Šodien, 8. oktobrī, visu laiku stilīgākajai un izaicinošākajai personībai latviešu mākslā Kārlim Padegam aprit 107 gadi.

Šodien, 8. oktobrī, visu laiku stilīgākajai un izaicinošākajai personībai latviešu mākslā Kārlim Padegam aprit 107 gadi.

8. oktobrī Padegs būs parkā. Vērmanes dārzā, kur vienmēr mīlējis uzkavēties. Rīgas dendijs un autsaiders dienu no dienas tur stāv, atspiedies pret sētas elementu, - uzvalkā ar puķi atlokā. Tēlnieka Andra Vārpas veidotā nekustīgajā bronzas atlējumā - Kārļa Padega caururbjošais skatiens izlaužas zem spāņu platmales ieslīpās malas leņķa.

Viņš atgādina par dzīves dziļākajām dimensijām, sev raksturīgajā estētikā izgaismo dzīves ēnas un nebeidzamā protesta enerģijā solidarizējas ar marginālijām sabiedrības grupām - kara veterāniem, nabagiem, prostitūtām un Hamsuna varoņiem.

Kur būsi tu? Žurnāls SIN aicina aiziet uz parku un tur nolikt puķi.

Dari to ap desmitiem vakarā, laikā kad izslavētais bohēmists tomēr tik disciplinēti devies mājup. Vai dari to visas dienas garumā jebkurā laikā, nepakļaudamies līdzpilsoņu darbīgajai steigai, lēnām izlīkumojot pa Rīgas centra bulvāriem - gluži kā Padegs.

 

Laura Studente
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli