Sutugova: ar migrēnu var sadzīvot

Dziedātāja Ieva Sutugova migrēnu atceras kā neatņemamu savas dzīves sastāvdaļu jau kopš agras bērnības. "Pēc dažādiem konkursiem, vienalga, ar balvu vai bez balvas, atbraucot mājās, tētis mani bija pārlicis pāri plecam vai nesa uz rokām, jo, braucot no uzstāšanās, es ar migrēnu jau gulēju mašīnas aizmugurē. Gadi gāja, un ar migrēnu man periodiski nākas sadzīvot visu laiku," atklāj Ieva.

 “Ja runājam par to, cik bieži man ir migrēnas lēkmes, ir ļoti grūti atbildēt, jo katru mēnesi skaits var atšķirties. Dažos posmos lēkmes vērojamas biežāk, citos – mazliet retāk. Protams, katram migrēnas cilvēkam lēkme var izpausties ļoti dažādi. Katrs gadījums ir unikāls. Un katram ir jāmeklē savs individuālais veids, kā iemācīties ar šo slimību apieties un ar to sadzīvot,” norāda dziedātāja.

Lai pievērstu uzmanību migrēnai un ieinteresētu tos, kuri līdz šim galvassāpēm nav pievērsuši uzmanību vai netic ārstēšanas efektivitātei, patlaban tiek īstenota kampaņa “Migrēna Help”, kuras ietvaros cilvēki tiek aicināti pieteikties arī speciālistu bezmaksas konsultācijām lielākajās Latvijā pilsētās, plašāku informāciju meklējot Facebook.com/MigrenaHelp.

Lai pievērstu plašāku uzmanību mūsdienās daudziem joprojām tik ļoti noslēpumainajai un neskaidrajai diagnozei – migrēna – un ieinteresētu arī tos, kuri līdz šim migrēnu ir uztvēruši tikai kā parastas galvassāpes vai vienkārši ir nolaiduši rokas un vairs netic ārstēšanas efektivitātei un iespējamiem uzlabojumiem, izdots arī šai tēmai veltīts romāns “MIGRĒNA. Izlaušanās”, kura autore ir Kanādas igauniete Maija Sepa.

Grāmatas atklāšanas pasākumā Dagnija Millere-Balandīna klātesošos iepazīstināja ar grāmatas latviskā izdevuma rašanās ideju: “Pirms gada internetā atradu Maijas Sepas grāmatu “MIGRĒNA. Izlaušanās”. Tas ir ļoti reālistisks, neizskaistināts un dzīvs stāsts, kas ļauj iepazīt hroniskas slimības pacienta ikdienu un neuzkrītošā veidā parāda, kā varam paši sev palīdzēt. Grāmatu izlasot, beidzot jutos saprasta, tāpēc nolēmu, ka tā jāiztulko un jāizdod arī Latvijā.”

Maija Sepa (Maia Sepp) ir Igaunijas izcelsmes kanādiete, kas pameta darbu tehnoloģiju nozarē, lai nodotos rakstnieces aicinājumam. “Es piedzimu ar migrēnu, un mana pirmā atmiņa ir migrēnas lēkme. Gadiem ejot, dažiem cilvēkiem stāvoklis uzlabojas, tomēr citiem migrēna var progresēt – tā notika arī ar mani 30 gadu vecumā. Izgāju cauri ļoti daudzām veselības problēmām, kas aprakstītas grāmatas galvenās varones dzīvē. Īpaši grūti bija reizēs, kad šķiet, ka vari kontrolēt savu slimību, bet tomēr nākas skatīties patiesībai acīs un pieņemt, ka slimība kontrolē mani. Šis arī ir tas galvenais iekšējais konflikts, kam vēlējos pievērst uzmanību,” skaidro grāmatas autore.

Romāna oriģinālversija „The Migraine Mafia” ir bijusi plaši pazīstamo tiešsaistes grāmatu veikalu „Kobo” un „Barnes and Noble” Top 50 lasītāko grāmatu sarakstā, kā arī pasaules lielākā tiešsaistes mazumtirdzniecības uzņēmuma „Amazon.com” pārdotākā grāmata savā žanrā.

P.R.A.E.
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  Innsbruck Airport Transfers  vannu restaurācija