ES autoriem – jauna tiešsaistes platforma


Foto:pexels.com
4. maijā EP Kultūras un izglītības komisija, uzklausot iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu (Thierry Breton) un inovācijas un jaunatnes komisāri Mariju Gabrielu (Mariya Gabriel), sprieda par jaunām iespējām atbalstīt ES kultūras, radošo industriju un mediju nozari. Bretons norādīja, ka posts nozarei, sevišķi mazajam biznesam un pašnodarbinātajiem, ir lielāks par vienkārši "darba zaudēšanu".

Svarīgākais ir saglabāt ES kultūru un vērtības, un vajadzīgs jauns, ar finansējumu nodrošināts “Māršala plāns”, kas nozarei palīdzētu atkopties. Iecerei tagad vajag iegūt konkrētas aprises – šo darbu paveiks Eiropas komisija, un plāns vēl apstiprināms Eiropas parlamentā un Eiropas padomē.

Bretons tiklab aicināja dibināt “jaunas attiecības ar platformām”, kas tagad pašas saprot, cik liela atbildība gulstas uz tām kā “vārtu sargiem”.

Komisāre Gabriela piebilda, ka šobrīd domā par ārkārtas palīdzību autoriem, ko varētu nodrošināt jaundibināts “solidaritātes fonds” – tas būtu pozitīvs signāls, ko EK sūta pašnodarbinātajiem autoriem.

Tikmēr Eiropas komisija iedarbinājusi jaunu tiešsaistes platformu privātajam radošajam sektoram, kur piedāvā dalīties ar veiksmes stāstiem un ierosmēm COVID-19 pandēmijas apstākļos. To papildināt aicināts ikviens!

 

Ieva Kolmane,
AKKA/LAA KI fonda sabiedrisko attiecību speciāliste
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums