Ziņas | Kultūra, māksla


Rolands Atkočūns Dailes teātrī iestudējis izrādi "Ar labu nakti, māt"

Režisors Rolands Atkočūns Dailes teātra Kamerzālē iestudējis Māršas Normenas lugu "Ar labu nakti, māt". Tās pirmizrāde 15. novembrī.

Valsts dzimšanas dienā baudi "Nakts koncertus Vecrīgā"

2018. gada 18. novembrī pēc Latvijas simtgades svētku uguņošanas Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedāvā izbaudīt stundu neikdienišķa miera izcilu mūziķu programmā Nakts koncerti Vecrīgā". Plkst. 22.00 deviņi kamermūzikas koncerti sāksies vēstures elpas iezīmētās vietās Vecrīgā – majestātisko Rīgas Domu ar pasaulslavenajām ērģelēm, stalto, noslēpumaino Pēterbaznīcu, skaisto Jāņa baznīcu un daudzas citas nozīmīgas Rīgas kultūras vietas. Ieeja koncertos bez maksas.

Deviņi interesanti fakti par animācijas filmu "Saule brauca debesīs"

Jau šonedēļ 15. novembrī, pie kino skatītājiem visā Latvijā nonāks leģendārās animācijas režisores Rozes Stiebras jaunākā animācijas filma "Saule brauca debesīs", kas ir režisores veltījums Latvijai simtgadē. Tā ir piedzīvojumu filma lieliem un maziem skatītājiem, kas tapusi pēc latviešu tautas folkloras motīviem un ikvienu aizvedīs piedzīvojumu pilnā ceļojumā. Gaidot filmas pirmizrādi, aicinām iepazīties ar 9 interesantiem un maz zināmiem faktiem par animācijas filmas tapšanu.

Nominantu paziņošana konkursa izstādē "JĀ/NEatkarība-2018"

13. novembrī plkst. 18.00 Jūrmalas pilsētas muzeja filiālē Bulduru Izstāžu namā (iepriekš Jūrmalas Mākslinieku nams) tiks atklāta konkursa izstāde "JĀ/NEatkarība-2018" un paziņoti konkursa laureāti, kuri iegūs naudas prēmijas, kā arī sveikti atzinības ieguvušie autori. Konkursa izstādes balvu fonds ir 1800 Eur. Šogad žūrija piešķīra galveno balvu  EUR 700 apmērā, divas veicināšanas balvas EUR 267 un vienu veicināšanas balvu EUR 266 apmērā.

Ar Rietumu Bankas atbalstu izdota grāmata, veltīta izcilai muzikoloģei Lijai Krasinskai

Piektdien, 9. novembrī, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē tika prezentēta nupat iznākusi grāmata, kas veltīta izcilās Latvijas muzikoloģes Lijas Krasinskas (1911–2009) dzīvei.

Koncertzāles "Cēsis" Trio Palladio Latvijas simtgades svētkos sniegs koncertus Londonā un Varšavā

Latvijas valsts simtgades svētku nedēļā koncertzāles "Cēsis" rezidences ansamblis Trio Palladio – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš, uzstāsies slavenajā Vigmora zālē Londonā un tiešajā ēterā britu raidstacijā BBC 3. Savukārt nedēļu vēlāk, 24. novembrī, izcilie latviešu mūziķi spēlēs Vitolda Ļutoslavska koncertstudijā Varšavā.

Kustība The Red Jackets laidusi klajā jaunāko "Treasures of Latvia" grāmatu par pašmāju eksporta izcilniekiem

Latvijas simtgadei tuvojoties, eksporta atbalsta kustība The Red Jackets ir nākusi klajā ar jaunāko "Treasures of Latvia — Outstanding Export Brands and Inspiring places" grāmatu, kurā apkopoti stāsti par 30 daudzsološākajiem pašmāju uzņēmējiem – titulu "The Red Jackets" un "Rising Stars" ieguvējiem. Jaunā grāmata ir trešais un noslēdzošais grāmatu sērijas izdevums, kura uzmanības centrā ir dažādas skaistas un ievērojamas Latvijas vietas. Tās tekstu autors ir talantīgais britu žurnālists Maiks Koljērs (Mike Collier), kurš meistarīgi radījis stāstus dokumentālā dienasgrāmatas stilā, ietverot konkrētās sarunas dienas datumu, laika apstākļus, koordinātes un savus iespaidus.

Galerijā "Romas dārzs" atklās diasporas mākslinieku darbu izstādi

16. novembrī plkst. 17 galerijā "Romas dārzs" Zivju ielā 3, Liepājā, atklās izstādi "Ar Latviju sirdī", kas kā veltījums valsts svētkos liepājniekiem un pilsētas viesim ir tapusi sadarbībā ar Pasaules latviešu mākslas centru (PLMC). Pirmo reizi Liepājā skatāma ārzemēs dzīvojošo dažādu paaudžu mākslinieku darbu kolekcija, kas ataino diasporas latviešu mākslinieku daudzveidīgo radošo darbību.

Nikolajs Puzikovs jauno dziesmu saraksta Kiprā.

Nikolajs Puzikovs jau sen vēlējās sadarboties ar producentu un dziesmas autoru Rassell (Ruslans Kuksinovičs). Beidzot tāda iespēja radās un kopīgi tapusi dziesma "Man vajag tādu kā tevi", kuras mūzikas autors ir Rassell, bet vārdus rakstījis pats Nikolajs.

Trīs koncerti vienā vakarā – Radio NABA svin savu 16. dzimšanas dienu

5. decembrī Latvijas Radio 6 – LU Radio NABA aicina uz svētku lielkoncertu Lielajā ģildē, tādējādi atzīmējot savu 16. dzimšanas dienu. Svētku lielkoncerta norises laikā divās zālēs būs iespēja piedzīvot četras dažādas muzikālās programmas. Lielajā zālē koncertēs Radio NABA tuvi mākslinieki – "Amorālā psihōze", "Sonntags Legion" un Sniedze Prauliņa. Koncerta noslēgumā plates griezīs daudziem klausītājiem labi pazīstamie Radio NABA DJ un mūzikas instruktori.

Aktuālās ziņas

virtuves mēbeles
apdrošināšana  octa  koka durvis  Аренда автобусов в Мюнхене  vannu restaurācija