Ar diviem koncertiem Rīgā sākas #BALSIS31!

2017. gadā vairāk kā citos Jauniešu koris BALSIS sajuta, ka ne tikai DAUDZAS BALSIS, DOMA VIENA, bet arī cik laba sajūta ir sadarboties kolosālu ideju realizēšanā ar īstajiem cilvēkiem. 30. jubilejas sezona bija kolorīta, svaiga un iedvesmojoša ikvienam no BALSĪM.

PALDIES esošajām un vecajām BALSĪM, sadarbības partneriem un domubiedriem, kas rada un dara, lai realizētos. Un klausītājiem Rīgā, Liepājā, Īlē, Lindē, Viesītē, Ropažos, Dobelē, Salaspilī, Ogrē, Indrā, Vecumniekos, Daugmalē, Daugavpilī, Igaunijā, Slovēnijā, Zviedrijā, Ķīnā ..

#BALSIS31 sāksies ar koncertiem 6. janvārī VEF Kultūras pilī, 18. janvārī Mazajā Ģildē.

6. janvārī 18.30 Jauniešu koris BALSIS dziedās atjaunotās VEF Kultūras pils koncertuzvedumā Saules mūžu Latvijai, kas jaunajās telpās ir viens no Latvijas simtgades atklāšanas projektiem. Koncertuzvedums tiek veidots kā mūsu tautas stāsts, izstāstīts caur valsts vienaudžu – Latvijas simtgadnieku dzīvesstāstiem. Režisore Inga Tropa savstarpēji integrējusi video fragmentus ar Latvijas simtgadnieku stāstiem, Latvijas dabas ainavām un tautā zināmus skaņdarbus, tā, ka tie, dramaturģiski papildinot viens otru, izveido vienotu tautas likteņstāstu.

Repertuārs, ko veidojuši koncertuzveduma producents Aldis Lazdiņš, Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājs, diriģents Ints Teterovskis un mūziķis Artūrs Uškāns, atklāj ideju par to, ka šis gads ir simboliska ceļa zīme, kas vienlaikus liek atskatīties uz pagātni un domāt par mūsu nākotni.

Programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu apdares mūsdienīgās aranžijās, gan latviešu komponistu darbi, kas nu jau kļuvuši par klasiku, piemēram, R. Paula “Atziedi, dvēsele!” jauktā kora, solistu un maestro Raimonda Paula izpildījumā. Īpašs pārsteigums būs tieši šim notikumam komponēti jaundarbi. VEF kultūras pilī pirmo reizi izskanēs Mārtiņa Brauna orķestrim un jauktajam korim komponētais skaņdarbs “Kā putni dzied!”. Koncerta tiešraide LMT Straume vietnē straume.lmt.lv. Biļetes bilesuparadize.lv

18. janvārī 19.00 BALSIS un ASV koris CENTRE CHORALE satiksies koncertā Mazajā Ģildē. Telpu piepildīs Baltijas valstu komponistu skaņdarbi un mūzika no Amerikas Savienotajām Valstīm - korāļi, folk, pop, garīgā mūzika, Amerikas pamatiedzīvotāju un tautas mūzika. Ieeja bez maksas.

Būs pārsteigumi arī šajā sezonā, jo turpinot ir jāattīstās! Aicinām ikvienu sekot mūsu aktivitātēm un jaunajiem projektiem balsis.lv

Ints Teterovskis
Jauniešu kora BALSIS mākslinieciskais vadītājs
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:



Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  vannu restaurācija