Rīgā ar savu jaunāko filmu "Ziemeļnieka dvēsele" viesosies režisors Šons Makalisters


Ziemeļnieka dvēsele. Attēls no filmas public. foto
Pazīstamais britu dokumentālists Šons Makalisters savā jaunākajā filmā "Ziemeļnieka dvēsele" seko noliktavas strādnieka un hip-hopa mākslinieka Stīva Arnota gaitām. No 29. marta "Ziemeļnieka dvēsele" būs skatāma kinoteātrī Kino Bize, un pirmajos seansos 29. un 30. martā režisors un filmas galvenais varonis viesosies kinoteātrī, lai tiktos ar skatītājiem.

Filmā Šons Makalisters atgriežas savā dzimtajā Ziemeļanglijas pilsētā Hallā, kas 2017. gadā pasludināta par Lielbritānijas Kultūras galvaspilsētu. Makalisters tolaik aicināts rīkot šī gada atklāšanas ceremoniju. Atkal ievācies padzīvot pie vecākiem pabalējušajā ostas pilsētā, viņš novēro tajā notikušās pārmaiņas - Brexit radīto sabiedrības šķelšanos un taupības politikas sekas.

Pilsētas nomalē Makalisters satiek Stīvu, grūtībās nonākušu noliktavas strādnieku un hip-hopa mākslinieku, kuram ir sapnis, kā iedvesmot apkārtējos radošām pārmaiņām. “Stīvs man atgādināja mani pašu pirms 20 gadiem, iestrēgušu fabrikas darbā bez nākotnes perspektīvām, bet ar lielām idejām,” min režisors.

Makalisters, kura iepriekšējā filma “Sīrijas mīlasstāsts” tikusi nominēta Eiropas kinoakadēmijas gada balvai kā labākā dokumentālā filma, ir pazīstams ar neparasto tiešumu, intimitāti un personīgo pieeju, ar kādu viņš savās filmās ataino vienkāršus cilvēkus sarežģītos apstākļos.

“Ziemeļnieka dvēsele” 2018. gadā atklāja Šefīldas dokumentālo filmu festivālu. Rīgā Šona Makalistera filmas plašāk izrādītas 2017. gadā režisoram veltītā retrospektīvā Rīgas Pasaules filmu festivāla ietvaros. 29. un 30. martā plkst. 18.00 sarunu ar Šonu Makalisteru un “Ziemeļnieka dvēsele” galveno varoni Stīvu Arnotu kinoteātrī Kino Bize vadīs Rīgas Pasaules filmu festivāla kurators Karlo Kubero.

Vairāk informācijas: www.kinobize.lv/a-northern-soul

 

Kino Bize
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli