Noskaidroti 13. Starptautiskā Smilšu Skulptūru festivāla laureāti!


public. foto
Šogad festivāla konkursa skulptūras Jelgavā veidoja 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm – Latvijas, Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV. Interpretējot festivāla tēmu "Antīkā pasaule" mākslinieki aicināja aizdomāties gan par eksistenciāliem jautājumiem, gan par mūsdienu cilvēka vērtību skalu salīdzinot to ar seno noslēpumu pasauli. Šis ir līdz šim vērienīgākais smilšu skulptūru festivāls kura mākslas darbu veidošanā izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāšu smilšu.


public. foto

7. jūnijā, festivāla mākslinieku apbalvošanā tika paziņoti 13. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla “Summer Signs 19” laureāti:

1.VIETA

Irina Alimurzaeva/ Krievija

Ceļojums senatnē”

2.VIETA

Kevin Crawford/ ASV

Bābeles tornis”

3.VIETA

Munkh – Erdene Tsagaan/ Mongolija

Mongolijas cītara”

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Andrey Kokorin/ Krievija

Vēlmju apmāti”

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Andrey Koshelev/ Krievija

Pirmās saprāta pēdas”

ŽŪRIJAS SIMPĀTIJU BALVA

Oleksiy Poda/ Ukraina

Laika vērtības”

Apdrošināšanas firmas “COMPENSA” SIMPĀTIJU BALVA

Specbalva:

Ivan Fediv / Krievija

Kleopatra”

Veicināšanas balva:

Agnese Rudzīte - Kirilova /Latvija

“Ēģiptes hierarhija”

Konkursa tēlnieku galvenais uzdevums bija parādīt savu interpretāciju par antīko pasauli vienlaikus festivāla viesos atmodinot iztēli un aicinot aizdomāties par savām asociācijām ar vēsturiskajiem notikumiem, leģendām un tēliem. Antīkajam šodien tiek piešķirta simboliska un mītiska vērtība, tomēr nenoliedzami varam vilkt dažādas paralēlas ar mūsdienu cilvēka pasaules uztveri - cilvēces sapņiem, biedējošo un fascinējoši ticības spēku un vēlmi valdīt, ko festivāla mākslinieki izvēlējušies īpaši izcelt savos darbos.

Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks apmeklētājus gaidīs 8. jūnijā no 10 līdz 24 un 9. jūnijā no 10 līdz 23. Festivālā dienās svētku noskaņu radīs dažādas aktivitātes visai ģimenei – izrādes bērniem, rotaļas un radošās darbnīcas, savukārt, par muzikālo programmu parūpēs iemīļoti mūziķi no Latvijas un Lietuvas - “Colours of Bubbles” (Lietuva), “Credo”, “Rahu The Fool”, “Dziļi violets” un “Opus Pro”. Savukārt, 8. jūnijā tieši pusnaktī zem pilsētas naksnīgajām debesīm kvēlos lielformāta šamota skulptūras, aicinot ikvienu izbaudīt unikālu uguns šovu.

Smilšu skulptūru Festivālu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde „Kultūra” sadarbībā ar Ramirent Baltic AS Rīgas filiāli.

Vairāk informācijas: jelgava.lv, festivali.jelgava.lv

Seko līdzi jaunumiem Smilšu Skulptūru festivāla “Summer Signs” Fecebook lapā.

Atskats uz pagājušā gada Smilšu skulptūru festivālu JPPI “Kulūra” Youtube kontā.

Vairāk par tūrisma iespējām Smilšu skulptūru festivāla laikā meklē

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums