Vokālās grupas "Framest" koncerts "Ziemassvētku balsis"


public. foto
2018. gada 21. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" ar sirsnīgu Ziemassvētku koncertu a cappella izpildījumā klausītājus priecēs vokālā grupa "Framest".

Ieskandinot mīlestības un brīnumu pilno Ziemassvētku laiku, Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz džeza un vokālās mūzikas grupas “Framest” koncertu “Ziemassvētku balsis”. Koncertā izskanēs ne tikai visiem zināmās un iemīļotās Ziemassvētku melodijas, bet arī mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbi.

Viena no populārākajām džeza un vokālās mūzikas grupām “Framest” dibināta 2005. gadā, un to veido pieci profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma (alts), Mikus Abaroniņš (tenors), Jānis Ķirsis (baritons) un Roberts Memmēns (bass).

Grupas “Framest” sasniegumu sarakstā ir koncerti Latvijā un ārzemēs, tomēr vislielāko atpazīstamību grupa ieguva 2012. gada vasarā, piedaloties starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis”. Konkursam sekoja koncerti kopā ar Laimu Vaikuli, koncerttūres Somijā, Zviedrijā, Vācijā un Ķīnas lielākajās pilsētās. 2015. gadā grupa izdeva albumu “Amber jazz”, kā arī piedalījās starptautiskā a cappella konkursā “Vokal Total” Grācā (Austrijā), no kura atgriezās ar sudraba balvu akadēmiskās mūzikas kategorijā un zelta godalgu džeza mūzikas kategorijā. Grupas profesionālajā attīstībā īpašu vietu ieņem sadarbība un draudzība ar pasaulslavenās grupas “New York Voices” māksliniecisko vadītāju un Grammy balvas ieguvēju Pīteru Eldridžu (Peter Eldrige). Kopā ar dziedātāju un kontrabasistu Metu Aronofu (Matt Aronoff) Rīgā iestudētas divas nozīmīgas koncertprogrammas (2011. gada martā Dailes teātrī un 2012. gada jūnijā Rīgas Kongresu namā).

Grupas “Framest” repertuārs ir ļoti plašs – koncertos izskan gan pašu grupas dalībnieku, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a cappella izpildījumos. Tieši grupas unikālais skanējums un muzikālā daudzpusība ir ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus.

Ieeja koncertā ar ielūgumiem, kurus no 7. decembra ir iespējams saņemt Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”.

 

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana