Aicinām piedalīties forumā "Kultūras līderība Latvijas reģionos"


Foto - twitter.com/sadarbibasplatf
Trešdien, 2019. gada 16. oktobrī Siguldā, kultūras centrā "Siguldas Devons" norisināsies forums "Kultūras līderība Latvijas reģionos". Forumu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību "Sadarbības platforma", British Council pārstāvniecību Latvijā un biedrību "CultureLab". Finansiālu atbalstu sniedz Kultūras ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Latvijā dažādu vietējo kopienu līderi ir apvienojušies neformālā kustībā “Latvijas kultūras vēstnieki”. Foruma laikā tiks pārrunāti “Latvijas kultūras vēstnieku” kustības mērķi un nākotnes virzība, izskatīti uzdevumi nākamajam politikas plānošanas periodam (2021. – 2027. gads) un diskutēts par kultūras un kopienas līderības vietu jaunajā Latvijas Nacionālās attīstības plānā. Ar priekšlasījumiem uzstāsies sabiedrības viedokļa līderi un “Latvijas kultūras vēstnieku” kustības aizsācēji. Klātesošajiem būs iespēja iepazīt kustības “Aktīvās kopienas” (“Active citizens”), kas attīstās Lielbritānijā, Igaunijā un Lietuvā, labo praksi un pieredzi līderības jomā.

Foruma otrā daļā plānots darbs trīs tematiskajās grupās: “Kas ir kopienu līderība – tās izpausmes, nozīme, uzdevumi”, “Radošums izaugsmei, sadarbībai un attīstībai lokālā un globālā līmenī” un “Pārmantojamība, jauniešu iesaiste”. Dalībniekiem būs iespēja diskutēt par jauniem kultūras vēstnieka darbības formātiem, vairot izpratni par līderību, iepazīt un dalīties pieredzē.

Aicinām pieteikties forumam līdz 10. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu šeit: http://ejuz.lv/22fw

Par foruma dienas kārtību un dalībniekiem - ekspertiem tiks ziņots tuvākajā laikā.

“Latvijas kultūras vēstnieki” ir 2012. gadā izveidota neformāla kustība, kurā šobrīd iesaistījušies vairāk nekā 260 dalībnieki - dažādu vietējo kopienu līderi, tostarp arī mazākumtautību un latviešu diasporas pārstāvji. “Latvijas kultūras vēstnieki” ir kultūras darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kultūras un mākslas izglītības iestāžu pārstāvji, jauniešu kustību, un māksliniecisko kolektīvu vadītāji no visas Latvijas. Tie nerimstoši veido sabiedrisko dzīvi un kultūras telpu, bet, galvenais, glabā un sargā kultūrvēsturisko mantojumu savā ciemā, pagastā, pilsētā, novadā, reģionā. “Latvijas kultūras vēstnieki” ir ļaudis, kas ieauž krāsainus rakstus mūsdienu Latvijas kultūrvidē un nesavtīgi dalās ar savu pieredzi, kā arī ar daudzveidīgu pasākumu un aktivitāšu palīdzību veicina mijiedarbību starp dažādām etniskajām, sociālām un citām grupām.

Pasākums tiks fotografēts un fotogrāfijas izmantos organizatoru publicitātes vajadzībām un iesniegšanai finansētājam - Sabiedrības integrācijas fondam.

Forums “Kultūras līderība Latvijas reģionos” tiek rīkots projekta “NVO - iespējas, izaicinājumi, perspektīvas” ietvaros, lai sekmētu pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu un attīstību.

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sadarbības platforma”.

Lauma Celma
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums