Ziņas | Latvija


Rīga


Ierobežos satiksmi Jūrmalas gatves un Slokas ielas krustojumā

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukciju no 16.augusta līdz 22.augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jūrmalas gatvē, posmā no Slokas ielas līdz apgriešanās vietai Imantas virzienā.

4. BALTIJAS BUNDZINIEKU SAMITS

Svētdien, 19. augustā no plkst. 12.00 rīdzinieki un Rīgas viesi aicināti uz 11. novembra krastmalu, kur norisināsies 4. BALTIJAS BUNDZINIEKU SAMITS. Samita laikā notiks dažādas bundziniekiem un apmeklētājiem saistošas aktivitātes, kas noslēgsies ar grandiozu bundzinieku šovu, kurā piedalīsies vairāk kā 300 bundzinieki.

Lielākais seno spēkratu salidojums Rīga Retro 2018 jau šo sestdien

Sestdien, 18. augustā pie CSDD Rīgas Motormuzeja norisināsies ikgadējais Latvijas Antīko automobiļu kluba seno spēkratu salidojums Rīga Retro 2018. No plkst. 11:00 līdz 13:00 muzeja pagalmu pierūcinās vairāk nekā 100 dažāda laika, veida un stila senie spēkrati, sākot no pavisam agrīniem 20.gadsimta 20.gadu paraugiem līdz 1980.gadu Youngtimer klases spēkratiem. 

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklās “Maxima XX” veikalu Nīcgales ielā 46a

Šī gada 16.augustā plkst. 9:30 Rīgā, Nīcgales ielā 46a, ar aizraujošām un sportiskām aktivitātēm tiks atklāts atjaunotais “Maxima XX” formāta veikals. Tas atrodas sportiski aktīvā apkārtnē, tādēļ pasākuma dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt savu izveicību un piedalīties aktivitātēs kopā ar Latvijas jaunajiem hokejistiem.

Uzsāk simtgades ozolu alejas izveidi dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME”

Iestādot deviņus sarkanos ozolus, uzsākta simtgades ozolu alejas izveide vērienīgajā dzīvojamo namu kompleksā “Trebū HOME” Rīgā, teritorijā starp Lubānas, Salnas un Kupriču ielām.

Ekonomika, finanses


Latvija atbalsta atteikšanos no laika maiņas

Ministru kabinets 2018. gada 14. augusta sēdē apstiprināja Latvijas oficiālo pozīciju jautājumā par pāreju uz vasaras laiku, uzsverot, ka Eiropas Komisijai (EK), lemjot par pašreizējās kārtības izmaiņām, jāsaglabā vienota pieeja visā Eiropas Savienībā (ES).

Par vērienīgām investīcijām uzņēmuma konkurētspējas un pievienotās vērtības paaugstināšanā AS „Stora Enso Latvija”...

Par vērienīgām investīcijām uzņēmuma konkurētspējas un pievienotās vērtības paaugstināšanā AS „Stora Enso Latvija” saņems UIN atlaidi 4,076 milj. eiro apmērā

Ministru kabinets šā gada 14. augusta sēdē atbalstīja uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaides 4 075 885 eiro apmērā piešķiršanu vienam no lielākajiem meža nozares uzņēmumiem Latvijā AS “Stora Enso Latvija” pēc investīciju projekta “Launkalnes ražotnes konkurētspējas un pievienotās vērtības paaugstināšana” īstenošanas.

2018. gada 2. ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 31,6 %

Rīga, 13.08.2018.
2018. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 2. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 31,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā – par 47,7 %, inženierbūvniecībā – par 27,8 % un specializētajos būvdarbos – par 21,5 %.

FM sagatavojusi priekšlikumus virtuālo valūtu jomas attīstībai

Otrdien, 14. augustā, Ministru kabinetā (MK) tiks izskatīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavots informatīvais ziņojums par virtuālo valūtu izmantošanas ieguvumiem un riskiem un tālāko rīcību jomas attīstības veicināšanai un identificēto risku mazināšanai. FM ziņojumā pauž, ka, pamatojoties uz pašlaik pieejamo informāciju, virtuālās valūtas šobrīd neveido sistēmiskus riskus Latvijas maksājumu sistēmai un finanšu stabilitātei.

Vidējo algu un cenu pieauguma tendences labvēlīgas patērētājiem

Jūlijā gada inflācija bijusi 2.6% apmērā, kas ir nedaudz lēnāk, nekā pirms mēneša. Lai gan preču un pakalpojumu cenu kāpuma tempi dažādās kategorijās bijuši atšķirīgi, caurmērā tie bijuši mēreni un saglabājuši līdzīgas tendences kā iepriekšējā mēnesī. Proti, preču cenas augušas par 2.4%, bet pakalpojumu – par 3.2%.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Notiks pirmā Latvijas un Igaunijas valdību kopīgā sanāksme

Otrdien, 21. augustā, Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiksies Latvijas un Igaunijas valdības, lai diskutētu par abām kaimiņvalstīm nozīmīgiem jautājumiem. Pirmā abu valdību kopīgā sanāksme notiek Rīgā, atzīmējot Latvijas un Igaunijas valstu dibināšanas simtgadi.

Ārlietu ministrs pauž Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai

Lai piedalītos 2008. gada augustā notikušās Krievijas agresijas Gruzijā piemiņas pasākumos un apliecinātu nemainīgu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai, 2018. gada 6. un 7. augustā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs kopā ar Ukrainas vicepremjeru, Polijas un Lietuvas ārlietu ministriem uzturējās darba vizītē Gruzijas Republikā.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 74 personas

Otrdien, 7. augustā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 74 personas, tajā skaitā, 2 nepilngadīgas personas, kas naturalizējušās kopā ar vecākiem.

10. augustā notiks 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze

Rīga, 3. augusts: Piektdien, 10. augustā, pulksten 13.00 Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11 notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks izlozēti 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuri.

13.Saeimas kandidātu sarakstus iesniedz Jaunā Vienotība un Zaļo un Zemnieku savienība

Rīga, 2. augusts: Turpinoties kandidātu sarakstu iesniegšanai, šodien Centrālajā vēlēšanu komisijā savus 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstus iesniedza vēl divas partiju apvienības – “Jaunā VIENOTĪBA” un Zaļo un Zemnieku savienība. Abi saraksti iesniegti visos Saeimas vēlēšanu apgabalos – Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē, un tajos katrā pieteikts lielākais iespējamais deputātu kandidātu skaits – 115 kandidāti.

Dzīve, sabiedrība


Vecpiebalgas bērnudārzs “Mazputniņš” izvirzīts “BeActive” izcilības balvai

Jau pavisam drīz Latvijā un visā Eiropā tiks dota zaļā gaisma Eiropas Sporta nedēļai, kas norisināsies no 23. – 30. septembrim.

Eiropas Sporta nedēļas kampaņas mērķis ir mainīt iedzīvotāju paradumus un mudināt būt fiziski aktīvākiem, aicinot sabiedrību sportot brīvā dabā, kas prasa mazāk līdzekļu. Latvijā aug tautas sporta popularitāte un 13% iedzīvotāju sportot sākuši pēdējā gada laikā, kas vieš cerību turpmākiem situācijas uzlabojumiem. Zināmi #BeActive Izcilības balvas pretendenti – “Grindeks”, “Sadales tīkli” un
pirmsskolas izglītības iestāde “Mazputniņš” Vecpiebalgā, kurā par sporta pedagogu strādā Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere Spalviņa.

Norvik Banka aptauja: Tikai puse Latvijas senioru ikdienā norēķinās ar maksājumu kartēm

Vairums senioru vecumā no 60-85 gadiem ikdienā mēdz izmantot bankas maksājumu kartes, liecina Norvik Bankas veiktā aptauja, taču tikai nedaudz vairāk kā puse (55%) to atzīst par savu galveno maksāšanas līdzekli. Lai iedrošinātu seniorus izmantot mūsdienīgus norēķinu veidus, augustā Norvik Banka sadarbībā ar Mastercard uzsākusi izglītojošu kampaņu ar mērķi apmācīt seniorus digitālo pakalpojumu un norēķinu karšu lietošanā.

Jaunatnes darbiniekus visā Latvijā aicina pilnveidot IKT prasmes

22. augustā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru organizē projekta “Youth Work HD” noslēguma semināru „Darbs ar jaunatni: iespējas, prioritātes un izaicinājumi”, kur aicina piedalīties speciālistus, kas ikdienā strādā ar jauniešiem – jaunatnes darbiniekus, pašvaldību izglītības nodaļu vadītājus, izglītības nozares profesionāļus, NVO līderus, karjeras konsultantus un bibliotekārus.

Rīdzinieki jautā: kā uzstādīt kondicionieri?

Šogad ir ekstremāli karsta vasara, pie kādas Latvijas iedzīvotāji nav raduši. Visticamāk, daudzi šovasar sev jautājuši: varbūt uzstādīt dzīvoklī kondicionieri?

Jauno profesionāļu skats uz karjeru Latvijā – mīti un fakti

Jaunieši uzskata, ka viens no galvenajiem veiksmīgu karjeru raksturojošajiem kritērijiem ir laba alga, turklāt 64% jauniešu norādītais “labais atalgojums” ir krietni augstāks nekā vidējais valstī, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas “Norstat Lavija” veiktās aptaujas dati.

Izglītība, zinātne


Jaunajā mācību gadā 18 tūkstoši pirmklasnieku un bērnudārzu audzēkņu mācīsies telefonu lietot atbildīgi

Izglītības iestādes vēl var pietiekties bezmaksas materiālu saņemšanai

Mūsdienās ir pierasts, ka bērni mobilo tālruni lieto jau no pirmās klases. Lai pirmā pieredze telefona lietošanā būtu sekmīga, bērnam ir jāveido izpratne, ka reizē ar telefonu viņš iegūst arī atbildību par savu un apkārtējo drošību ikdienā un digitālajā vidē. Tas nav viegls uzdevums vecākiem, ko apliecina fakts, ka aptuveni trešdaļa jeb 32% aptaujāto skolēnu vecāku atzīst, ka nav pietiekami pārrunājuši ar bērniem tehnoloģiju lietošanas pamatprincipus vai arī tie netiek ievēroti.

Latvijas Universitāte un Rīgas dome parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā

Trešdien, 15.augustā, plkst.11.00 Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Indriķis Muižnieks un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs parakstīs vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstības III posma priekšizpētē.

Aicina izgudrotājus pieteikties dalībai 7. Starptautiskajā Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2018

Lai iedrošinātu izgudrojumu un inovāciju attīstību, ieinteresētu tehniskajā jaunradē, Latvijas Izgudrotāju biedrība, “CONNECT Latvija” un Latvijas Zinātņu akadēmija kopā ar partneriem reģionos organizē izstāžu-festivālu ciklu MINOX 2018.

IKGADĒJĀ „PALĪDZĒSIM.LV” RĪKOTĀ LABDARĪBAS AKCIJA „SKOLA SAUC 2018!” IR KLĀT!

Vasara paskrējusi vēja spārniem un , izbaudījuši karsto un saulaino vasaru, skolēni ar nepacietību gaida jauno mācību gadu. Taču daudziem bērniem un jauniešiem no sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm, daudzbērnu un audžuģimenēm jaunā mācību gada tuvošanās rada bažas – tik daudz kas jāsagādā, bet pietrūkst līdzekļu, lai sagatavotos jaunu zināšanu apguvei.

Eksperts: Studentu pietiks visiem

Pēdējā laikā aizvien vairāk tiek uzsvērta izglītības eksporta nozīme un tā pienesums tautsaimniecībai kopumā. Ir skaidrs, ka nepieciešams sekmēt mūsu augstskolu piedāvājumu ārvalstu studentiem, taču, vai Latvijas augstskolas spēj sadarboties, lai kopīgiem spēkiem atvestu uz Latviju aizvien vairāk studentu. Nenoliedzami, nebija viegli pārkāpt tam, ka mēs “esam konkurenti”. Bet agri vai vēlu nācās saprast, ka viena Latvijas augstākās izglītības iestāde tikai ar savu piedāvājumu nevar konkurēt pasaules mērogā. Paraugoties uz situāciju Latvijā, jāsaka, ka mēs neesam konkurenti, jo visiem ir viens mērķis – aicināt mācīties Latvijā, un, ticiet man, studentu pietiks visiem. Būtiskākais ir sekmēt aizvien stingrākus kritērijus un augstāku latiņu augstākās izglītības nozarē, stāsta Biznesa augstskolas Turība attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes loceklis Imants Bergs.

Darbs, karjera


Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem un ministriem piederošie uzņēmumi?

Lursoft veicis pētījumu, vērtējot 12.Saeimā ievēlētos deputātus un ministrus, apskatot, kuri spējuši šo amatu apvienot ar iesaisti uzņēmējdarbībā.

Valsts policijas mācībās “Nemieri 2018” Valmierā un Jēkabpilī trenēs reaģēšanas spēju valsts apdraudējuma gadījumā

Nacionālo bruņoto spēku mācību “Namejs 2018” ietvaros Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem 24.augustā Valmierā un Jēkabpilī pārbaudīs reaģēšanas spējas valsts apdraudējuma gadījumā, tostarp masu nemieru likvidēšanā. Vēršam uzmanību, ka Valsts policijas rīkotās mācības “Nemieri 2018” būtiski neietekmēs iedzīvotāju ikdienas gaitas nedz Jēkabpilī, nedz Valmierā - abās pilsētās tās norisināsies iepriekš noteiktā, norobežotā teritorijā. Sagaidāms, ka šajā dienā būs dzirdami trokšņi – mācību laikā var tikt pielietota mācību munīcija vai citi speclīdzekļi situācijas atrisināšanai.

Aglonā ievēlēts jauns priekšsēdētājs

6. augustā tika sasaukta Aglonas novada domes ārkārtas sēde, kuras laikā tika ievēlēts jaunais novada domes priekšsēdētājs.

Būs lielāks atbalsts uzņēmumiem, kuros strādā nodarbinātie no 50 gadu vecuma

Turpmāk tiks paplašināts valsts atbalsts darba devējiem – komersantiem un valsts vai pašvaldību institūcijām, kas nodarbina cilvēkus vecumā no 50 gadiem. Atbalsts paredzēts, lai paildzinātu viņu darbspēju saglabāšanu un nodarbinātību, jo šie cilvēki ir pakļauti vislielākajam bezdarba riskam.

Transcom Worldwide Latvia uzņēmums ievieš ģimenei draudzīgus principus savā darba vidē

No jūlija uzņēmums Transcom Worldwide Latvia, rūpējoties par savu darbinieku labklājību, vasaras periodā nodrošina darbinieku bērniem rotaļu un attīstības istabu, kurā pavadīt laiku, kamēr vecāki strādā.

Ģimene, labklājība


Bērnu aprūpes centrs aicina uz atvērto pasākumu “Kosmosa ballīte Kapseļu ielas dārzā”

Turpinot atvērto pasākumu norisi Valsts sociālās aprūpes centrā “Rīga” jeb Kapseļu ielas bērnu aprūpes centra dārzā ar mērķi mazināt aizspriedumus pret valsts aprūpes institūcijām, veicināt sabiedrības informētību, padarīt aprūpes centra darbu caurspīdīgu un saprotamu sabiedrībai, kā arī veicināt bērnu aprūpes centra bērnu integrāciju, esošie un potenciālie adoptētāji, aizbildņi, audžuģimenes, viesģimenes, mentori, atbalstītāji, nevalstiskās organizācijas, bērnu vecāki, brīvprātīgā darba veicēji, Rīgas un īpaši Pārdaugavas iedzīvotāji, draugi un ikviens, kuriem rūp bērni, tiek aicināti uz atvērto pasākumu “Kosmosa ballīte Kapseļu ielas dārzā” piektdien, 17. augustā 15.00-18.00 Kapseļu ielā 31, Rīgā. Aicināts ir ikviens!

Reirs: Šogad sagaidīsim lielāku pensiju indeksāciju

Labklājības ministrija informē, ka 2018.gada 1.oktobrī tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 382 eiro.

Aptauja: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju kaimiņvalstis par ārzemēm neuzskata

Plānojot ārzemju braucienu, parasti tiek gatavots saraksts ar pašām nepieciešamākajām lietām, kas jāpaņem līdzi. Ceļojumu apdrošināšanu tajā iekļauj vien retais – katrs ceturtais jeb 22% Latvijas iedzīvotāju to dara tikai tad, ja dodas tālākos un eksotiskākos ārzemju braucienos, bet katrs desmitais – ja ceļojuma laikā plānots nodarboties ar aktīvo atpūtu, liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu kompānijas “Norstat Latvija” veiktās aptaujas* dati.

Bezmaksas nodarbības topošajiem un jaunajiem tētiem un mammām augustā

Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību “Cēsu ģimenes centrs” aicina topošos un jaunos tētus un mammas uz bezmaksas nodarbībām “Bērns ienāk ģimenē: pārmaiņas pāra attiecībās un tēva loma jaundzimušā bērna dzīvē, tēva ietekme un ieguldījums bērna agrīnajā attīstībā” un “Bērnu gaidot: pārmaiņas pāra attiecībās un topošā tēva loma, grūtniecības ietekme uz pāra attiecībām, topošo tēva un mātes vajadzības, tēva lomas apgūšana”.

"Inbox.lv" aicina saliedēt ģimeni kopīgā ceļojumā pirms jaunā mācību gada

Jau trešo gadu, tuvojoties skolas gaitu sākumam, lielākais pašmāju daudzfunkcionālais portāls “Inbox.lv” izsludina radošo konkursu skolēniem un dāvina skolas somas. Konkursa mērķis ir mudināt ģimenes vairāk laika pavadīt kopā, un atgādināt, ka mūsu nākotne ir ciešās un radošās ģimenēs. “Inbox.lv” radošais konkurss ģimenēm aicina dalībniekus radīt kopā ar radiem, ņemot talkā mammas, tētus, omītes, opīšus, brāļus, māsas, tantes, onkuļus un visus citus.

Veselība, skaistums


Karstums. Vai nav pienācis laiks pārbaudīt sirdi?

Tik ilgstoši karsta vasara sen nav bijusi. Vairums cilvēki par to priecājas, izbauda sauli, ūdens priekus un atpūtu pie dabas. Bet sirds slimniekiem karstais laiks sagādā problēmas - tveice rada pamatīgu slodzi sirds un asinsvadu sistēmai.

C HEPATĪTA ĀRSTĒŠANA JOPROJĀM NAV PIEEJAMA NOZĪMĪGAI DAĻAI PACIENTU

Lai arī C hepatīta ārstēšanai atvēlētais budžets sasniedzis 15 miljonus eiro un pacientiem beidzot pieejama mūsdienīga, efektīva un valsts kompensēta terapija 100% apmērā, daļa saslimušo joprojām nekvalificējas šim ārstēšanas plānam. Viņiem atliek vai nu gaidīt stāvokļa pasliktināšanos, vai veikt izmeklējumus un ārstēšanos par pašu līdzekļiem, nereti riskējot ar veselību.

Pusgada laikā bērnu rehabilitācijai saziedo vairāk kā 106 000 eiro

Bērnu rehabilitācijas centra „Poga” un mazumtirdzniecības tīkla „Maxima Latvija” kopīgi organizētajā labdarības akcijā, lai veicinātu rehabilitācijas nozares attīstību bērniem ar kustību traucējumiem un sabiedrības izpratni par bērnu vajadzībām un integrāciju sabiedrībā, laika periodā no šī gada janvāra līdz jūnijam ir saziedoti 106 979,46 eiro.

Apmaldījušies iedomu pasaulē

Šizofrēnija ir hroniska psihiska saslimšana, kurai raksturīgas domāšanas, uztveres, emocionālo reakciju un uzvedības izmaiņas. Tā var sākties pēkšņi vai attīstīties pakāpeniski, visbiežāk līdz 25 gadu vecumam. Parasti slimība norit ar paasinājumiem, bet var būt arī nepārtraukti.

C HEPATĪTA PACIENTU APVIENĪBA: NAUDA VAIRS NAV GALVENAIS ŠĶĒRSLIS, TAČU NEPIECIEŠAMA SISTĒMAS OPTIMIZĀCIJA

Salīdzinot ar daudzām citām veselības nozares jomām, C hepatīta ārstēšana pēdējos gados piedzīvojusi būtisku finansējuma pieaugumu. Ja 2015. gadā tam tika atvēlēti 4 miljoni eiro un ārstēti vien vissmagāk slimie pacienti, tad šā brīža finansējums sasniedzis 15 miljonus, kas ir vairāk kā apsveicami. Tomēr arī šajā situācijā pacienti saskaras ar dažādām grūtībām – lielākoties tā ir ārstēšanas sistēma, kas nav paspējusi līdzi strauji augošajiem ārstēšanas apjomiem.

Zemkopība


Uzlaboti nosacījumi ES atbalsta programmā skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu

Otrdien, 14. augustā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotās izmaiņas nosacījumos Eiropas Savienības atbalsta programmas skolu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu ieviešanai Latvijā. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai veicinātu gan izglītības iestāžu, gan produktu ražotāju un atbalsta pretendentu interesi piedalīties programmā, tādējādi veicinot programmas apguves paplašināšanos. Vienlaikus izmaiņas arī veicinās efektīvāku pieejamā finansējuma izmantošanu.

Veiktas izmaiņas Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorijā

Valdība otrdien, 14. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Senākais John Deere traktors Latvijā

2018. gadā ne tikai Latvija svin savu 100 gades jubileju, bet arī John Deere traktors? Tieši tāpēc SIA „DOJUS Latvija” sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības muzeju meklē senāko John Deere traktoru Latvijā!

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apmeklēs Kurzemes reģiona lauku saimniecības

Piektdien, 10. augustā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Saldus un Durbes novadu, lai klātienē apzinātu ilgstošā sausuma radītu negatīvo ietekmi uz lauksaimniecības produkcijas ražu un lopkopību.

Noteiktas papildu prasības infekcijas slimību reģistrācijai

Valdība otrdien, 7. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par ziņojamām, reģistrējamām un valsts uzraudzībā esošām dzīvnieku infekcijas slimībām un informācijas sniegšanas kārtību. Grozījumi papildina infekcijas slimību sarakstu ar vairākām infekcijas slimībām, kuras ir reģistrējamas un kuras atrodas valsts uzraudzībā.

Kriminālziņas, negadījumi


Apturēts PVN izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējums

Šī gada augustā Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas (turpmāk – NMPP) amatpersonas apturējušas noziedzīgu PVN izkrāpšanas shēmu, kurā bija iesaistīti septiņi reāli strādājoši un vismaz 50 fiktīvi uzņēmumi. Valsts budžetam nodarīto zaudējumu apjoms ir aptuveni 2 miljoni euro. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros viena persona ir apcietināta.

Aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu Valsts policija meklē attēlos redzamo vīrieti

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknis aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu meklē attēlos redzamo vīrieti.

Juglā aizturēts vīrietis, kas sēdies pie stūres 1,62 promiļu alkohola reibumā

Pirmdien, 6. augustā, neilgi pēc pulksten 18.00 Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu, iespējams, alkohola reibumā esošu autovadītāju Juglā.

Daugavgrīvā pie kādas kompānijas atrod 47 folija iepakojumus ar narkotikām

5. augustā neilgi pēc pulksten 17.00 Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu aizdomīgu kompāniju Daugavgrīvā. Personas, iespējams, narkotiku reibumā kādu laiku stāvējušas pie kāda daudzdzīvokļu nama, bet pēc tam iegājušas vienā no dzīvokļiem.

Rīgas glābēji Vecāķu peldvietā izglābj slīkstošu sievieti

Svētdien, 5. augustā, neilgi pirms pulksten 16.00 Rīgas pašvaldības policijas glābēji Vecāķu oficiālajā glābšanas stacijā, novērojot peldvietu, pamanīja kādu jaunu sievieti, kura bija aizpeldējusi līdz bojām, taču pašas spēkiem vairs nespēja atgriezties krastā.

Atpūta


Latvijas tūristu mītnēs par 11,3 % pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Rīga, 14.08.2018.

2018. gada 2. ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkst. viesu, kas ir par 11,3 % vairāk nekā 2017. gada 2. ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,8 % un sasniedza 1,43 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija 2 naktis.

Krāšņi un līksmi tiks svinēti Kārsavas novada svētki!

Šogad Kārsavas pilsēta svin savu 90 gadu jubileju. No 12. augusta līdz 26. augustam Kārsavas novadā notiks ikgadējie novada svētki, kuri pulcina iedzīvotājus un viesus kopīgā kultūras baudīšanā, sporta sacensībās un vietējo mājražotāju meistarojumu baudīšanā.

Rīdziniekus aicina uz "Ģimenes sporta dienām 2018"

Ģimenes sporta dienas ir lieliska iespēja bērniem kopā ar vecākiem izmēģinātu dažādus sporta veidus un kopīgi cīnīties par sportiskās ģimenes titulu. Ģimenes sporta dienās būs iespēja izmēģināt regbija spēles metienus, iziet florbola šķēršļu joslu un sacensties lidojošā šķīvīša distancē.

Simtgades zaļumballes un viduslaiku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Augusta otrajā nedēļas nogalē arī mūspusē tāpat kā visā Latvijā visus priecē bagātīgs pasākumu piedāvājumu klāsts. Koncerti, svētki viduslaiku gaisotnē un zaļumballes, kurās apmeklētājus priecēs dažādi mūziķi un grupas.

Ventspils pilsētas svētku pasākumus apmeklēja vairāk nekā 130 000 cilvēku

No 3. līdz 5.augustam ventspilnieki svinēja savas pilsētas 728. dzimšanas dienu. Šajās dienās svētku pasākumus apmeklēja vairāk nekā 130 000 cilvēku.

Satiksme un ierobežojumi


Slēgs satiksmi Stagaru ielā

Saistībā ar kanalizācijas tīklu pārbūves darbiem Stagaru ielā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme no 20.augusta līdz 26.oktobrim, posmā no Ķemmdziju ielas līdz ēkai Stagaru ielā 3.

Rīgas svētku laikā būtiski ierobežos satiksmi

Rīgas svētku laikā tiks būtiski ierobežota satiksme pilsētas centra ielās. Jau no 16. augusta plkst. 5.00 līdz 20. augusta plkst. 15.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme 11. novembra krastmalā, posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai (arī velorikšas, elektromobiļi un zirgu pajūgi).

Īslaicīgi slēgs satiksmi Merķeļa ielas posmos, kā arī Arhitektu un Inženieru ielā

Saistībā ar asfalta ieklāšanu 14. augustā no plkst. 00.40 līdz plkst. 5.00 tiks slēgta satiksme Merķeļa ielā, posmā no Marijas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai.

Ierobežos satiksmi triatlona sacensību laikā

Saistībā ar triatlona sacensību „Rīgas Triatlons 2018” – Eiropas Junioru kausa izcīņas sprinta distancē rīkošanu vairākās Rīgas ielās tiks ierobežota satiksme.

Saistībā ar Triatlona sacensībām svētdien, 12.augustā būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā

“Rīgas satiksme” informē, ka svētdien, 12.augustā saistībā ar Triatlona federācijas rīkotām sacensībām no sabiedriskā transporta kustības sākuma līdz aptuveni plkst. 17.00 tiks slēgta kustība Mūkusalas ielā no Bieķensalas ielas virzienā uz Akmens tiltu un pa nobrauktuvi no Akmens tilta uz Mūkusalas ielu līdz Akmeņu ielai, kā rezultātā tiks veiktas vairākas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles