Ziņas | Latvija


Rīga


Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus (RCT) Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem, tā šonedēļ Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēdē uzsvēra Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja, prof. Baiba Rozentāle.

Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem...

Pirmo reizi Latvijā tiek rīkota domnīca ar politikas veidotājiem, nozari un ārvalstu ekspertiem par Rīgas kā darījumu tūrisma potenciāla attīstīšanu

Rīgas Tūrisma attīstības birojs (RTAB) šī gada 27. septembrī Rīgā rīko domnīcu “Rīga kā Baltijas darījumu tūrisma dzinējspēks”, kurā pirmo reizi Latvijā vienkopus pulcēsies politikas veidotāji, nozare un ārvalstu eksperti, lai diskutētu par iespējām vēl spēcīgāk attīstīt Rīgu kā reģiona darījumu tūrisma centru, konkurējot ar Tallinu un Viļņu. Tas ir nozīmīgi ne tikai Rīgas, bet valsts tautsaimniecības un izaugsmes kontekstā, jo darījumu tūrisms ir spēcīgs ekonomikas attīstības dzinējspēks.

Esi aktīvs un piedalies Veselīga dzīvesveida dienā Vērmanes dārzā!

Pavadi aizraujošu Veselīga dzīvesveida dienu 5. oktobrī no pulksten 11.00 līdz 17.00 Vērmanes dārzā! Aicinām izmantot iespēju veikt BEZMAKSAS veselības mērījumus un saņemt veselības speciālistu konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs. Sev piemērotu nodarbi atradīs ikviens!

O.Burovs: atkritumu izvešana Rīgā ir tiesiski nodrošināta

“Šodien Saeima atzina par pamatotu apstiprināto Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, kas apliecina, ka pašvaldība rīkojas pamatojoties uz valstī noteiktiem tiesiskuma principiem un tie šajā situācijā ir ievēroti. Ārkārtas situācijas izsludināšana galvaspilsētā atkritumu apsaimniekošanas jomā ir nepieciešama, jo pašvaldībai nebija likumiska pamata nodrošināt atkritumu izvešanu pilsētā bez noslēgtiem līgumiem ar šī pakalpojumu sniedzējiem. Šobrīd atkritumu izvešanu pilsētā ir nodrošināta un to sniedz līdzšinējie apsaimniekotāji par jau esošiem izcenojumiem,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Atkritumu izvešana notiek raiti

Rīgā atkritumu izvešana patlaban notiek organizēti un ierastajā režīmā. Nepilnas nedēļas laikā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir iesaistījies tikai aptuveni 10 neskaidru situāciju risināšanā. Kopumā šajā laikā uz zvanu centru ir zvanījuši aptuveni 380 iedzīvotāji. Lielākā daļa no viņiem ir gribējusi pārliecināties, vai tiešām nav jāveic nekādas darbības, bet daļa bijušo SIA „Pilsētvides serviss” klientu tikai gribējuši noskaidrot, kura kompānija viņus apkalpos.

Ekonomika, finanses


Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1 %

Rīga, 20.09.2019.

2019. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,2 %, bet eksportētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,3 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājās par 0,6 %, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,1 %.

Šis ir lielu pārmaiņu laiks FKTK un finanšu sektoram

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piedzīvo pārmaiņu laiku. Katras pārmaiņas prasa pielāgošanos, bet svarīgākais ir mērķis, kāpēc tās tiek veiktas. Mums ir viena no līdz šim ambiciozākajām finanšu sektora reformas programmām Eiropā, un tā pierāda, ka Latvija ir apņēmusies nodrošināt stabilu un caurspīdīgu finanšu sektoru kā pamatu ilgtspējīgai izaugsmei un labklājībai visiem Latvijas iedzīvotājiem.

LAFPA: valdības lēmums par ieņēmumiem trīs miljonu eiro apmērā no nebanku kreditēšanas nozares iznīcinās...

LAFPA: valdības lēmums par ieņēmumiem trīs miljonu eiro apmērā no nebanku kreditēšanas nozares iznīcinās jebkādu konkurenci tirgū

20.09.2019.

Valdības lēmums par ieņēmumu palielināšanu no nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumiem, no nākamā gada licences maksās ik gadu iekasējot papildu 3 miljonus eiro jeb 4,5 reizes vairāk nekā šobrīd, iznīcinās konkurenci ne tikai starp nozares uzņēmumiem, bet būtiski to mazinās kopējā patēriņa kreditēšanas tirgū, jo uzņēmumi nespēs konkurēt ar bankām, norāda Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš.

Kredīts zemnieku saimniecībai - ieguvumi un riski

Zemnieku saimniecību darbs ir ar savu garoziņu, jo ienākumus ietekmē daudzi tādi faktori, kas citās uzņēmējdarbības nozarēs nav tik būtiski. Piemēram, ļoti nozīmīga loma ir klimatiskajiem apstākļiem, kas var ietekmēt gan ražu, gan spēju sagādāt barību ganāmpulkam. Tomēr uzņēmīgi cilvēki, kuri zina, ko viņi dara, strādā, attīsta savas zemnieku saimniecības un arī gūst peļņu.

Ārvalstu investori sarunā ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsver nepieciešamos uzlabojumus investīciju piesaistei

Šodien sarunā ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ārvalstu investori aktualizēja vairākus kritiskos jautājumus, kas šobrīd tiešā veidā ietekmē ārvalstu investoru vēlmi ieguldīt Latvijā, to skaitā minot korupciju, darba spēka pieejamību, izglītības kvalitāti, kā arī ar finanšu sektora reformām saistītos blakusefektus, kas daudziem uzņēmumiem rada problēmas atvērt bankas kontus Latvijā. Tikšanās piedalījās gandrīz 200 ārvalstu ārvalstu tirdzniecības kameru pārstāvju, investoru un diplomātu, kurus interesēja dzirdēt Latvijas valdības vadītāja redzējumu par to, kā atjaunot uzticību Latvijai kā pievilcīgam investīciju galamērķim.  

Novados


1. jūlijā - Velomūzikas koncerts Malnavas šmakovkas muzejā25. jūnijā no Kūku dzelzceļa stacijas startēs "Velomūzika 2019". Jau devīto reizi mūziķi, aktieri un līdzbraucēji mīs pedāļus un mainīs mūziku pret naktsmājām. Šogad Velomūzika izvēlējusies savus ceļus un takas meklēt Latgalē.

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Notikušas pirmās Latvijas-Jamaikas politiskās konsultācijas

2019. gada 18. un 19. septembrī politiskajās konsultācijās Jamaikā uzturējās Ārlietu ministrijas politiskais direktors–valsts sekretāra vietnieks Jānis Mažeiks.

Valsts sekretārs Andris Pelšs: Latvija ir ieinteresēta stiprināt sadarbību ar Ķīnu tūrisma jomā

2019. gads 20. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar jauno Ķīnas vēstnieku Latvijā Lianu Dzjaņcjuaņu (Liang Jianquan). Valsts sekretārs apsveica Ķīnas vēstnieku ar stāšanos amatā un uzsvēra, ka akreditācija notiek abām valstīm nozīmīgā laikā – Latvija nupat nosvinējusi pirmo simtgadi, savukārt Ķīna 1. oktobrī atzīmēs 70. gadadienu.

Edgars Rinkēvičs piedalīsies ANO Ģenerālās asamblejas pasākumos Ņujorkā

No 2019. gada 23. līdz 28. septembrim ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturēsies Ņujorkā un piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas Ģenerālās asamblejas (ANO ĢA) 74. sesijas augsta līmeņa pasākumos.

Uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, Valsts prezidents uzsvērs starptautisko tiesību, likuma varas, klimata un digitālo...

Uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, Valsts prezidents uzsvērs starptautisko tiesību, likuma varas, klimata un digitālo izaicinājumu jautājumus

No 22. līdz 27. septembrim Valsts prezidents Egils Levits dosies darba vizītē uz Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), lai piedalītos ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā, ANO Klimata samitā un Pasaules ekonomikas forumā.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre spriedīs par daudzpusējo sadarbību un noteikumos balstītu starptautisko....

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre spriedīs par daudzpusējo sadarbību un noteikumos balstītu starptautisko kārtību

No 2019. gada 19. līdz 25. septembrim Ņujorkā, ASV, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalīsies diskusijās par daudzpusējās sadarbības nākotni un noteikumos balstītas starptautiskās kārtības stiprināšanu, ko organizē Minhenes drošības konference un Vācijas Kērbera fonds (Körber-Stiftung), kā arī Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 74. sesijas augsta līmeņa nedēļas pasākumos.

Dzīve, sabiedrība


Aicinām 21.septembrī uz BEZMAKSAS zaļo pārgājienu Ragakāpā

Sestdien, 21.septembrī aicinām uz BEZMAKSAS zaļo pārgājienu Jūrmalā “Ragakāpa – kur upe satiekas ar jūru”. Pulcēšanās plkst. 11:00 pie Jūrmalas Brīvdabas muzeja.
Ja Tev patīk pastaigas svaigā gaisā, daba, uzzināt ko jaunu jau iepriekš redzētajā un ienirt apbrīnojamajā dabas pasaulē, kā arī padiskutēt par to, ko varam katrs atsevišķi un visi kopā darīt, lai vide kļūtu tīrāka, droši pievienojies!

Katrs trešais līdzbraucējs nepievērš uzmanību tam, ka šoferis izmanto mobilo telefonu pie stūres

Satiksmes drošības eksperti Latvijā un citviet pasaulē uzsver, ka ar mobilā telefona lietošanu pie stūres ir saistīti līdz pat 30% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem. Savukārt to novēršanā var iesaistīties gan autovadītāji, gan līdzbraucēji. Tomēr, kā liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati*, teju katrs trešais blakussēdētājs nepievērš uzmanību tam, ja šoferis auto vadīšanas laikā izmanto mobilo telefonu.

Liepājā iedzīvotāji varēs izmēģināt Latvijā radīto dažādu iepakojumu depozīta iekārtu

Viens no Latvijas vadošajiem iekārtu izstrādes un ražošanas uzņēmumiem "PERUZA" sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju uzņēmumu "dots.” (WeAreDots, SIA) ir izstrādājuši inovatīvu prototipu depozīta iekārtai, kas spēj pieņemt un ar mākslīgo intelektu atpazīt dažādus iepakojuma veidus. Tā plašākai sabiedrībai prezentēta šonedēļ Rīgā, un 20. septembrī to izmēģināt aicināti arī Liepājas iedzīvotāji un uzņēmēji.

Kur doties sēņot Rīgas tuvumā?

Kurp doties sēņot? Mūžīgais pilsētnieku jautājums - daudzi rīdzinieki ir mūžīgos "sēņu vietu" meklējumos, citi meklē vietas, līdz kurām ir ērti nokļūt. Šajā rakstā pastāstām, kur salīdzinoši netālu no Rīgas var atrast sēnes un kas jāņem vērā.

Ramona Petraviča: “Mūsu senioriem visām durvīm jābūt atvērtām!”

Tuvojoties Starptautiskajai senioru dienai, kas tiek atzīmēta 1. oktobrī, labklājības ministre Ramona Petraviča aicinās Saeimu rīkot atvērto durvju dienu Saeimas namā. Šāda prakse ieviesta Vācijas Parlamentā un šī lieliskā pieredze būtu jāpārņem arī Latvijā.

Izglītība, zinātne


Konkurss skolēniem – iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo uzrunu Latvijas 101. dzimšanas dienā!

Valsts prezidenta kanceleja aicina Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu par tematu “Mūsdienu varonības tēli Latvijā”.

RTU pētnieki palīdzēs atpazīt un cīnīties ar stresu darbā

2019. gada 19. septembrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pētnieki starptautiskā projektā izstrādā īpašus mācību moduļus un praktiskus rīkus, kas palīdzēs organizācijām un darbiniekiem visā Eiropā atpazīt, novērst un izvairīties no stresa darba vietā.

Rīgas izglītības iestādes sagatavojušas 30 projektus ES programmai „Erasmus+”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 19. septembrī, akceptēja rekordlielu skaitu jauno projektu, kurus par ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas „Erasmus+” finanšu līdzekļiem varēs realizēt Rīgas pašvaldības izglītības iestādes. Kopumā tika atbalstīti 30 projekti. Tika atbalstīti gan mobilitātes projekti skolu pedagoģiskajam personālam, gan skolu apmaiņas partnerības projekti.

LSFP izsludina Sporta stipendiju konkursu 2019./2020. mācību gadam

Izsludināts Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju konkurss 2019./2020. mācību gadam. Pieteikšanās stipendiju konkursam līdz 2019. gada 16. oktobrim. Sporta stipendijas piešķiršanas mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Aicinām uz pasākumu vidusskolniekiem “Medijpratējs”

Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) komunikācijas zinātnes studenti un LU SZF UNESCO Medijpratības un informācijpratības katedra 2019./20 mācību gadā uzsāk jaunu kustību un pasākumu ciklu 9. –12. klašu audzēkņiem “Medijpratējs”. Pirmais “Medijpratēja” pasākums ar nosaukumu “Influencerpratība” notiks 19. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. izstāžu zālē (1. stāvā).

Darbs, karjera


Augstākā līmeņa vadītāji ir zinošākie tehnoloģiju lietotāji uzņēmumos

Jo augstāks amats, jo labāka izpratne par modernajām tehnoloģijām un lielāka interese tās izmantot savā labā. Uzņēmumu augstākā līmeņa vadītāji arī izrāda vislielāko entuziasmu jaunu prasmju apgūšanā un modernu risinājumu meklēšanā darba efektivitātes uzlabošanai, liecina pētījumā «Vadītāja digitālais portrets» iegūtie dati.

CSP pārstāvji “ēno” “Swedbank” un zemnieku saimniecībā “Vilciņi-1”

Rīga, 17.09.2019.
16. septembrī iniciatīvas #IerēdnisĒnoUzņēmēju ietvaros Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pārstāvji “ēnoja” "Swedbank" un Zaļenieku pagasta zemnieku saimniecībā "Vilciņi-1".

Turpinās reģistrācija dalībai NVA tiešsaistes darba dienā....

Turpinās reģistrācija dalībai NVA tiešsaistes darba dienā,
jau vairāk nekā 50 Latvijas darba devēju ir pieteikuši 1003 vakances ar atalgojumu virs 1000 eiro

2019. gada 26.septembrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) rīkotā tiešsaistes darba diena „Darbs un karjera Latvijā”, kurā ar Latvijas darba devējiem e-vidē satiksies darba meklētāji, kas dzīvo gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Tā būs iespēja Latvijas darba devējiem atrast kvalificētus darbiniekus, bet darba meklētājiem  – labi apmaksātu darbu Latvijā. Tiešsaistes darba diena būs arī sava veida tilts, kas savienos mūsu valsts darba devējus un Latvijas valstspiederīgos darba meklētājus, kuri šobrīd dzīvo ārvalstīs, bet vēlas atgriezties Latvijas darba tirgū.

Trešdaļai Latvijas uzņēmumu ir vīzija par sava biznesa digitālo transformāciju 3 – 5 gadu laikā

LUMIC uzsāk jaunu mācību programmu izstrādātājiem

Trešdaļai Latvijas uzņēmumu ir vīzija, kādus IT uzlabojumus tie vēlētos ieviest 3 – 5 gadu laikā, bet tikai 9% ir arī konkrēts plāns, kā to sasniegt. Tas konstatēts LIKTA izstrādātā uzņēmumu Digitālā brieduma testa pirmajos rezultātos, kas tika prezentēti Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centra (LUMIC) divu gadu darbības atskatā.

NVA aicina darba devējus līdz 23.septembrim pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz šī gada 23.septembrim pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē.

Ģimene, labklājība


Nodarbība vecākiem: kā bērnos radīt interesi par mākslu?

Jau šodien, 19. septembrī, māksliniece un mākslas pasniedzēja Diāna Dimza-Dimme vadīs nodarbību vecākiem par to, kā bērnos raisīt interesi par mākslu un atklāt muzeju apmeklējumu pievilcību. “Multimediju izstādes Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim. ietvaros mēs parunāsim par sarežģītu tēmu – bērniem un mākslu – kā ar to “sadraudzēties”, nevis atsist jebkādu vēlmi to iepazīt, ar ko nereti grēko vecāki vai tuvinieki,” stāsta D. Dimza-Dimme.

Swedbank Finanšu institūts: vairums iedzīvotāju nav informēti par iespēju atgūt bērnu interešu izglītībā ieguldītos...

Swedbank Finanšu institūts: vairums iedzīvotāju nav informēti par iespēju atgūt bērnu interešu izglītībā ieguldītos līdzekļus

Sports, dejošana, mūzika un māksla – tās ir populārākās interešu izglītības jomas, kurās iesaistās Latvijas iedzīvotāju bērni un par kurām maksā viņu vecāki. Visbiežāk jeb 35% gadījumu viena bērna ārpusskolas izglītība vecākiem izmaksā 20–50 eiro mēnesī, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja[1]. Jo lielāka ikmēneša maksa, jo vairāk vecāku, kuri šo izdevumu pozīciju labprāt samazinātu, taču divas trešdaļas atzīst, ka nav informēti par iespējām saņemt pašvaldības līdzmaksājumu, un tikai 39% pilnībā izmanto iespēju, iesniedzot ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID), saņemt atpakaļ daļu iztērētās summas.

Pieci veidi, kā iemācīt bērnam rīkoties ar naudu

Veidot naudas uzkrājumus un tos palielināt ir viena no nozīmīgākajām prasmēm, kas dzīves laikā dod praktiskus ieguvumus. Prasmi rīkoties ar naudu, līdzīgi kā svešvalodas, vieglāk apgūt agrākā vecumā, izveidojot paradumu, kas nākotnē atmaksāsies. Tieši vecākiem ir ļoti nozīmīga loma bērnu iemaņās apieties ar naudu, kas vēlāk veicinās viņu finanšu stabilitāti dzīves laikā.

Kādi bērnu rati ir vispiemērotākie Tavam dzīvesveidam?

Bērnu rati ir iekārta, kas palīdz atvieglot vecāku dzīvi, kad ģimenē ir ienācis mazais. Lai arī līdz ar bērna piedzimšanu ierastā ikdiena izmainās ļoti krasi, ir tomēr lietas, kas paliek nemainīgas – pāra dzīvesvieta, attālums līdz radiem, iecienītākās pastaigu vietas un mīlestība pret dažādiem hobijiem. Pareizi izvēlēti bērnu ratiņi palīdzēs nepazaudēt iemīļotās nodarbes un saglabāt kontaktu ar Tev tuvajiem cilvēkiem. Kuri ratiņi ir vispiemērotākie Tavam dzīvesveidam, lasi turpinājumā!

Bērnu traumatisms septembrī pieaug; bažas par skolēnu aizraušanos ar viedierīcēm uz ielas

Septembrī, kad sākas jaunais mācību gads, par 11% pieaug arī bērnu traumatisms, un biežākās ir ceļu satiksmes negadījumos, sporta stundās un no skolas brīvajā laikā gūtās traumas, liecina AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

Veselība, skaistums


Infektoloģe: pret gripu jāvakcinējas jau tagad

Gaidot tradicionālo ziemas gripas sezonu, ārsti infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā oktobrī.

Kāpēc nepārspīlēt ar sāls patēriņu uzturā? Skaidro farmaceite

Pētījuma* dati liecina, ka vidējais sāls patēriņš dienā Latvijas iedzīvotāju vidū ir 8,8 g, kas būtiski pārsniedz ieteicamo dienas normu. Visvairāk ar sāls lietošanu pārspīlē vīrieši, dienā apēdot 10,7 g sāls, bet sievietes – 6,2 g. Aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece skaidro, kas rosina pārmērīgu sāls lietošanu uzturā, kādas var būt tā sekas, un dalās padomos, kā samazināt sāls daudzumu uzturā.

Fizisko aktivitāšu ietekme uz neirotiskiem traucējumiem – trauksmi

Arvien biežāk cilvēki meklē palīdzību pie speciālistiem saistībā ar stresu un neirotiskiem traucējumiem – paniku, ģeneralizētu trauksmi, bailēm (fobijām), pēctraumas stresa sindromu, obsesīvi kompulsīviem traucējumiem u.c.

Turpmāk arī Murmastienē dežurēs mediķu brigāde - tas ir jau piektais jaunizveidotais brigāžu punkts šogad

Lai kritiskās situācijās mediķi ātrāk nokļūtu pie pacientiem, no 16.septembra Varakļānu novada Murmastienē dežurēs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigāde. Murmastiene ir jau piektais jaunizveidotais brigāžu punkts, kas darbu sācis šogad.

Rudens ogas – vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu avots!

Rudens vēsais un mitrais laiks, kas neizbēgami ir pienācis, ir īsts pārbaudījums mūsu imunitātei un labsajūtai. Tomēr vienlaikus daba ir parūpējusies par to, lai sniegtu mums šobrīd tik vajadzīgos vitamīnus un antioksidantus. Kur tos vislabāk meklēt, ja ne rudens ogās? To plašais pielietojums profilaksē, ārstēšanā un ikdienas ēdienkartes papildināšanā ļauj vaļu visdažādākajām iespējām! Kāpēc jāēd rudens ogas un kā tās vislabāk pagatavot un uzglabāt ziemai? Padomos dalās BENU Aptiekas pieaicinātā eksperte, sertificēta uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Zemkopība


Ministrs Kaspars Gerhards: “Ir būtiski motivēt lauksaimniekus ieviest klimata pasākumus, piedāvājot efektīvus...

Ministrs Kaspars Gerhards: “Ir būtiski motivēt lauksaimniekus ieviest klimata pasākumus, piedāvājot efektīvus risinājumus no izmaksu viedokļa”

Otrdien, 24. septembrī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards Helsinkos piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru neformālajā sanāksmē, ko organizē pašreizējā prezidentūra ES Padomē – Somija. Sanāksmē dalībvalstu ministri diskutēs par lauksaimnieku lomu ES klimata politikas jomā, proti, kā veicināt ilgtspējīgu lauksaimniecību ar oglekļa piesaistes augsnē palīdzību.

Ministrs Kaspars Gerhards: lai lauksaimniecības nozarē nodarbināto skaits pieaugtu un vidējais vecums samazinātos...

Ministrs Kaspars Gerhards: lai lauksaimniecības nozarē nodarbināto skaits pieaugtu un vidējais vecums samazinātos, ir būtiski ieguldīt

Zemkopības ministrija (ZM) šī gada pirmajā pusgadā sadarbībā ar izglītības iestādēm Bulduru Dārzkopības vidusskolu (BDV) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) ir īstenojusi divus lauksaimniecības un izglītības nozarei būtiskus projektus – īstenoti BDV un LLU ēku renovācijas un tehniskā nodrošinājuma atjaunošanas darbi. Kopējais ZM novirzītais budžets renovācijas un atjaunošanas darbu īstenošanai abās izglītības iestādēs ir 1 449 455 eiro, no tiem BDV – 500 000 eiro, savukārt LLU – 949 455 eiro.

Aicinām piedalīties gadskārtējā konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2019”

Zemkopības ministrija (ZM) jau trīspadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2019”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Valdība apstiprina izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska teritorijas zonējumā

Valdība otrdien, 27. augustā, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā.

Noteiks kompensāciju kuģu īpašniekiem un apkalpei par mencas zvejas pagaidu pārtraukšanu

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi noteikumu projektu par valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtību pasākumā “Zvejas darbību pagaidu pārtraukšana”, ko ceturtdien, 5. septembrī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē.

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policija Liepājā uz aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu aizturēja vīrieti

Valsts policija Liepājā uz aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu aizturējusi vīrieti - viņa dzīvesvietā atrasti 14 folija vīstokļi. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas paātrinātā kārtībā ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Liepājas pusē no 16 tirdzniecības vietām pārkāpumi konstatēti vienā vietā

Vakar, 18.septembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja vairākas tirdzniecības vietas ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām.

VID muitas amatpersonas kravā ar mēbelēm atklāj 3,1 miljonu cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3 120 000 (156 000 paciņas, 15 600 bloki) cigarešu “Prince” nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas automašīnā aiz krēslu kravas.

Diennakts uzziņa

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 110 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 14 cilvēki.

Valsts policijas amatpersonas pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par draudiem izdarīt slepkavību

Šā gada augustā Valsts policijā saņemta informācija par to, ka kāds vīrietis Ventspilī, dodoties pie bijušās dzīvesbiedres ar nazi rokās, draudēja viņu nogalināt. Vīrietis notikuma vietā tika aizturēts un Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kura izmeklēšana jau ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Atpūta


Pasākumi rudens saulgriežos Tukuma pusē

Šajā nedēļas nogalē, kad iestājas astroloģiskais rudens, arī Tukuma pusē sarūpēti dažādi pasākumi, lai to atzīmētu. Jau tradicionāli latviskās tradīcijās rudens saulgrieži tiks svinēti Pastariņa muzejā, bet Ārlavciemā – ģimenes vīna darītavā “Abavas” tiks svinēti Ābolu svētki. Tukuma pilsētā vēl šajā nedēļas nogalē tiks atzīmēta mobilitātes, kā arī Baltu vienības diena, bet Dzirciemā notiks pasākums enduro motokrosa cienītājiem.

Ceļojumu piederumi, kuriem būtu jābūt līdzi katrā braucienā

Runā, ka pasauli var apceļot, ja līdzi ir vien pase, bankas karte un telefons. Tomēr daudzi tam nepiekritīs un sacīs, ka nevar iedomāties ceļojumu bez savām iemīļotajām lietām. Ja neskaita čemodānus, drēbes un citas ierastās ceļojumos līdzi ņemamās mantas, ir virkne nieku, kas ceļošanu var darīt vēl daudz patīkamāku un vieglāku. Tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” ir sagatavojis sarakstu ar lietām, kas noderēs ikvienam ceļotājam vai arī iedvesmos kāda ceļotāja dāvanai.

Kultūrtelpas “Strops” noslēdz vasaras pasākumu sezonu

Septembra sākumā ar dalību Kultūras forumā “Baltā nakts” noslēdzās vasaras pasākumu sezona mobilajās kultūrtelpās “Strops” Ziepniekkalna un Pļavnieku apkaimēs, kopumā sezonas laikā piedāvājot 82 dažādus pasākumus šo apkaimju iedzīvotājiem un viesiem.

PBK jaunā sezona – dinamiska, aizraujoša un interesanta!

Jaunā sezona Pirmajā Baltijas kanālā (PBK) būs aizraujoša visiem Latvijas skatītājiem – iemīļotais muzikālais talantu šovs “BALSS” (Голос) atgriežas PBK ēterā, skatītāji varēs sekot līdzi jauniem varoņiem – aizraujošu seriālu pirmizrādes un divreiz vairāk iecienītu komēdiju, gan no mūsu galvenā satura partnera Pirmā kanāla, gan īpašie PBK jaunumi.

Aicina apmeklēt daudzveidīgas izrādes amatierteātru festivālā “Rīga spēlē teātri”

Rīdzinieki un ikviens teātra mākslas cienītājs no 12. līdz 15. septembrim VEF Kultūras pilī ir aicināts apmeklēt amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2019” izrādes, tostarp klasikas, oriģināldramaturģijas, kustību un pantomīmas iestudējumus, kā arī muzikālu un multimediālu dzejas uzvedumu. Ieeja izrādēs ir bez maksas.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Lāčplēša ielā

Saistībā ar būvdarbiem no 21. septembra līdz 21. oktobrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Lāčplēša ielā, pie ēkas Lāčplēša ielā 25.

Nepieciešamības gadījumā ierobežos vai slēgs satiksmi gājiena laikā

20. septembrī no plkst. 17.30 līdz plkst. 18.30 Globālās klimata nedēļas ietvaros Rīgā notiks gājiens pa maršrutu: Vērmanes dārzs, Elizabetes iela, Brīvības bulvāris, Zigfrīda Anna Meierovica bulvāris, Torņa iela, Pils laukums, Pils iela, Poļu gāte 11. novembra krastmalas paralēlā iela, Bīskapa gāte, 11. novembra krastmala, Kaļķu iela, Mazā Jauniela, Jauniela, Doma laukums.

Filmēšanas laikā slēgs satiksmi Lībekas ielā

Saistībā ar pilnmetrāžas filmas filmēšanu no 18. septembra plkst. 21.00 līdz 22. septembra plkst. 2.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot transportlīdzekļus ar speciālām izsniegtām atļaujām) Lībekas ielā, posmā no Hamburgas ielas līdz Annas Sakses ielai. Tāpat norādītajā laikā tiks izvietoti filmēšanas darbu organizatora transportlīdzekļi Lībekas ielas slēgtajā posmā, Hamburgas ielā, posmā no Lībekas ielas līdz Kokneses prospektam un Annas Sakses ielā, posmā no Lībekas ielas līdz Kokneses prospektam, kā arī filmēšanas darbu organizatora telts Annas Sakses ielā Nr. 5 pie īpašuma nožogojuma.

Koncerta laikā ierobežos satiksmi Skārņu ielā

Saistībā ar koncertu „Komitass Liturģija. Armēņu garīgie dziedājumi”, kas 20. septembrī notiks Svētā Jāņa baznīcā, tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, izņemot transportlīdzekļus ar speciālām izsniegtām atļaujām Skārņu ielā pie ēkas Jāņa ielā 7. Tiks atļauta piebraukšana transportlīdzekļiem ar speciālām izsniegtām atļaujām tehnikas un instrumentu piegādei koncerta norises vietā.

Ierobežos satiksmi Armēnijas Republikas ārlietu ministra vizītes laikā

Saistībā ar V.E. Armēnijas Republikas ārlietu ministra Zohraba Mnacakanjana oficiālo vizīti Latvijas Republikā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana no 17. septembra plkst. 12.00 līdz 18. septembra plkst. 11.00 Reimersa ielā, pie ēkas Reimersa ielā 1.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.
mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  kondicionieri  granulu katli