Ventspils koncertzāle "Latvija" un Ventspils Mūzikas vidusskola – 2019.gada labākā publiskā jaunbūve Latvijā


Koncertzale_Latvija_M_Blaze_
Piektdien, 17.aprīlī, vietnē Gadabuve.lv un skates Facebook lapā ar video tiešraides starpniecību tika paziņoti skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" rezultāti, nosaucot laureātus astoņās nominācijās un Lielās balvas ieguvēju.

Nominācijā “Publiskā jaunbūvē” 1.vietu ieguva Ventspils koncertzāles “Latvija” un Ventspils Mūzikas vidusskolas ēka Lielajā laukumā 1, Ventspilī.

Koncertzāle “Latvija” darbību uzsāka 2019. gada vasarā. Tā ir mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika, izmeklēts repertuārs un plašas tehniskās iespējas. Mūzikas cienītāji, apmeklējot koncertzāli “Latvija”, var piedzīvot gan labāko Latvijas mūziķu un kolektīvu koncertus, gan ekskluzīvus ārvalstu mākslinieku priekšnesumus. Šāda iespēja atkal būs pēc valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Koncertzāles lepnums ir divi pasaules līmeņa, unikāli mūzikas instrumenti – manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā "Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG" Vācijā, un šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, ko radījis latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš. Koncertzāles unikalitāti akcentē arī atveramā siena, kas koncertzāles Mazo zāli pārveido par āra skatuvi.

Koncertzāles “Latvija” projekta autors ir Vācijas arhitektu birojs "Haascookzemmrich Studio 2050”, arhitekts Deivids Kuks (David Cook). Ēku raksturo gan pārdomātie energoefektivitātes risinājumi, gan daudzfunkcionāls telpu plānojums, kas ļauj zem viena jumta veiksmīgi līdzdarboties koncertzāles “Latvija” Lielajai un Mazajai zālei, Mūzikas vidusskolai, Mūzikas bibliotēkai un skaņu ierakstu studijai.

 

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notika 22.reizi, 50 profesionāļu žūrijai novērtējot 90 pērn pabeigto objektu. Skates rezultāti pieejami šeit: http://gadabuve.lv/index.php/2020/04/17/2019-gada-labakas-buves-latvija/

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

 

Ventspils pilsētas dome
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums