Alfreda Hičkoka filmu retrospektīva kinoteātrī "Kino Bize"


public. foto
Spriedze un terors, mazliet noslēpumainības un romantikas Alfreda Hičkoka filmu retrospektīvā no 7. līdz 12. decembrim kinoteātrī "Kino Bize". Atzīmējot viena no nozīmīgāko režisoru kino vēsturē 120 gadu jubileju, kā arī kinoteātra "Kino Bize" septīto gadadienu, nedēļas garumā vienā seansā varēs noskatīties astoņas Alfreda Hičkoka filmas. Sākums 7. decembrī pl. 19:30 ar kinoseansu filmai "Psiho".

Ar unikālu izjūtu un talantu veidot spraigas kino epizodes ir grūti aptvert, cik daudz patiesu meistardarbu Alfreds Hičkoks ir spējis radīt. Filmas, kuras var skatīt arvien no jauna, dažkārt atklājot jaunu kadrējumu vai vēlreiz pārdzīvojot ar trauksmi, humoru vai bailēm piesātinātos stāstus. Hičkoks vairāku desmitgažu laikā spēja ne vien pielāgoties mainīgajām mākslinieciskajām vēsmām, bet arī ietekmēt visu populārā kino kultūru. Viņa ietekme ir visuresoša, sniedzoties līdz kino radīšanas procesiem pāri jebkurām ģeopolitiskām robežām un jebkurā laika posmā.

Hičkoks, dzimis 1899. gadā Londonas austrumu daļā un slavenākos darbus veidojis ASV, vienmēr kino uzņemšanu ir uztvēris kā sadarbībā balstītu industriju. Intervijās un balvu saņemšanās uzsvēris savas sievas un ilggadējās montāžas režisores Almas Reviles nozīmi veiksmīgam darbam. Tāpat viņa filmās var vērot attiecīgā laika modes dizaineru tērpus, klausīties neaizmirstamās skaņu režisoru melodijās un baudīt neatkārtojamus Kerija Grānta, Ingrīdas Bergmanes, Greisas Kellijas un Gregorija Peka lomu atveidojumus.

Sestdien, 7. decembrī Alfreda Hičkoka retrospektīvu kinoteātrī “Kino Bize” atklās ar filmu “Psiho”, ko mēdz atzīmēt kā modernā šausmu kino aizsākumu, lai gan pats Hičkoks vairāk bija ieinteresēts spriedzē un suģistējošajā terorā pirms gaidāmā nozieguma, nevis pats notikums un ar to saistītās šausmas. Programmā kopumā būs skatāmas astoņas filmas, kuru starpā krimināldrāma “Svešinieki vilcienā”, uz ko Mārtins Skorsēze vairākkārt atsaucas intervijās un rakstos, “Sliktā slava”, kas ir vairāku kinokritiķu sarakstos iecienītākā filma, “Vertigo”, kas tika atzīta par visu laiku labāko filmu, kā arī “Šaubu ēna”, ko Hičkoks izcēlis kā savu mīļāko no uzņemtajām filmām.

Ieeja uz retrospektīvas seansiem bez maksas. Filmas tiks demonstrētas angļu valodā ar subtitriem angļu valodā. Plašāka informācija par norisi un seansu laikiem http://www.kinobize.lv. Aicinām skatītājus rezervēt sev vietu pa e-pastu rezervet@kinobize.lv

Retrospektīva tiek rīkota sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

PROGRAMMA:

Sestdien, 07.12.

19:30 - Psiho / Psycho (1960)

22:00 - Svešinieki vilcienā / Strangers on a Train (1951)

Svētdien, 08.12.

19:00 - Logs uz sētu / Rear Window (1954)

21:15 - Šaubu ēna / Shadow of a Doubt (1943)

Pirmdien, 09.12.

20:30 - Apmātais / Spellbound (1945)

Otrdien, 10.12.

20:30 - Vertigo (1958)

Trešdien, 11.12.

20:00 - Putni / The Birds (1963)

Ceturtdien, 12.12.

21:00 - Sliktā slava / Notorious (1946)

 

Kino Bize
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums