikuši vairāk nekā 16 tūkstošus apdrošināšanas gadījumu, atlīdzībās saņemot teju četrus miljonus eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

CSP: alus patēriņš pēdējos gados Latvijā saglabājas nemainīgs; sieru apēd vairāk

Rīga, 22.06.2017

Tuvojoties vasaras saulgriežiem, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) apkopojusi statistiku par to, cik Latvijā patērē un saražo vienas no neatņemamākajām Līgo svētku sastāvdaļām – alu un sieru.

6 ieteikumi mājokļa pirkšanas – pārdošanas līguma sagatavošanas procesā

Neatkarīgi no tā, vai esi nolēmis pirkt vai pārdot dzīvokli, māju vai tikai mazdārziņu, būtiski sagatavot drošu, abām pusēm izdevīgu un godīgu darījuma līgumu. Tā sagatavošanas process daudziem var šķist teju ķīniešu ābece, tādēļ ir svarīgi zināt vismaz dažus pieturpunktus, kas atvieglos šo sarežģīto uzdevumu. Ieteikumus nekustamā īpašuma pirkšanas – pārdošanas līguma sagatavošanā sniedz DNB bankas dzīvesstila bloga www.dzivenotiek.lv eksperte, „Eversheds Sutherland Bitāns” juriste Zanda Zaļuma.

Izglītība, zinātne


RTU iekļauta starp 400 Eiropas labākajām universitātēm «The Times Higher Education» reitingā

2017. gada 21. jūnijā – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) iekļauta «The Times Higher Education» Eiropas labāko universitāšu reitingā, ieņemot 301.–400. vietu. Reitinga pamatā ir ietekmīgā universitāšu reitinga «The Times Higher Education World University Rankings» dati, kurā RTU pirmo reizi iekļuva 2016. gada septembrī.

Notiks pārskata par tautas attīstību Latvijā 2015/ 2016 “Dzīves meistarība un informācijpratība” atvēršanas svētki

Otrdien, š. g. 20. jūnijā plkst. 14.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) 11. stāvā notiks Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Sociālo un politisko pētījumu institūta (SPPI) vadībā izdotā pārskata par tautas attīstību Latvijā 2015/ 2016 “Dzīves meistarība un informācijpratība” atvēršanas svētki. Šajā pārskatā pirmo reizi Latvijā vienkopus analizēta veselībpratība, finanšpratība, ģimeņpratība, politikpratība, medijpratība un kultūrpratība.

Sējas novada jauniešiem sākusies pieteikšanās radošajām un praktiskajām aktivitātēm projektā „Brīvprātīgais aktīvists”

Jauniešu nevalstiskā organizācija “Creative Minds for Culture” ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu piedāvā bērniem un jauniešiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem piedalīties projekta “Brīvprātīgais aktīvists” radošajās un praktiskajās aktivitātēs, kas norisināsies Sējas novadā no jūnija beigām līdz septembrim.

Eiropas kopīgajā maģistra studiju programmā „Stratēģiskā robežu pārvaldība” pirmais izlaidums

Šī gada 7.jūnijā Salamankas Universitātē, Spānijā notika Eiropas kopīgās akadēmiskās maģistra studiju programmas „Stratēģiskā robežu pārvaldība” izlaiduma ceremonija, kurā maģistra diplomus saņēma 22 jaunie maģistri. Tā ir pirmā kopīgajā maģistra studiju programmā iesaistīto dalībvalstu skaita ziņā lielākā ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Imants Zarembo: „Zinošiem un spējīgiem darbiniekiem nav problēmu atrast darbu savā specialitātē”

Aprīlī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) pētnieks un vieslektors Imants Zarembo veiksmīgi aizstāvēja savu promocijas darbu „Konceptuālo un relāciju datu modeļu savietojamības noteikšanas metodoloģija”, iegūstot inženierzinātņu doktora zinātnisko grādu Informācijas tehnoloģiju nozares Sistēmu analīzes, modelēšanas un projektēšanas apakšnozarē.

Darbs, karjera


CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laiki vasaras saulgriežu dienās

Informējam par CSDD nodaļu un tehniskās apskates staciju darba laikiem 2017.gada vasaras saulgriežu dienās:

VID klientu apkalpošanas centru un informatīvā tālruņa darba laiks pirmssvētku dienā un svētkos

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) lūdz ņemt vērā, ka laika posmā no šī gada 22.jūnija līdz 25.jūnijam ieskaitot ir izmaiņas VID klientu apkalpošanas centru un VID Nodokļu un muitas informatīvā tālruņa 67120000 darba laikā.

Atstādināts policists, kurš alkohola reibumā no darba brīvajā laikā iekļuva auto avārijā

Naktī no 15. uz 16. jūniju ap pulksten 2.24 Rīgā, Tērbatas un Matīsa ielas krustojumā, notika sadursme starp taksometru Toyota un automašīnu Mercedes-Benz, kuru ārpus darba laika vadīja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes inspektors, būdams alkohola ietekmē.

NVA aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties darba vietu izveidei jauniešiem

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus iesaistīt jauniešus bezdarbniekus darbā sabiedrības labā un līdz šī gada 29.jūnijam NVA filiālē iesniegt pieteikumus Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta “Jauniešu garantijas” pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanai.

NVA: bezdarbnieku skaits vecumā līdz 29 gadiem samazinās visos valsts reģionos

Kopš šī gada sākuma bezdarbnieku vecumā no 15 līdz 29 gadiem skaits Latvijā ir samazinājies par 13%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) statistikas dati. Lielākais bezdarba samazinājums novērojams Kurzemē (21%) un Vidzemē (19%), nedaudz mazāks samazinājums ir arī Zemgalē (14%), Rīgā (11%) un Latgalē (8%). Jauniešu nodarbinātības veicināšanā lielu ieguldījumu sniedz gan NVA filiāles, gan darba devēji un nevalstiskās organizācijas, gan pašvaldības un jauniešu centri, kas piedāvā dažādas nodarbinātības iespējas un daudzpusīgas konkurences paaugstināšanas aktivitātes jauniešiem Latvijas novados.

Ģimene, labklājība


Grila sezonas ABC gaļas pagatavošanā

Plaukstošie ziedi un siltie saules stari pasludina grila sezonu par atklātu. Tādēļ ir īstais laiks noslaucīt putekļu kārtu no grila, aicināt ciemos draugus un, ja vēl tas nav apgūts, mācīties pagatavot gardus gaļas grilējumus.

Grozīti MK noteikumi par trūcīgā statusa noteikšanu

Lai mazinātu atšķirības pašvaldību starpā un pilnveidotu nepieciešamo sociālo atbalstu, noteikti precīzāki kritēriji trūcīgā statusa piešķiršanai attiecībā uz kustamo un nekustamo īpašumu, kas var piederēt trūcīgai personai. Iztikas līdzekļu deklarācija, kas jāaizpilda vēršoties pašvaldības sociālajā dienestā pēc sociālās palīdzības, papildināta ar visiem Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem ienākumu un mantas veidiem. Tas darīts, lai mazinātu risku, ka cilvēki, vēršoties sociālajā dienestā, nebūs izpratuši, kādas ziņas ir būtiskas ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanai.

LM aicina izteikt ierosinājumus un viedokli par adopciju Latvijā

Labklājības ministrija (LM) 2017. gadā plāno veikt grozījumus normatīvajā regulējumā attiecībā uz adopciju. Katru gadu kāds bērns zaudē bioloģisko vecāku rūpes un uzmanību. Iemesli tam ir visdažādākie, tomēr galvenokārt tā ir vecāku nespēja uzņemties vecāka pienākumus un rūpes. Tādējādi ik gadu aptuveni 250 bērni iegūst pastāvīgu ģimeni adopcijas ceļā. Pastāvīgu ģimeni ieguvušo bērnu skaits katru gadu ir nedaudz mainīgs – 2016. gadā Latvijā tika adoptēti 127 bērni, savukārt 119 bērni ieguva ģimeni ārvalstīs.

Latvijas galda spēle soļa attālumā, lai kļūtu par pasaulē labāko spēli bērniem

Šā gada 19.jūnijā tiks paziņoti pasaulē prestižākās galda spēļu balvas “Spiel des Jahres” ieguvēji bērnu spēļu kategorijā. Trīs nominantu vidū ir arī Latvijā radītā galda spēle “Ice Cool”, ko izdevis “Brain Games”. Spēles autori pošas ceļam uz Hamburgu, lai pirmdien uzzinātu, vai latviešu inovatīvā spēle iegūs “Oskaram” pielīdzināmo balvu.

Četri soļi, kā veselīgāk pagatavot sarkano gaļu

Sarkanā gaļa ir viens no labākajiem olbaltumvielu, dzelzs, cinka un B grupas vitamīnu avotiem. Taču, lai no šīs gaļas saņemtu pašu labāko, svarīgi to arī veselīgi pagatavot. Gaļas produktu zīmols “Rakvere” sadarbībā ar uztura speciālisti Lizeti Pugu piedāvā iepazīties ar vairākiem soļiem, ko vērts ņemt vērā tās gatavošanas procesā.

Veselība, skaistums


Piešķir 1,9 milj.eiro, lai nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika

Šodien, 20.jūnijā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts rīkojuma projekts*, kas paredz līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” Veselības ministrijai 1,9 miljonu eiro apmērā. Līdzekļi tiks piešķirti, lai no 2017.gada jūlija nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no Ārstniecības likumā iekļautās normas par pagarinātu normālu darba laiku ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas.

Atbalsta programmas ietvaros seši onkoloģiskie pacienti kāps Monblānā

No 29. jūlija līdz 12. augustam Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar “Kalnu Grupu” rīko onkoloģisko pacientu atbalstam veltītu kāpienu “Kāp cīņai pret vēzi” Eiropas Alpos, kā mērķis ir sasniegt Monblāna virsotni. “Kāp cīņai pret vēzi” laikā ārstu izvērtētās aktivitātēs piedalīsies seši onkoloģiskie pacienti, kuri sekmīgi cīnās vai jau ir uzveikuši ļaundabīgo audzēju. Pirms kāpiena notiks treniņnodarbības, kuru gaitā tiks apgūtas un pilnveidotas nepieciešamās alpīnisma iemaņas.

Pat ļoti liela starpskriemeļudiska trūce var izzust pavisam. Bez operācijas

Ja mums veiktu attēldiagnostikas izmeklējumus, gandrīz ikvienam rezultāti uzrādītu problēmas ar mugurkaulu. Izrādās, astoņiem no desmit cilvēkiem ir mugurkaula starpskriemeļu disku nolietojuma pazīmes. Kādi ir mugurkaula diska trūces simptomi, ko darīt, kā ārstēt, kādos gadījumos noteikti ir nepieciešama operācija – uz šiem un citiem jautājumiem atbild neiroķirurgi dr.Jānis Šlēziņš un dr.Raimonds Mikijanskis.

Par veselības aprūpes pakalpojumu dalījumu pilnajā un pamata pakalpojumu grozā

Trešdien, 14.jūnijā, Ministru kabinetu veidojošo koalīcijas partiju pārstāvjiem vienojoties, pieņemts lēmums nepieciešamo papildu finansējumu veselības aprūpes nozarei rast no sociālajām iemaksām. Tāpat panākta vienošanās sasaistīt pilnā veselības aprūpes pakalpojumu groza saņemšanas tiesības ar sociālo iemaksu maksāšanas faktu.

Skaistumkopšanas salons Nofrete vizuālajam un emocionālajam baudījumam

Senās Ēģiptes varenību pierāda ne vien piramīdas un sfinksas, bet arī dažādas skaistumkopšanas procedūras, kas joprojām tiek izmantotas ikdienā: epilācija, manikīrs un nagu laka, acu kontūras iezīmēšana, krēmi, smaržas un daudzas citas. Gadu tūkstošiem ilgās tradīcijas pilnveidojušās, lai mūsdienu cilvēkam ļautu just sirdsmieru un izbaudīt atpūtu.

Zemkopība


Izstrādāta rezolūcija Latvijas Lauku nākotnei

3. Latvijas Lauku kopienu parlamenta dalībnieki atbalstījuši 10 būtiskākos virzienus lauku nākotnes attīstībai nākamajiem diviem gadiem, paužot nepieciešamību iekļaut vairākus punktus nākamajam Latvijas Nacionālajā attīstības plānam, Lauku attīstības programmai pēc 2020. gada, Reģionālajās attīstības pamatnostādnēm pēc 2019. gada, Sabiedrības virzītai vietējai attīstībā pēc 2020. gada, kā arī Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnēs pēc 2018. gada. Parlamenta dalībnieki rosinājuši Ministru kabineta un NVO memoranda padomei aktīvi rīkoties, lai Ministrijas un pašvaldības uzlabotu tiesisko vidi dažādu funkciju deleģēšanai nevalstiskām organizācijām, kā arī veicinātu sabiedrības iespējas iesaistīties caurspīdīguma veicināšanā valsts pārvaldē un pašvaldību darbā.

Turpinās atbalstīt inovāciju izstrādi zivsaimniecības nozarē

Otrdien, 20. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta (ES) piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā “Inovācija”. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai tiktu veicināta inovāciju izstrāde zivsaimniecības nozarē.

Grozīti noteikumi par augļu un dārzeņu ražotāju organizācijām

Valdība otrdien, 20.jūnijā, akceptēja grozījumus augļu un dārzeņu ražotāju organizāciju noteikumos. Grozījumi veic izmaiņas ES pagaidu ārkārtas atbalsta piešķiršanas kārtībā augļu un dārzeņu ražotājiem, kā arī augļu un dārzeņu ražotāju organizācijas noteikumos.

Nosaka īpaši aizsargājamo biotopu noteikšanas kritērijus

Otrdien, 20. jūnijā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Sugu un biotopu aizsardzības likumā, kā arī izmaiņas noteikumos par īpaši aizsargājamo biotopu veidu sarakstu. Grozījumi sagatavoti, lai īpaši aizsargājamo meža, krūmāju un purvu biotopu veidus varētu identificēt dabā un reģistrēt dabas datu pārvaldības sistēmā “OZOLS”.

Precizēti atbalsta saņemšanas nosacījumi pasākumā „Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu...

Precizēti atbalsta saņemšanas nosacījumi pasākumā „Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā”

Valdība otrdien, 20.jūnijā, akceptēja grozījumus noteikumos par ieguldījumiem meža platības paplašināšanā un dzīvotspējas uzlabošanā. Grozījumi precizē kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu pasākumiem „Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā” apakšpasākumiem: „Meža ieaudzēšana”, „Meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcinātu mežaudžu atjaunošana” un „Ieguldījumi meža ekosistēmu noturības un ekoloģiskās vērtības uzlabošanai”.

Kriminālziņas, negadījumi


Raiņa un Aspazijas vasarnīcā nozagti vērtīgi eksponāti; Valsts policija aicina atpazīt aizdomās turēto

Vakar Raiņa un Aspazijas vasarnīcā tika nozagti muzeja eksponāti – tintnīca, spalvaskāts un rakstāmmašīna. Nozagta priekšmetu aptuvenā vērtība ir apmēram 14 000 eiro. Valsts policija aicina atpazīt aizdomās turēto personu, zvanot pa tālruņa numuru 67075154, 67075111, 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Nedēļas bilance: izņemtas 6 tonnas nelegālā alkohola, 110 tūkstoši cigarešu un aizvērtas 2 nelikumīgas alkohola ražotnes

Valsts policija mērķtiecīga darba rezultātā vairākās vietās Latvijā pagājušajā nedēļas izskaņā vien izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās likumsargi izņēmuši teju 6 tonnas alkoholiskā dzēriena, kuru izcelsmi skaidros ekspertīzēs un 110 tūkstošus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat Pierīgā aizvērtas divas nelikumīgas alkohola ražotnes.

Valsts policija meklē attēlā redzamo personu.

Attēlā redzamais vīrietis tiek meklēts par zādzības izdarīšanu. Vīrietim tiesa piemēroja cietumsodu, taču viņš no šī soda izciešanas izvairās.

Aknīstes pagastā policija atsavina lielu daudzumu nelegāli glabātu munīciju, notikuma vietā atsavināti arī ieroč...

Aknīstes pagastā policija atsavina lielu daudzumu nelegāli glabātu munīciju, notikuma vietā atsavināti arī ieroči un cigaretes

Vakar, 20.jūnijā, Aknīstes pagastā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki vienā no viensētām, 1947.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā atsavinājuši ievērojamu daudzumu nelikumīgi glabātu munīciju, kā arī ieročus un nelegāli glabātas cigaretes.

Smagā stāvoklī slimnīcā nogādāts ar metadonu saindējies bērns; Valsts policija aizturējusi vecākus

Vakar, 20. jūnijā, pēc metadona iedzeršanas smagā stāvoklī slimnīcā tika nogādāts trīs gadus vecs puika. Pašreizējā informācija liecina, ka bērna vecāki šo medikamentu lietojuši, lai ārstētos no narkotiku atkarības, un nelaime notikusi, jo viņi to atstājuši dēlam brīvi pieejamā vietā. Pagājušajā naktī Valsts policija aizturēja bērna vecākus. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Atpūta


Izsitumi pēc peldes: kāpēc nepieciešams izvēlēties oficiālās pludmales

Sociālie tīkli ir pilni fotogrāfiju ar cilvēkiem, kuri ir cietuši pēc peldes vietējās ūdenstilpēs: izsitumi, kas līdzinās kukaiņu kodumiem, stipra nieze un citas neērtības ir sabojājušas vasaras atpūtu gan pieaugušajiem, gan bērniem. Speciālisti pastāsta, kāpēc Rīgā ir vēlams izvēlēties peldvietas un kāpēc ir bīstami dīķi, ezeri un karjeri, kuros nav veikta ūdens kvalitātes pārbaude.

Piecas garda šašlika receptes Līgo svētkiem

Lieliski pavadītu Līgo svētku atslēga ir gardi ēdieni, no kuriem galvenais ēdiens ir šašliks. Ja tas ir pagatavots pareizi, turklāt uz oglēm – viesi būs paēduši un apmierināti. Kopā ar Rīgas Centrāltirgu esam apkopojuši šī gaļas ēdiena piecas populārākās receptes.

Seši padomi, kā sev nesabojāt Līgo svētkus

Galvenie vasaras svētki jau klauvē pie durvīm – visā Rīgā norit pasākumi, kas veltīti Līgo svētkiem. Vēl pāris dienas un visa valsts līgos: dziesmas un dejas pie ugunskura ar šašliku, ķimeņu sieru, spēlēm un vainagu pīšanu. Lūk, daži vienkārši padomi, kurus ievērojot, lai īsākā gada nakts nebeigtos slimnīcas palātā.

Summer Sound festivāla apmeklētājiem Liepājā īpaši piedāvājumi

Lielākā Latvijas pludmales festivāla Summer Sound apmeklētājus gaidīs virkne izdevīgu piedāvājumu, ko sarūpējuši Liepājas uzņēmēji. Uzrādot savas festivāla aproces, apmeklētāji varēs iegūt atlaides dažādās tirdzniecības vietās, restorānos un kafejnīcās, kā arī aktīvās atpūtas vietās. Summer Sound festivāla organizatori ar gandarījumu atzīst, ka šī sadarbība simbolizē festivāla un Liepājas pilsētas draudzīgās attiecības – festivāla apmeklējums neaprobežojas tikai ar festivāla teritoriju, bet sniedz draudzīgu iespēju baudīt Liepājas uzņēmēju viesmīlību.

Aicina svinēt tradicionālos Jāņus un līgot Dzegužkalnā

23. jūnija Līgo svētkus Rīgā, sekojot latviešu tautas tradīcijām un baudot vērienīgu koncertprogrammu, aicina svinēt Dzegužkalnā kopā ar Liepājas teātra aktrišu folkloras kopu “Atštaukas”, postfolkloras grupu “Iļģi” un Rīgas Danču klubu, muzikālo apvienību “Raxtu Raxti” un etnoroka grupu “Laimas Muzykanti”.

Satiksme un ierobežojumi


Sakarā ar Līgo svētku pasākumu pilsētā ierobežos satiksmi; slēgs 11. novembra krastmalu

Sakarā ar svētku pasākuma Līgosim krastmalā! no 22. jūnija plkst. 20.00 līdz 24. jūnijam plkst. 24.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (arī alus velosipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu satiksme):

Zāļu tirgus laikā ierobežos satiksmi Vecrīgā

Sakarā ar Zāļu tirgus norisi Doma laukumā ceturtdien, 22. jūnijā no plkst. 5.00 līdz 21.00 tiks slēgta transportlīdzekļu (tostarp alusipēda, velorikšu, elektromobiļu un zirgu pajūgu) satiksme, izņemot transportu ar speciālām caurlaidēm:

Sakarā ar grupas Foo Fighters koncertu dažviet Rīgā ierobežos satiksmi

Sakarā ar Lucavsalā paredzēto grupas Foo Fighters koncertu no 21. jūnija plkst. 8.00 līdz 22. jūnijam plkst. 8.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu un transportlīdzekļus ar pasākuma organizatoru izsniegtām atļaujām) Laivu ielas posmā no Lucavsalas ielas līdz Salu tiltam, kā arī piebrauktuvē pie veikala K SENNUKAI piegādes zonas no Lucavsalas ielas puses (izņemot ar veikala K Rauta atļaujām).

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi vairākās Rīgas ielās

Sakarā ar spēlfilmas “Puika ar suni” uzņemšanu tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, izņemot filmēšanas tehniskos transportlīdzekļus:

Slēgs satiksmi Jeruzalemes ielas posmā

Sakarā ar ceļa seguma atjaunošanas darbiem no 17. jūnija plkst. 8.00 līdz 19. jūnijam plkst. 17.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme pie ēkas Jeruzalemes ielā 1.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.
apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss