Koncertā "Augšup" skaniskā svētbilde — Džona Tavenera "Sargājošais plīvurs"


Publicitātes attēls_Guna Šnē.
17. maijā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā akadēmiskais orķestris "B-Sharp" kopā ar čellisti Gunu Šnē un multimākslinieku Ritvaru Garozu koncertā "Augšup" aicina klausītājus doties garīgās dimensijas meklējumos. Programmu veidojis un pie diriģenta pults stāsies jaunais un daudzsološais diriģents Artūrs Gailis.

Programmas pamatā ir Džona Tavenera apcerīgais skaņdarbs “Sargājošais plīvurs” — meditatīvi plūstoša mūzika, kas savā cikliskumā ir pārdabiski skaista un vienlaikus mistiska. Tajā galvenā balss pieder čellam, ko šajā koncertā spēlēs čelliste Guna Šnē. Pirmatskaņojumu piedzīvos Ritvara Garozas speciāli šim koncertam radīta kompozīcija “Augšup”. Koncertā skanēs arī Viļņa Salaka romantiskais “Adagio” un Roberta Liedes personiski emocionālā miniatūra “Piedodiet”.

Multiinstrumentālists Ritvars Garoza speciāli akadēmiskajam orķestrim “B-Sharp” radījis kompozīciju “Augšup”, kuras atskaņojumā piedalīsies arī pats autors. Skaņdarbs rakstīts stīgu orķestrim un elektronikai, un pulsējošs ritms tajā savīsies ar stīgu un sintezatoru balsīm, ieraujot klausītājus cikliski skaniskā aplī. Ritvars Garoza ir pianists un komponists, daudz darbojies dažādos kolektīvos džeza mūzikas žanrā un veicis plašus iespēju meklējumus elektroniskās mūzikas atskaņojumos. Par savu mūziku saka šādi: “Es vienkārši uztveru informāciju, un tad tas, kas nāk atpakaļ, arī ir mana mūzika.”

Čelliste Guna Šnē koncertējusi Gustava Mālera jauniešu orķestra sastāvā. No 2009. līdz 2018. gadam bijusi Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” čellu grupas koncertmeistare. Šobrīd aktīvi iesaistās kamermūzikas projektos, uzstājas ar ansambli “Art-I-Shock” un kopš 2017. gada muzicē klavieru trio “SOL”. Nominēta Latvijas klasiskās mūzikas augstākajam apbalvojumam “Lielajai Mūzikas balvai” 2010. un 2016. gadā par izcilu darbu ansamblī.


Publicitātes attēls_Artūrs Gailis

Artūrs Gailis ir diriģents, kas sniedzis koncertus Latvijā, Igaunijā un Vācijā, uzstājoties ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, “Philips” simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonia Concertante”, Baltijas akadēmiju orķestri, Latvijas Festivāla orķestri un citiem. Bijis pasaulslavenā diriģenta Pāvo Jervi asistents. Artūrs Gailis ir akadēmiskā orķestra “B–Sharp” izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs.

Koncerts notiek sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību, Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi un studentu korporāciju “Fraternitas Livonica”.

Biļetes uz koncertu iegādājamas Rīgas Sv. Pētera baznīcā, Reformācijas laukumā 1, vienu stundu pirms pasākuma. Biļešu cenas: pieaugušajiem – 3 EUR, studentiem – 2 EUR, skolēniem – 1 EUR.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums