Darjas Kotljarovas "Identifikācija" Rietumu Bankas galerijā


public. foto
Rietumu Bankas galerijā ir atklāta talantīgās mūsdienu mākslinieces, maskavietes Darjas Kotljarovas gleznu izstāde "Identifikācija".

Ekspozīcijā ir apskatāmi darbi, kas tapuši pēdējos piecos gados un ir apvienoti konceptuālā ciklā.

„Projekts „Identifikācija” ir mēģinājums vizuālos tēlos fiksēt manas pārdomas par cilvēka lomu un vietu apkārtējā pasaulē,” par savu ieceri stāsta Darja Kotljarova.

Vernisāžas laikā māksliniece pavēstīja, ka daļu darbu izstādei ir atvēlējuši to tagadējie īpašnieki, kuri dzīvo dažādās pasaules valstīs. Tādēļ „Identifikāciju” Rīgā ir izdevies izveidot par pabeigtu mākslas projektu – tieši tādu, kādu to jau sākotnēji bija iecerējusi autore.


public.foto

„Projekta darbi ir izkārtoti vizuāli vienotā rindā, ievērojot īpašu secību un sadalot tos atsevišķos diptihos. Uzmanība fokusējas uz tēlu pāru pretstatu un savstarpējās saiknes analīzi.  Tomēr katrai gleznai ir nosaukums un patstāvīga jēdzieniskā slodze gan projekta ietvaros, gan ārpus tā,” savu kreatīvo ideju skaidro Darja Kotljarova. 

Projekta autore stāsta, ka „ar precīzo, grafisko mākslas valodu apzināti izceļ ikviena darba dekoratīvo uzbūves principu. Zūdošās reālisma iezīmes atkāpjas ekspresīvā simbolisma māksliniecisko principu priekšā. Tieši simboliskā nozīme ir projekta „Identifikācija” kamertonis.”  

Darja Kotljarova ir absolvējusi V. Surikova Maskavas Valsts mākslas institūtu. Viņa ir Maskavas Mākslinieku savienības biedre, strādā par pasniedzēju Valsts Tretjakova galerijas radošajā studijā.

Māksliniece ir piedalījusies pareizticīgo baznīcu interjeru radīšanā Krievijā un Horvātijā – Svētā Krievijas Jāņa baznīcā Maskavā un Tā Kunga Svētās pārtapšanas baznīcā Zagrebā.

Darjas Kotljarovas gleznas ir skatāmas Krievijas un ASV muzejos, kā arī daudzās privātās kolekcijās Itālijā, Francijā, ASV, Serbijā, Horvātijā un, protams, Krievijā.

Izstāde Rietumu Bankas galerijā ir apskatāma līdz 26. jūlijam. Tās darba laiks: darbadienās no pulksten 9.00 līdz 18.00. Ieeja, kā vienmēr,  bez maksas.


 

Rietumu Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums