Jelgavā smilšu tēlniecības darbos satiekas antīkās pasaules valdnieki un leģendas


public. foto
Jelgavas pilsēta aicina 8. un 9. jūnijā iepazīt seno noslēpumu pasauli Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā. Pasta salā antīkās leģendas un valdniekus smilšu tēlos iedzīvinās 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm ļaujot doties vēsturiskā ekspedīcijā. Smilšu mākslasdarbu veidošanā tiks izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.

Festivāls šogad izcelsies ar īpaši vērienīgām un apjomīgām skulptūrām, ko veidos pasaulē atzīti tēlnieki un ilggadēji konkursa dalībnieki no Latvijas un ārvalstīm. Nepilnas nedēļas laikā 15 mākslinieki no astoņām valstīm - Latvijas,  Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV, Pasta salā iedzīvinās šī gada festivāla tēmu “Antīkā pasaule”. Savukārt, festivālā demo skulptūru, kas šogad ir līdz šim augstākā - 15x8 metri, veidoja viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kopā ar Maiju Punculi, Aināru Zingniku un Viļus Matuti.

Tēlnieku galvenais uzdevums ir parādīt savu interpretāciju par antīko pasauli vienlaikus festivāla viesos atmodinot iztēli un aicinot aizdomāties par savām asociācijām ar vēsturiskajiem notikumiem, leģendām un tēliem. Antīkajai pasaulei šodien tiek piešķirta simboliska un mītiska vērtība, tomēr, nenoliedzami varam vilkt dažādas paralēlas ar mūsdienu cilvēka pasaules uztveri - cilvēces sapņiem, biedējošo un fascinējoši ticības spēku un vēlmi valdīt, ko festivāla mākslinieki izvēlējušies īpaši izcelt savos darbos. Pasākuma viesiem būs iespēja aplūkot tādus senās pasaules  tēlus un vērtības kā - Kleopatru, Vikingu, Sfinksu, Ēģiptes piramīdas, Bābeles torni u.c.

Šogad festivālā atgriežas lielformāta šamota skulptūras! Divpadsmit dienu laikā četri mākslinieki - Jānis Leimanis, Katrīna Vīnerte,  Irēna Šļuželiene un Viļus Šļuželis – veidos lielformāta keramikas skulptūras no šamota masas. Lai jau festivāla atklāšanas dienā - 8. jūnijā, tas dedzinātu 1200 grādu karstumā uzburot unikālu kvēlošanas šovu zem Jelgavas naksnīgajām debesīm. Skulptūras top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Zemgales plānošanas reģionu un Latvijas valsts mežiem.

Pirmo reizi, gatavojoties Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam, aizvadīts kolāžu konkurss “Mana vasara”, kurā piedalījās 1.– 4. klašu skolēni no visas Latvijas. Dalībai konkursā tika saņemta 41 pieteikums, un, izvērtējot visus iesūtītos darbus, par labāko atzīta Kolkas pamatskolas 4. klase – šīs klases skolēni iegūs ielūgumus un apmaksātu braucienu uz Smilšu skulptūru festivālu Jelgavā. Skolēnu darbu izstāde būs apskatāma festivāla laikā īpašā brīvdabas izstādē Pasta salā. Transportu konkursa uzvarētājiem nodrošina SIA “RC Būvnieks”.

Savukārt, par svētku noskaņu festivāla dienās rūpēsies iemīļoti mūziķi – ATOM, Credo, Opus Pro, Dziļi violets, Mākoņstūmēji un īpašie viesi no Lietuvas - Colours of Bubbles, bet mazākos pasākuma viesus divu dienu garumā priecēs izrādes bērniem un citas radošas aktivitātes visai ģimenei. Svētku programma ŠEIT

Informējam, ka smilšu skulptūru festivāla laikā paredzētas izmaiņas satiksmes organizācijā, bet pasākuma viesu ērtībai tiks izveidotas papildus auto stāvvietas. Vairā par satiksmes organizāciju ŠEIT

Biļetes iepriekšpārdošanā līdz 7. jūnijam lētāk visās “Biļešu paradzīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv . Festivāla apmeklētāju ērtībai biļetes varēs uzrādīt arī elektroniski, kā arī, pametot festivāla norises teritoriju, saņemt zīmodziņu, kas sniegs iespēju Pasta salā konkrētajā dienā atgriezties arī vēlāk.

13. Starptautisko Smilšu skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta, pašvaldības iestāde “Kultūra”, sadarbībā ar SIA “Ramirent”.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts.

Uzzini vairāk: www.festivali.jelgava.lv

Foto un video: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”

Seko līdzi jaunumiem Smilšu Skulptūru festivāla “Summer Signs” Fecebook lapā.

Atskats uz pagājušā gada Smilšu skulptūru festivālu JPPI “Kultūra” Youtube kontā.

Vairāk par tūrisma iespējām Smilšu skulptūru festivāla laikā meklē: www.visit.jelgava.lv

Jelgavas pilsētas pašvaldība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums