Ziņas | Latvija


Rīga


4. maijā Rīgā būs daudzveidīga svētku programma

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus pie Brīvības pieminekļa, Latvijas filmu maratonu, pasākumu “Dari, jo tu vari!” Vērmanes dārzā, vērot gājienu “Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai”, kā arī piedalīties kompozīcijas “Ziedu Latvija” veidošanā un iesaistīties pasākumā “Ziedoņdārza stāsti”.

PRIEKŠLASĪJUMS „ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM” JAŅA ROZENTĀLA UN RŪDOLFA BLAUMAŅA MUZEJĀ

2019. gada 28. aprīlī plkst. 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12—9, aicina apmeklēt priekšlasījumu “ALBERTA IELA CAURI LAIKIEM (20. GS. SĀK. —20. GS. 20. G.)”. Priekšlasījumu lasīs muzeja speciāliste Mag. hist. Maija Ārena.

Izmaiņas sabiedriskā transporta maršrutos saistībā ar A. Deglava pārvada slēgšanu

Ņemot vērā A. Deglava pārvada slēgšanu, no ceturtdienas, 25.aprīļa, “Rīgas satiksme” ir izstrādājusi izmaiņas 11., 22. trolejbusa un 3., 6., 13., 47., 50., 51. un 52. autobusa maršrutiem.

RMM Mēneša priekšmets aprīlī un maijā būs apskatāms Barona muzejā

Krišjāņa Barona muzejā (Kr. Barona ielā 3/5) no 15. aprīļa līdz 20. maijam būs apskatāms Rakstniecības un mūzikas muzeja Mēneša priekšmets — lelle Sprīdītis ar koka stabuli. Lelle veidota LPSR Valsts Leļļu teātra izrādei "Sprīdītis" pēc tāda paša nosaukuma Annas Brigaderes pasaku lugas motīviem.

Kurus pagalmus pašvaldība remontēs 2019. gadā?

Viena no Rīgas pašvaldības prioritātēm jau vairākus gadus pēc kārtas ir starpkvartālu ielu remonti un pagalmu labiekārtošana - pagalmos tiek sakārtoti zālāji, uzstādīti jauni bērnu laukumi. Kopš 2012. gada Rīgas dome starpkvartālu ielu remontdarbos ir ieguldījusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Ekonomika, finanses


Plāno paaugstināt publiskā iepirkuma procesa efektivitāti

Ceturtdien, 25. aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē ir izsludināti Finanšu ministrijas sagatavoti grozījumi Publisko iepirkumu likumā, kuru mērķis ir veicināt atklātību un godīgu konkurenci iepirkumos, kā arī paaugstinātu iepirkumu sagatavošanas kvalitāti. Tāpat ar grozījumiem paredzēts sākt pakāpenisku atteikšanos no zemākās cenas kā vienīgā piedāvājumu vērtēšanas kritērija izmantošanas.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, kā arī nepieciešamību īstenot uzlabojumus ūdenssaimniecības jomā, nodrošinot precīzāku un drošāku ūdens patēriņa mērīšanu ilgākā laika posmā, vienlaikus samazinot kļūdu starp ievada un dzīvokļu skaitītājiem, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt tādu ūdens patēriņa skaitītāju atkārtotās verifikācijas periodiskumu, kuru darbībā tiek izmantots elektromagnētiskais lauks vai ultraskaņa patērētā ūdens daudzuma uzskaitei. 2019. gada 25. aprīlī Ministru kabineta noteikumu grozījumu projekts ir izsludināts starpinstitūciju saskaņošanai Valsts sekretāru sanāksmē.

FM: Stabilitātes programma pilnībā atbilst Fiskālās disciplīnas likumam

Finanšu ministrija (FM) nepiekrīt atsevišķiem jautājumiem, kas ietverti Fiskālās disciplīnas padomes Fiskālās disciplīnas uzraudzības starpziņojumā (viedoklī) par Latvijas Stabilitātes programmu 2019.-2022. gadam. FM uzskata, ka Stabilitātes programma ir sagatavota pilnībā atbilstoši Fiskālās disciplīnas likumam, tai skaitā jautājumā par nodokļu reformas ietekmes uzskaiti fiskālo mērķu definēšanas procesā.

Latvijas Tirgotāju asociācija: pētījums pierāda, ka jāveido komplekss atkritumu apsaimniekošanas risinājums

“Gateway & Partners” neatkarīgā pētījuma rezultāti apstiprina pārliecību par piedāvātā (drīzāk “uzspiestā”) dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas modeļa neefektivitāti. Ir svarīgi domāt par jaunu un pārdomātu risinājumu, kurā ieguldītie resursi būtu līdzvērtīgi ieguvumiem, nevis akli vairot ārvalstu taromātu ražotāju peļņu uz Latvijas pircēju un pašmāju uzņēmēju rēķina.

FM: Būvniecības nozare ir pozitīvais piemērs ēnu ekonomikas ierobežošanai

Trešdien, 24. aprīlī, finanšu ministra Jāņa Reira padomnieks budžeta jautājumos Ints Dālderis piedalījās Ēnu ekonomikas indeksa būvniecībā prezentācijas pasākumā. Tajā viņš atzinīgi vērtēja būvniecības nozares centienus ierobežot ēnu ekonomikas īpatsvaru, vienlaikus norādot, ka pie sasniegtā apstāties nedrīkst.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītie pasākumi Rīgā 4. maijā

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgā notiks svētku koncerti, pasākumi un radošās darbnīcas. Latvijas neatkarības atjaunošanas laiks pirmo reizi tik izsmeļoši attainots izstādē “Latvijas gadsimts”. Svētku dienā interesenti aicināti ar to iepazīties.

Ukrainas izmeklējošais žurnālists: “Ar tik ārprātīgu reitingu Zeļenskim būs ļoti grūti attaisnot uzticību”.

Šobrīd Ukrainā noslēdzas balsošana prezidenta vēlēšanas. Otrajā kārtā piedalās divi līderi. Esošais prezidents Petro Porošenko un komiķis Volodimirs Zeļenskis. Zeļenskis līdz šim nav bijis politikā un nav skaidri definējis savus uzskatus par daudziem Ukrainā būtiskiem jautājumiem. Vai mainīsies attiecības ar Krieviju, vai saglabāsies virzība uz Eiropu un NATO, un kā viņa solītās reformas atšķirsies no tām, ko sola un cenšas īstenot Porošenko. Līdz šim vēlētājiem Zeļenska atbildes nav bijušas nepieciešamas. Aptaujas rāda, ka par Zeļenski gatavi balsot 70 procenti ukraiņu.

Valsts prezidents aicina Saeimu ievērot labas likumdošanas principu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2019. gada 17. aprīlī, izsludinot Saeimas 2019.gada 28.martā pieņemto likumu “Grozījumi Darba likumā”, nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai, kurā aicina Saeimu pievērst lielāku uzmanību Satversmes un labas likumdošanas principa prasību nodrošināšanai likumdošanas procesā, jo īpaši ievērojot Satversmes tiesas iepriekš nolemto.

Zanda Kalniņa-Lukaševica informē par šogad plānotiem pasākumiem eksporta atbalstam

2019. gada 10. aprīlī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās pasākumā “Eksporta klubs”, kurā iepazīstināja uzņēmējus ar Ārlietu ministrijas prioritātēm eksporta atbalstam 2019. gadā, uzsverot ministrijas praktisko atbalstu uzņēmējiem.

Edgars Rinkēvičs: Latvijas prioritāte joprojām ir sakārtota Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības

2019. gada 9. aprīlī Luksemburgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kuras laikā dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam. Tāpat ministri izskatīja kohēzijas politikas un Kopējās lauksaimniecības politikas jautājumus.

Dzīve, sabiedrība


Aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” Iniciatīvas programmai

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 28. maijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2019” Iniciatīvas programmai. Šogad Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” notiks no 7. septembra plkst. 18.00 līdz 8. septembra plkst. 3.00.

Iekšlietu ministrijā pasniegs Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes

Piektdien, plkst. 12.30 Iekšlietu ministrijā notiks svinīgais pasākums, kurā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīmes saņems 83 avārijas seku likvidēšanas dalībnieki no dažādiem Latvijas novadiem un Rīgas.

Valsts policija pastiprinātu uzmanību pievērš velosipēdistiem

Ceturtdien, 18.aprīlī, profilaktiskā pasākuma laikā policisti pārvietojās ne tikai ar automašīnām, pārbaudot transportlīdzekļu vadītājus, bet arī, kopā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju atklāja velosezonu, pievēršot uzmanību velosipēdistiem.

No 1. maija jauns EA maršruts un vairākas izmaiņas reisos un kustības sarakstos.

Sākoties pavasara un vasaras sezonai, kā arī Valsts SIA “Autotransporta direkcijas” (ATD) veiktajām izmaiņām, lai samazinātu kopējo kilometru skaitu vietējas nozīmes reģionālajā maršrutu tīklā visā Latvijas teritorijā, vairākos SIA “Ekspress-Ādaži” (EA) apkalpotajos maršrutos un reisos tiks veiktas izmaiņas, kas stāsies spēkā 1. maijā.

Vairāk nekā 320 motociklistu pilnveido drošas motobraukšanas iemaņas

Vairāk nekā 320 motociklisti piedalījušies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajās drošas motobraukšanas konsultācijās Biķernieku kompleksajā sporta bāzē.

Izglītība, zinātne


Parakstīti jauni nolīgumi par radiofrekvenču izmantošanu publiskajiem mobilajiem tīkliem Latvijas – Igaunijas pierobežā

Šī gada, 23. - 24. aprīlī, Rīgā, VAS “Elektroniskie sakari” (VAS ES) telpās notika Latvijas un Igaunijas starpvalstu tikšanās par radiofrekvenču koordināciju, kā rezultātā tika parakstīti 7 nolīgumi.

Atklāj unikālas, gailenēm piemītošas īpašības, kas veicina matu augšanu

AS MADARA Cosmetics R&D speciālisti sadarbībā ar Latvijas Universitātes zinātniekiem nonākuši pie unikāla atklājuma, kas potenciāli varētu nozīmēt apvērsumu matu kopšanā. Strādājot pie jaunu produktu attīstības, pēc rūpīgas gaileņu mikrobioloģiskā sastāva izpētes, pētnieki atklājuši, ka tām piemīt unikālas, matu augšanu veicinošas īpašības.

Latvijas izgudrotājam tiks pasniegts Pasaules intelektuālā īpašuma organizācijas apbalvojums

26. aprīlī, atzīmējot Pasaules intelektuālā īpašuma dienu, tiks pasniegta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) “Medaļa izgudrotājiem” (WIPO Medal for Inventors) – īpašais apbalvojums novatoriem, kuru izgudrojumi ir nesuši nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikas un tehnoloģiju attīstībā.

Burvju mākslinieks Dante Pezzoli piedāvā izrādi Cosmos Ilūziju muzejā

26.aprīlī Cosmos Ilūziju muzeja apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt slaveno burvju mākslinieku Daces un Enriko Pezzoli dēla Dantes izrādi, kurš pārsteigs publiku ar paša sagatavoto programmu interaktīvā muzeja telpās.

Ceturtdien Valsts policija būs sastopama Liepājas Jauniešu mājā

Ceturtdien, 25.aprīlī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas dosies uz Liepājas Jauniešu māju Kungu ielā 24, kur no pulksten 13:30 interesentiem būs iespēja uzzināt par savām iespējām strādāt Valsts policijā, kā arī iepazīties ar Valsts policijas ekipējumu.

Darbs, karjera


NVA aicina darba devējus pieteikties dalībai Vakanču gadatirgū Daugavpilī

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Daugavpils filiāle aicina darba devējus pieteikties dalībai NVA Vakanču gadatirgū, kas šī gada 10. un 11.maijā norisināsies Daugavpils Olimpiskajā centrā Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) organizētās izstādes „Uzņēmēju dienas Latgalē 2019” ietvaros.

26.aprīlī Jelgavā notiks NVA Vakanču gadatirgus

26.aprīlī no pulksten 10.00 līdz 16.00 Zemgales Olimpiskajā centrā (Kronvalda iela 24, Jelgava) norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Vakanču gadatirgus, kas tiek rīkots Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) izstādes „Uzņēmēju dienas Zemgalē 2019” ietvaros.

5 iemesli, kāpēc darbinieku atlasei jākļūst digitālai

Samazinoties kandidātu skaitam tirgū un mainoties prasībām pret darba devēju, uzņēmumiem nepieciešams mainīt un pielāgot atlases procesu, padarot to ērtu un efektīvu gan no potenciālo darbinieku, gan personāla atlases speciālistu puses. Transcom Worldwide Latvia personāla vadītāja Baltijā Līga Millere ir pārliecināta, ka to ir iespējams izdarīt, digitalizējot darbā pieņemšanas procesu, jo tādā veidā uzlabojas ne tikai tā efektivitāte un kvalitāte, bet arī palielinās uzņēmumu iespējas uzrunāt plašāku mērķauditoriju, it īpaši jauniešus.

Enno Ence: elektroniskie pakalpojumi ļauj ietaupīt laiku, ko varu izmantot jaunu produktu un ideju radīšanai

Enno Ence, programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” vēstnesis, uzņēmuma SIA “Milzu!” īpašnieks un vadītājs.

Daugulis kļuvis par Ministru prezidenta ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos

Politologs, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks un žurnālists Mārtiņš Daugulis ir kļuvis par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomnieku ilgtspējīgas politikas jautājumos.

Ģimene, labklājība


Ramona Petraviča: Bērnu tiesību aizsardzības mehānisms ir ierūsējis, nepieciešama reforma

Š.g. 23. aprīlī labklājības ministre Ramona Petraviča neplānotā vizītē apmeklēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju (VBTAI). Jau ilgāku laiku bažas rada Labklājības ministrijas padotības iestādes darba kvalitāte un rezultāti. Pagājušā nedēļā noslēdzās ministrijas veiktais audits VBTAI, kurā konstatētais liecina par to, ka iestādes darbībā ir nopietnas problēmas.

Veicinās skolēnu, arī jauniešu ar invaliditāti nodarbinātību vasarā

Lai veicinātu skolēnu nodarbinātību skolas brīvlaikā, šogad piešķirts papildu finansējums Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajai skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, iesaistot par vienu tūkstoti vairāk skolēnu nekā pērn. Pēc diskusijām ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv jauniešu ar invaliditāti intereses, papildus motivēs tieši skolēnu ar invaliditāti iesaisti vasaras nodarbinātībā, paredzot maksāt dotāciju darba devējam par skolēna ar invaliditāti nodarbināšanu minimālās darba algas apmērā 430 eiro.

Noteikta kārtība, kādā piešķirs un izmaksās bērna adopcijas pabalstu

Saeimā pieņemtie grozījumi “Valsts sociālo pabalstu likumā” paredz jaunu atbalsta mehānismu adoptētājiem pēc tiesas sprieduma par adopcijas apstiprināšanu spēkā stāšanās. No 2019. gada 1. jūlija līdz ar to tiek ieviests jauns pabalsta veids – bērna adopcijas pabalsts.

Pavasarī pieaug bērnu nelaimes gadījumu skaits

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotie dati liecina, ka iestājoties pavasarim, pieaug saņemto atlīdzību pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Pērn 22% no pavasarī saņemtajiem atlīdzības pieteikumiem par nelaimes gadījumiem bija saistīti ar situācijām, kurās cietuši bērni. Arī šogad jau fiksēti vairāki pavasara un vasaras sezonai tipiskie nelaimes gadījumi, kuros bērni savainojušies ar šūpolēm, lēkājot uz batuta un krītot no velosipēda.

SIA ‘Bērnu oāze” bērnu psiholoģisko izpēti veiks nodibinājums “Centrs Dardedze”

Marta beigās noslēgusies tirgus aptauja par psiholoģiskās izpētes veikšanu un atzinuma sniegšanu par divdesmit septiņiem SIA “Bērnu Oāze” bijušajiem audzēkņiem. Tirgus aptaujas rezultātā pieņemts lēmums par līguma slēgšanu par izpētes veikšanu ar nodibinājumu “Centrs Dardedze”. Pašlaik līgums ir parakstīšanas stadijā.

Veselība, skaistums


Satiksmes sastrēgumi Rīgā: NMPD aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc medicīniskās palīdzības vērsties ...

Satiksmes sastrēgumi Rīgā: NMPD aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc medicīniskās palīdzības vērsties tuvākajās ārstniecības iestādēs

Ņemot vērā prognozējamos sastrēgumus pēc satiksmes plūsmas pārorganizēšanas Rīgā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc medicīniskās palīdzības vērsties pie sava ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē.

Veselības indekss: 73 % Latvijas iedzīvotāju nekad nav bijuši pie dermatologa

73 % Latvijas iedzīvotāju nekad nav apmeklējuši dermatologu, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Tikmēr ceturtdaļa (25 %) aptaujāto pie dermatologa ir bijuši vismaz vienreiz – kāds pēdējā gada laikā, kāds pirms viena, diviem un vairāk gadiem. Sertificēts dermatologs, Eiropas Dermatovenerologu akadēmijas biedrs dr. Raimonds Karls skaidro, ka rādītājs ir satraucošs, jo Latvijas iedzīvotājiem kā gaišādainiem un pret ādas problēmām uzņēmīgiem cilvēkiem ir ieteicams vismaz reizi apmeklēt dermatologu, lai speciālists var novērtēt ādas stāvokli un ieteikt, cik bieži turpmāk vēlams veikt profilaktiskas dermatologa vizītes, lai neiedzīvotos ādas veselības problēmās.

Dežūrārstu darba laiki Lieldienu brīvdienās

SIA “Rīgas veselības centrs” dežūrārsti Lieldienu brīvdienu laikā nodrošinās ambulatorās pieņemšanas sestdien, 20. aprīlī un pirmdien, 22. aprīlī no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00.

Kā rīkoties pavasara brūču un traumu gadījumā? Iesaka farmaceite

Kopš aprīļa sākuma aptiekās strauji audzis pieprasījums pēc līdzekļiem brūču kopšanai un dziedēšanai. Aptieku tīkla Apotheka valdes locekle un sertificētā farmaceite Nora Krauja stāsta, ka katru gadu, iestājoties siltākam laikam, novērojama šāda tendence, un iesaka būt piesardzīgiem un parūpēties par savu drošību, lai izvairītos no traumām. Ja tomēr ir iegūta brūce, sastiepums vai sasitums – katrā no situācijām nepieciešams pareizi rīkoties.

Aptauja: teju piektā daļa Latvijas iedzīvotāju nekad nav veikuši aknu pārbaudi

Viens no cilvēka organisma būtiskākajiem iekšējiem orgāniem ir aknas, kuru veselībai bieži vien nepievēršam pārāk lielu uzmanību. Sabiedriskās domas pētījumā Latvijā un Lietuvā iegūtie dati liecina, ka, kaut arī kopumā sabiedrība ir informēta par to, kas ir aknu galvenās funkcijas, tomēr salīdzinoši liela daļa Latvijas iedzīvotāju nekad nav pārbaudījuši aknu veselību. Tāpat daudzi nav informēti par taukaino hepatozi, kas ir izplatītākā aknu slimība pasaulē.

Zemkopība


Kā saņemt mājokli no pašvaldības?

Viens no sociālās palīdzības piešķiršanas veidiem Rīgā ir dzīvojamās platības piešķiršana. Pašlaik galvaspilsētā ir 17 sociālās mājas ar 1596 dzīvokļiem, vēl 340 sociālo dzīvokļu atrodas pašvaldības ēkās vai privātās mājsaimniecībās. Portāls Rīga.lv pastāsta, kā vērsties pēc palīdzības, lai saņemtu pašvaldības dzīvokli, un kas tam nepieciešams?

Baltijas valstu lauksaimniecības nozares ministri vienojas par kopīgu darbu diskusijās par ES tiešmaksājumiem

Šī gada 15. un 16. aprīlī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards devās komandējumā uz Luksemburgu, kur piedalījās Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē, kā arī uz Strasbūru, kur Baltijas valstu zemkopības ministru sastāvā tika aizvadīta tikšanās ar ES budžeta un cilvēkresursu komisāru Ginteru Etingeru (Günther Oettinger).

Palielināts atbalsts augstākas pievienotās vērtības produkcijas radīšanai zivsaimniecībā

Valdība otrdien, 16. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par grozījumiem valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumā “Pievienotā vērtība, produktu kvalitāte un nevēlamu nozveju izmantošana”.

Valdība apstiprina brīvprātīgā saistītā atbalsta apmēru 2019. gadam

Valdība otrdien, 16. aprīlī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem.

Pozitīvas pārmaiņas gada ienākumu deklarāciju iesniedzējiem

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka 2019.gada 16.aprīlī spēkā stājas likums “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””[1], kas nosaka trīs būtiskus jaunumus saistībā ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu, proti, kādos gadījumos iedzīvotāji ienākuma nodokļa piemaksu varēs veikt vēlāk; nodokļa piemaksas summu, kuru vispār varēs nemaksāt, kā arī to, ka personai pašai būs iespēja izvēlēties, cik lielu mēneša neapliekamo minimumu piemērot saviem ienākumiem.

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policijas Kurlīgas iecirknis aicina atsaukties Skrundā notikuša ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus

24.aprīlī ap pulksten 12:30 Skrundā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietusi sieviete. 1940.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Peugeot” uzbrauca 1953.gadā dzimušai sievietei, kura ar gūtajām traumām tika nogādāta medicīnas iestādē. Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, kurā ļoti noderētu iedzīvotāju – aculiecinieku sniegtā informācija.

Pērn Kurzemē visvairāk velosipēdu zādzības konstatētas jūlija mēnesī

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas nodaļas Prevencijas grupa ir izanalizējusi ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti velosipēdisti, tāpat notikumus par velosipēdu zādzībām Kurzemes reģionā. Redzams, ka pārsvarā velosipēdi tiek nozagti no kāpņu telpām vai velosipēdu stāvvietām, kur tie tiek nevērīgi novietoti – nepieslēgti vai izmantotas nekvalitatīvas slēdzenes. Tāpat velosipēdi tiek nozagti iekļūstot slēgtās telpās – daudzdzīvokļu namu ratiņtelpās, pagrabos vai šķūnīšos. Iekļūšana notiek, uzlaužot telpu durvis vai atspiežot slēdzenes.

Valsts policijas Kurlīgas iecirknis aicina atsaukties Skrundā notikuša ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekus

24.aprīlī ap pulksten 12:30 Skrundā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietusi sieviete. 1940.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Peugeot” uzbrauca 1953.gadā dzimušai sievietei, kura ar gūtajām traumām tika nogādāta medicīnas iestādē. Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana, kurā ļoti noderētu iedzīvotāju – aculiecinieku sniegtā informācija.

Valsts policija Rīgā noliktavā atrod un atsavina teju 6 miljonus nelegālo cigarešu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas par nelegālo akcīzes preču glabāšanu aizturējusi vienu personu. Kriminālprocesa ietvaros atsavināti teju 6 miljoni nelegālo tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Valsts policijas Talsu iecirknis pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu

Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Atpūta


Iepazīsim novada varoņstāstus Šmakovkas muzejā Daugavpilī

Šā gada 18. maijā, kad Latvijā norisināsies akcija “Muzeju nakts”, tajā piedaloties jau trešo reizi, savas durvis apmeklētājiem vērs arī Šmakovkas muzejs Daugavpilī ar devīzi “…dzied vīri tam slavas dziesmas, raud žēli meitenes.” no Rūdolfa Blaumaņa dzejoļa “Tālavas taurētājs”.

Jūrai un pludmalei vienmēr jābūt tīrai!

Baltijas jūras piekrastei vajadzētu vienmēr būt tīrai, un to iespējams īstenot tikai kopīgiem spēkiem – ja ne vienā dienā, tad pamazām, pārliecināta Nīcas novada viesnīcas “Jūrnieka ligzda” vadītāja Liene Šalte.

5 idejas, kā atpūsties saulainajās pludmalēs un pagūt iepazīt valsti

Apmeklējot skaistākās pasaules pludmales, Latvijas ceļotājiem lielākais izaicinājums ir pagūt gan pasauļoties, papeldēt, gan pēc iespējas vairāk redzēt konkrētajā valstī, pārliecinājies tūrisma operatora “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts.

Lieldienās - bezmaksas kino seansi bērniem

Lieldienu brīvdienās kinoteātris K.suns/Kinogalerija gaida ģimenes ar bērniem uz bezmaksas kino seansiem.

Daugavpilī notiks 2019. gada tūrisma sezonas atklāšanas pasākums

Šī gada 26. aprīlī, plkst. 13.00, Daugavpils cietoksnī, Nikolajā ielā 9, telpā virs galerijas “Baltais zirgs” notiks tradicionālais Daugavpils tūrisma sezonas atklāšanas pasākums, uz kuru šogad aicina Daugavpils pilsēta kopā ar Daugavpils novadu. Pasākumā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un novada tūrisma nozares pārstāvji un visi interesenti, lai kopīgi atskatītos uz aizvadīto gadu un sagatavotos jaunajai tūrisma sezonai.

Satiksme un ierobežojumi


Motosezonas atklāšanas laikā ierobežos satiksmi; tiks slēgta 11. novembra krastmala

Saistībā ar pasākuma “Motosezonas 2019 atklāšana” rīkošanu vairākās vietās Rīgā tiks ierobežota satiksme, kā arī būs slēgts 11. novembra krastmalas posms.

Ierobežos satiksmi Krišjāņa Barona ielā

Saistībā ar kabeļa rakšanas darbiem 26. aprīlī no plkst. 1.00 līdz plkst. 4.30 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Krišjāņa Barona ielā, pie ēkas Krišjāņa Barona 77.

Ierobežos satiksmi Daugavgrīvas ielas posmā

Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 25. aprīļa līdz 3. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Daugavgrīvas ielā, posmā no Pulka ielas līdz Mazajai Ūdens ielai.

Ierobežos satiksmi Jaunciema gatves posmā

Saistībā ar rakšanas darbiem no 25. aprīļa līdz 23. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jaunciema gatvē, posmā no Arāju ielas līdz pagriezienam uz Carnikavu (P1), darbus veicot pa posmiem.

Slēgs satiksmi pie ēkas Elizabetes ielā 103

Saistībā ar torņa celtņa demontāžas darbiem no 3. maija līdz 5. maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielā, pie ēkas Elizabetes ielā 103.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli