Ar Rietumu Bankas atbalstu Rīgā atkal notiks World Jazz Festival

27. un 28. jūlijā Rīgā notiks slavenais World Jazz Festival, kas pulcēs pasaules džeza zvaigznes.
Festivāls Latvijas galvaspilsētā izskanēs jau ceturto reizi. Šā pasākuma partneris tradicionāli ir Rietumu Banka.

Divās dienās Rīgā notiks trīs grandiozi koncerti. Ievērojot tradīciju, 27. jūlijā festivāls tiks atklāts ar plašu brīvdabas koncertu Vecrīgas sirdī – Doma laukumā. Tās pašas dienas vakarā tiek plānota pasaules džeza zvaigžņu uzstāšanās slavenā kinoteātra Splendid Palace zālē.

Tāpat kā visus iepriekšējos gadus, festivāla viesus ar uzstāšanos priecēs gan ārvalstu džeza zvaigznes, gan Latvijas mūziķi.

Izpildot daudzu skatītāju lūgumus, festivāla rīkotāji arī šogad uz koncertu Splendid Palace ir uzaicinājuši jauno, fenomenāli talantīgo Oļegu Akuratovu. Šis pasaules līmeņa mūziķis jau ir izpelnījies visas pasaules skatītāju mīlestību, un Rīga šai ziņā nav izņēmums. Iepriekšējā festivālā viņš pārsteidza klausītājus, latviski nodziedot tautasdziesmu „Kur tu teci, gailīti mans”.

Uz Splendid Palace skatuves uzstāsies arī viena no spožākajām un titulētākajām amerikāņu džeza zvaigznēm – Petija Ostina (Patti Austin). Talantīgā dziedātāja, Grammy balvas ieguvēja, ir ierakstījusi 17 solo albumus dažādos mūzikas žanros. Petija bieži vien uzstājas Grammy un Oskara balvu pasniegšanas ceremonijās. Koncertā Rīgā viņa dziedās kopā ar vienu no festivāla rīkotājiem, leģendāro saksofonistu Igoru Butmanu un Maskavas džeza orķestri. Mūziķi šim koncertam ir sagatavojuši īpašu, Ellas Ficdžeraldas (Ella Fitzgerald) 100. dzimšanas dienai veltītu programmu.

Nākamajā dienā, 28. jūlijā, plašs koncerts notiks „Arēnā Rīga”. Tur uzstāsies viens no pieprasītākajiem Eiropas mūziķiem, nepārspējamais itāļu soul mūzikas izpildītājs Mario Biondi (Mario Biondi), kura valdzinošā balss nevienu neatstāj vienaldzīgu. Rīgā mūziķis ne tikai izpildīs dziesmas no sava jaunā albuma, bet arī ļaus skatītājiem dzirdēt iemīļotus pasaules hitus.

Uz skatuves kāps arī Grammy balvas ieguvējs Džons Skofīlds (John Scofield) – viens no mūsdienu labākajiem džeza ģitāristiem. Šogad viņš ieguva divas no trim (viņa īpašumā esošajām) Grammy balvām: par kantrimūzikas klasikas džeza versiju albumu un labāko džeza solo.

Rietumu Banka
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi