Ziņas | Kultūra, māksla


"Rīgas filmu fonda" ārvalstu filmu uzņemšanas konkursa līdzfinansējumam apstiprināti pieci projekti

Līdzfinansējuma programmas "Rīgas filmu fonds" ārvalstu filmu uzņemšanai konkursa vērtēšanas komisija izskatījusi jūnijā saņemtos pieteikumus. Līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pašvaldību tika apstiprināti pieci filmu projekti 511 732 eiro apmērā.

Ogrē atklās brīvdabas koncertciklu VASARAS KONCERTI PILSĒTAS SKVĒRĀ

17. jūlijā pulksten 20.00 rokmūzikas trio B OPTIMIST Ogrē atklās brīvdabas koncertciklu VASARAS KONCERTI PILSĒTAS SKVĒRĀ, kas uz Ogres Pilsētas skvēra skatuves norisināsies trīs piektdienu vakarus.

Dabas muzejā atgriežas ziedu izstādes

Lavijas Dabas muzejā no 2020. gada 15. līdz 19. jūlijam norisināsies gadskārtējā rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar stādaudzētavu "Latroze". Šogad šī ir pirmā ziedu izstāde, kas tiek rīkota Dabas muzejā pēc ārkārtas stāvokļa beigām.

LN bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas 500-gades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.

Pirmo jubileju koncertzāle "Latvija" atzīmēs ar īpašiem koncertiem-performancēm

Trīs dienas, no 24. līdz 26. jūlijam, koncertzāle "Latvija" atzīmēs 1 gada jubileju, aicinot viesus uz koncertu-performanci "Viens", kuras radošās koncepcijas autori ir Krista un Reinis Dzudzilo.

Vienīgajā šīs vasaras LSO koncertā Liepājā skanēs Vivaldi Gadalaiki

1. augustā pulksten 18 koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris svinēs ilgi gaidītu atkalredzēšanos ar saviem klausītājiem, diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā kopā ar izcilo vijolnieci Līgu Baltābolu atskaņojot Antonio Vivaldi "Gadalaikus" un Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju.

Ogrē koncertēs JORANS ŠTEINHAUERS

10. jūlijā pulksten 18.00 un 21.00 Ogres novada Kultūras centra Vasaras dārzā uzstāsies Jorans Šteinhauers (Jöran Steinhauer) un Guntis Veilands ar koncertprogrammu LATIŅŠ. LETIŅŠ. SAVĒJAIS.

"Liepājas Mākslas forums" dzīvos un notiks arī šogad

Piesakot sevi ar šim brīdim tik aktuālu tēmu – "Ne – noteiktība", šogad, no 25. līdz 27. septembrim, jau sesto reizi Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" rīko mūsdienu mākslas festivālu "Liepājas Mākslas forums". Programmā līdzās desmit dažādiem, spilgtiem mākslas notikumiem iekļauta arī Lizbetas Gruvezas dejas performances pasaules pirmizrāde, kas pasūtīta sadarbībā ar tādiem Eiropas kultūras grandiem kā Aviņonas teātra festivāls, Ženēvas Laikmetīgās dejas asociācija, Karaliskais Flāmu teātris un citām nozīmīgām Eiropas kultūras organizācijām.

Tatjanas Nežbertes laikmetīgās tekstilmākslas instalācija

Reaģējot uz Covid-19 izraisīto sociālo izolāciju un tās sekām, no 2020. gada 8. jūlija līdz 30. augustam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma mākslinieces Tatjanas Nežbertes laikmetīgās tekstilmākslas instalācija "Saulainā bērnība". Izmantojot netradicionālus materiālus – lietotas intravenozās infūzijas sistēmas caurulītes, autore runā par vecāku vardarbību pret bērniem – kluso epidēmiju, kas īpaši saasinājusies pandēmijas laikā.

Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze

No 2020. gada 7. jūlija līdz 2021. gada 30. janvārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde "Kaislību varā. Austra Ozoliņa-Krauze – rakstniece, mecenāte, spiedze".

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums