"Lielajā dzintarā" uzstāsies pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš


Daumants_LIEPINS public. foto
Turpinot koncertsēriju "Personīgi", 23. februārī plkst. 15.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies pianisma jaunā zvaigzne Daumants Liepiņš. Jaunais mūziķis ir starptautisku pianisma konkursu laureāts, nupat Ņujorkā ierakstījis mūzikas albumu prestižajā "Steinway" ierakstu kompānijā. Liepājā talantīgais pianists atskaņos savu jauno koncertprogrammu, ko veido trīs izcilas klaviersonātes – Franča Šūberta opuss, Friderika Šopēna Trešā sonāte, kā arī Latvijā reti atskaņotā Džordžes Enesku Trešā sonāte. Pēc koncerta klausītāji aicināti uz neformālām sarunām ar pianistu.

“Neslēpšu, ka man pašam lielās formas ir ļoti mīļas, jo īpaši sonātes forma. Šīs trīs sonātes atspoguļo trīs ļoti dažādas pasaules – Šūberta trauslo, emocionāli atkailināto, Šopēna karalisko, bet arī dziļi personisko, un Enesku pasauli, kura Latvijas koncertzālēs līdz šim atspoguļota ļoti maz. Tajā varam saskatīt mūsu gadsimtam ļoti aktuālas tēmas – cilvēka neaizsargātību tehnoloģiju priekšā un pat dabas aizsardzību. Gribēju vienā programmā salikt mūziku, kas jau ir ļoti populāra un daudz dzirdēta, un tai pievienot kaut ko mazliet eksotiskāku,” par programmu stāsta Daumants Liepiņš.

Divdesmit četrus gadus jaunais Daumants Liepiņš ir viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunās paaudzes pianistiem. Mūziķis turpina studenta gaitas Zviedrijā, apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli. “Neordinārs talants – smalks un iejūtīgs kamermūziķis, kam nav sveša arī harizmātiska solista stāja saspēlē ar orķestri. Viņa klavierspēle ir tehniski nevainojama, bet interpretācijas – saturiski pārliecinošas un emocionāli piepildītas,” Liepiņu vērtē kritiķi.

Sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Uzvarējis prestižajā “Vendome prize” pianistu konkursā Šveicē (2019), izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu debitēt slavenajā Verbjē festivālā. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā, kur savā laikā triumfēja arī Vestards Šimkus. 2018. gadā Liepiņš kļuva par 2. vietas ieguvēju Džordžes Enesku Starptautiskā pianistu konkursā.

Video:

https://youtu.be/5vdWVNyShKg (Rachmaninov Prelude in B flat major Op.23 No.2)

https://youtu.be/c2GQip4cS04 (video ielūgums uz koncertu)

 

Kamerzāles koncertsērija “Personīgi” veidota, lai baudītu mazo formātu koncertus tuvākā, brīvākā un personīgākā atmosfērā. Pēc koncertiem klausītāji aicināti tikties ar mūziķiem personīgi – baudīt sarunas pie kafijas tases vai atspirdzinoša dzēriena glāzes. Sērijas turpinājumā – Rīgas Saksofonu kvartets ar koncertprogrammu "Bahs. Grūvs. Saksofoni" (5. aprīlī), bet noslēgumā – Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa etnoduets (10. maijā).

Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizē koncertzāle “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija – lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

 

SIA “Lielais Dzintars”
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums