Ziņas | Latvija


Rīga


Rīgas pašvaldība piedalīsies akcijā „Zemes stunda”

Rīgas pašvaldība arī šogad iesaistīsies Pasaules Dabas fonda rīkotajā akcijā „Zemes stunda.” Sestdien, 25. martā, no plkst. 20.30 uz vienu stundu simboliski tiks izslēgts Brīvības pieminekļa un Vanšu tilta dekoratīvais apgaismojums. Šajā laikā tiks izslēgs arī Rātsnama un Melngalvju nama fasādes apgaismojums.

Pavasara festivāls Novruz 2017 Rīgā TSI

2017. gada 26. martā Rīgā, Transporta un sakaru institūtā (TSI), norisināsies starptautiskais Baltijas tautu draudzības festivāls Novruz.

Viesnīcu zīmols “Park Inn by Radisson” Rīgā atver divas jaunas viesnīcas

Park Inn by Radisson, spilgts un dinamisks vidējās klases viesnīcu zīmols, paziņo par divu jaunu viesnīcu atvēršanu Latvijā: Park inn by Radisson Residence Riga Barona un Park Inn by Radisson Riga Valdemara.

E-prasmju diena Rīgas Centrālajā bibliotēkā

30. martā Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) notiks divi informatīvi semināri „Nāc un uzzini par pašapkalpošanās portālu iespējām!”.

Satiec savu meistaru un iepazīsti cilvēka mūža godus

Jau 11. reizi visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu meistaru!”, kas tradicionāli notiek vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas” – no 2017. gada 31. marta līdz 2. aprīlim. Arī „Nodibinājums Māras loks” kopā ar godu veicējiem Ramantu un Dari Jansoniem, kā arī folkloras kopu „Silavoti” 31. martā un 1. aprīlī Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā) aicina iepazīt cilvēka mūža galvenos godus - krustabas, vedības un bedības.

Ekonomika, finanses


Pirmo reizi Latvijā - akcelerācijas fondi; startup ideju realizācijai pieejami 15 miljoni eiro

Attīstības finanšu institūcija “Altum” (ALTUM) pirmo reizi Latvijā ir izsludinājusi akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasi. Akcelerācijas fondos agrīnas stadijas uzņēmumi varēs saņemt, tā saucamo, “gudro naudu” jeb investīciju atbalstu līdz pat 250 tūkstošiem eiro idejas realizācijai, kā arī konsultācijas un mentoringu. Programmas īstenošanai kopumā pieejams ERAF finansējums 15 miljonu eiro apmērā, un potenciālie fondu pārvaldnieki jeb finanšu starpnieki līdz 10.aprīlim var iesniegt savus pieteikumus atlasei.

Rīgā notiks seminārs par pieejamo atbalstu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai daudzdzīvokļu ēkās

Šā gada 6. aprīlī aicinām uz semināru par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu daudzdzīvokļu ēkās un pieejamo valsts atbalstu. Seminārus organizē Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija Altum informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros.

EM: Jārod ilgtermiņa risinājumi elektroenerģijas cenas kāpuma novēršanai un atbalstam mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Uzsākot darbu pie valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu projekta 2018.-2020. gadam, Ekonomikas ministrijas prioritātes ir nepalielināt elektroenerģijas cenas patērētājiem, turpināt mājokļu galvojumu atbalsta programmu un stiprināt Konkurences padomes un Ekonomikas ministrijas enerģētikas un tautsaimniecības attīstības sektoru kapacitāti.

Tautsaimniecības padomes locekļi atbalsta Finanšu ministrijas piedāvājumu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai..

Tautsaimniecības padomes locekļi atbalsta Finanšu ministrijas piedāvājumu vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai 2017.-2021. gadam.

Trešdien, 22. martā, Ekonomikas ministrijā notika Tautsaimniecības padomes sēde, kurā konceptuāli tika atbalstīti Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie priekšlikumi vidēja termiņa nodokļu politikas stratēģijai, paredzot izmaiņas - iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) likmē, uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) piemērošanas modelī un likmē, kā arī minimālās algas apmērā, to paaugstinot, un neapliekamā minimuma pieaugumā zemo algu saņēmējiem.

Nodokļu reformu vadības grupa atbalsta piedāvātās nodokļu izmaiņas

Lai spriestu par Finanšu ministrijas piedāvāto nodokļu reformu, trešdien, 22. martā, uz pirmo sēdi sanāca Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Nodokļu reformu vadības grupa.

Novados


Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

Novadu pašvaldībām būs pieejami 3,63 milj. eiro bezmaksas publisko interneta pieejas punktu attīstībai

Otrdien, 2014.gada 1.aprīlī, valdība atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) priekšlikumu novirzīt papildus 3,63 miljonus eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (turpmāk – ERAF) jaunu bezmaksas publisko interneta pieejas punktu izveidošanai un jau esošo pilnveidošanai novadu pašvaldībās.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Edgars Rinkēvičs: Latvija ir ieinteresēta turpināt ciešu ārpolitisko dialogu ar Kanādu

23. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Otavā tikās ar Kanādas ārlietu ministri Kristiju Frīlandi (Chrystia Freeland), lai pārrunātu abu valstu divpusējās sadarbības jautājumus, ekonomiskās sadarbības veicināšanu, tostarp ieguvumus no Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošā ekonomikas un tirdzniecības nolīguma (CETA), kā arī gaidāmo Kanādas vadītā daudznacionālā bataljona kaujas grupas izvietošanu Latvijā.

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Ziemeļvalstu sadarbības projektiem ir neapšaubāma pievienotā vērtība

23. martā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar Ziemeļu Ministru padomes ģenerālsekretāru Dāgfinu Heibrotenu (Dagfinn Høybråten), lai pārrunātu turpmākās sadarbības prioritātes.

Sākums Aktualitātes Latvija akcentē būtisko parlamentārās sadarbības lomu Latvijas un Korejas attiecībās

22. martā vizītes laikā Korejā Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs vēstnieks Marģers Krams Seulā tikās ar Korejas Republikas parlamenta Ārlietu un apvienošanās komisijas vadītāju Džekvonu Šimu (Shim, Jae Kwon), lai apspriestu Latvijas un Korejas Republikas parlamentāro sadarbību.

LR Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēde Daugavpils novadā

28.-29.martā Latvijas Republikas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija rīko izbraukuma sēdi Daugavpils novadā. Izbraukuma sēdes mērķis ir risināt pierobežas pagastu attīstības problēmas, diskutēt par atbalsta iespējām uzņēmējdarbībai un pievilcīgas dzīves vides priekšnosacījumiem šajās teritorijās.

Ārlietu ministrs: Starptautiskā koalīcija cīņai pret ISIL/Da’esh turpinās aktīvi koordinēt...

Ārlietu ministrs: Starptautiskā koalīcija cīņai pret ISIL/Da’esh turpinās aktīvi koordinēt stabilizācijas pasākumus Sīrijā un Irākā.

22. martā pēc ASV valsts sekretāra Reksa Tillersona (Rex Tillerson) ielūguma Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Starptautiskās koalīcijas cīņai pret ISIL/Da’esh ārlietu ministru sanāksmē Vašingtonā, kuras laikā pauda Latvijas pozīciju par līdzšinējo un arī plānoto ieguldījumu. Sanāksmē ārlietu ministri izvērtēja koalīcijas līdzšinējos sasniegumus un pārrunāja nākotnes plānus, sevišķi civilo jautājumu un stabilizācijas pasākumu jomās.

Dzīve, sabiedrība


24% Latvijas iedzīvotāju labsajūtu un veselību pulksteņa pagriešana ietekmē pozitīvi

24.03.2017. Jau šo svētdien, 26. martā Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Advokatūras dienās piedalījās rekordliels advokātu skaits

2017.gada Advokatūras dienās teju 170 zvērināti advokāti snieguši aptuveni 2000 bezmaksas konsultācijas, liecina Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas apkopotā informācija. Iedzīvotāji visbiežāk vērsušies jautājumos, kas saistīti ar ģimenes un bērnu tiesībām, nekustamo īpašumu, mantojumu, parādsaistībām, kā arī krimināltiesībām, darba tiesiskajām attiecībām un citiem strīdiem.

Aptauja: Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nezina, ka garākā upe Latvijā ir Gauja

Par godu Pasaules ūdens dienai dabīgais minerālūdens “Mangaļi” veica aptauju internetā, lai noskaidrotu iedzīvotāju zināšanas par ūdens resursiem Latvijā. Tās ietvaros tika noskaidrots, ka katrs trešais iedzīvotājs nezina, ka garākā upe Latvijā ir Gauja, kā arī, atbildot uz jautājumu par dziļāko ezeru Latvijā, tikai 72% spēja sniegt pareizo atbildi “Drīdzis”.

BTA: Sākusies velo traumu sezona; teju 50 % cietušo ir bērni un jaunieši

Līdz ar pavasara atnākšanu palielinās riteņbraukšanas satiksmes intensitāte, un sākusies siltajam laikam raksturīgo negadījumu sezona. Par to liecina arī pirmie šī pavasara apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) saņemtie apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros cietuši velobraucēji. Arī iepriekšējo gadu BTA pieredze liecina, ka izteikts ar velosipēdiem saistītu traumu skaita pieaugums sākas tieši martā un aprīlī. „Īpaši uzmanīgus aicinām būt bērnus un viņu vecākus,” uzsver BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče. „Pērn gandrīz 50% ar riteņbraukšanu saistītajos BTA pieteiktajos apdrošināšanas gadījumos cietuši bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Arī šopavasar jau saņemts pirmais atlīdzību pieteikums par negadījumā cietušu bērnu - kāds zēns lauzis roku, krītot no velosipēda.”

Likteņdārzs aicina ierakstīt savu vārdu Latvijas bruģakmenī

No 24. marta līdz 7.aprīlim Likteņdārzs aicina piedalīties akcijā “Ieraksti savu vārdu Latvijā!”. Tā ir iespēja iekalt Latvijas laukakmenī savu, tuvinieku vai draugu vārdus. Likteņdārza īstenotājs “Kokneses fonds” akciju rīko sadarbībā ar laikrakstu “Latvijas Avīze”, www.draugiem.lv un modes un izklaides centru „Rīga Plaza”. Ziedotāju nosauktie vārdi un uzvārdi tiks publicēti laikraksta “Latvijas Avīze” 11.aprīļa izdevumā.

Izglītība, zinātne


RTA piedalījās izstādē „Karjera un Izglītība 2017”

22. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) piedalījās Rēzeknes Uzņēmēju biedrības (REUB) rīkotajā ikgadējā izglītības izstādē „Karjera un Izglītība”, kas norisinājās Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”.

Rīgas skolas uzrādījušas labākos rezultātus starptautiskā skolēnu novērtēšanas programmā

Pēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātu pieprasījuma ceturtdien, 23. martā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments iepazīstināja ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas pētījumu, kurā novērtētas piecpadsmitgadīgu skolēnu prasmes un zināšanas matemātikā, lasīšanā un dabaszinātnēs, kā arī tās salīdzinātas starp 72 OECD dalībvalstīm un partnervalstīm. Pētījums Latvijā tika veikts 2015. gadā, un tajā piedalījās 72 Rīgas skolas. Saskaņā ar pētījuma nosacījumiem skolu nosaukumi atklātībā netiek minēti.

Studentu teātris „ĶerRA” izdzīvoja sapņus „Studentu teātra dienās 2017”

18. martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studentu teātris „ĶerRA” piedalījās „Studentu teātra dienās 2017”, kas šogad svinēja pilngadību. Šī gada tēma bija „Sapņi”. Tēmas būtība bija izvērtēt teātra kopīgos un katram savus personīgos ideālus, arī domāt par to, vai sapņi ir piepildāmi, vai arī tie mūžam paliek kā nepiepildāmas vīzijas.

Fizikas konkursā piedalās vairāk nekā tūkstotis 8. un 9. klašu skolēnu

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments” reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām. Šogad sacensība par vietu finālā un galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni – notiks reģionu ietvaros. Līdz aprīļa vidum komandas patstāvīgi risinās fizikas uzdevumus un veiks eksperimentus, bet maijā katra reģiona desmit labākās komandas tiksies noslēguma spēlēs klātienē.

RTU 8. aprīlī aicina uz sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles»

2017. gada 23. martā – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) postfolkloras grupa «Daba san» rīko sesto Latvijas postfolkloras festivālu «Gaviles», kas šogad veltīts tematam «Mežs pilsētā». Tajā kopā ar «Daba san» uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas «Tāri», «Tautumeitas», «ImantaDimanta un draugi», folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi ir grupas «Lepaseree» trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam. Festivāls notiks 8. aprīlī plkst. 18 Spīķeru koncertzālē, Maskavas ielā 4/1.

Darbs, karjera


Pētījums: Straujākais atalgojuma pieaugums bijis vidējos un lielos uzņēmumos

Atalgojuma līmenis Latvijā pagājušā gada laikā ir mēreni pieaudzis. Pētījuma rezultāti apliecina, ka 2016. gadā vidējā neto darba samaksa, ieskaitot prēmijas, kopumā palielinājusies par nepilniem 5%. Lielākais atalgojuma pieaugums pagājušā gada laikā bijis vidējos un lielos uzņēmumos, sasniedzot 6%, turpretī mazos uzņēmumos strādājošajiem par 4%. Joprojām pastāv arī ievērojamas atšķirības vidējā atalgojumā starp Rīgā un reģionos strādājošajiem, kā arī dažādu biznesa sektoru uzņēmumu vidējo atalgojumu un tā pieaugumu gada laikā, secināts interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” ikgadējā atalgojuma pētījumā.

Notiks konference sociālā darba speciālistiem

Labklājības ministrs Jānis Reirs piektdien, 24. martā, plkst.10.00 atklās ministrijas rīkoto konferenci "Profesionālā integritāte sociālajā darbā II: Ētika sociālajā darbā”, kurā piedalīsies 450 sociālā darba speciālisti no visas Latvijas.

Jaunie profesionāļi: Latvijā var sasniegt daudz vairāk

21. martā, notika piektā tikšanās pasākumu sērijā “Ar pasaules pieredzi Latvijā,” kuras ietvaros savā atgriešanās pieredzē dalījās trīs jaunie profesionāļi - Ieva Miļūna, Roberts Tomme un Anna Vladimirova-Krjukova, kuri pēc darba un studiju pieredzes ārzemēs nolēmuši savu karjeru turpināt Latvijā, liekot lietā ārvalstīs gūtās zināšanas un pieredzi.

Apstiprina kārtību, kādā policija veic novērošanu ar tehniskajiem līdzekļiem

Otrdien, 21.martā, Ministru kabinets izdeva noteikumus “Kārtība, kādā policija veic novērošanu, izmantojot tehniskos līdzekļus, kā arī šādas novērošanas rezultātā iegūto datu apstrādi”.

Apstiprina kārtību, kādā policija veic novērošanu ar tehniskajiem līdzekļiem

Otrdien, 21.martā, Ministru kabinets izdeva noteikumus “Kārtība, kādā policija veic novērošanu, izmantojot tehniskos līdzekļus, kā arī šādas novērošanas rezultātā iegūto datu apstrādi”.

Ģimene, labklājība


Rīgas Centrālā bibliotēka aicina jaunās māmiņas

Marta beigās Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aizsāk projektu „Jaunajām māmiņām”. Projekta ietvaros iecerēts uzrunāt Rīgas jaunās māmiņas ar bērniem līdz 5 gadu vecumam. 2015. gada statistikas dati rāda, ka Rīgā dzīvo vairāki simti sieviešu, kurām bērni dzimuši vecumā līdz 18 gadiem, tādēļ īpaši gaidīsim tās māmiņas, kurām ir neliela dzīves pieredze un trūkst ģimenes atbalsta, kā arī informācijas un padoma savas un bērna veselības un drošības jomā.

Palielinās minimālo atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem

No 2017. gada 1. aprīļa tiks palielināts valsts atbalsts apgādnieku zaudējušiem bērniem - apgādnieka zaudējuma pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu minimālais apmērs. To paredz otrdien, 21. martā, Ministru kabineta sēdē pieņemtie „Noteikumi par apgādnieka zaudējuma pensijas, atlīdzības par apgādnieka zaudējumu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apgādnieka zaudējuma gadījumā minimālo apmēru un tā pārskatīšanas kārtību”.

Tīrā virtuves dvielī esošo baktēriju daudzums 40 reizes pārsniedz Latvijas iedzīvotāju skaitu

Tīros auduma virtuves dvieļos ir atrodami daudz un dažādu rauga un pelējuma sēnīšu veidi, kā arī baktērijas, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu cilvēka veselībai. To apliecina virtuves dvieļu bakterioloģiskā analīze, kas pēc higiēnas papīra ražotāja „Grite” ierosinājuma tika veikta Lietuvas Valsts Pārtikas un veterinārā riska novērtēšanas institūtā.

LTV7 ēterā tiks rādīts jauns bērnu raidījums par zinātni “Brīnumu laboratorija”

Krāšņi eksperimenti un stāsti par interesantām tēmām – to visu varam sagaidīt jaunajā zinātniski izklaidējošā raidījumā bērniem “Brīnumu laboratorija”. Pirmais raidījums gaidāms jau šī gada 25. martā plkst. 08.00 LTV7. To astoņas sestdienas pēc kārtas pārraidīs krievu valodā ar tulkojumu latviski.

Radošā fotogrāfijas darbnīca bērniem Latvijas Fotogrāfijas muzejā

Latvijas Fotogrāfijas muzejs aicina bērnus vecumā no 10 līdz 13 gadiem pieteikties radošajai darbnīcai, kurā dalībnieki varēs uzzināt par fotogrāfijas tehniku – cianotipiju – un izmēģināt to saviem spēkiem. Darbnīca tiks organizēta 24. martā, piektdienā, plkst. 16:00. Ieejas maksa 1,42 eiro.

Veselība, skaistums


Paredzēts uzlabot ūdensapgādes dezinfekcijas pasākumus

Šodien, 23.martā, Valsts sekretāru sanāksmē izskatīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumiem, kas nosaka dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas kārtību.*

25 000 bērni saņēmuši bezmaksas medicīnisko aprūpi

Rīga. Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) kopā ar speciālistiem no Bērnu klīniskās Universitātes slimnīcas šodien dodas vizītē uz Madonu un sagaida
25 000. pacientu kopš savas darbības uzsākšanas 2011. gadā. MVAC speciālisti atzīst, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados joprojām Latvijā pieprasītākie ir bērnu oftalmologi; neirologi un alergologi-pulmonologi, turklāt ir audzis pieprasījums pēc mikrologopēdiem – bērni arvien vēlāk sāk runāt, kā arī biežāk nekā iepriekš ir vērojami runas traucējumi.

Makrobiotikas speciālists Roberts Lācītis: Visvairāk ūdens jādzer pēc pirts, sporta un seksa

22. martā tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena, tāpēc šajā laikā sabiedrībā aktualizējas jautājums par ūdens nozīmi mūsu ikdienā, t.sk. arī uzturā. Runājot par ūdeni un to, cik daudz ūdens cilvēkam būtu jāizdzer ik dienas, domas dalās.

Uzlabos veselības aprūpes pieejamību reģionos

21.martā, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz noteikt kārtību, kādā īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto projektu ārstniecības personu pieejamības veicināšanai reģionos.*

Ar skanīgu vārdu, bet ļaunu dabu - baktērijas legionellas

Lai gan saslimstība ar leģionāru slimību Latvijā kopumā nav ļoti augsta, tomēr esošie gadījumi raisa satraukumu sabiedrībā, īpaši tādēļ, ka šogad no šīs slimības jau miruši 3 cilvēki. Pagājušajā gadā miruši 2 cilvēki, bet slimība apstiprināta 24 gadījumos. Kas jāzina katram, lai izvairītos no slimības izraisītājām ar skanīgo nosaukumu - legionellām, konsultē VC 4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga un RAKUS “Gaiļezers” Pneimonoloģijas nodaļas ārste - pneimonoloģe Madara Tirzīte

Zemkopība


Nodrošinās kartupeļu sēklas iesaiņojuma oficiālo etiķešu drošību un sēklas materiāla izsekojamību

Valdība otrdien, 21.martā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kartupeļu sēklaudzēšanas un sēklas kartupeļu tirdzniecības noteikumos.

Uzlabos akvakultūras dzīvnieku uzskaiti dīķsaimniecībās

Otrdien, 21. martā, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka valsts un Eiropas Savienības atbalsta (ES) piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) pasākumā “Akvakultūra, kas nodrošina vides pakalpojumus”. Izmaiņas nosacījumos sagatavotas, lai radītu vienotu izpratni par uzņēmumā iegūtiem akvakultūras produkcijas apjomiem.

Izsludina pieteikšanos gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2017”

Zemkopības ministrija (ZM) aicina zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus pieteikties balvai “Lielais loms 2017”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, bet arī pašvaldības.

Baltijas lauksaimniecības ministri sarunās ar EK par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni būs vienoti

Pirmdien, 20. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Sangastē, Igaunijā, tikās ar Igaunijas lauku lietu ministru Tarmo Tammu (Tarmo Tamm) un Lietuvas lauksaimniecības ministru Broņu Markausku (Bronius Markauskas), lai pārrunātu Baltijas valstu kopīgo viedokli sarunās ar Eiropas Komisiju (EK) par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni pēc 2020. gada.

Lauksaimniecības ministri pārrunās Baltijas valstu pozīciju sarunās par ES Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni

Pirmdien, 20. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies darba vizītē uz Sangasti Igaunijā, kur tiksies ar Igaunijas lauku lietu ministru Tarmo Tammu (Tarmo Tamm) un Lietuvas lauksaimniecības ministru Broņu Markausku (Bronius Markauskas).

Kriminālziņas, negadījumi


Pēc bāra apmeklējuma jaunietim tiek salauzts žoklis; Valsts policija meklē aizdomās turēto

Pagājušā gada rudenī pagaidām nenoskaidrots vīrietis Vecrīgā uzbruka jaunietim, salaužot viņam žokli. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Valsts policija aicina aplūkot attēlā redzamo vīrieti un atpazīšanas gadījumā zvanīt policijai pa tālruni 67086230 vai 110.

Zemgales reģionā šogad aizturēts jau divdesmitais autovadītājs - kukuļdevējs

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka strādājot pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā, šodien Zemgalē par kukuļdošanu policijas darbiniekam, aizturēts kārtējais autovadītājs.

19 gadus veca autovadītāja automašīnā Land Rover pa Jūrmalas šoseju traucas ar ātrumu - 154 kilometri stundā

Vakar, 22. martā ap pulksten 16:00 Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, kontrolējot atļautā braukšanas ātruma ievērošanu ar netrafareto policijas automašīnu, pamanīja automašīnu Land Rover, kas pa Ulmaņa gatvi Rīgas virzienā traucās ar ātrumu -154 kilometri stundā.

40,5 kilogrami “spaisa” – vasarnīcas teritorijā Jūrmalā izņemts vēl nebijis daudzums psihotropo vielu

Pagājušās nedēļas nogalē Jūrmalā Valsts policija izņēmusi 40,5 kilogramus psihotropo vielu jeb “spaisa”, kas bija paslēpts maisiņos puķu dobē vasarnīcas teritorijā. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, aizturēts 31 gadu vecs vīrietis. Aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Valsts policija atkārtoti reģistrējusi vairākus uzņēmumu e-pastu pārtveršanas un naudas izkrāpšanas gadījumus

Valsts policija atkārtoti brīdina un vērš uzmanību uz aktualizējušos interneta krāpšanas veidu – uzņēmumu e-pastu pārtveršanu un kompromitētu biznesa e-pastu sūtīšanu, kā rezultātā uzņēmumi zaudē ievērojamus naudas līdzekļus, pārskaitot naudu nevis savam biznesa partnerim, bet ārvalstu noziedzniekiem. Lai izvairītos no šāda riska, policija aicina pirms jebkura maksājuma veikšanas pārbaudīt darījuma partnera bankas rekvizītus un aizdomu gadījumā sazināties ar to, lai pārliecinātos par rekvizītu maiņu!

Atpūta


Nedēļas nogale sagaidot pavasara saulgriežus!

Tuvojoties pavasara saulgriežiem un dabai pamazām mostoties no ziemas miega, aicinām apmeklēt Tukumu un izbaudīt koncertus, vērot modes skati ar Tukuma rokdarbnieču meistardarbiem, kā arī piedalīties pavasara modināšanā saulgriežu pasākumā ar latviskajām tradīcijām.

Klubā 9.VILNIS tiks atzīmēta dueta “Karakums” dzimšanas diena!

17. martā no plkst. 22:00 muzikāli izklaidējošā atpūtas klubā 9.VILNIS, Vecrīgā, Kungu ielā 8, tiks atzīmēta dueta “Karakums” dzimšanas diena. Duets “Karakums” Normunda Jakušonoka un Kaspara Tīmaņa sastāvā radās jau 1995. gadā. Grupas repertuārā ir gan padomju laika kino un multiplikācijas filmu mūzika, gan latviešu estrādes lielākie hiti un ārzemju mūzikas šedevri.

17.martā Rīgā atkal uzstāsies slavenais house mūziķis Till von Sein no Berlīnes

Piektdien, 17.martā, Rīgā pēc Amber Muse uzaicinājuma ar DJ setu ieradīsies dīdžejs, producents un mākslinieku aģentūras īpašnieks – Till von Sein no Berlīnes. Viņa uzstāšanās notiks ar Pepsi atbalstu klubā „Secret Garden” Grēcinieku ielā 28. Kopā ar galveno viesi pie pults stāsies Taran & Lomov un Max Mancho.

Ar gardumu tirdziņu un svētku tradīcijām Valmiermuižā svinēs Pavasara saulgriežus

Pavasara saulgriežos gaisma svin uzvaru pār tumsu. Tas ir laiks, kad jo sevišķi jūtama vasaras tuvošanās. Šo pavasarīgo notikumu aicinām atzīmēt, apmeklējot svinības un tirdziņu „Ar Gardu muti Valmiermuižā”. 18. martā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas viesosies tirgotāji no visas Latvijas, kas savedīs pašus gardākos labumus un neatkārtojamus meistardarbus. Būs arī Pavasara saulgriežu tradīcijas – olu krāsošana un ripināšana, rotaļas un dziesmas. Būs vienas jaudīgas svinības, uz kurām aicināts ikviens!

Sarunas ar Kluso dabu

16.martā plkst.16.00 Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī tiks atklāta trīs ventspilnieču – Ingrīdas Ģelzes – Ozoliņas, Laimdotas Junkaras un Ritas Blaževičas izstāde Klusā daba.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Stabu ielas posmā

Ūdensvada remontdarbu laikā no 25. līdz 28. martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Stabu ielas posmā no Ādmiņu ielas līdz ēkai Stabu ielā 104.

Slēgs satiksmi Mazās Trokšņu ielas un Aldara ielas posmā

Sakarā ar kanalizācijas izbūves darbiem no 27. līdz 31. martam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Mazajā Trokšņu ielā. Savukārt no 3. līdz 7. aprīlim tiks slēgta satiksme Aldaru ielas posmā no Mazās Trokšņu ielas līdz Smilšu ielai.

Slēgs satiksmi Atgāzenes ielas posmā

Kanalizācijas pieslēguma izbūves darbu laikā no 27. līdz 30. martam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme pie ēkas Atgāzenes ielā 28A.

Filmēšanas laikā ierobežos satiksmi K.Barona ielas posmā

Filmēšanas darbu laikā svētdien, 19. martā, no plkst. 7.00 līdz 11.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Krišjāņa Barona ielas posmā un virzienā no Stabu ielas līdz Bruņinieku ielai.

Ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 20. līdz 23. martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Marijas ielai.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja