LNMM. Vēl tikai 3 nedēļas skatāma izstāde "MAREUNROL'S. Paplašinātā realitāte": noslēguma pasākumi / DMDM


foto;Andrejs Strokins
Vēl trīs nedēļas – līdz 8. decembrim – ir iespēja apmeklēt izstādi "MAREUNROL’S. Paplašinātā realitāte", ko piedāvā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (DMDM; Rīgā, Skārņu ielā 10) sadarbībā ar latviešu modes dizaineru duetu MAREUNROL’S (Mārīte Mastiņa-Pēterkopa un Rolands Pēterkops).

Kopš atklāšanas MAREUNROL’S izstāde pulcējusi jau turpat 6000 interesentu. Muzeja viesu grāmatā ik dienu tiek atstāti emocionāli un apbrīnas pilni ieraksti:

•       “Beidzot ar mani NOTIKA pašmāju modes dizains. Pārsteidzoši. Talantīgi.”

•       “Apmeklēju izstādi jau astoto reizi un katru reizi atrodu priekš sevis kaut ko jaunu. ĻOTI IEDVESMO!”

•       “Spēcīgi. Dziļi. Precīzi. Prieks, ka tomēr kāds atkal var! Paldies!”

•       “Iedvesmojoši. Tie, kuriem bail lidot, te var smelties levitācijas prasmes! Mēs esam PASAULES līmenī!”

•       “MODES MĀKSLA. 21. gs. sākuma filozofisks, sociāls, poētisks, psiholoģisks, sirreāls atspulgs. Vibrējošs piedzīvojums un pārdzīvojums.”

Projekta izskaņā:

* 30. novembrī no plkst. 12.00 līdz 14.00 DMDM norisināsies cepuru meistares LAILAS BRŪVELES meistarklase pieaugušajiem “Sirreālais cepurnieks”. Dalībnieki iepazīs ekspozīcijā redzamās tērpu kolekcijas, kurās īpašu lomu spēlē cepures – tās var būt gigantiskas galvassegas kā baisas un sirreālas vīzijas vai skatuve ikdienišķām mizanscēnām. MAREUNROL’S cepures mitinās starptelpā starp modi un mākslu, fantāzijai manifestējoties materiālā. Tāpat tiks apspriesta cepures nozīme agrāk un šodien, pievēršoties gan sieviešu, gan vīriešu modei.

Nodarbība paredz praktisku darbošanos: eksperimentus ar materiāliem un tehnikām, skicēšanu, modelēšanu un cepuru maketu izveidi, kam visam pāri stāv cepurnieka dizaina domāšana. Meistarklases ilgums ir 2 stundas. Dalības maksa: 7,00 EUR no personas (cenā iekļauts izstādes apmeklējums).

* 30. novembrī plkst. 14.00 uz “Sarunām muzejā” par tēmu “Citāda modes fotogrāfija” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja INESE BARANOVSKA ir uzaicinājusi starptautiski atzītu fotogrāfi IVETU GABALIŅU (Vaivodi; ivetagabalina.com), kura ir ISSP Galerijas programmu vadītāja un daudzkārt radoši sadarbojusies ar MAREUNROL’S, veidojot modes fotogrāfijas un video. Dalības maksa: pieaugušajiem – 3,50 EUR, studentiem un pensionāriem – 2,00 EUR. Gada biļetes īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

* Izstādes noslēgumā – decembra sākumā – gaidāma mākslas un kultūras portāla “Arterritory.com” izdotā grāmata “MAREUNROL’S”.

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums