Ziņas | Latvija


Rīga


Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma konkursā kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai saņemts 101 projektu pieteikums

Rīgas domes Īpašuma departamenta un Vidi degradējošo būvju komisijas izsludinātajā konkursā "Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2020. gadā", kurā projektu pieteikumi bija jāiesniedz līdz 14. februārim, saņemts 101 projektu pieteikums par kopējo summu 1,68 miljoni eiro.

Izsludina konkursu par finansiālu atbalstu sporta svētku organizēšanai Rīgas apkaimēs

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu par finansiālu atbalstu sporta festivālu vai sporta svētku organizēšanai Rīgas apkaimēs, kurā piedalīties aicina nevalstiskās organizācijas, kas organizē sporta pasākumus un savu darbību veic Rīgas pilsētā.

“Latvijas Grāmatu izstāde 2020” aicina tikties ar spilgtām personībām!

Romans Lācis, Nora Ikstena, Anatolijs Danilāns, Dzintars Tilaks, Dace Judina,  Arno Jundze, Diāna Zande, Uģis Kuģis, Inga Gorbunova, Guntis Eniņš un citi sabiedrībā zināmi cilvēki no 28. februāra līdz 1. martam būs satiekami “Latvijas Grāmatu izstādē 2020” Ķīpsalā. Būs sirsnīgas sarunas, atkalredzēšanās prieks un, protams, lieliskas grāmatas!

Norit aktīva gatavība jau trešajam sieviešu izaugsmes pasākumam Forums LĪDERE

Šogad, 15. maijā, Dailes teātra telpās nu jau trešo reizi norisināsies viens no grandiozākajiem forumiem Latvijā – sieviešu izaugsmes un iedvesmas Forums LĪDERE 2020, pulcējot vienuviet 1000, taču tiešsaistes skatītāju rindās vēl ap 100 000 skatītāju. Pasākumā uz vienas skatuves šogad kāps 20 dažādi, taču tajā pašā laikā iedvesmojoši savas jomas līderi, atklājot to, kā nebaidīties sapņot drošāk un sasniegt vairāk gan karjerā un ģimenē, gan sevis personiskajā pilnveidē.

Rīgas domē spriež par koronavīrusa izplatību un galvaspilsētas gatavību iespējamai epidēmijai

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja ceturtdien, 13. februārī, uzklausīja ziņojumus par jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatību pasaulē un galvaspilsētas gatavību iespējamai epidēmijai.

Ekonomika, finanses


Čeku loterija palielina budžeta ieņēmumus un atklāj negodprātīgos nodokļu nemaksātājus

Jau Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās čeku loterijas pirmajā pusgadā iedzīvotāju iesniegtie maksājuma dokumenti devuši vērtīgu ieguldījumu godīgas konkurences veicināšanā un palīdzējuši atklāt negodprātīgos nodokļu nemaksātājus. Pērn sešos mēnešos izlozei reģistrēti 9 274 824 maksājuma čeki, kvītis vai biļetes. VID analizējis loterijai iesniegto maksājuma dokumentu datus, veicis preventīvas darbības, kā arī kontroles pasākumus. Visu darbību rezultātā budžeta ieņēmumi palielināti par teju 400 tūkstošiem eiro.

Swedbank: pērn uz pusi audzis izsniegto kredītu skaits privātmāju būvniecībai; pieaug pieprasījums pēc energoefektīviem

Aizvadītajā gadā mājokļu kreditēšanas tirgū Latvijā turpinājās veselīga izaugsme, ko apliecina šim mērķim izsniegto aizdevumu apmēra kāpums par nepilniem 25%. Arī Swedbank izsniegtais aizdevumu apjoms mājokļa iegādei pērn audzis līdz ar tirgu*. Zīmīgi, ka vislielākais pieprasījuma pieaugums vērojams privātmāju celtniecībā, kur darījumu skaits pērn audzis teju uz pusi (+48%). Tāpat turpinājās tendence iedzīvotājiem iegādāties mājokli tieši jaunajos projektos, kur darījumu skaits audzis par trešdaļu (32%). Jāatzīmē, ka, izvēloties mājokli, arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta to energoefektivitātei. Kopumā vidējā aizdevuma summa mājokļa iegādei pērn sasniedza 71 000 eiro. Visvairāk īpašumu tika iegādāti Rīgā – 57% no kopējo darījumu apmēra, savukārt pieprasījums Pierīgā un reģionos ir līdzīgs – attiecīgi 23% un 20%.

ECOFIN sanāksmē skatīs secinājumus par budžeta pamatnostādnēm 2021. gadam

No 17. līdz 18. februārim finanšu ministrs Jānis Reirs un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Zināmi Čeku loterijas gada izlozes naudas balvu ieguvēji

Svētdien, šī gada 16. februārī, TV3 raidījuma “SuperBingo” laikā tika paziņoti Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) rīkotās čeku loterijas gada izlozes lielo naudas balvu ieguvēji. No 56 čekiem, kas piedalījās gada izlozē, noskaidrots 10 000 eiro ieguvējs, kā arī vēl deviņi laimīgie, kuri savā bankas kontā saņems kādu no četrām 5000 eiro naudas balvām un piecām naudas balvām 1000 eiro vērtībā.

FM: Latvijas IKP šogad palielināsies par 2,2%, nākamgad – par 2,8%

Sākot Latvijas Stabilitātes programmas 2020.-2023. gadam sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir izstrādājusi makroekonomisko rādītāju prognozes laika posmam līdz 2023. gadam. Atbilstoši atjaunotajām prognozēm Latvijas ekonomika 2020. gadā pieaugs par 2,2%, 2021. un 2022. gadā ekonomikas izaugsme paātrināsies līdz 2,8%, bet 2023. gadā būs 2,4% apmērā.

Novados


Aicina apmeklēt ekspertu diskusiju „Vai 4. varai pieder vara?”

Pēdējos gados Latvijas mediji izgaismojuši vairākas plaša mēroga krāpšanas shēmas, korupciju gadījumus un amatpersonu pārkāpumus, tomēr lielā daļā gadījumu atklātās problēmas nav radušas risinājumus. Rodas pamatots jautājums, vai ceturtās varas atklātās un atspoguļotās nelikumības un pārkāpumi patiešām tiek novērsti? Vai mediju pārstāvji seko dažādo atklājumu tālākai attīstībai un vai viņiem tas vispār ir jādara? Lai skaidrotu mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos un atbildētu uz jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara, 18. februārī plkst. 13.00 Biznesa augstskolā Turība norisināsies mediju un komunikācijas ekspertu diskusija „Vai 4. varai pieder vara?”.

Ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes ietvaros. Kā rīkoties?

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) datiem pēdējo divu gadu laikā ik mēnesi vidēji ap 7000 lietotāju elektrību saņem pēdējās garantētās piegādes (PGP) ietvaros. SPRK vērš lietotāju uzmanību – PGP ir drošības mehānisms kā pagaidu risinājums, līdz jauna pakalpojuma sniedzēja izvēlei. Tas arī maksā dārgāk.

1. jūlijā - Velomūzikas koncerts Malnavas šmakovkas muzejā25. jūnijā no Kūku dzelzceļa stacijas startēs "Velomūzika 2019". Jau devīto reizi mūziķi, aktieri un līdzbraucēji mīs pedāļus un mainīs mūziku pret naktsmājām. Šogad Velomūzika izvēlējusies savus ceļus un takas meklēt Latgalē.

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju...

Suņu frisbija entuziasta Ģirta Eldmaņa ģimene no Ogres novada kļūst par konkursa „Maksimālisti” mēneša uzvarētāju kategorijā „Ģimene”

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraida Jurija Petropavlovska lūgumu

Atbilstoši Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) mājaslapā publicētajam paziņojumam presei, 2015. gada 1. jūnijā Tiesas Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā ir nolēmusi noraidīt Jurija Petropavlovska (iesniedzējs) lūgumu pārskatīt Tiesas Lielajā palātā Tiesas 2015. gada 13. janvārī pasludināto spriedumu lietā Petropavlovskis pret Latviju.

TeleTrade finanšu ziņas


Uzmanības centrā GBP

Āzijas sesijas laikā iznāca Japānas IKP rādītāji. Rādītāji, kā jau analītiķi prognozēja, iznāca negatīvi ar kritumu 1.7% par otro ceturksni. Šīs ziņas būtiski neietekmēja Japānas jēnas kursu.

Trešdiena – uzmanības centrā GBP

Naktī tika publiskoti Japānas ceturkšņa IKP rādītāji, tie atbilda analītiķu prognozēm. Rādītāji nokrita no 1.6% uz -1.7%. Būtiskas svārstības valūtas pārī USDJPY tas neradīja.

Pozitīvi fondu sniegumi

Āzijas sesijas laikā iznāca Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējuma ziņas. Šis indikators pieauga no 8 līdz 11. Tas pozitīvi ietekme Austrālijas ekonomiku, līdz ar to ir paredzama Austrālijas dolāra nostiprināšanās.
Dienas laikā Eirozonai iznāca ZEW Patērētāju noskaņojuma indekss uzņēmējdarbības vidē, šis indeks iznāca daudz sliktāks nekā prognozēts, līdz ar to tas var negatīvi ietekmēt Eiro vērtību nākotnē.

Otrdiena – uzmanības centrā EUR

Naktī tika publiskots Austrālijas Nacionālās bankas biznesa redzējums, kur indikators palielinājās no 8 uz 11, tādā veidā parādot, ekonomikas situācijas uzlabojumu Austrālijā. Šīs ziņas būtiski neietekmēja AUD/USD valūtas pāri.

Šīs nedēļas aktualitātes

Šīs dienas ziņu kalendārs nav ar notikumiem bagāts. Plkst. 15.15 tiek publicēta Jauno ēku celtniecība Kanādā, kas var radīt svārstības uz valūtas pāra USDCAD.

Politika


Tiekoties ar Ēģiptes ārlietu ministru, E. Rinkēvičs apriež Latvijas-Ēģiptes sadarbību un situāciju Lībijā

2020. gada 16. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Minhenē tikās ar Ēģiptes ārlietu ministru Sāminu Šukrī (Sameh Shoukry), lai apspriestu Latvijas un Ēģiptes divpusējas sadarbības veicināšanas jautājumus. Tikšanās notika Minhenes Drošības konferences laikā.

Valsts prezidents: lai veicinātu kiberdrošību un ierobežotu dezinformāciju, jāpilnveido starptautiskā likumdošana

Valsts prezidents Egils Levits šodien Minhenes drošības konferences laikā tikās ar “Jigsaw” izpilddirektoru Džaredu Koenu (Jared Cohen), pārrunājot iespējas, kā starptautiskā mērogā vairot kiberdrošību, cīnīties ar dezinformāciju laikā, kad sociālie tīkli iespaido gan drošību, gan demokrātijas kvalitāti.

Valsts prezidenta Egila Levita runa diskusijā “ASV militārā klātbūtne Baltijas...

Valsts prezidenta Egila Levita runa diskusijā “ASV militārā klātbūtne Baltijas valstīs – faktors, kas attur vai tomēr provocē?”

Godātie klātesošie!

E.Rinkēvičs Minhenē pārrunā divpusējas sadarbības aktualitātes ar Baltkrievijas....

E.Rinkēvičs Minhenē pārrunā divpusējas sadarbības aktualitātes ar Baltkrievijas, Kanādas, Kirgizstānas, Gruzijas, Jordānijas un Saūda Arābijas ārlietu ministriem


2020. gada 15. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzturoties Minhenes Drošības konferencē, tikās ar Baltkrievijas, Kanādas, Kirgizstānas, Gruzijas, Jordānijas un Saūda Arābijas ārlietu ministriem, lai pārrunātu divpusējo attiecību jautājumus un reģionālas aktualitātes.

E. Levits sveic Ziemeļmaķedoniju ar “finiša taisni” ceļā uz NATO

Valsts prezidents Egils Levits šodien Minhenes drošības konferences laikā tikās ar V. E. Ziemeļmaķedonijas Republikas prezidentu Stevo Pendarovski (Stevo Pendarovski). E. Levits sveica Ziemeļmaķedoniju ar panākto progresu, esot gatavai noslēgt valsts iestāšanos NATO.

Dzīve, sabiedrība


Ramona Petraviča : “Pēc TV sižeta palielinājusies potenciālo darbinieku interese par darbu VSAC “Rīga” pieaugušo aprūpei

Pēc LTV1 raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetiem par situāciju senioru aprūpē valsts un pašvaldību sociālās aprūpes (VSAC) namos, VSAC “Rīga” ievērojami palielinājusies darba ņēmēju interese par darba iespējām. Pretendenti ne tikai vēlas strādāt, bet saredz savu iespēju palīdzēt pieaugušajiem, senioriem un veciem cilvēkiem, kuri dzīvo sociālās aprūpes iestādēs, piedāvājot tiem savas prasmes un spēju rūpēties labāk, nekā tika demonstrēts raidījumā.

4 lietas, kas jāņem vērā, izvēloties bioloģiskos produktus

Informācijas pārbagātības laikmetā cilvēki nereti mēdz apjukt. Termini «eko», «bio», «dabisks» šķiet pazīstami, taču saskaņā ar veikto aptauju* puse Baltijas iedzīvotāju neatšķir bioloģisku produktu ekomarķējuma zīmes. Vairāk nekā 2/3 vēlētos biežāk uzturā lietot bioloģiskus produktus, bet 64% atzīst, ka viņiem trūkst informācijas par šiem produktiem.

SIVA uzsāk izmēģinājuma projektu

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (turpmāk – SIVA) uzsāk izmēģinājuma projektu – transportlīdzekļa pielāgošanas veikšana ārpakalpojumā.

Līdz 1. aprīlim valsts amatpersonām jāiesniedz valsts amatpersonas kārtējā gada deklarācija par 2019. gadu

Laikā no 2020. gada 15. februāra līdz 1.aprīlim ieskaitot valsts amatpersonām ir pienākums VID iesniegt valsts amatpersonas kārtējā gada deklarāciju par 2019.gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Atbilstoši VID rīcībā esošajai informācijai kārtējā gada deklarācija par 2020.gadu jāiesniedz 56 904 valsts amatpersonām.

“Cilvēks, nevis diagnoze!” – ekspertu diskusija par bērnu ar invaliditāti pārejas vecumu

Pirmdien, 17. februārī., plkst. 11.00 LM piedāvā iespēju tiešraidē sekot līdzi ekspertu diskusijai par bērnu ar invaliditāti pārejas (pusaudžu) vecumu.

Izglītība, zinātne


Sākusies konkursa “FIZMIX Eksperiments” pirmā kārta, kurā piedalās 246 komandas

Ir noslēgusies skolu pieteikšanās konkursam “FIZMIX Eksperiments”, kas šogad atzīmē 25. jubileju. 246 komandas jeb 1230 skolnieki cīnīsies par galveno balvu – iespēju apmeklēt izglītojošu un aktīvu vasaras nometni kopā ar vienaudžiem. Šogad aktīvākais Latvijas reģions ir Latgale, no kura dalību konkursā uzsāk 64 komandas.

Students no Babītes starp labākajiem pārdevējiem pasaulē

Pārdošanas un konsultāciju uzņēmuma Southwestern Advantage ikgadējā balvu pasniegšanas ceremonijā Nešvillā, ASV Latvijas studenti atzīti par vieniem no labākajiem pārdevējiem. Rīgas Tehniskā universitāte ieguva augsto 6. vietu starp 247 universitātēm, savukārt piektais labākais pārdevējs bija Latvijas students Toms Jančevskis no Babītes.

Ēnu dienā skolēniem padziļināta interese par farmaceita profesiju

Farmaceits ir viena no profesijām, kas vienmēr būs aktuāla un nepieciešama. Turklāt arī robotizēti risinājumi nespēs pilnībā aizstāt to, ko klientiem sniedz farmaceits – zināšanas, spēju iedziļināties un sniegto atbalstu dažādos ar veselību un labsajūtu saistītos jautājumos. Lai veicinātu skolēnu interesi par farmaceita profesiju, vakar, 12. februārī, Ēnu dienas ietvaros 17 BENU Aptiekas uzņēma 78 skolēnus no visas Latvijas un sniedza ieskatu farmaceita ikdienas darbā.

Ēnu dienā 57 jaunieši no Latvijas skolām iepazina dažādas Rīgas domes Īpašuma departamenta profesijas

Trešdien, 12. februārī, Latvijā norisinājās starptautiskā “Ēnu diena” un jau septīto reizi pēc kārtas tajā piedalījās Rīgas domes Īpašuma departaments. Šogad departamentu Ēnu dienā apmeklēja 57 jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām – Daugavpils, Jelgavas, Cēsīm, Siguldas, Liepājas, Saulkrastiem, Zvejniekciema, Jēkabpils, Dobeles un Rīgas. Viņi iepazinās ar arhitekta, mākslinieka, jurista un komunikācijas speciālista profesijām.

Ģirģens pauž sašutumu par Šuplinskas plāniem iekšlietu koledžām atņemt augstskolu statusu

Izglītības ministrijas (IZM) precizētais konceptuālā ziņojuma “Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu” projekts (turpmāk–Projekts) paredz, ka iekšlietu resorā esošajām trīs augstākās izglītības iestādēm (Valsts policijas koledžai, Valsts robežsardzes koledžai, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžai, turpmāk – IeM koledžām) tiks atņemts augstskolu institūciju statuss, tās padarot par profesionālās izglītības iestādēm. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ir satraukts par sekām, kādas šīs pārmaiņas varētu atstāt uz iekšlietu nozares prestižu un konkurenci, kā arī pauž nožēlu, ka Projekta izstrādes gaitā Iekšlietu ministrijas vai koledžu pārstāvji nav tikuši aicināti uz viedokļu apmaiņu koledžu statusa maiņas jautājumā, kas pamato daudzo neskaidro un diskutablo jautājumu pastāvēšanu.

Darbs, karjera


Sievietes Latvijas biznesā: no maziem uzņēmumiem līdz līderiem

Sievietes Latvijas uzņēmumu īpašnieku un vadītāju vidū aizvien ir mazākumā, taču, salīdzinot ar pārējām Eiropas valstīm, Latvija ierindojas pirmajā desmitniekā.

NVA piedāvā jaunu pakalpojumu – EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) piedāvā jaunu pakalpojumu – Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES speciālistu konsultācijas tiešsaistē. Pakalpojums jebkuram interesentam Latvijā un jebkurā citā pasaules valstī ir pieejams katru piektdienu no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 Eiropas darba mobilitātes portāla (www.eures.europa.eu) tērzēšanas rīkā “CHAT with EURES LV”: http://ejuz.lv/6c2s

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā iecelts pulkvedis Normunds Krapsis

No rītdienas, 12. februāra, Valsts policijas priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks, Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Normunds Krapsis. 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirknim jauns priekšnieks - Rolands Bērziņš

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa priekšnieks kopš šī gada 5. februāra ir pulkvežleitnants Rolands Bērziņš.

NVA aicina darba devējus, kuri plāno nodarbināt personu ar invaliditāti, līdz 21.februārim pieteikties atbalstam

Ja darba devējs nodarbina bezdarbnieku ar invaliditāti, noslēdzot ar viņu darba līgumu uz nenoteiktu laiku, darba attiecību sākumposmā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā atbalstu:

Ģimene, labklājība


Rīgā plānots par 100 eiro palielināt pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja pabalsta palielināšanu jaundzimušo bērnu vecākiem no pašreizējiem 150 eiro līdz 250 eiro par katru bērnu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 informēs par čata pakalpojuma ieviešanu

Piektdien, 14. februārī, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) Ventspils ielā 53, plkst. 10 notiks preses konference par jaunu pakalpojumu bērniem un pusaudžiem, kas nonākuši krīzes situācijā – tiešsaistes konsultāciju jeb čatu ar bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 psihologiem.

3 iemesli, kādēļ ir muļķīgi vainot kibermobinga upuri

Ņemot vērā to, ka šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, mobilo sakaru operators BITE iniciatīvas “Iekod pirkstā!” ietvaros ir apkopojis trīs galvenos iemeslus, lai atgādinātu, kādēļ kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā gadījumā ir muļķīgi vainot upuri un, kādēļ agresora uzvedības pieņemšana un normalizēšana nav pieļaujama.

Omniva pētījums: 98 % bērnu brīvo laiku ik dienas pavada pie ekrāniem

Omniva 2020. gada janvārī veiktais pētījums liecina, ka dažādas ierīces (TV, dators, viedtālrunis) ik dienas lieto līdz pat 98 % bērnu vecumā no 3-11 gadiem, turklāt gandrīz puse (49 %) pie ekrāniem pavada 1-3 stundas dienā, 29 % - vairāk nekā 3 stundas dienā, bet 20 % šai nodarbei atvēl mazāk par 1 stundu dienā.

Bērnu mākslas darbnīcu programma “Ziemeļblāzmas Mākslas stundas”. Pirmā nodarbība “Autors ir kolektīvs” 15. februārī

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” 15. februārī plkst. 11.00 uzsāk jaunu, laikmetīgajai mākslai veltītu un īpaši bērniem veidotu radošo nodarbību ciklu “Ziemeļblāzmas mākslas stundas”, kas, dalīts 10 epizodēs, turpināsies visu 2020. gadu.

Veselība, skaistums


Uz dīvāna sēdošos nesadzird

Pēdējā laikā sabiedrības uzmanību ar savu aktivitāti publiskajā informācijas telpā ir piesaistījušas vairākas pacientu biedrības. Viena no tām ir Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrība, kas šobrīd portālā Manabalss.lv vāc parakstus iniciatīvai, ar kuru aicina valdību sakārtot pastāvošo medikamentu kompensēšanas kārtību. Par to, kādēļ Latvijas valstij šobrīd ir kritiski nepieciešama sabiedrības iesaiste, lai panāktu pārmaiņas veselības sistēmā, stāsta biedrības vadītājs Harijs Gals.

Pētījums: 7 no 10 Latvijas iedzīvotājiem mēdz sāpēt locītavas

Lai pilnībā izbaudītu kustību brīvību un saglabātu fiziski aktīvu dzīvesveidu visa mūža garumā, viens no priekšnosacījumiem ir veselas locītavas. Vienlaikus BENU Aptiekas jaunākie rezultāti atklāj, ka 68% aptaujāto mēdz sāpēt locītavas, kamēr tikai 30% ar locītavu sāpēm nesaskaras. Tāpat pētījuma rezultātos secināts, ka ar locītavu sāpēm biežāk saskaras vecāka gada gājuma cilvēki, kā arī trūcīgākie Latvijas iedzīvotāji.

Kas izraisa ģībšanu un kā no tās izvairīties? Skaidro farmaceite

Ģībšana, it īpaši, ja piedzīvota pirmo reizi, var radīt lielu izbīli uz satraukumu ne tikai pašam cilvēkam, kuru piemeklējis vājums, bet arī līdzcilvēkiem. Kā rīkoties, ja blakus esošais cilvēks noģībst, kā pašam atpazīt sajūtas, kas liecina par ģībšanu, un vai tā ir bīstama veselībai, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite, diennakts aptiekas vadītāja Mārīte Šukele.

Rituāli pašsajūtas un veselības uzlabošanai, iesaka farmaceite

Mūsdienu dzīvesveida iespaidā cilvēki bieži vien aizmirst parūpēties par sevi – kāds darbs vienmēr ir steidzamāks vai svarīgākas ir rūpes par līdzcilvēkiem. Taču rūpes par sevi ir nozīmīgas ne tikai paša labsajūtas nodrošināšanai – tās ir arī labas veselības pamatā. Kā ikdienas steigā atrast laiku sev, lai justos labi gan garīgi, gan fiziski, skaidro Aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.

Kā izvēlēties piemērotāko pretsāpju līdzekli?

Aptieku apmeklētājiem bieži vien ir grūti orientēties plašajā pretsāpju līdzekļu klāstā. Medikamenti atšķiras savā starpā ne vien pēc tā, kāda aktīvā viela ir to sastāvā, bet arī pēc tā, kādā formā tie pieejami. Ko izvēlēties sāpju gadījumā - pulveri, tabletes, kapsulas, ziedes, plāksteri vai injekcijas? Projekta “Ciet sāpes? Izstāsti farmaceitam!” ietvaros stāsta sertificēta aptieku tīkla “Latvijas aptieka” farmaceite Sanita Trautmane.

Zemkopība


Zemniekiem aizdevumos izsniegts vairāk kā miljons eiro saimniecību attīstībai

Jaunajai sezonai sākoties, lauksaimnieki un zemnieki aktīvi izmanto kredītu sniegtās iespējas saimniecību attīstībai. 2019. gadā izsniegto aizdevumu kopējā summa lauksaimniekiem bija 1 073 500 EUR, kas ir teju par 50 % vairāk nekā 2018. gadā, kad aizdevumos izsniegti 575 010 EUR, liecina nebanku kredītdevēja Latvijas Hipotēka dati.

Šķirnes mīļdzīvnieku iegāde tikai no reģistrētas organizācijas

Zemkopības ministrija aicina suņu, kaķu un sesku turētājus pievērst uzmanību: ir atjaunots Lauksaimniecības datu centra (LDC) šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizāciju reģistrs un tikai šīs organizācijas ir tiesīgas nodarboties ar šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzēšanu, pavairošanu, tirdzniecību un ciltsrakstu izsniegšanu.

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā...

ZM parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs: Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā ieņem arvien nozīmīgāku vietu tautsaimniecībā

Trešdien, 12. februārī, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs piedalīsies starptautiskajā bioloģiskās lauksaimniecības izstādē un kongresā “BioFach 2020”, kurš notiek no 2020. gada 12. līdz 15. februārim Nirnbergā, Vācijā.

No 7. februāra noteiktas papildu biodrošības prasības mājputnu novietnēs, lai mazinātu putnu gripas pārnešanas iespēju..

No 7. februāra noteiktas papildu biodrošības prasības mājputnu novietnēs, lai mazinātu putnu gripas pārnešanas iespēju uz mājputnu novietnēm

Otrdien, 4. februārī, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas ierosinājumu no š.g. 7. februāra Latvijā ieviest papildu bioloģiskās drošības prasības mājputnu turēšanā, lai mazinātu augsti patogēnās putnu gripas ierosinātāja pārnešanas risku no savvaļas putniem uz mājputniem un citiem nebrīvē turētiem putniem. Viens no profilakses pasākumiem putnu gripas nonākšanai mājputnu ganāmpulkos ir ierobežojumu perioda noteikšana.

Zemkopības ministrija atklātā diskusijā informē par grozījumiem noteikumos meža atjaunošanas veicināšanai

Piektdien, 31. janvārī, Zemkopības ministrija (ZM) organizēja izbraukuma pasākumu  “Iepazīšanās ar meža apsaimniekošanu Latvijā “Mežs, klimats, cilvēks”” interesentiem un plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem meža apsaimniekošanas procesu izzināšanai, informēja par šobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, kā arī plānoto grozījumu mērķiem ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas politikas nodrošināšanā un sabiedrības ieguvumiem ilgtermiņā. Uz pasākumu ar atvērtu diskusiju tika aicināti šī gada 14. janvāra atklātās vēstules autori, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, lai ikviena iesaistītā puse saņemtu pilnvērtīgu informāciju un skaidrojumu par normatīvo aktu šā brīža regulējumu, kā arī plānotajām izmaiņām, kas vērstas sabiedrības sociālo, ekonomisko un dabas aizsardzības interešu ievērošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā Latvijā gan mūsdienās, gan nākamajās paaudzēs.

Kriminālziņas, negadījumi


Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirknis aicina atsaukties aculieciniekus

Šī gada 14. februārī ap pulksten 9.30 Cēsīs, Glūdas ielā tumšā apģērbā ģērbta 4-5 vīriešu grupa uz ielas uzbruka kādai sievietei.

Slēgs satiksmi Kalēju ielā un ierobežos satiksmi Kungu ielā

Saistībā ar ēkas demontāžas darbiem no 17.februāra līdz 23.februārim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Kalēju ielā, posmā no Kungu ielas līdz Peitavas ielai, kā arī tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kungu ielā, posmā no Trauksmes ielas līdz Kalēju ielai.

Valsts policija uz aizdomu pamata par nelikumīgu akcizēto preču apriti Kurzemē aiztur trīs personas

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par nelikumīgu akcizēto preču apriti Kurzemē aizturēja trīs personas. Kopumā no nelegālās aprites tika izņemtas 83 240 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un 10 litri nelegālā alkohola.

Valsts policija kādā dzīvoklī Grobiņas pagastā konstatē nelegālo alkoholu un alkohola izgatavošanas iekārtas

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas Grobiņas pagastā kāda vīrieša dzīvesvietā konstatēja alkohola izgatavošanas ierīci un pašdarinātu alkoholu. No dzīvesvietas tika izņemta alkohola izgatavošanas ierīce un aptuveni 60 litri nelegālais alkohols.

Vīrietis bez tiesībām un, iespējams, reibumā, ar automašīnu bēg no Valsts policijas

Pirmdien Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas Ventspilī pamanīja automašīnu, kura pārvietojas bez iedegtiem gaismas lukturiem. Tad, kad likumsargi norādīja, ka automašīnas vadītājam ir jāapstājas, viņš uzsāka bēgšanu. Vīrietis tika apturēts un noskaidrots, ka viņš automašīnu vadījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un, iespējams, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un administratīvā lietvedība.

Atpūta


Valentīndiena: kur noteikti varēs vērot zvaigžņoto debesi

14. februārī, Valentīndienā, tiks atklātas divas jaunas multimediālās izstādes: „Van Gogs. Vēstules Teo” un „Kosmoss. Stāsts par nezināmo”. Abas izstādes katra citādi liek aizdomāties par niecības nīcību un tuvu attiecību svarīgumu. Izstādē „Van Gogs. Vēstules Teo” pulsē mākslinieka gars — var gandrīz fiziski sajust viņa skaudro vientulību. „Tādos brīžos gribas apskaut mīļoto un vairs neatlaist. „Kosmoss”, protams, ir pavisam citāda izstāde. Lai gan tā ļauj pilnīgi izjust Visuma plašumu un cilvēka trauslumu, multimediālā izrāde uzjundī nevis melanholisku, bet gan romantisku noskaņu,” stāsta Digital Art House līdzdibinātājs Jurijs Getalo. „Mākoņainu nakšu periodā, kad zvaigznes gandrīz nekad nav redzamas, šī ir vienreizīga iespēja visu mīlētāju dienā kopā ar otro pusīti priecāties par zvaigžņu mirdzumu.”

Nedēļas nogales pasākumi Daugavpilī

NEDĒĻAS NOGALES PASĀKUMI DAUGAVPILĪ
2020. gada 14. - 16. februārī

Jelgavā krāšņi aizvadīts ledus supervaroņu salidojums

9. februārī, Jelgavā noslēdzies 22. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Trīs dienu garumā, dodoties ciemos pie ledus supervaroņiem, kopā baudījām vērienīgo un pārsteidzošo ledus mākslu, tās tapšanas paraugdemonstrējumus un plašu kultūras programmu gan lieliem gan maziem.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina uz pasākumiem martā

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina sagaidīt pirmo pavasara mēnesi – martu –ar deju un mūzikas pasākumiem, kas norisināsies pils lielajā zālē.

Pasākumi februāra pirmajā nedēļas nogalē

Šajā nedēļas nogalē Tukuma pusē būs iespēja palīdzēt dabai, piedaloties talkā zāļu purvā Ķemeru nacionālajā parkā, apmeklēt ģimeņu dienu Jaunmoku pilī un muzikāli literāru tikšanos Lestenē, piedalīties sarunā par video sižetu veidošanu Tukuma vēstures muzejā “Pils tornis”, kā arī radoši padarboties Pūres Šokolādes muzejā un baudīt vēlās brokastis Tukumā un Pūrē. Būs iespēja šonedēļ arī Tukuma pusē noskatīties jauno spēlfilmu “Pilsēta pie upes”.

Satiksme un ierobežojumi


Ierobežos satiksmi Islandes ārlietu ministra vizītes laikā

Saistībā ar Islandes ārlietu ministra Gudlaugira Toura Tourdarsona oficiālo vizīti Latvijā tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana vairākās Rīgas ielās.

Ierobežos satiksmi Bruņinieku ielas posmā

Saistībā ar ūdensvada pārbūves darbiem no 17.februāra līdz 27.martam tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Bruņinieku ielā, posmā no ēkas Bruņinieku ielā 73 līdz Avotu ielai.

Pie ēkām Dīķa ielā 1 un 1a slēgs satiksmi

Saistībā ar ūdensapgādes un kanalizācijas izbūves darbiem no 10. februāra līdz 13. februārim no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme pie ēkām Dīķa ielā 1 un Dīķa ielā 1a.

Ierobežos satiksmi Bruņinieku ielā

Saistībā ar ūdensvada pārbūves darbiem no 7. februāra līdz 28. februārim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Bruņinieku ielā, posmā no ēkas Bruņinieku ielā 59 līdz ēkai Bruņinieku ielā 75.

Slēgs satiksmi Kalēju ielas posmā un ierobežos – Kungu ielā

Saistībā ar ēkas demontāžu no 10. februāra līdz 16. februārim tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme un gājēju kustība Kalēju ielā, posmā no Kungu ielas līdz Peitavas ielai, kā arī tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kungu ielā, posmā no Trauksmes ielas līdz Kalēju ielai.

Pagarina Valsts policijas amatpersonu dalības laiku Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā

Otrdien, 17.maijā Ministru Kabinets(MK) izdevis rīkojumu, kas paredz divu Valsts policijas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dalības laika pagarināšanu Eiropas Savienības policijas misijā Afganistānā (EUPOL AFGHANISTAN) no 2011.gada 1.jūnija līdz 2012.gada 31.maijam.

ERASMUS programma Latvijas iedzīvotajiem

Biedrība " Lietišķo sieviešu apvienība" jau otro gadu ir apstiprināta kā nosūtītājorganizācija programmā ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEURS (ERASMUS jaunajiem uzņēmējiem), kas sniedz iespējas un finansiālu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem doties pieredzes apmaiņā uz dažādām Eiropas valstīm. Turpmāko gadu būs pieejams finansējums vismaz 10 Latvijas jauno uzņēmēju nosūtīšanai pieredzes apmaiņā.

Uzņēmumi ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā pieteikušies kampaņai "Uzslavē labu servisu!"

Turpinās pieteikšanās kampaņai "Uzslavē labu servisu!", kurai jau šobrīd pieteikušies uzņēmumi no visas Latvijas ar vairāk kā 600 klientu apkalpošanas vietām.

Vienojas par nepieciešamajiem uzlabojumiem krīžu situāciju pārvaldībā

Tiekoties elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā iesaistītajām institūcijām, tika izvērtēta sadarbības pieredze, identificētas nepilnības un sagatavoti konkrēti priekšlikumi izskatīšanai Krīzes vadības padomē, lai šīs nepilnības novērstu. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās par darbiem, kas jāveic valsts un pašvaldību institūcijām, gatavojoties iespējamiem pavasara plūdiem.

Portālu jelgavnieki.lv pārņem "Jaunie mediji"

Portālu «Jelgavnieki.lv» turpmāk veidos un administrēs SIA «Jaunie mediji», kurš pieder Jānim Žīlem, kurš savulaik bija viens no portāla idejas autoriem un tā dibinātājiem. SIA «Jaunie mediji» pārņems gan saistības ar reklāmas klientiem, gan portāla tehnisko nodrošinājumu un tā attīstību.

Latvijas Televīzijas paziņojums

Latvijas Televīzija noraida Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas šodien izplatītajā paziņojumā paustos pārmetumus par LTV vadības "neizpratni par notikušā nopietnību un izvairīšanos no pilnas atbildības" saistībā ar Latvijas Republikas himnas neatskaņošanu gadumijas naktī, kā arī atvainošanās trūkumu sabiedrībai. Latvijas Televīzija uzskata, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šādus apgalvojumus ir izteikusi, izmantojot nepilnīgu informāciju.

Pasaules ekonomikas attīstība liek pievērsties netradicionāliem tirgiem

2010. gada 14. decembrī prestižās gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" atklāšanas pasākumā tika rīkota ekonomikas ekspertu paneļdiskusija, kurā piedalījās vairāki no gadagrāmatas līdzautoriem: "DnB NORD Banka" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, bijušais a/s "Parex banka" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns. Paneļdiskusiju vadīja gadagrāmatas "Pasaule 2011. gadā" galvenais redaktors Pauls Raudseps.

Informācija potenciālajiem MVU atbalsta programmas dalībniekiem

Programmas ietvaros ierobežotam skaitam uzņēmumu tiks nodrošinātas pārdošanas apjoma pieaugumu
veicinošas aktivitātes mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību jomās vairāk nekā 1000 LVL vērtībā
katru mēnesi. Programmas ilgums ir seši mēneši. Uzņēmumam par šīm aktivitātēm ir jāveic 0%
līdzmaksājums. Tam jāsedz tikai organizatoriskās izmaksas (projektu vadītāja darbs, komunikāciju izmaksas
u.c.) 83,33 LVL apmērā mēnesī.

Valdība pieņem rīkojumu par valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju

Valdība ir pieņēmusi rīkojumu par 18 valsts arhīvu sistēmas iestāžu reorganizāciju, tās apvienojot un izveidojot Latvijas Nacionālo arhīvu (LNA). Tā ir vērienīgākā strukturālā reforma kultūras jomā. Saskaņā ar Arhīvu likumu reorganizācija jāveic līdz 2011.gada 1.janvārim.

Valsts prezidents apžēlo trīs notiesātās personas

Trešdien, 27.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers, izskatot 33 notiesāto personu apžēlošanas lūgumus, apžēloja trīs personas.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli