Ziņas | Latvija


Rīga


Latvijas Nacionālā teātra ēkas jaunā piebūve ver durvis saviem skatītājiem

Ceturtdien, 19.oktobrī, klātesot kultūras ministrei Dacei Melbārdei, Rīgas domes priekšsēdētāja vietniekam Andrim Amerikam, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājam Oļegam Burovam, Latvijas Nacionālā teātra direktoram Ojāram Rubenim, LMT prezidentam Jurim Bindem un būvniecības kompānijas „Velve” valdes priekšsēdētājam Aināram Leitēnam, durvis saviem skatītājiem atvēra Latvijas Nacionālā teātra ēkas jaunā piebūve. Turpmāk teātra skatītājiem ieeja LMT Jaunajā zālē būs no pilsētas kanāla puses.

Privātpersonas arī šogad Rīgā varēs nodot kritušās lapas

Uzklausot iedzīvotājus un sabiedriskās organizācijas, kas pārstāv pilsētas apkaimju privātmāju īpašnieku intereses, Rīgas pašvaldība jau sesto gadu pēc kārtas noteikusi vietas pilsētā, kur, sākot ar oktobra beigām, trīs nedēļas nogales privātpersonas varēs nodot savāktās kritušās lapas.

Svinīgi atklāts restaurētais Brīvības piemineklis

Ceturtdien, 19. oktobrī, piedaloties valsts augstākajām amatpersonām, Rīgas domes vadībai, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem un ārvalstu vēstniekiem, tika svinīgi atklāts restaurētais Brīvības piemineklis.

Apmeklētājiem durvis ver Melngalvju nams

No svētdienas, 22. oktobra, Rīgas viesi un iedzīvotāji ir laipni aicināti apmeklēt vienu no Rīgas spilgtākajām vizītkartēm - krāšņo Melngalvju namu, kas rudens sezonā ver savas durvis apmeklētājiem, piedāvājot izbaudīt nama un tā ekspozīcijas īpašo auru un leģendām apvīto vēsturi.

Skolēnu radošo darbu izstāde “Veltījums Rīgai”

Rīgas jūgendstila arhitektūras popularizēšanas nolūkā, kā arī atzīmējot kādreizējā Rīgas mēra Džordža Armitsteda 170 gadu jubileju, Rīgas domes vestibilā šī gada 24. oktobrī plkst. 15.00 tiks atklāta mākslas skolu audzēkņu radošo darbu izstāde “Veltījums Rīgai”. Izstāde tapusi, muzejam “Rīgas Jūgendstila centrs” sadarbojoties ar skolām - tajā piedalās 313 skolēni no trīsdesmit trīs Latvijas mākslas skolām un trīs mākslas studijām.

Ekonomika, finanses


Biznesa forumā “Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību” uzņēmēji ar valsts iestādēm diskutē par principu “Konsultē vispirms”

Tukuma novada Dome un Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) piektdien, 20.oktobrī, rīkoja biznesa forumu “Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību”, kur klātesošie iepazinās ar Tukuma un Ventspils pilsētu attīstības plāniem, kā arī diskutēja ar valsts iestādēm par principa “Konsultē vispirms” ieviešanu un piemērošanu.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti jau 3 342 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti jau 3 342 pieteikumi. Uz šī gada 19.oktobri pieņemti 1 181 lēmums par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 7 062 601,45.

Vispārējās valdības budžetā pārpalikums 9,5 milj. eiro

20.10.2017
Vispārējās valdības budžeta pārpalikums 2016. gadā bija 9,5 milj. eiro jeb 0,04 % no iekšzemes kopprodukta (IKP). Vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds gada beigās bija 10 091,6 milj. eiro jeb 40,6 % no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda 2017. gada oktobra notifikācijas

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī palielinājās par 0,3 %

Rīga, 20.10.2017.

2017. gada septembrī salīdzinājumā ar augustu ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,3 %, eksportētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis palielinājās par 0,7 %, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2 %.

Starptautiskas uzņēmumu grupas dalībniekiem jāsniedz pārskats par saimnieciskās darbības veidiem un finansēm

Starptautiskas uzņēmumu grupas uzņēmumiem, kuri ir Latvijas Republikas nodokļu rezidenti, līdz 2017. gada 31.decembrim ir jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (turpmāk – VID) pārskats par grupas saimnieciskās darbības veidiem un finansēm 2016.gadā. VID atkārtoti aicina uzņēmējus, kas nav iesnieguši paziņojumu līdz 31.augustam,paziņot līdz 31.novembrim VID, vai pārskatu iesniegs kā mātes uzņēmums, aizstājējmātes uzņēmums vai kā starptautiskas uzņēmumu grupas vienība.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts prezidents: Latvijai un Vjetnamai ir neizmantots potenciāls ekonomiskai sadarbībai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 2017. gada 19. oktobrī, tikās ar Vjetnamas Sociālistiskās Republikas viceprezidenti Danu Thingokthiņu (Dang Thi Ngoc Thinh).

Valsts prezidents Kuldīgā: pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcijas ražošanas

Valsts prezidents Kuldīgā: pašvaldību ieguldījums eksakto mācību priekšmetu apguvē ir ilgtermiņa investīcijas ražošanas attīstībai Latvijā

“Pašvaldības, stiprinot jauniešu iespējas padziļināti apgūt algebru, ģeometriju un dabas zinības skolā, veicina ilgtermiņa investīcijas ražošanas attīstībai Latvijā nākotnē,” otrdien, 2017. gada 17. oktobrī, pēc Kuldīgas Centra vidusskolas apmeklējuma atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Tiekoties ar skolotājiem un skolniekiem, Valsts prezidents novērtēja vidusskolā piedāvāto matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena izglītības programmu kvalitāti.

Ārlietu ministrs: Latviju un Luksemburgu vieno teicamas divpusējās attiecības un cieša sadarbība ES un NATO

18. oktobrī oficiālās vizītes laikā Luksemburgā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Luksemburgas Lielhercogu Anrī (Grand Duke Henri of Luxembourg), Luksemburgas Deputātu palātas prezidentu Marsu di Bartolomeo (Mars di Bartolomeo) un ārlietu un Eiropas lietu ministru Žanu Aselbornu (Jean Asselborn), lai apspriestu divpusējo attiecību aktualitātes, sadarbību reģionālajā Baltijas un Beniluksa valstu formātā, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES), drošības un aizsardzības politikas jautājumus.

ES pārvietošanas programmas ietvaros no Turcijas pārmitinātas septiņpadsmit personas

Otrdien, 17. oktobrī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Turcijas pārmitinātas septiņpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā deviņi nepilngadīgi bērni.

Spriedīs par risinājumiem OCTA piemērošanai ārpus ceļiem

Ceturtdien, 19. oktobrī Finanšu ministrijā (FM) notiks Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) konsultatīvās padomes sēde. Tajā plānots pārrunāt likumprojekta “Grozījumi Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā” dažādus risinājumus OCTA piemērošanai transportlīdzekļiem ārpus ceļiem. Jautājuma izskatīšanā tiek pieaicināta Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome.

Dzīve, sabiedrība


3 bezmaksas Britu Dienu 2017 pasākumi Latvijas iedzīvotājiem

Lielbritānijas vēstniecība kopā ar sadarbības partneriem turpmākajās nedēļas piedāvā apmeklēt “Britu Dienu 2017” bezmaksas pasākumus, kuru mērķis ir stiprināt draudzīgās saites starp Lielbritāniju un Latviju, iepazīstinot Latvijas iedzīvotājus ar britu kultūru, sportu un brita Džordža Armitsteda ieguldījumu Rīgas attīstībā.

Jaundzimušo skaits krītas, mirušo mazāk

Rīga, 19.10.2017.
Šī gada deviņos mēnešos Latvijā piedzima 15 723 mazuļi, kas ir par 1113 bērniem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji.

Sabiedrības iesaiste veicina uzņēmumus novērst pārkāpumus

Šogad Valsts ieņēmumu dienests (VID) no iedzīvotājiem 1125 reizes saņēmis informāciju par dažādiem pārkāpumiem uzņēmumu saimnieciskajā darbībā. Sabiedrības iesaiste uzņēmējdarbības vides sakārtošanā ir ļoti būtiska, tā veicina pārkāpumu atklāšanu un novēršanu.

INDEXO aicina portālā ManaBalss.lv parakstīties par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu

Izveidojot jaunu iniciatīvu portālā ManaBalss.lv, INDEXO dibinātāji aicina parakstīties par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu. Iniciatīva ir nepieciešama, jo mantojams pensijas uzkrājums dos katram Latvijas iedzīvotājam pārliecību – šī ir mana nauda un par to ir vērts rūpēties.

Eurostat un CSP iepazīstina ar sieviešu un vīriešu statistisko portretu Eiropas Savienībā

Rīga, 18.10.2017.
Visaugstākais sieviešu – vadītāju rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū ir tieši Latvijā – 47 %. Kopumā ES 2016. gadā tikai trešā daļa (33 %) vadītāju bija sievietes. Šo un citus faktus par sievietēm un vīriešiem ES var izlasīt ES Statistikas biroja Eurostat, CSP un citu ES dalībvalstu statistikas iestāžu kopīgi šodien klajā laistajā publikācijā “Dzīve Eiropā: sievietes un vīrieši. Statistisks portrets”.

Izglītība, zinātne


Biznesa augstskola Turība saņem “The Red Jackets” apbalvojumu

Baltijas valstīs lielākā privātā augstskola biznesa augstskola Turība saņēmusi eksporta izcilības zīmola apbalvojumu “The Red Jackets”, kas katru gadu “Eksporta izcilības foruma” ietvaros tiek pasniegts dažādu nozaru uzņēmumiem par augstiem sasniegumiem eksportā. Pasākums notika ceturtdien, 19.oktobrī.

Mākslas studijas “Idealist” studentu un pasniedzēju darbu izstādes atklāšana apavu klubā “Baltā Kumode”

19.oktobrī apavu klubā “Baltā Kumode” (Elizabetes ielā 57) notika ballīte mākslinieciskās noskaņās, kas veltīta pazīstamās mākslas studijas “Idealist” pasniedzēju un audzēkņu izstādes atklāšanai.

Lai veicinātu jauniešu zināšanas par ugunsdrošību, izdota grāmata “Pamatzināšanas ugunsdrošībā”

Ir nākusi klajā Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas mācību centrā sagatavota ilustrētā grāmata latviešu valodā – “Pamatzināšanas ugunsdrošībā”. Tajā vienkāršā, ikvienam saprotamā valodā izklāstītas pamatzināšanas par uguns būtību un degšanas procesu, par ugunsgrēkiem, to cēloņiem un iedalījumu.

RTU studenti aicina piedalīties papīra tiltu konstruēšanas sacensībās

2017. gada 19. oktobrī – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvalde aicina visus interesentus piedalīties pasaulē izturīgāko papīra tiltu konstruēšanas sacensībās, kas notiks 2. novembrī plkst. 16.30 Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Pieredzes stāstu vakarā iespēja uzzināt, ko nozīmē vidusskolēniem gadu pavadīt svešā valstī

Apmaiņas programmas ārvalstīs interesē daudzus, taču kā jauniešiem, tā vecākiem ir neskaitāmi jautājumi par to, kā reāli praksē notiek apmaiņas programmas, kā jauniešiem iespējams iedzīvoties viesģimenē, kā iespējams apgūt valodu un citas nepieciešamās prasmes, dzīvojot ārvalstīs. Lai veidotu skaidrāku priekšstatu par dzīvi svešā valstī un jaunā ģimenē, ikviens interesents ir aicināts uz „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” pieredzes stāstu ciklu.

Darbs, karjera


Atklāts starptautisks bārmeņu konkurss “World Class” 2018

Atklāta pieteikšanās starptautiskajam bārmeņu konkursam “World Class 2018” Latvijā. Reģistrēšanās sacensībām turpināsies līdz 30. novembrim, bet nākamā gada maijā 10 labākie Latvijas bārmeņi pārstāvēs mūsu valsti Baltijas finālā.

16,7 % uzņēmumu izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus

Rīga, 19.10.2017.
2017. gada sākumā Latvijā 98,7 % uzņēmumu ar nodarbināto skaitu 10 un vairāk lietoja internetu, bet tīmekļa vietne bija 62,9 % uzņēmumu, liecina dati no CSP aptaujas par informācijas tehnoloģiju lietošanu uzņēmumos.

Sabiedriskajai apspriešanai nodod konceptuālo ziņojumu par valsts politiku ugunsdrošības jomā

Sabiedriskajai apspriešanai nodots konceptuālā ziņojuma projekts ”Par valsts politiku ugunsdrošības jomā”. Ziņojumā piedāvāti risinājumi valsts ugunsdrošības uzraudzības un prevencijas pasākumu pilnveidošanai, brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju un pašvaldību ugunsdzēsības dienestu attīstībai, kā arī ugunsdrošības pakalpojumu sniegšanas jomas regulēšanai.

Norisināsies pirmais Baltijas valstu tiešsaistes darba gadatirgus “Tava karjera Baltijā”

Šī gada 20.oktobrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 ar Eiropas Komisijas (EK ) atbalstu Eiropas darba dienu platformā https://www.europeanjobdays.eu/en/events/fast-track-career-baltics norisināsies triju Baltijas valstu nodarbinātības dienestu un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) pirmais tiešsaistes darba gadatirgus „Tava karjera Baltijā”. Gadatirgū piedalīsies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas darba devēji, lai piesaistītu kvalificētus speciālistus no Baltijas vai citām Eiropas valstīm, savukārt EURES tīkla sadarbības partneri par nodarbinātības iespējām, darba un dzīves apstākļiem, kā arī uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām Baltijas valstīs informēs interesentus citās valstīs.

Latvijā populāri blogeri, TV vadītāji, dziedātāji, aktieri un slavenības piedalīsies konferencē...

Latvijā populāri blogeri, TV vadītāji, dziedātāji, aktieri un slavenības piedalīsies konferencē, lai atklāti stāstītu par sadarbību ar uzņēmējiem

26.oktobrī pieczvaigžņu viesnīcā Pullman Riga Old Town norisināsies Baltijā vienīgā konference par ietekmes mārketingu Click&Connect, vienuviet pulcējot biznesa pārstāvjus un slavenības ar kopējo auditorijas segumu vairāk, nekā 8 500 000 cilvēku. Jau šobrīd apstiprinātie konferences dalībnieki - vlogers Stas Davidovs, dziedātāji Aminata un Roberto Meloni, modes blogeres Alina Keller un Agnija Grigule, uzņēmēji Vlads Korjagins un Svetlana Lev, radio balss Nataļja Oļesika un pasākumu vadītāja Jeļena Tonova, populāru portālu un žurnālu redaktores Jevgēnija Šafreneka (brunch.lv) un Inna Avina (Ļubļu), un daudzi citi.

Ģimene, labklājība


“Baltic International Bank Latvijas barometrs”: pieaug sabiedrības atbalsts daudzbērnu ģimenēm

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka vēlamais bērnu skaits ģimenē būtu vismaz trīs, bet realitātē vismaz pagaidām visbiežāk ģimenēs ir divi bērni un mazāk. Par iemeslu, kādēļ bērnu nav tik daudz, cik cilvēki vēlētos, visbiežāk atzīts nepietiekams materiālais stāvoklis. Tajā pašā laikā dzimstību par galveno demogrāfisko draudu Latvijai uzskata nedaudz vairāk nekā viena piektā daļa „Baltic International Bank Latvijas barometra” aptaujas dalībnieku, bet par lielāko tiek atzīta iedzīvotāju aizbraukšana.

Kā pārliecināties, ka veikalā iegādātās preces ir bērnam drošas?

Pieejamo preču klāsts veikalos ir ļoti plašs, tāpēc ir svarīgi piedāvājumā neapjukt un preces izvēlēties apdomīgi un rūpīgi, jo īpaši iegādājoties tās pašiem jaunākajiem – mūsu bērniem. Aicinām iepazīties ar būtiskākajiem ieteikumiem, kas jāņem vērā, iegādājoties preces 1 - 5 gadus vecam bērnam.

Četru stundu laikā Valsts policija konstatē trīs gadījumus, kad netiek pildīti bērnu aprūpes pienākumi

Aizvadītās sestdienas izskaņā Rīgas reģionā četru stundu laikā Valsts policijā fiksēti trīs atsevišķi gadījumi, kad mazu bērnu vecāki bijuši alkohola reibumā, tādējādi nespējot pilnvērtīgi pildīt bērna aprūpes pienākumus. Par notikušo katrā no šiem gadījumiem Valsts policijā uzsākta administratīvā lietvedība, kā arī ziņots attiecīgajai bāriņtiesai un sociālajam dienestam. Valsts policija izsaka pateicību ikvienam, kas šādās situācijās nepaliek vienaldzīgi.

Reirs: būtiski pieaugs atbalsts ģimenēm ar bērniem, audžuģimenēm un sociālajām programmām

Labklājības nozares nozīmīgākie pasākumi 2018. gadā ir ģimenes valsts pabalsta palielināšana, atbalsts audžuģimenēm un adoptētājiem, dažādu sociālo programmu attīstība: tehnisko palīglīdzekļu pieejamības nodrošināšana cilvēkiem ar invaliditāti, jaunu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izveide un esošo pilnveidošana. Šiem prioritārajiem pasākumiem paredzēti 39,3 miljoni eiro.

Reirs: pensionāriem ir jāsaņem piemaksa no viņu bērnu sociālās apdrošināšanas iemaksām

Ceturtdien, 5. oktobrī, Demogrāfisko lietu padomes sēdē labklājības ministrs Jānis Reirs nācis klajā ar priekšlikumu senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai: “Pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viens procents no bērnu samaksātajiem nodokļiem. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti.”

Veselība, skaistums


Iegādājoties inovatīvu triecienviļņu terapijas iekārtu, ER klīnika paver unikālas iespējas locītavu un saišu saslimšanu

Iegādājoties inovatīvu triecienviļņu terapijas iekārtu, ER klīnika paver unikālas iespējas locītavu un saišu saslimšanu ārstēšanā

ER klīnika ir iegādājusies unikālu, Latvijā un Baltijas valstīs vienīgo, inovatīvu triecienviļņu terapijas iekārtu DUOLITH SD1 ultra, kas paver vēl nebijušas un unikālas iespējas dažādu locītavu un saišu saslimšanu, kuras izraisa sakaļķojumi vai osteofīti, ārstēšanā.

Aptauja: Trešdaļa valsts iedzīvotāju regulāri dodas uz vispārējām veselības pārbaudēm

Trešdaļa jeb 34 % valsts iedzīvotāju veic regulāras ieteicamās veselības pārbaudes, liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Turklāt sievietes pret veselības pārbaudēm izturas divtik apzinīgāk nekā vīrieši.

Apstiprina plānu reto slimību jomā 2017. - 2020. gadam

17. oktobrī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais plāns reto slimību jomā 2017. - 2020. gadam.

Nemainās maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtība

Labklājības ministrija rosina atcelt normu, kas paredz mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību. To paredz š.g. 17. oktobrī Ministru kabinetā izskatītais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””.

Noderīgi triki, kurus nezināji par paštonējošo krēmu

Ir zināms, ka pārāk daudz saules var kaitēt ādai, bet par laimi, tā vietā var izmantot mākslīgo iedegumu krēma veidā. Kā iegūt zeltaini brūnu ādas krāsu nepakļaujot sevi ultravioleto staru iedarbībai, bet lietojot ķermeņa losjonu ar paštonējošām sastāvdaļām? Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere ir nākusi klajā ar četriem noderīgiem ieteikumiem, lai aukstajā sezonā varētu iegūt perfektu ādas toni.

Zemkopība


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Saldus novada zemniekiem pārrunās aktualitātes lauksaimniecībā

Pirmdien, 23. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs Saldus novadu, lai tiktos ar novada zemniekiem un pārrunātu rudens ilgstošo lietavu negatīvo ietekmi uz Latvijas lauksaimniecību.

J.Dūklavs: Samazinātā PVN likme augļiem, ogām un dārzeņiem – ieguvums gan pircējiem, gan ražotājiem

Ceturtdien, 19. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Valdis Turlais un Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs parakstīja sadarbības memorandu par samazinātās piecu procentu pievienotās vērtības nodokļa likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Dobeles novada zemniekiem pārrunās....

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar Dobeles novada zemniekiem pārrunās lauksaimniecības sezonālās aktualitātes

Ceturtdien, 19. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs darba vizītē apmeklēs Dobeles novadu, lai tiktos ar Dobeles novada lauksaimniekiem un pārrunātu nozares aktualitātes, tostarp arī ilgstošo lietavu izraisītās negatīvās sekas nozarē. Pašlaik pēc ilgstošajām rudens lietavām problēmas ar ziemāju sēšanu, lopbarības gatavošanu un kūtsmēslu izkliedi tīrumos jau ir skārušas ne tikai Latgales, Vidzemes un Sēlijas, bet arī Zemgales un Kurzemes lauksaimniekus.

Parakstīs sadarbības memorandu par samazinātās piecu procentu PVN likmes piemērošanu

Ceturtdien, 19. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas padomes priekšsēdētājs Valdis Turlais un Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs parakstīs sadarbības memorandu par samazinātās piecu procentu pievienotās vērtības nodokļa likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Piešķirts papildu finansējums avārijas seku novēršanai valsts nozīmes meliorācijas sistēmās

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi divus rīkojumus par finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai novērsu intensīvo nokrišņu radītās avārijas sekas meliorācijas sistēmās. Valdība šos rīkojumus otrdien, 17.oktobrī, apstiprināja.

Kriminālziņas, negadījumi


Par zādzību Dreiliņu mikrorajonā Valsts policija meklē video redzamos jauniešus.

Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa policisti meklē divus jauniešus par izdarītu zādzību Dreiliņu mikrorajonā - Dzilnas ielā.

Mālpils novada Sidgundā ceļu satiksmes negadījumā cieš velosipēdiste; Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus

Šā gada 6.oktobrī ap pulksten 07.00 Mālpils novada Sidgundā, uz autoceļa P8 (Inciems—Sigulda—Ķegums), apmēram vienu kilometru no Sidgundas puses Mālpils virzienā, pagaidām nenoskaidrots transportlīdzeklis (baltas krāsas mikroautobuss) uzbrauca velosipēdistei.

Nakts laikā policisti kāpņu telpā sastop guļošu pusaudzi un bezpajumtniekus

9.oktobrī neilgi pēc pulksten 1.00 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par vairākām nepiederošām personām vienā no Merķeļa ielas namu kāpņu telpām.

Muitnieki kravas vilcienos atklāj 866 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas - Baltkrievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 866 400 gab. cigarešu kontrabandu.

Valsts policija meklē bezvēsts pazudušu vīrieti

Valsts policijā saņemts iesniegums par to, ka vakar, 8.oktobrī no savas dzīvesvietas Liepājā, K.Ukstiņa ielā ir izgājis un līdz šim brīdim nav atgriezies Anatolijs Danilovs, dzimis 1937.gadā.

Atpūta


Notiks ziemas peldēšanas sezonas atklāšana

Svētdien, 22.oktobrī, plkst. 11:00 airēšanas bāzē „Dampeļi” notiks ziemas peldēšanas sezonas atklāšana, ko organizē norūdīšanās un ziemas peldēšanas klubs „Ventspils Jūras lauvas”.

TOP 3 valsts iedzīvotāju Jaungada galamērķi - Bangkoka, Berlīne un Prāga

Gadu mija lielai daļai sabiedrības saistās ar krāšņākajiem gada svētkiem. Daži Jauno gadu izvēlas sagaidīt dzimtajā zemē un ģimenes vai radu lokā, citi – doties svinēt ārvalstīs. Pašlaik trīs populārākie galamērķi, kurp Latvijas iedzīvotāji ieplānojuši doties Jaunā gada datumos, ir Bangkoka Taizemē, Berlīne Vācijā un Prāga Čehijā, liecina tūrisma tehnoloģiju uzņēmuma “Amadeus Latvija” apkopotie dati.

Sociālajā kampaņā aicina ģimenes kvalitatīvi pavadīt laiku kopā

Pēc radošās aģentūras TBWA Latvija un komunikācijas aģentūras MRS grupa iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju Mammamuntetiem.lv uzsākta sociālā kampaņa “Esi man blakus”. Kampaņas mērķis ir aicināt kvalitatīvi un radoši piepildīt ģimenes laiku, piedāvājot dažādas radošas idejas un risinājumus kopā būšanai. Kampaņas ietvaros izveidota ideju platforma Esimanblakus.lv un kopā ar mūziķiem Renāru Kauperu un Kasparu Zemīti radīta dziesma “Esi man blakus”, kur apkopotas bērnu domas par brīvā laika pavadīšanu kopā ar vecākiem.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina uz bērnu rītu “Rudentiņš nebēdnis”

Svētdien, 15. oktobrī, plkst. 12.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks rudens norisēm veltīts bērnu rīts. Šajā rudens dienā Čučumuižas rūķi kopā ar runci Albertu aicinās mazos muzeja apmeklētājus līdzdarboties muzikālā uzvedumā “Rudentiņš nebēdnis”.

Kinoteātris “Splendid Palace” aicina atzīmēt Eiropas Mākslas kino dienu, noskatoties trīs lieliskas Eiropā radītas filma

Svētdien, 15. oktobrī kino pasaule jau otro reizi svinēs Eiropas Mākslas kino dienu (European Art Cinema Day). Šī tradīcija tika iedibināta pirms gada, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs.

Satiksme un ierobežojumi


Uzmanību – melnais ledus!

Kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, lielākoties naktīs un no rītiem, piesalstot uz ceļiem esošajam mitrumam, uz brauktuves un ietvēm var veidoties grūti saskatāma ledus kārta jeb melnais ledus. Apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze liecina, ka rudens un ziemas sezonā slideni ceļi ir viens no galvenajiem atlīdzību cēloņiem – no pērnā gada novembra līdz šī gada februārim BALTA atlīdzībās par negadījumiem slidenu ceļu dēļ izmaksājusi vairāk nekā 0,9 miljonus eiro.

Ierobežos transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu K.Barona ielas posmā

Sakarā ar pasākumu Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē no 20. oktobra plkst. 8.00 līdz 23. oktobrim plkst. 12.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Krišjāņa Barona ielas labajā pusē, posmā un virzienā no Elizabetes ielas līdz Alfrēda Kalniņa ielai (izņemot pasākuma dalībnieku autobusus).

Ierobežos satiksmi Salaspils ielas posmā

Sakarā daudzfunkcionālā centra “Akropole” būvniecības darbiem no 20. oktobra līdz 10. novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme (viena braukšanas josla katrā virzienā) Salaspils ielas posmā no Slāvu ielas līdz sabiedriskā transporta pieturvietai “Ķengarags.”

Par satiksmi Rumānijas parlamenta Senāta prezidenta vizītes laikā

Sakarā ar Rumānijas parlamenta Senāta prezidenta Kelina Popesku-Teričanu vizīti tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana (izņemot operatīvo transportu, diplomātiskā korpusa transportlīdzekļus un transportlīdzekļus ar speciālām caurlaidēm):

Nakts laikā slēgs dzelzceļa pārbrauktuvi Ezeres ielā

Sakarā ar remontdarbu veikšanu no 18. oktobra plkst. 22.00 līdz 19. oktobrim plkst. 6.00 un no 19. oktobra plkst. 22.00 līdz 20. oktobrim plkst. 6.00 tiks slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Ezera ielā. Par darbu veikšanu ir atbildīga VAS „Latvijas Dzelzceļš”.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas