Ziņas | Latvija


Rīga


NVO nama popularitāte pieaug

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti ceturtdien, 19. aprīlī, izbraukuma sēdē iepazinās ar NVO nama (Ieriķu ielā 43A) telpām un darbību. Kā liecināja NVO nama darbinieku sagatavotais pārskats, tā popularitāte ar katru darbības gadu ir pieaugusi.

Latvijas skaistākās un drosmīgākās sievietes konkursa Mrs.Latvija ietvaros demonstrēs savus talantus

Fonds Miss&Mrs.Top of the World ir uzsācis jaunu un vēl nebijuši skaistumkonkursa konceptu Latvijā, Mrs. Latvija 2018, kura ietvaros 21. un 26. aprīlī no pulksten 18:00 divas no konkursa daļām norisināsies arī modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Konkursa pirmajā kārtā 21.aprīlī dāmu uzdevums būs žūrijai un publikai parādīt savus talantus, savukārt 26. aprīlī notiks dalībnieču profila intervijas.

RNP aicina uz māju vecāko kursiem

Uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) sadarbībā ar Rīgas domi jau ceturto gadu pēc kārtas rīko apmācības kursus māju vecākajiem. Izejot apmācības kursu, māju vecākie saņem pamatzināšanas, lai pilnvērtīgi un maksimāli efektīvi pārstāvētu dzīvokļu īpašnieku intereses jautājumus, kuri skar ēkas apsaimniekošanu.

Все новые низкопольные трамваи оборудованы системой кондиционирования, мониторами, камерами видонаблюдения, системами уч

“Rīgas satiksme” pakāpeniski sāk saņemt jaunos “Škoda” zemās grīdas tramvajus. Līdz šim piegādāti trīs zemās grīdas tramvaji – viens četru sekciju tramvajs un divi trīs sekciju tramvaji. Plānots, ka vasarā Rīgai tiks piegādāti visi 20 jaunie zemās grīdas tramvaji. Savukārt pasažieru pārvadāšana 1. un 11.tramvaja maršrutā tiks uzsākta pēc visu drošības testu pabeigšanas.

Mežaparks: ceļu ierobežojumi tiks saglabāti līdz vasarai

Aizvadītajās brīvdienās, kas bijušas ļoti siltas, daudzi rīdzinieki un pilsētas viesi devušies atpūsties uz Mežaparku. Tas ir lielākais no galvaspilsētas “kultivētajiem” meža parkiem un tā ir iecienīta vieta, kur pabraukāties ar velosipēdiem, skrituļslidām un skrituļdēļiem. Taču, izvēloties Mežaparku kā atpūtas vietu, ir jāņem vērā, ka daļa parka teritorijas vēl aizvien ir slēgta, jo tajā tiek veikti būvdarbi.

Ekonomika, finanses


AHK brīdina: investoru skatījumā Latvijas novērtējums pasliktinājies

Uzņēmēji Latvijā kopumā ir apmierināti ar uzņēmējdarbības vidi, tomēr svarīgus vietas izvēles kritērijus novērtē sliktāk nekā gadu iepriekš. Tādi ir ikgadējās Vācijas Ārējās tirdzniecības kameru, arī Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras (AHK) konjunktūras aptaujas rezultāti, piedaloties 1700 uzņēmējiem no Centrālās un Austrumeiropas, Ziemeļvalstīm un Ķīnas, kopumā – no 21 valsts.

Ar ERAF atbalstu 22 slimnīcās uzlabos infrastruktūru

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, turpinās ES fondu programma par investīcijām ārstniecības iestāžu infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Programmas trešajā atlases kārtā projektu īstenošanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) pieejami vairāk nekā 13,4 miljoni eiro.

Vēl mēnesi var pieteikties konkursam „Energoefektīvākā ēka Latvijā”

“Konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā” ir energoefektivitātes labo piemēru un paraugu katalogs, kurā var gūt un reizē dot arī citiem iedvesmu, idejas un pieredzi, kā arī saprast, kas jādara, lai mēs ikviens varētu dzīvot un strādāt labākos apstākļos. Labs piemērs ir labākais stimuls spert pirmo soli un uzsākt ēku atjaunošanas procesu – vai tā būtu daudzdzīvokļu ēka, industriāla vai sabiedriska ēka, vai privātmāja. Konkurss kļuvis par energoefektivitātes godināšanas tradīciju, kuras ietvaros ik gadu īsi pirms Līgo svētkiem tiek sumināti vairāki desmiti projektu. Cik energoefektīvas ēkas konkursa žūrija vērtēs šogad?,” pārdomās par konkursu dalās Mārīte Šperberga, konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore.

Izveidota augsta līmeņa darba grupa obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai

Ministru kabineta 17. aprīļa sēdē pieņemts lēmums par darba grupas izveidi elektroenerģijas obligātā iepirkuma maksājumu sistēmas atcelšanai. Darba grupu vadīs Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens; darba grupā iekļauti pārstāvji gan no enerģētikas nozares organizācijām, gan lielākajām uzņēmēju organizācijām, gan augstskolām un valsts institūcijām. Plānots, ka darba grupas pirmā sēde notiks nākamās nedēļas laikā.

LTRK palīdz veidot sadarbību starp Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem

No 19. līdz 21.aprīlim Tartu izstāžu centrā notiek Igaunijas lauksaimniecības izstāde „Maamess”, kas ir Baltijas valstu lielākais un pazīstamākais lauksaimniecības tēmai veltītais pasākums. Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ieviestā Igaunijas – Latvijas programmas projekta DELBI 2 ietvaros tiek atbalstīta trīs Latvijas uzņēmumu dalība šajā izstādē un tiek rīkota uzņēmumu tirdzniecības misija izstādes ietvaros.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs sola turpināt aktīvu Latvijas iesaisti Eiropas Savienības...

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs sola turpināt aktīvu Latvijas iesaisti Eiropas Savienības un Centrālāzijas sadarbībā

2018. gada 18. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs atklāja augsta līmeņa diskusiju “Eiropas Savienības un Centrālāzijas attiecību stiprināšana un aktivizēšana”. Tas bija pirmais Eiropas Savienības (ES) projekta izveidotā konsorcija “SEnECA” (“Strengthening and Energizing EU – Central Asia relations”) organizētais publiskais pasākums. Projekta mērķis ir panākt ES un Centrālāzijas pētnieku, politikas veidotāju sadarbības tīkla izveidi, kā arī sniegt priekšlikumus ES un Centrālāzijas attiecību stiprināšanai.

Par godu Latvijas simtgadei noritējusi Brīvības mēneša atklāšana

Maijā visā Latvijā gaidāma plaša valsts simtgadei veltīta norišu programma, stiprinot un godinot mūsu valsts pamatvērtību – brīvību. Tāpēc Latvijas valsts simtgades birojs aicina ikvienu iesaistīties savas personīgās un valsts brīvības atzīmēšanā, „ienesot” svinības ikvienā mājā un pilsētā ar Balto galdautu svētkiem 4. maijā.

Ārlietu ministrs aicina Eiropas Komisiju un Poliju uz atvērtām un konstruktīvām sarunām par likuma varas jautājumiem

2018. gada 17. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Luksemburgā, kuras laikā ministri diskutēja par prezidentūras izstrādāto kompromisa priekšlikumu Eiropas Parlamenta Vēlēšanas likumam un likuma varas jautājumiem Polijā.

Pieteikties pasta balsošanai ārvalstīs 13.Saeimas vēlēšanās varēs 16 pārstāvniecībās

Rīga, 17. aprīlis: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien atbalstīja Ārlietu ministrijas priekšlikumu par 13.Saeimas vēlēšanu iecirkņu, kuros varēs balsot arī pa pastu, izveidošanu 16 Latvijas Republikas vēstniecībās.

Valsts prezidents akreditē Islandes, Kolumbijas un Ganas vēstniekus

Otrdien Rīgas pilī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā darbam Latvijā akreditēja Islandes, Kolumbijas un Ganas vēstniekus.

Dzīve, sabiedrība


Dzimstības samazinājums turpinās

Rīga, 19.04.2018.
Kopš 2016. gada dzimušo skaits Latvijā tupina samazināties – 2017. gadā dzīvi dzimušo skaits varētu būt par apmēram tūkstoti mazāks nekā 2016. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. Arī 2018. gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 4 612 bērni – ir par 336 mazuļiem mazāk nekā 2017. gada attiecīgajā periodā.

Skriešanas sports kā pozitīvu emociju uzlāde

Klāt pavasaris – laiks, kad straujiem soļiem aizsākas aktīvā dzīvesveida sezona, kas nozīmē, ka aktuālas kļūst dažādas brīvdabas aktivitātes un sporta veidi. Kā viens no jauno sezonu ieskandinošajiem tautas sporta pasākumiem 22. aprīlī gaidāmi ikgadējie Jūrmalas skriešanas svētki, kas Majoru pludmalē jau ierasti pulcēs lielus un mazus aktīvās atpūtas entuziastus. Jau šo svētdien ikviens interesents bez maksas varēs pārbaudīt spēkus trīs dažādās skriešanas un nūjošanas distancēs, paralēli visas dienas garumā baudot arī citas radošas un pozitīvi uzlādējošas izklaides aktivitātes. Lai sacensību dienā veiksmīgi mērotu izvēlēto distanci un īstenotu sev uzstādītos mērķus, svētku organizatori aicina dalībniekus ieklausīties pieredzes bagātā vieglatlēta Kristapa Vēja-Āboliņa ieteikumos.

Ātruma kontroles maratona laikā fiksēts salīdzinoši lielāks skaits ātrumpārkāpēju

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies. Salīdzinoši, ja pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, tad šogad – 636. Tāpat ātruma kontroles maratonā likumsargi novērojuši, ka šoferi neievēro ne tikai atļautā braukšanas ātruma ierobežojumus, bet pārkāpj arī citus ceļu satiksmes noteikumus.

Tirgotājus aicinām andelēties Ūsiņdienas svinībās Valmiermuižā

Atzīmējot pavasara beigas un vasaras sākumu, 5. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”.

Latvijā sulu patēriņš gadā veido 11 miljonus litru

Sulu ekspertu padome norāda, ka no visām Baltijas valstīm Latvijā1 vismazāk gadā izdzer sulas - aptuveni 11 miljonus litru. Lietuvā izdzer 14 miljonus litru, bet Igaunijā - 13 miljonus litru. Jāmin, ka sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā pēdējos gados saglabājušās līdzīgas, nemainoties sulu patēriņam.

Izglītība, zinātne


“Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!”...

“Atnāc un uzzini vairāk par jaunas profesijas iespējām!” – Sociālās integrācijas valsts aģentūras Koledža un Jūrmalas profesionālā vidusskola aicina uz
Atvērto durvju dienu

21.aprīlī Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) izglītības iestādēs – Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā notiks Atvērto durvju diena.

Latvijas Universitātes un LETA konferencē vidzemnieki varēs uzzināt, kā sasniegt savas dzīves mērķus un gūt panākumus

Kā piecelties no dīvāna un beidzot sākt īstenot savus mērķus un sapņus - iedvesmu aktīvajiem vidzemniekiem konferencē “Uzņēmība. Zināšanas. Panākumi.” 26. aprīlī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" sniegs sabiedrībā atzīti eksperti un dažādās jomās panākumus guvuši cilvēki. Konferenci uz savas simtgades sliekšņa organizē Latvijas Universitāte (LU) un informācijas aģentūra LETA.

RTU muzejā varēs iepazīties ar radiotehnikas un telekomunikāciju vēsturi

2018. gada 17. aprīlī – Ceturtdien, 19. aprīlī, plkst. 11.00 tiks atklāts atjaunotais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) muzejs, kurā būs aplūkojama telekomunikāciju aparatūra un radiouztvērēji, kas ražoti no 1925. līdz 1990. gadam. Muzejs atjaunots ar SIA «Latvijas Mobilais telefons» atbalstu un atradīsies RTU ETF, Āzenes ielā 12, 401. telpā.

Ar viesmīlīgu uzņemšanu noslēdzies Latvijas Skolu šaha olimpiādes Latgales fināls

Latvijas Skolu šaha olimpiādes trešais reģionu fināls Latgalē kopā pulcēja 60 skolēnus no Maltas, Rēzeknes, Tilžas, Daugavpils, Krāslavas, Viļāniem un Verēmu pagasta, no kuriem 1.-3. vietu ieguvēji piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru konkursa „Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfinālisti

Noskaidroti Iekšlietu ministrijas un sadarbības partneru organizētā izglītojošā konkursa “Esi drošs – neesi pārdrošs” pusfinālisti, kuri 20. aprīlī Iekšlietu ministrijā turpinās cīņu par iekļūšanu finālā. Konkursa noslēgumā komanda iegūs titulu “Visdrošākā klase – 2018” un balvā saņems iespēju apmeklēt Līvu Akvaparku.

Darbs, karjera


Rēzeknē notiks Starptautiskās sacensības kinologiem ar tabakas un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem

No 2018. gada 24.aprīļa līdz 27.aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā notiks Starptautiskās sacensības muitas dienesta kinologiem ar tabakas izstrādājumu un skaidras naudas meklēšanas darba suņiem, ko organizē VID Muitas pārvalde. Sacensības notiek jau otro reizi, un šogad tajās būs gan lielāks dalībnieku un pārstāvēto valstu skaits, gan vairāk disciplīnu.

Lēmuma pieņemšanu par Kontroles dienesta vadītāju nodot Ģenerālprokuroram

Konkursa komisija Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka atlasei šo otrdien, 17. aprīlī, noslēgusi darbu pie pretendentu vērtēšanas. Lēmuma pieņemšana – kurš turpmāk vadīs Kontroles dienestu – ir Ģenerālprokurora kompetencē.

19.aprīlī Preiļos notiks NVA Vakanču gadatirgus

19. aprīlī no plkst.11:00 līdz 13:00 Preiļu novada Kultūras centrā (Raiņa bulvāris 28, Preiļi) norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Vakanču gadatirgus, kurā brīvās darba vietas darba meklētājiem piedāvās 19 darba devēji: SIA “Adria Formica”, SIA “Adugs Production”, SIA “AP Woods”, SIA “Baltic Beef sale”, SIA „Baltic Ecowood”, SIA “BioGus”, SIA “Blueberry land”, SIA „Eastcon AG LV”, SIA „Eurolife Latvia”, SIA “Gribolva”, SIA “Kastīre”, AS „Lido”, SIA „Maxima Latvija”, LR Nacionālie Bruņotie spēki, SIA „Picu Bode”, SIA „Preiļu celtnieks”, SIA „Rudzāts”, “Siberian Health”, IK “Vimo”.

ES dalībvalstis pauž atbalstu priekšlikumam ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses pārtikas piegādes ķēdē

Pirmdien, 16. aprīlī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalījās ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā Eiropas Komisija (EK) dalībvalstīm izklāstīja direktīvas projektu par negodīgu tirdzniecības prakšu novēršanu. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

NVA darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus...

NVA darba devējiem piedāvā iespēju piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, izveidojot subsidētās darba vietas un nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles līdz šī gada 27. aprīlim pieņem darba devēju pieteikumus subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” (Nr.9.1.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, nodarbinot subsidētajās darba vietās NVA reģistrētos bezdarbniekus.

Ģimene, labklājība


LM rosina palielināt valsts atbalstu pensiju nodrošinājumā ģimenēm ar bērniem

Labklājības ministrija rosina veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai no valsts pamatbudžeta 20 procentu apmērā no vecāku pabalsta apmēra par nestrādājošām personām, kuras kopj bērnu, kas nav sasniedzis gada vai pusotra gada vecumu, un saņem vecāku pabalstu, kā arī 20 procentu apmērā no bērna invalīda kopšanas pabalsta 213,43 eiro par nestrādājošām personām, kuras saņem bērna invalīda kopšanas pabalstu.

Pērn pieaudzis to vecāku skaits, kuriem Rīgas bāriņtiesa pārtraukusi aizgādības tiesības

Pagājušajā nedēļā, 10.aprīlī, notika Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā tika apstiprināts Rīgas bāriņtiesas pārskats par bāriņtiesas darbu 2017.gadā. Šī bija izbraukuma komitejas sēde, kas norisinājās jaunajās Rīgas bāriņtiesas telpās – Tērbatas ielā 69, Rīgā.

Spirdzinoši un veselīgi smūtiji pavasarim!

Pavasaris ir īstais laiks, kad kādu ēdienreizi aizstāt ar veselīgu, spirdzinošu, garšīgu un vitamīniem bagātu smūtiju! Pavāre un uztura speciāliste Jevgēnija Jansone kopā ar nacionālo pārtikas mazumtirdzniecības tīklu ELVI piedāvā trīs gardu vitamīnu kokteiļu receptes, kas ir ne vien garšīgi, bet arī tik veselīgi, ka noteikti pelnījuši vietu jūsu pavasara ēdienkartē!

Vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, ja tas strādā vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam).

Trīnīšu ģimene no Rīgas domes saņems 4500 eiro pabalstu

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti otrdien atbalstīja 4500 eiro vienreizējā pabalsta piešķiršanu ģimenei, kurā piedzima trīnīši. Trīs meitenes nāca pasaulē 25. martā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā. Šogad šie ir pirmie trīnīši, kas piedzimuši Rīgā.

Veselība, skaistums


Latvijas skaistāko kāju īpašnieki tiksies konkursa finālā

Lai veicinātu sabiedrības interesi par kāju veselību, pirmo reizi Latvijā “Baltijas Vēnu klīnika” rīko konkursu “Latvijas skaistākās kājas”. Konkursa fināls norisināsies 22. aprīlī plkst. 11:00 pie t/c “Spice” informācijas centra.

Retās slimības – savlaicīgi atklājot un pareizi ārstējot, pacients tiek izglābts

13. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē norisināsies ceturtā Latvijas Reto slimību konference. Arī šogad konferences dienaskārtībā ietvertas dažādu specialitāšu reto slimību tēmas. Galvenokārt tiks apskatītas retās slimības, kurām iespējama ārstēšana, kā arī aktuāli klīniskie gadījumi no universitātes klīniku ārstu pieredzes. Īpaša uzmanība šī gada konferencē tiks pievērsta vienai no veiksmīgi ārstējamām retajām slimībām – akromegālijai jeb “lielo cilvēku slimībai”. Akromegālija skar pacientus visā pasaulē, un bieži vien grūti identificējamo simptomu dēļ joprojām tiek atklāta novēloti vai netiek pareizi ārstēta.

Sulu mēnesī darbību sāk Sulu ekspertu padome

Lai stiprinātu sulu dzeršanas tradīcijas Latvijā un veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, ir izveidota Sulu ekspertu padome. Padomes galvenais uzdevums būs sekmēt, lai Latvijas iedzīvotāji ikdienā vairāk dzertu sulas. Viens no pirmajiem Sulu ekspertu padomes soļiem būs izglītojoša projekta par sulu veselīgumu īstenošana, iesaistot sabiedrību plašā, netradicionālā eksperimentā.

Jā vai nē seksuālām attiecībām. Kontracepcija jaunietei

Labāk saprotot savu ķermeni, sievietei ir iespējams labāk saprast sevi, tālab jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, turpina rakstu sēriju “Hormoni sievietes dzīvē” par sievietes veselību dažādos vecuma posmos un dzīves brīžos. Šajā rakstā plašāk jaunu sievieti – meiteni, par brīdi, kad sākas mēnešreizes, par pirmajām attiecībām un izvēlēm, par jauniešiem piemērotām izsargāšanās metodēm.

Aicina uzlabot Latvijas diabēta pacientu apmācības un slimības profilakses pasākumus

Latvijas Diabēta federācija (LDF) norāda - ja nesekos rīcība valstiskā līmenī, cukura diabēta pacientu skaits Latvijā dubultosies laikā līdz 2040. gadam. Atzīmējot Pasaules veselības dienu, kas šogad norit ar devīzi “Veselība visiem” organizācija nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, norādot uz hroniskās saslimšanas radīto ekonomisko slogu un aicinot uz diskusiju par steidzami nepieciešamajiem uzlabojumiem. Biedrība uzsver, ka ieguldījumi diabēta profilakses pasākumos un diabēta ārstēšanā būtiski atmaksātos gan no sabiedrības veselības, gan nacionālā budžeta viedokļa.

Zemkopība


Pieņemti noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu medībās

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos noteikumus par biodrošības pasākumu kopumu, kas jāievēro medībās.

Grozīta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 17. aprīlī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

ES ierobežos negodīgās tirdzniecības prakses

Pirmdien, 16. aprīlī, zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis piedalīsies ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē, kurā dalībvalstīm tiks prezentēts direktīvas projekts par negodīgām tirdzniecības praksēm. Direktīvas mērķis ir ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses visā pārtikas piegādes ķēdē, nosakot minimālo sarakstu ar aizliegtām tirdzniecības praksēm starp pārtikas preču piegādātāju un pircēju.

Tiek samazināts traktortehnikas vadītāju kategoriju skaits

Saeima ceturtdien, 12. aprīlī, apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz samazināt traktortehnikas vadītāju kategoriju skaitu un paredz atbrīvot no pirmreizējās valsts tehniskās apskates uz 24 mēnešiem visu traktortehniku, ja reģistrācijas brīdī tehnikas motora darba ilgums neparedz 250 motostundas.

Mājputnu turētāju ievērībai!

Laikā līdz maija vidum Latvijā notiek putnu pavasara migrācija. Tā kā atsevišķās ES dalībvalstīs ir konstatēti savvaļas putnu saslimšanas gadījumi ar augsti patogēno putnu gripu, Zemkopības ministrija aicina mājputnu turētājus šajā periodā izturēties atbildīgi.

Kriminālziņas, negadījumi


Jēkabpils policisti atsavināja 178 560 nelegālo cigarešu

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites apkarošanas jomā, šī gada 13.aprīlī Jēkabpils novadā, Ābeļu pagastā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki atsavinājuši ievērojamā daudzumā nelegālo cigarešu – kopumā 178 560 bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

KNAB izmeklē iespējamu krāpšanu 9 miljonu vērtā līgumā par šķembu piegādi ceļiem

Pagājušajā nedēļā KNAB kratīšanu satiksmes ministrijas pārraudzītajā uzņēmumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” un tā valdes locekles Anastastijas Udalovas atkāpšanos dienu pirms tam, daudzi savstarpēji saistīja un ne bez pamata. No drošiem avotiem mums zināms, ka tiesībsargi izmeklē 9 miljonu vērto līgumu ar uzņēmumu “Vlakon” un iespējams būtiskiem pārkāpumiem šajā iepirkumā.

Nelegālo narkotisko un psihotropo vielu aprites jomā aizturētas vairākas personas

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, strādājot pastiprināti nelegālo un psihotropo vielu aprites jomā, šī gada martā aizturēja vairākas personas un uzsāka vairākus kriminālprocesus.

Mārupē ceļu satiksmes negadījumā cietusi velosipēdiste; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

2018.gada 9.aprīlī, pulksten 07.11 Mārupē, Kantora ielā, uz gājēju pārejas kāds zilas krāsas transportlīdzekļa Volvo S70 vadītājs uzbrauca velosipēdistei, kura ceļu satiksmes negadījuma rezultātā guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.

Aizdomās par Rīgas centra viesnīcā izdarītu slepkavību aizturēts ārvalstnieks

Svētdienas pievakarē Valsts policija saņēma informāciju par kādā Rīgas centra viesnīcā atrastu mirušu sievieti ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Policisti ieguva informāciju, ka noziegumu, iespējams, izdarījis ārvalstnieks, kurš bija apmeties viesnīcā kopā ar bojāgājušo sievieti. Pateicoties policistu ātrai rīcībai vīrietim neizdevās aizbēgt no valsts, un viņš nekavējoties tika aizturēts. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Atpūta


Tūrisma sezonas atklāšana ieskandina Kārsavas pilsētas 90 gadu jubileju

Kārsavas novads laipni aicina tuvus un tālus viesus uz tūrisma sezonas atklāšanu, kas norisināsies 28. aprīlī. Gardēžiem būs iespēja palutināt savas garšas kārpiņas ar tradicionāliem Latgales ēdieniem un dzērieniem, dabas pētnieki atklās jaunus objektus un klausīsies nedzirdētos stāstus, aktīvās atpūtas entuziasti varēs izstaigāt dabas takas un aplūkot skaistās ainavas, tautas mūzikas mīļotāji ļausies dejām un rotaļām.

Kultūras centrs IĻĢUCIEMS aicina uz bezmaksas kino seansu - tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma "Meklējot Tisē"

Piektdien, 20. aprīlī plkst. 18.30 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” tiks demonstrēta Dzintras Gekas filma “Meklējot Tisē”. Pirms filmas - tikšanās ar režisori.

Sākam nūjošanas tehnikas apguvi Ventspilī

Ventspils Maratona Klubs, kas tika izveidots 2009. gadā, līdz šim ir apvienojis visa līmeņa skrējējus - gan iesācējus, gan pieredzējušus, bet nu klubs vēlas aktīvi pievērsties arī ar nūjotājiem. Tādēļ jau no 18.aprīļa līdz pat 9. Vislatvijas nūjošanas festivālam, kas notiks 11.augustā, katru trešdienu tiks organizēti Nūjošanas tehnikas apguves treniņi. Pirmais, atklāšanas treniņš, notiks 18.aprīlī plkst.18.30 Reņķa dārzā. Aicināti visi interesenti!

Rīga Plaza notiks ģimenes galda spēļu čempionāts

14. un 15. aprīlī no pulksten.10:00 līdz 18:00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau septīto reizi notiks divu dienu galda spēles Catan Latvijas čempionāts. Turnīrā piedalīsies un vienlaicīgi spēlēs vairāk nekā 160 cilvēki, kuri izspēlēs līdz septiņām partijām divu dienu laikā. Turnīra uzvarētājs dosies uz Catan pasaules čempionātu 2020. gadā, kas notiks ASV.

Latvijas Goda aplis un citi nedēļas nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šajā nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī norisināsies gan festivāla Latvijas Goda aplis pasākumi mūspusē, gan jaunu izstāžu atklāšanas Tukuma Mākslas muzejā un Jaunmoku pilī, kā arī radošās rakstniecības meistarklase Tukuma bibliotēkā un Čehijas cirka izrādes Pauzera pļavā. Savukārt adrenalīna devu būs iespēja gūt, jūtot līdzi sportistiem Cross Country motokrosa sacensībās Ķesterciemā.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Firsa Sadovņikova ielā

Saistībā ar asfalta seguma atjaunošanas darbiem no 23. aprīļa līdz 28. aprīlim un no 2. maija līdz 5. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Firsa Sadovņikova ielas posmā no Jēkabpils ielas līdz Katoļu ielai.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi vairākās Rīgas centra ielās

Saistībā ar filmas „Hero” filmēšanu no 21. aprīļa līdz 26. aprīlim tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas ielās:

Ierobežos satiksmi Jūrmalas gatvē

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukciju Jūrmalas gatvē no 19. aprīļa līdz 29. jūnijam un no 9. jūlija līdz 31. augustam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Jūrmalas gatvē, posmā no Slokas ielas līdz apgriešanās vietai Imantas virzienā.

Ierobežos satiksmi Augusta Deglava ielas un Augšielas krustojumā

Saistībā ar Ata ielas, Augšielas un Vagonu ielas pārbūves darbiem no 21. aprīļa plkst. 23.50 līdz 23. aprīļa plkst. 5.00 un no 27. aprīļa plkst. 23.50 līdz 2. maija plkst. 5.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Augusta Deglava ielas un Augšielas krustojumā.

Ierobežos satiksmi Buļļu ielā

Saistībā ar komunikāciju izbūvi no 20. aprīļa plkst. 10.00 līdz 23. aprīļa plkst. 16.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Buļļu ielas posmā no Saldus ielas līdz Dzegužu ielai virzienā uz pilsētas centru.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas