Kim? izstāžu cikla noslēguma pasākumi

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz izstāžu cikla noslēguma pasākumiem:


Tūre ar māksliniekiem: Līga Spunde, Krista un Reinis Dzudzilo, 27. septembrī plkst. 18.00;
Aizver actiņas un smaidi: performance, 3. oktobrī plkst. 18.30!     

Tūre ar māksliniekiem: Līga Spunde, Krista un Reinis Dzudzilo


27. septembrī plkst. 18:00 tūre ar personālizstādes “Kad elle būs pilna, mirušie staigās pa zemi” mākslinieci Līgu Spundi:

Līga Spunde savā personālizstādē pievēršas nežēlībai, kas slēpjas zem ikdienišķām komunikācijas un informācijas apmaiņas formām internetā, analizējot “naida kultūru”, kas atklājās dažādos veidos ne vien tiešsaistē, kur lietotāji apmainās ar stindzinoši necilvēcīgiem tekstiem, attēliem un video, bet dažkārt arī kļūst par reālām un šausminošām darbībām.

“Tīrs labdabīgums ātri kļūst garlaicīgs; tas prasa dažādību un dzīvīgumu. Sāpes ir saldsērīgums, kura nekad nav gana. Mīlestība strauji pārvēršas par vienaldzību vai riebumu. Vienīgi naids ir nemirstīgs.” /Viljams Hazlits “Nīšanas bauda”/   

19:00 tūre ar ekspozīcijas “ZRwhdZ. Rīga” koncepcijas autoriem un māksliniekiem Kristu un Reini Dzudzilo:

Ekspozīja “ZRwhdZ” tika radīta šī gada Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālei, kur mākslinieki Krista un Reinis Dzudzilo pārstāvēja Latviju un tika apbalvoti par labāko kuratoriālo koncepciju. Šobrīd Kim? pagalmā, Sporta 2 kvartālā ir apskatāms monumentālais muzikālais darbs, kas tapis sadarbībā ar komponistu Kristu Auznieku.

“Dzudzilo piedāvātā jutekliskā daudznozīmība”, kā to dēvēja mākslas kritiķis Vilnis Vējš, liek uzkavēties pie antīkās filosofijas pretrunām. Abreviatūras atšifrējums Zum Raum hier wird die Zeit (“Par telpu šeit top laiks”), kas tiek izteikts Riharda Vāgnera pēdējās operas “Parsifāls” libretā, aizved pie izstādes balstiem – “Laiks un Telpa ir kājas, uz kurām kustas scenogrāfija”.

“Pirms vairākiem gadiem, esot ceļojumā, mēs iegādājāmies kabatas formāta mūzikas kastīti, tā labi ietilpst cilvēka plaukstā. Bet cilvēks arī var ietilpt mūzikas kastītē. Kaut kas var rasties starp pretrunu, ambivalenci, kurā ietverta bērnišķība un tās pazaudēšana vai arī tās atgūšana. Māksla uzdod jautājumus, jo tās radīšanā pasaule ir jāatklāj no jauna.

Lūdzu, ienāciet izejā!”

Krista un Reinis Dzudzilo  

 

Aizver actiņas un smaidi: performance

"Aizver actiņas un smaidi" ir telpa, kas salīdzina vēlēšanu un loteriju organizēšanas konstruktus, izmantojot tajos slēptos vizuālos kodus, uzsverot to teatrālo dabu. Skatītājs aicināts kļūt par izstādes kuratoru, režisoru un veidot telpas naratīvu caur sava skata punktu apzinātu montāžu. Izstādes finisāžā risināsies performance, kas tapusi sadarbībā ar Artu Kauliņu, Baibu Vanagu un Janīnu Gutermann, kā arī ar mākslinieku Niels Albers .

Performances izskaņā apmeklētājs tiks uzaicināts uz maltīti, kolektīvi par drupām pārvēršot mākslinieka Niels Albers veidotās ēdiena skulptūras un ēdamus vizuālus žestus, kas veidoti kā atbilde "Aizver actiņas un smaidi" un tās naratīvam. Kā smaržo, kā garšo, vai tas, kas ir redzams ir tas, ko mēs ēdam ?

Laipni gaidīsim 3. oktobrī. plkst. 18.30 Kim? Laikmetīgās mākslas centrā!

Dalība pasākumos bez maksas.

Vairāk informācijas par izstādēm Kim? mājaslapā www.kim.lv. 

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums