Ziņas | Latvija


Rīga


27. maijā Avotu apkaimes svētki 2017

Sadarbībā ar studija “Bluķis”, SIA “Arhitekti Ārgaļi” un biedrību “Pagalmi” šogad 27. maijā no plkst. 10.00 norisināsies Avotu Apkaimes svētki. Svētku programmā koncerti, darbnīcas, fotospēle, tirdziņš, krāmu tirdziņš un citas izklaides.

Drošības komitejas deputāti vienbalsīgi lemj par spēļu zāļu aizliegšanu Rīgas vēsturiskajā centrā

22.maijā, notika Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas ārkārtas sēde, kurā deputāti vienbalsīgi apstiprināja Rīgas domes lēmumu projektu par pašvaldības rīcību, lai izpildītu Latvijas Republikas Augstākās tiesas 2017.gada 24.februāra blakus lēmumu lietā Nr.A420415312 un sakārtotu Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritoriju atbilstoši Rīgas domes 2006.gada 7.februāra saistošo noteikumu Nr.38 “Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” prasībām.

Graustus Bebru ielā 35 nojauks pašvaldība

Šodien, 22.maijā Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti lēma graustu Bebru ielā 35 sakārtošanu piespiedu kārtā, tos nojaucot. Graustu nojaukšanas darbus tādā apjomā, kas nodrošinātu cilvēku drošību, sabiedrisko kārtību un vides degradācijas novēršanu, veiks Rīgas domes Īpašuma departaments.

Atklāta rekonstruētā Juglas promenāde; pilsētā uzstāda jaunus rotaļu un fizisko aktivitāšu laukumus

Rīgas pašvaldība pabeigusi Juglas kanālmalas pārbūvi, kur izveidota jauna, labiekārtota promenāde. Savukārt Brīvības ielā 124 atklāts viens no 12 jauniem rotaļu un fizisko aktivitāšu laukumiem, kādus pašvaldība šobrīd uzstāda pilsētā. Šodien minētās vietas apmeklēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Atbalsta vēl 16 kultūras pieminekļu projektu līdzfinansēšanu

Šodien, 22.maijā, Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti lēma par papildus finansējuma piešķiršanu programmā “Līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai”.

Ekonomika, finanses


Konkursā „Energoefektīvākā ēka Latvijā” šogad pieteiktas 27 ēkas

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” ietvaros saņemti 27 pieteikumi, no tiem 22 pretendē uz uzvaru nominācijā „Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017”.

Veidi, kā jūs pakļaujat sevi finansiālajām neveiksmēm

Cilvēki nereti meklē un lasa informāciju par to, kā ietaupīt naudu un sasniegt savus finanšu mērķus. Tas ir vērtējams ļoti labi. Piemēram, portāls PirmsAlgas, piedāvā ļoti plašu informāciju par dažādām taupības metodēm un praktiskiem veidiem, kā samazināts savus tēriņus, taču ar nodomiem taupīt vien nepietiek. Pirms liekat lietā iegūtās zināšanas, ir jāizdomā, kā panākt, ka jūsu finanšu plāni tiks realizēti. Lai palīdzētu jums saprast, kā to panākt, esam apkopojuši populārākos veidus, kas liedz cilvēkiem ietaupīt naudu un sasniegt savus finanšu mērķus.

FM: Bezdarba samazināšanās pirmajā ceturksnī kļuvusi straujāka

Atsākoties straujākai ekonomikas izaugsmei, pirmajā ceturksnī jūtamāk samazinājies arī bezdarba līmenis, salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni krītoties par 0,9 procentpunktiem un veidojot 9,4% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie darbaspēka apsekojuma dati. Pagājušajā gadā kopumā bezdarba līmenis Latvijā bija samazinājies par 0,3 procentpunktiem.

Aicinām reģistrēties biznesa forumam “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2017” ietvaros

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Ventspils pilsētu aicina reģistrēties dalībai biznesa forumā, kas notiks izstādes “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2017” ietvaros 2. jūnijā Olimpiskajā centrā “Ventspils”, Sporta ielā 7/9. no plkst. 11:00 līdz 17:15.

LTRK delegācija dosies biznesa vizītē uz Krieviju

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) delegācija 22. un 23. maijā dosies vizītē uz Krieviju, lai tiktos ar Krievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (Krievijas TRK), kā arī reģionālo organizāciju pārstāvjiem un pārrunātu turpmāko sadarbību uzņēmējdarbības jomā.

Novados


Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

Brīvdiena finanšu tirgos

Kā jau iepriekš tika paredzēts, pirmā nedēļas darba diena tika aizvadīta bez straujām svārstībām valūtu tirgū. Tas saistīts gan ar oficiālajām brīvdienām Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan ar ekonomisko rādītāju publikāciju trūkumu.

Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu klases vakars

2014. gada 25.aprīlī plkst.18.00 Ventspils Jaunrades namā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Jura Kalnciema studentu klases vakars. Tiks piedāvāta speciālā vakara programma:

Karaliskais Improvizācijas teātris ar izrādi „Humors nobāl” priecēs liepājniekus!

Pēc Lielās Talkas nepieciešama karaliska atpūta. Tāpēc 26.aprīlī, plkst.19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā liepājniekus ar izrādi „Humors nobāl” priecēs Karaliskais Improvizācijas teātris.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Valsts sekretārs Londonā pārrunā drošības un ekonomikas jautājumus

19. maijā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Londonu un tikās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Seru Saimonu Makdonaldu (Sir Simon McDonald), kā arī Ķīnas tirdzniecības kameras pārstāvjiem Londonā.

Briselē notiks ES Vispārējo lietu padomes sanāksme 27 dalībvalstu formātā

22. maijā Briselē Eiropas Savienības Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kas notiks 27 dalībvalstu sastāvā, Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumus

Ārlietu ministrija stingri nosoda Ziemeļkorejas veiktos ballistisko raķešu izmēģinājumus. Šāda provokatīva un bezatbildīga Ziemeļkorejas rīcība klaji pārkāpj vairākas ANO Drošības Padomes (ANO DP) rezolūcijas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas un ballistisko raķešu programmas ierobežošanu un izbeigšanu, kā arī palielina spriedzi reģionā un rada aizvien pieaugošus draudus starptautiskajai drošībai.

ES Ārlietu padome apstiprina jauno attīstības sadarbības politiku

19. maijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes attīstības sadarbības ministru sanāksmē. Darba kārtības galvenās tēmas bija ES attīstības sadarbības politikas apstiprināšana, ES attiecības ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstīm pēc 2020. gada un pēdējā laika lielākās humanitārās krīzes.

Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs ar ASV pārstāvjiem pārrunā reģionālās drošības un attīstības sadarbības jautājumus

No 15. līdz 18. maijam Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs darba vizītē apmeklēja Amerikas Savienotās Valstis (ASV). A. Pildegovičs tikās ar ASV Valsts sekretāra vietnieka pienākumu izpildītāju Tomasu Šenonu (Thomas Shannon), Nacionālās drošības padomes Krievijas direktori Fionu Hilu (Fiona Hill), Aizsardzības departamenta Apvienotā štāba priekšnieka ārlietu padomnieku Ričardu Norlandu (Richard Norland), Valsts departamenta Īpašo pārstāvi enerģētikas jautājumos Mēriju Vorliku (Mary Warlick) un citiem Valsts departamenta, un ASV Starptautiskās attīstības palīdzības aģentūras (United States Agency for International Development, USAID) pārstāvjiem, kā arī Senāta Ārlietu komitejas padomniekiem. Valsts sekretārs piedalījās arī ASV Vācijas Maršala fonda organizētajā apaļā galda diskusijā par attīstības sadarbības jautājumiem, kā arī Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Center for Strategic and International Studies, CSIS) rīkotajā diskusijā par Baltijas valstu reģiona drošību.

Dzīve, sabiedrība


Aicinām pieteikties Eiropas Natura 2000 balvai

Līdz 2017.gada 29.septembrim aicinām pieteikties Eiropas Natura 2000 balvai dabas aizsardzības jomā. Balvai var pieteikties jebkura institūcija, kas iesaistīta Natura 2000 pasākumos.

LM rīko diskusiju par sociālās apdrošināšanas sistēmas izaicinājumiem

Trešdien, 24, maijā, Labklājības ministrija (LM) rīko plašu starpnozaru diskusiju “Sociālās apdrošināšanas sistēmas izaicinājumi”, ko atklās labklājības ministrs Jānis Reirs.

97% Latvijas iedzīvotāju atbalsta iespēju skolēniem strādāt vasaras brīvlaikā

22.05.2017. Absolūtais vairākums (97%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir norādījuši, ka atbalsta iespēju skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem vasaras brīvlaikā iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajos nodarbinātības pasākumos un strādāt valsts līdzfinansētās darba vietās (73% - noteikti jā; 24% - drīzāk jā).

Aptaujas dati liek apšaubīt Latvijas iedzīvotāju spējas atpazīt viltus ziņas

Daudzu Latvijas iedzīvotāju pārliecība, ka viņi spēj atpazīt melīgu informāciju, var būt maldinoša, kas nozīmē, ka viltus ziņām ir ievērojama ietekme uz sabiedrību, liecina Latvijā pirmā sabiedriskās domas aptauja par iedzīvotāju uzņēmību pret viltus ziņām. To pēc Valsts prezidenta kancelejas pasūtījuma veicis sabiedrisko pētījumu centrs SKDS. Aptaujas dati rāda, ka arī daudzi no tiem, kuri apgalvo, ka viņiem ir labas spējas atpazīt viltus ziņas, realitātē tās uzskata par patiesām vai daļēji patiesām.

Senioru lietu padomē vērtē plānoto nodokļu reformu

Piektdien, 19. maijā, notika kārtējā Senioru lietu padome labklājības ministra Jāņa Reirs vadībā. Tās darba kārtībā skatīti jautājumi par nodokļu pamatnostādnēm, minimālajām pensijām un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kā arī citi senioriem aktuāli un svarīgi jautājumi.

Izglītība, zinātne


CERN nedēļā RTU aicina iepazīt Eiropas Kodolpētniecības centru

2017. gada 22. maijā – Pirmdien, 22. maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātē (AF), Ķīpsalas ielā 6, tika atklāta Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātnes nedēļa Latvijā un CERN interaktīvā izstāde. CERN nedēļā, kas ilgs līdz 26. maijam, CERN zinātnieki lasīs populārzinātniskas lekcijas par CERN darbību un pētījumiem, un ikvienam būs unikāla iespēja interaktīvajā izstādē iepazīt Lielā hadronu paātrinātāja tuneli un tā darbības principus.

JAUNIEŠUS IZGLĪTO PAR LIELA MĒROGA KORUPCIJU UN MUDINA SEKOT PAŠVALDĪBU VĒLĒŠANĀM

Sabiedrība par atklātību – Delna un domnīca PROVIDUS, kopīga projekta ietvaros, pirms pašvaldību vēlēšanām viesojas Latvijas reģionu skolās, lai ar vidusskolēniem pārrunātu liela mēroga korupcijas izpausmes un mudinātu vērtēt partiju piedāvājumu novados.

Latvijas pārstāvji piedalās pasaulē prestižākajās programmēšanas sacensībās ACM ICPC

No 20. līdz 25. maijam SIA “whiteCryption” darbinieki Andrejs Kuzņecovs, Pēteris Pakalns un Aleksejs Zajakins, pārstāvot Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes studentu programmēšanas komandu, piedalīsies pasaulē senāko un prestižāko programmēšanas sacensību ACM ICPC (ACM International Programming Contest) finālā, kas norisināsies Amerikas Savienoto Valstu Dienviddakotas štatā.

RTA REGI zinātniskais institūts sadarbībā ar Šauļu universitāti īsteno projektu

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) REGI zinātniskais institūts sadarbībā ar Šauļu universitāti š.g. 1.aprīlī uzsāka projekta „Sociāli psiholoģiskā atbalsta sistēmas attīstība, ieviešot pozitīvās pārvarēšanas stratēģijas metodi, un sociālās iekļaušanas uzlabošana cilvēkiem no mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām“ īstenošanu.

Bulgārijā atklāta izstāde par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju

Turpinot attīstīt sadarbības saiknes ar Bulgārijas Republikas akadēmiskās un profesionālās pilnveides izglītības iestādēm un organizācijām, 2017.gada 18.maijā Gabrovas valsts arhīva telpās tika atklāta izstāde “Историята на едно училище – Технологична академия гр. Резекне, Латвия”.

Darbs, karjera


Valsts darba inspekcija pārbaudīs būvniecības uzņēmumus

Valsts darba inspekcija (VDI) ar š.g. 22. maiju uzsāk tematisko pārbaudi būvniecības uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu, kuras galvenais mērķis ir nelaimes gadījumos darbā cietušo skaita mazināšana. Pārbaude norisināsies visā Latvijā un ilgs līdz pat aktīvās būvniecības sezonas beigām.

NVA aicina darba devējus līdz 31.maijam pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz 31.maijam Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” (Nr.9.1.1.1/15/I/001) un Eiropas Savienības (ES) fondu projekta „Jauniešu garantijas” (Nr.7.2.1.1/15/I/001) ietvaros. Tā ir iespēja darba devējiem piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, saņemot ESF finansiālu atbalstu un subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus.

“Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa nominēta “Mobile Europe” prestižajai balvai “CTO of the Year”

Vadošais Eiropas telekomunikāciju izdevums “Mobile Europe” nominējis “Tele2” tehnisko direktori Līgu Krūmiņu prestižajai balvai “CTO of the Year” jeb Gada tehniskais direktors. Šis panākums ir rezultāts profesionālajai un radošajai pieejai modernā “Tele2” 4G tīkla izvēršanā, kas Latvijā un visā Eiropā uzskatāma par ātrāko pārklājuma izbūvi mobilo sakaru vēsturē.

Vakanču gadatirgū Rīgā darba devēji piedāvās vairāk nekā 800 darba vietu

2017.gada 25.maijā no pulksten 10.00 līdz 13.00 Rīgā, laukumā pie Kongresu nama (K.Valdemāra ielā 5), norisināsies Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotais Vakanču gadatirgus, kurā darba meklētāji varēs vienuviet tikties ar darba devējiem klātienē, lai vienotos par iespējamo darba attiecību uzsākšanu.

Aptauja: 67% biroju darbinieku Latvijā norāda uz zaļās atpūtas zonas trūkumu darbavietā

Jaunākā darba ņēmēju aptauja, ko veicis ēku attīstītājs Hanner Group sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu CV-Online Latvia, liecina, ka darba ņēmējiem, vērtējot potenciālo darba devēju, viens no svarīgākajiem faktoriem ir biroja darba vide un kopējā atmosfēra darbavietā. Gandrīz puse respondentu, biroja darbinieku Latvijā, aptaujā norāda, ka pašreizējā darbavietā tiem visvairāk pietrūkst t.s. zaļās atpūtas zonas.

Ģimene, labklājība


Drošam ceļam vasarā: bērniem veltītā pasākumā atgādinās par satiksmes drošību

Teju trešdaļa ceļu satiksmes negadījumu, kuros cietuši bērni, notiek tieši vasaras mēnešos*. Tāpēc DBS Autoskola un riepu ražotājs Bridgestone kopā ar partneriem 1. jūnijā rīko brīvlaika sagaidīšanas svētkus “Drošam ceļam vasarā!”, kuru laikā bērniem tiks atgādināti galvenie satiksmes drošības pamatprincipi – ceļu satiksmes noteikumu un piesardzības ievērošana, kā arī droša inventāra lietošanas nozīme.

Sākas gadskārtējā informatīvā akcija pret seksuālo vardarbību

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 23. maija līdz 30. maijam rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”. Informatīvās akcijas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu, aicinot cietušos, ģimenes locekļus un līdzcilvēkus zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111 un ziņot par notikušo.

Noskaidroti biežākie vecāku un bērnu stresa cēloņi

Vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto vecāku Latvijā uzskata, ka tieši finansiālās problēmas ir tās, kas pieaugušajiem ģimenē rada vislielākās raizes, liecina sociāli izglītojošās kampaņas “Stresam Nē!” ietvaros veikts pētījums. Kā otru nozīmīgāko stresoru 39% vecāku minējuši nespēju mainīt dažādus no pašu rīcības neatkarīgus apstākļus. Savukārt kā lielākais stresa cēlonis bērniem tiek minēta pārlieku lielā noslogotība.

Par nākotnes bērnunamiem ar valsts atbalstu jākļūst audžuģimenēm

Ilze Paleja, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas vadītāja

“Valsts nākotne ir mūsu bērni” – ļoti pareizs un loģisks apgalvojums. Taču veiksmīgu nākotni nav iespējams uzbūvēt, nerūpējoties par tagadni. Bērna uzaudzināšana un izskološana ir viņa ģimenes, pirmkārt, – vecāku rokās. Tomēr Latvijā dzīvo ne mazums bērnu, kam ģimenes vietā ir valsts – tie ir bez vecāku gādības palikušie bērni. Ne tik sen sabiedrību pāršalca liecības par tā dēvēto “sistēmas bērnu” ikdienu, ar nožēlu jāatzīst, ka šādu ikdienu piedzīvo liela daļa Latvijā dzīvojošo jauniešu. Katram bērnam pieaugot ir būtisks tiešs kontakts, nepieciešama mīlošu vecāku klātbūtne, lai viņš varētu izaugt par pilnvērtīgu un laimīgu sabiedrības locekli. Bērnunami diemžēl šādu pieeju nav spējīgi nodrošināt. Lai situāciju uzlabotu, pirms 20 gadiem Latvijā, Īslīcē (Bauskas novads), tika izveidots pirmais SOS bērnu ciemats, kurš, darbojoties pēc audžuģimeņu principa, uzņem bez vecāku aprūpes palikušos bērnus, nodrošinot viņiem pilnvērtīgu dzīvi – gan nepieciešamās ikdienas preces, gan izglītību, gan – pats galvenais – mammu. Pirms divām dekādēm šis ciemats tika uzbūvēts par ārzemju ziedotāju līdzekļiem. Nu ir pienācis laiks valstij uzņemties rūpi par bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, apzinoties, ka nākotnes bērnunami ir audžuģimenes.

Teju 53% iedzīvotāji Mātes dienas svinībām tērēs līdz 10 eiro

Lai apsveiktu savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā, vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāji plāno tērēt līdz 10 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Veselība, skaistums


Pieredzes stāsts: “Bija skaidrs, ka jāiet ārstēties ar tradicionālajām metodēm.”

“Bija liels šoks, kad uzzinājām, ka mammai ir krūts vēzis. Ģimenē nevienam nav bijusi tāda saslimšana. Arī rados ne, un te pēkšņi tāda diagnoze,” savu stāstu uzsāk Inita un piebilst – lai arī ārstēšanās posms nav viegls ne mammai, ne viņas tuviniekiem, tomēr ir pārliecība, ka viss būs labi.

Veselības ministre Anda Čakša piedalīsies Pasaules Veselības asamblejā

No 22. līdz 23. maijam veselības ministre Anda Čakša piedalīsies 70. Pasaules Veselības asamblejā* Ženēvā.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ar Rietumu Bankas Labdarības fonda atbalstu, saņēmusi jaunāko diagnostikas...

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ar Rietumu Bankas Labdarības fonda atbalstu, saņēmusi jaunāko diagnostikas sistēmas iekārtu.

Pateicoties Pētera Avena labdarības fondam “Paaudze” un “Rietumu Bankas labdarības fondam”, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca uzstādījusi ļoti vērtīgu masu spektrometrijas sistēmas iekārtu, kas dod iespēju noteikt diagnozi pēc iespējas ātrāk un precīzāk. Ar šīs ierīces palīdzību gandrīz 10 min laikā var diagnosticēt sepsi, meningītu, limfodenīdu, pneimoniju, difteriju un citas slimības, līdzšinējo 72 h vietā.

Gandrīz 10% melanomas skrīninga “We Care, Be Aware” mobilās lietotnes izmantotājiem konstatēti aizdomīgi ādas veidojumi

Eiromelanomas dienu akcijas “Esi modrs!” ietvaros izveidotā mobilā lietotne “We Care, Be Aware”, kura ir pieejama Latvijas iedzīvotājiem no š.g. 10. maija, jau ir uzrādījusi gandrīz 10% lietotāju jeb 120 Latvijas iedzīvotājus ar aizdomīgiem ādas veidojumiem. No tiem 116 ir aizdomīgi ādas veidojumi, ar kuriem rekomendēts vērsties pie ārsta uz klātienes pārbaudi, savukārt 4 cilvēkiem konstatētas nepārprotamas melanomas pazīmes. Kopumā šo 9 dienu laikā, kopš akcijas sākuma, uz mobilo lietotni iesūtītas un ārsti – onkologi ir izvērtējuši vairāk nekā 1300 dzimumzīmju skrīninga pieprasījumus.

R.Ražuks: Farmaceitiskajā aprūpē nepieciešamas pārdomātas pārmaiņas

Farmaceitiskajā aprūpē nepieciešamas pārdomātas pārmaiņas
Romualds Ražuks, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Veselības apakškomisijas priekšsēdētājs

Pēdējā laikā Latvijā ir atjaunojusies diskusija par nepieciešamajām izmaiņām farmaceitiskajā aprūpē. Masu saziņas līdzekli ir norādījuši uz vairākiem konkrētiem faktiem, kas izvirza jautājumu par pašas sistēmas stāvokli. Vai reformas farmācijā ir nobriedušas? Manuprāt, tā ir objektīva nepieciešamība, jo reformas veselības aprūpes sistēmā nav iespējamas bez paralēlām reformām arī farmācijas jomā. Ir pienācis laiks uz pacienta veselības aprūpi paraudzīties kompleksi - no ārsta un farmaceita kopējās sadarbības viedokļa, ko neapšaubāmi varētu veicināt arī pilnvērtīga e-veselības sistēmas ieviešana. Neapšaubāmi, pilnvērtīga farmaceitiskā aprūpe ir tieši saistīta arī ar nepietiekamo veselības aprūpes finansējumu, taču šīs abas lietas - finansējums un sistēmas sakārtošana ir skatamas vienlaicīgi, jo pacienti gaidīt nevar.

Zemkopība


Latvijas uzņēmēji varēs eksportēt halal produkciju uz Apvienoto Arābu Emirātiem

Ceturtdien, 18. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Starptautiskā akreditācijas centra vadītāja Amina Ahmed Mohammed parakstīja saprašanās memorandu starp Zemkopības ministriju un AAE Starptautisko akreditācijas centru par sadarbību lauksaimniecības un pārtikas produktu sertifikācijā un iestāžu atbilstības izvērtēšanā.

VTUA aicina piedalīties pasākumā “Traktordiena 2017”

2017.gada 26-27.maijam Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk - VTUA) būs aktīva pasākuma “Traktordiena 2017 – viedā lauksaimniecība praksē” dalībniece. Pasākums notiks turpat, kur iepriekšējā gadā – Tērvetes novadā, AS Agrofirma Tērvete laukā “Anškini”, tieši pa vidu starp Kroņauci un Tērveti.

Latgalē ekonomiski nozīmīgākā nozare ir graudkopība

Otrdien, 16. maijā, valdība iepazinās ar Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latgales reģionā izmantoto finansējumu lauksaimniecībai, lauku attīstībai, zivsaimniecībai un mežsaimniecībai. Kopumā no 2002. gada līdz 2016. gadam Latgalei izmaksāts finansējums 1,12 miljardu eiro apmērā.

Saimniecībām kompensēs ĀCM radītos zaudējumus

Valdība otrdien, 16. maijā, lēma piešķirt kompensāciju no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem trim dzīvnieku īpašniekiem par Āfrikas cūku mēra (ĀCM), kas ir valsts uzraudzībā esoša dzīvnieku infekcijas slimība, radītajiem zaudējumiem.

Latvija sadarbosies ar Uzbekistānu pārtikas produktu atbilstības noteikšanā

Trešdien, 17. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiksies ar Uzbekistānas parlamenta Senāta priekšsēdētāju Nigmatillu Juldaševu (Nigmatilla Yuldashev), lai pārrunātu abu valstu turpmākās sadarbības iespējas lauksaimniecībā. Tikšanās laikā plānots parakstīt memorandu starp Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR” un Uzbekistānas augļu un ogu nozares asociāciju “O’zbekoziqovqatzaxira” par sadarbību pārtikas un lauksaimniecības produktu atbilstības noteikšanā.

Kriminālziņas, negadījumi


VID Finanšu policijas pārvalde atklāj nelikumīgu dīzeļdegvielas uzpildes staciju ...

VID Finanšu policijas pārvalde atklāj nelikumīgu dīzeļdegvielas uzpildes staciju un tās turētāja automašīnā – psihotropās vielas.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, kura ietvaros aprīļa beigās tika apturētas divas savstarpēji saistītas organizētas personu grupas, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Finanšu policijas darbinieki šī gada maijā kāda uzņēmuma teritorijā Rīgā atklāja nelikumīgu degvielas uzpildes staciju. Savukārt, tās turētāja transporta līdzeklī tika konstatētas psihotropās vielas.

Autovadītājs pamatīgā reibumā mēģināja piekukuļot policijas darbiniekus

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde (ZRP) informē, ka strādājot pastiprināti kukuļdošanas apkarošanas jomā, vakar pulksten 15.50 Jelgavas novadā, Platones pagastā, ceļa posmā Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža, tika apturēta automašīna “Audi 6”, kuru vadīja 1981.gadā dzimis vīrietis.

Šonakt Lilastes ezera kanālā vandāļi izpostījuši zvejas rīkus, kas tika izlikti zinātniskās zvejas nolūkos zušu pētniec

Naktī no 14. uz 15. maiju, tika neglābjami bojāts uzņēmuma “Zītars” zvejas rīks, kas tika izvietots Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR Zivju resursu pētniecības departamenta monitoringa programmas ietvaros.

Diennakts statistika

Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 66 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši deviņi cilvēki.

Atpūta


Siguldā sācies ievziedu laiks

Līdz ar siltā laika iestāšanos Gaujas senielejā uzziedējušas ievas. Dabas, kultūras un aktīvas atpūtas cienītāji šajā nedēļas nogalē aicināti doties uz Siguldu, lai ne tikai izbaudītu ievu reibinošo smaržu, bet arī apmeklētu Muzeju nakts pasākumus, justu līdzi SEB MTB maratona otrajam posmam, kā arī izbaudītu kādu no pastaigu maršrutiem pa Gaujas Nacionālo parku.

Melnkalne – kalnu ieskauts dabas un vēstures dārgums

Vidusjūras baseina pērle Melnkalne ir viena no senākajām Eiropas valstīm, kas vilina ar savu brīnumaino dabu, Adrijas jūrā ienirstošajiem majestātiskajiem kalniem, bagātīgu vēstures mantojumu un viesmīlību. Tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” dalās ieteikumos, ko vērts iepazīt, esot šajā skaistajā valstī.

Muzeju nakts nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē

Nedēļas nogalē, kad visā Latvijā muzeji atvērs savas namdurvis Muzeju nakts dalībniekiem arī Tukumā un apkārtnē sarūpēti dažādi, vairāk vai mazāk vērienīgi pasākumi, bet katrs ar savu īpašo pieeju un interesanto skatījumu. Šogad Muzeju naktī domāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku, jo Muzeju nakts tēma ir Laika rats.

Likteņdārzs aicina Sama modināšanas svētkos uzzināt par Daugavas bagātībām

Sestdien, 20. maijā, Likteņdārzs aicina svinēt Kokneses tūrisma sezonas atklāšanu - “Sama modināšanas svētki” ar stāstiem un meistarklasēm par Daugavas bagātībām – zivīm, kā arī baudot izglītojošu un “garšīgu” atpūtu gan lieliem, gan maziem.

Siguldā izveidota brīvpieejas velosipēdu apkopes stacija

Siguldā, Cēsu un Raiņa ielas krustojumā, kur pērn par godu 25.Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam tika atklāts vides objekts ar iegravētiem teju sešiem tūkstošiem 2015.gada velobrauciena dalībnieku vārdu, izveidota brīvpieejas velosipēdu apkopes stacija.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Burtnieku ielas posmā

Sakarā ar ielas seguma remontdarbiem no 23. maija līdz 2. jūnijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Burtnieku ielas posmā no Ieriķu ielas līdz Raunas ielai.

Indijas ārlietu ministra vizītes laikā Rīgā vietām iespējami satiksmes ierobežojumi

Sakarā ar Indijas ārlietu ministra Mobšara Džaveda Akbara darba vizīti 23. maijā nepieciešamības gadījumā tiks ierobežota vai īslaicīgi slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība:

Brīdinājums autovadītājiem: uz valsts autoceļiem var veidoties svīduma vietas!

Brīvdienās atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem var veidoties svīduma vietas un ceļi var būt slideni, jo ilgstoši augstas gaisa temperatūras apstākļos var uzkarst arī autoceļu segums.

Ierobežos satiksmi Skanstes ielas posmā

Sakarā ar ielas seguma remontdarbiem nono 19. līdz 31. maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Skanstes ielas posmā no Hanzas ielas līdz Sporta ielai.

Ierobežos satiksmi Elizabetes ielas posmā

Sakarā ar ūdensvada remontdarbiem no 20. līdz 23.maijam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Elizabetes ielas posmā no Brīvības bulvāra līdz Tērbatas ielai.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  jämför snabblån  lētas aviobiļetes  parkets  lietus ūdens noteksistēma