Ziņas | Kultūra, māksla


Sabiedrībā zināmi cilvēki vērtē vērienīgo kara drāmu "Dvēseļu putenis"

Pēc Aleksandra Grīna romāna tapušo vēsturisko kara drāmu "Dvēseļu putenis" tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē noskatījušies vairāk nekā 25 000 skatītāju. Starp viņiem – arī valsts augstākās amatpersonas, politiķi, uzņēmēji, aktieri, mūziķi un sportisti. "Iespaidīga", "spēcīga", "aizkustinoša", "pasaules līmeņa filma" – tie ir tikai daži no apzīmējumiem, ko filmai veltījuši skatītāji, īpaši uzteicot režisora Dzintara Dreiberga un aktieru darbu.

Laureātu paziņošana konkursa izstādē "JĀ/NEatkarība-2019"

12. novembrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā (iepriekš Jūrmalas Mākslinieku nams) tiks atklāta konkursa izstāde "JĀ/NEatkarība-2019" un paziņoti konkursa laureāti, kuri iegūs naudas prēmijas, kā arī sveikti atzinības ieguvušie autori. Konkursa izstādes balvu fondu 1800 Eur nodrošina Jūrmalas pilsētas domes atbalsts. Šogad žūrija piešķīra galveno balvu  EUR 700 apmērā, divas veicināšanas balvas EUR 200 un trīs veicināšanas balvu EUR 133,33 apmērā.

Šonedēļ sākas desmitais kamermūzikas koncertcikls "Iededz gaismu" Liepājā

Šo sestdien, 16. novembrī, plkst. 18.00 viesnīcas "Promenade Hotel" Hika zālē, Liepājā ar koncertu "Tu saki? Latviešu kinomūzika citādā skanējumā" atklāsim šī gada koncertciklu "Iededz gaismu". Šī būs jau desmitā reize, kad koncertcikla rīkotāji nodibinājums "Via Cultura" aicinās liepājniekus un pilsētas viesus gada tumšākajos mēnešos satikties koncertcikla "Iededz gaismu" koncertos – trīs sestdienu vakaros, kā ierasts, viesnīcas "Promenade Hotel" mājīgajā Hika zālē un šogad pirmo reizi arī mākslas galerijas "Romas dārzs" nesen atklātajā Berči zālē uz trim brīnišķīgiem kamermūzikas koncertiem.

Pasākums "Latvija pirms Latvijas"

2019.gada 15.novembrī plkst. 18.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (Brīvības ielā 49/53) 2.stāvā, pasākumu zālē notiks Latvijas Dievturu sadraudzes sarīkojums LATVIJA pirms LATVIJAS, kurā mākslas vēsturniece, LZA goda locekle Edvarda Šmite vēstīs par tēmu Merķelis un latviešu tēlotāja māksla un Daudzinājums, kurā dziesmu ritus vadīs Anda Ābele un Rīgas folkloras kopa LAIVA.

Aicina uz filmu "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" un tikšanos ar aktieriem

Tuvojoties valsts svētkiem, ierasts atgādināt par latviskām vērtībām – par patriotismu, ģimeniskumu un savstarpējo cieņu, tāpēc 14. novembrī plkst. 19.00 Biznesa augstskola Turība aicina uz kopīgu filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" skatīšanos un sirsnīgu tikšanos ar filmas aktieriem Mārtiņu Vilsonu un Mārtiņu Meieru.

"Dvēseļu puteni" nedēļas nogalē noskatījušies 25 305 skatītāji

Režisora Dzintara Dreiberga vērienīgo kara drāmu "Dvēseļu putenis" tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 8. līdz 10. novembrim ir noskatījies rekordliels skatītāju skaits - 25 305. Visvairāk skatītāju – 16 160 – apmeklējuši filmas seansus Rīgā, bet arī reģionos bijusi vērojama liela skatītāju aktivitāte: ārpus galvaspilsētas "Dvēseļu puteni" paguvuši noskatīties jau 9 145 skatītāju, informē filmas veidotāji un tās izplatītājs Latvijā "Uz kino".

Okeānu filmu tūre pirmo reizi latvijā - spriedze, piedzīvojumi un aizraujošI ŪDENS SKATI

šā gada 16. novembrī no plkst. 19.00 līdz 22.00 kinoteātrī Splendid Palace norisināsies starptautisks kino festivāls International Ocean Film Tour Vol.6. (I.O.F.T.Vol.6), kas aizvedīs skatītājus piedzīvojumiem bagātā kino ceļojumā un iepazīstinās ar okeānu dzīvi, izceļot gaismā arī vides aizsardzības tēmu. Festivāls ir grandiozs kino notikums jūras, okeānu un piedzīvojumu faniem, kura ietvaros notiks sešu unikālu dokumentālu īsfilmu pirmizrāde.

Liepājā pulcējas 80 mākslas festivālu vadītāji no Eiropas valstīm

Lai apmainītos idejām un rastu jaunas starptautiskas sadarbības iespējas, no 7. - 8. novembrim Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" norisinās konference "Nordic-Baltic Arts Festival Conference 2019", kas pulcē 80 dažādu jomu mākslas un kultūras festivālu direktorus, mākslinieciskos vadītājus un citus nozares profesionāļus no 14 valstīm.

Notiks Ilonas Breģes autorkoncerts

Trešdien, 27. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiks komponistes Ilonas Breģes autorkoncerts "Spēlēju, sapņoju...". Koncertā piedalīsies kamerorķestris "Sinfonia Concertante" diriģenta Andra Vecumnieka vadībā, solisti Ieva Parša, Elīna Bērtiņa, Darja Smirnova, Arigo Štrāls, koncertmeistars Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli