Kamerkora MUKLĀJS 30 gadu jubilejas koncerts VEF Kultūras pils kamerzālē


public. foto
2019. gada 17.maijā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" kamerkoris "Muklājs" atzīmēs savu 30 gadu jubileju ar koncertu, kurā izskanēs gan latviešu, gan ārzemju komponistu mūzika, tostarp trīs veltījumi korim, no kuriem viens šajā vakarā – pasaules pirmatskaņojums.

Rīgas Kultūras centra ”Iļģuciems” kamerkoris ”Muklājs” dibināts 1989. gadā. Kora dibinātāja un ilggadēja vadītāja bija diriģente Sandra Šmate – leģendārā maestro Gido Kokara kordiriģēšanas klases absolvente un viņa vadīto koru ”Daile” un ”Ave Sol” dziedātāja. Kopš 2012.gada, kad Sandra Šmate negaidīti devās mūžībā, kora vadība tika uzticēta kora dziedātājam un kormeistaram Jānim Kokinam – maestro Jāņa Zirņa diriģēšanas skolas pēctecim, kura ikdienas profesionālā darbība mūzikā saistīta ar Latvijas Radio kori. Savu unikālo pieredzi, kuru ieguvis, ar Latvijas Radio kori koncertējot izcilākajās pasaules koncertzālēs, apvienojumā ar paša harizmātisko, smalkjūtīgi inteliģento personību, Jānis nesavtīgi sniedz savam korim - ”Muklājam”, izvēloties interesantu repertuāru un tā iestudēšanai veltot nesavtīgu pašatdevi. Šobrīd kopā ar kamerkora ”Muklājs” galveno māksliniecisko vadītāju Jāni Kokinu strādā kora otrais diriģents Ralfs Šmīdbergs - Valsts akadēmiskā kora ”Latvija” kora mākslinieks, un kormeistare Agneta Krilova-Bērziņa – komponiste un vokālās grupas ”Anima Solla” dziedātāja.

Kā izteikušies vairāki kamerkora ”Muklājs” pazinēji, kā arī esošie un bijušie kora dziedātāji - kora īpašo auru veido tā īpašie cilvēki – interesanti, sirsnīgi, inteliģenti, ar savu raksturu un viedokli. Šobrīd korī dzied 32 dziedātāji.

Kamerkoris ”Muklājs” ir vairākkārtējs Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku Koru karu laureāts, kā arī ar panākumiem piedalījies vairākos starptautiskos koru konkursos un festivālos Latvijā un ārvalstīs. Kā pēdējais no kora panākumiem – I pakāpes diplomi divās kategorijās XIII Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā-konkursā ”Sudraba zvani” šī gada janvārī, Daugavpilī. Un arī šobrīd koris gatavojas jaunam izaicinājumam – dalībai Starptautiskajā koru konkursā Krakovā, Polijā šī gada jūnijā.

Kamerkoris ”Muklājs” saņēmis Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks 2016" par izdoto dziesmu albumu "Ar Laimeņu runojūt" kategorijā "Labākais sniegums akadēmiskajā mūzikā" 2016.gadā.

Kolektīva repertuārs ir bagātīgs – tiek iestudēti skaņdarbi no renesanses laika līdz pat pašai svaigākajai mūsdienu mūzikai. Repertuāra daudzveidību koris piedāvās arī savā 30 gadu jubilejas koncertā, kur līdzās pašmāju autoru – R.Paula, V.Pūces, J.Vaivoda, A.Sējāna, A.Vilcāna - dažādu žanru skaņdarbiem, ērti līdzās iekārtosies Latvijā mazāk dzirdēti ārvalstu komponistu darbi. Koncertā savu pirmatskaņojumu piedzīvos kora kormeistares, komponistes Agnetas Krilovas-Bērziņas jaundarbs ”Deo meo”, kas veltīts kamerkorim ”Muklājs”. Koncerta otrajā daļā kamerkorim ”Muklājs” pievienosies džeza kombo ansamblis: Kārlis Krusts (klavieres), Klāvs Vuškāns (saksofons), Daniela Dišereite (trompete), Germanis Ivansons (trompete), Deniss Tkačovs (basģitāra), Mareks Alksnis (sitaminstrumenti).

 

Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems”.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums