Ziņas | Kultūra, māksla


Orķestris "Sinfonia Concertante" aicina uz koncertu "Klarnetissimo! Nr.2"

Orķestris "Sinfonia Concertante" diriģenta Gunta Kuzmas vadībā piektdien, 25. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Lielajā zālē plkst. 18.00 aicina uz koncertcikla "Meistari un mācekļi" 25. koncertu, kura galvenais varonis šoreiz būs klarnetists, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistars un JVLMA lektors Mārtiņš Circenis kopā ar saviem audzēkņiem.

Jauktais koris "Domino" sekmīgi piedalās festivālā "Birštonas Cantat"

Šī gada 17.-20. maijā jauktais koris "Domino" devās uz Birštonas pilsētu Lietuvā, lai piedalītos 1. Starptautiskajā koru un orķestru festivālā un konkursā Birštonas Cantat.

Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2018 saņem Liepājas Valsts 1. ģimnāzija

Arhitektūras nedēļas notikumi tika noslēgti piektdienas, 18. maija vakarā, kad K.K. fon Stricka villas dārzā svinīgi paziņoja Valsts nozīmes apbalvojuma Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 laureātus. Fināla žūrija Lielo Arhitektūras gada balvu, simbolisko zelta ananasu, piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un tās autorei arhitektei Ilzei Mekšai, SIA Wonderfull. Arhitektūras gada balvas ieguva Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukcija un A korpusa jaunbūves 1.kārta, bērnu laukums "Labirints" un daudzdzīvokļu ēkas Ģertrūdes ielā 121.

Pirmoreiz Rīgā! «PIGMALIONS»

Šā iestudējuma Krievijas pirmizrāde notika 2017. gada 8. decembrī V. Majakovska Maskavas Akadēmiskajā teātrī. Eiropas pirmizrāde – 2018. gadā 21. maijā uz Dailes teātra skatuves.

Regnārs Vaivars iestudējis izrādi "Ivanovs!"

Dailes teātrī tapis šīs sezonas pēdējais Lielās zāles iestudējums – Antona Čehova "Ivanovs!" Regnāra Vaivara režijā. Skatītāju vērtējumam izrāde tiks nodota piektdien, 18. maijā.

Tukumā gaidāma dokumentālās filmas "Zigfrīds Anna Meierovics" Vislatvijas pirmizrāde

Vislatvijas pirmizrādi 26. maijā Tukumā piedzīvos režisora Tālivalža Margēviča filma "Zigfrīds Anna Meierovics", kas vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu. Pasākuma sākums 13.00 Tukuma novada Domes Konferenču zālē.

Baltic International Bank sadarbībā ar Kultūras ministriju plāno izdot unikālu grāmatu "Dzimtu ģerboņi Latvijā"

Ģerboņi kā dzimtas identitātes simbols Rietumeiropā un Latvijas teritorijā tika izmantoti jau 12. gadsimtā; šīs, viduslaikos iedibinātās heraldikas tradīcijas un ģerboņu lietošanas prakse ir attīstījusies gadsimtiem ilgi.

Diskutēs par kvalitatīvu arhitektūru un cilvēka nozīmi apkārtējās vides veidošanā

Šodien plkst. 17.30 Latvijas Arhitektu savienības namā norisināsies publiska diskusija "Vai laba arhitektūra ir nepieciešamība?" Sarunā piedalīsies vairāki profesijas vadošie speciālisti un tās laikā apspriedīs to, kāda ir laba, kvalitatīva un kultūrvidei atbilstoša arhitektūra, un kāda ir ikviena cilvēka nozīme apkārtējās vides veidošanā. Diskusija ir publiska, un to aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis "Līvlist" aicina uz muzikālu sarunu "… mēs jau tepat vien būsim…"

Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis "Līvlist" aktīvi darbojas ne tikai koncertējot, bet arī iepazīstinot cilvēkus visā Latvijā ar lībiešu kultūru, valodu un dziesmām, kā arī kopjot atmiņu kopīgo telpu. Par šī gada moto ansambļa dalībnieki izvēlējušies muzikologa, pedagoga un komponista Dzintara Kļaviņa (1928. – 2007.) vārdus "... mēs jau arī tepat vien būsim...", lai uzsvērtu saikni ar ansambļa dibinātājiem un dalībniekiem, kuri šogad svinētu nozīmīgas jubilejas.

Eiropas kino faniem paveras ceļš uz prestižiem kinofestivāliem

Kannu, Venēcijas un Berlīnes kinofestivāls - uz šiem pasaulē svarīgajiem kino notikumiem var nokļūt European Film Challenge konkursa dalībnieki. Kamēr iepriekšējā konkursa uzvarētāji vēl viesojas šobrīd notiekošajā Kannu kinofestivālā, 15. maijā sākas jaunais konkursa posms, kura dalībniekiem pirmo reizi būs iespēja laimēt braucienu uz pasaulē vecāko kinofestivālu Venēcijā.

Aktuālās ziņas

Dārza nojumes Metināšanas piederumi