Ziņas | Kultūra, māksla


Nemateriālā kultūras mantojuma lietojumam veltītas grāmatas atvēršana

Otrdien, 20. jūnijā Latvijas Pašvaldību savienības telpās notika grāmatas "Nemateriālais kultūras mantojums pasākumos. Padomnieks pasākumu rīkotājiem" atvēršanas pasākums. Izdevumā apkopotas pētnieku atziņas par to, kā senās zināšanas, prasmes un kultūras vērtības var izmantot arī mūsdienās dažādu pasākumu rīkošanā. Tas palīdz gan uzturēt kultūrvēsturisko mantojumu dzīvu, gan arī bagātināt šodienu.

PBK ēterā pirmizrāde - amerikāņu režisora Olivera Stouna filma "Putins"

No pirmdienas, 19. jūnija, Pirmajā Baltijas kanālā (PBK) sākās ekskluzīvas dokumentālās filmas "Putins" pirmizrāde, kuras režisors un scenārija autors ir amerikāņu režisors Olivers Stouns, vairāku Oskara balvu ieguvējs. Filma sastāv no četrām daļām, kur visas jūs redzēsiet Pirmā Baltijas kanāla ēterā un interneta platformā www.tvdom.lv.

Kas ir jaunā grupa "Popkorna lietus"?

Latvijas mūzikas mākoņa saulainā maliņa - radošais ansamblis "Popkorna lietus" - klajā laiž singlu un video dziesmai "Kāpēc gan ne?".

Baltijas bundzinieku samitā pulcēsies 300 bundzinieku

9. jūlijā Rīgā, Grīziņkalnā- Ghetto Games parkā notiks lielākais Baltijas valstu bundzinieku pasākums - Baltijas bundzinieku samits, kas vienkopus pulcēs ap 300 bundzinieku, kuri pārsteigs klātesošos ar sinhroni izpildītiem skaņdarbiem - informē bundzinieks un pasākuma galvenais organizators Andžejs Grauds.

Projektā "Ukraiņi Latvijā" aicinās uz diskusiju, meistarklasēm un kultūras festivālu

No 2017. gada maija līdz augustam biedrība "Latvijas Ukraiņu biedrību apvienība" īsteno projektu "Ukraiņi Latvijā". Tas norit projektu konkursa "Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai 2017" ietvaros mazākumtautību nevalstisko organizāciju atbalsta jomā.

Summer Sound festivāls papildina mākslinieku sarakstu ar grupām no Baltijas valstīm

Vasaras krāšņākā pludmales festivāla Summer Sound mākslinieku sarakstu papildina muzikālās apvienības no Baltijas valstīm - Deeper Upper, Sibyl Vane, Satellites LV, Z-Scars, Very Cool People un Chris Noah.

Koncertzālē "Cēsis" izskanējis Gidona Krēmera un Kremerata Baltica jubilejai veltīts koncertuzvedums "Veltījums Orfejam"

Piektdien, 9. jūnijā, koncertzālē "Cēsis", atzīmējot Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica jubilejas gadu, izskanēja īpaši veidots koncertuzvedums "Veltījums Orfejam". Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori "...Kamēr", mūzikā un dzejā klausītājiem bija iespēja izdzīvot sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzveduma režisore un scenogrāfe - Margo Zālīte.

Cēsu Mākslas festivāls izziņo šīs vasaras programmu

Cēsu Mākslas festivāls šogad apmeklētājus gaida no 15. jūlija līdz 13. augustam, kā šīs vasaras īpašo projektu piedāvājot kino programmu "Upe" – seansus uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm. Festivāla mūzikas programmā pārsteigumus sola eksperimentāls priekšnesums ar izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu un holandiešu gleznotāju Marilēnu Šiltkampu, kā arī sitaminstrumentālistu grupa Perpetuum ritmico un jaunā latviešu ērģelniece Liene Andreta Kalnciema saspēlē ar klarnetistu Mārtiņu Circeni. Laikmetīgās mākslas procesus un personības šogad piedāvāsim iepazīt priekšlasījumu ciklā, bet teātra mīļiem, kā ierasts, Cēsīs būs iespēja noskatīties pēdējā gada spilgtākās teātru izrādes. Pēc ilgāka pārtraukuma festivāla programmā atgriezīsies balets ar koncertu "Alekseja Avečkina zvaigzne", bet Cēsu Pils parka estrādē gaidāms unikāls notikums – pasaulslavenā argentīniešu komponista, vairāku Frānsisa Forda Kopolas filmu mūzikas autora Osvaldo Golihova flamenko operas Ainadamar iestudējums.

Trīs kara žurnālista Sebastiana Jangera filmas, kuras vērts redzēt

Sīrija, Afganistāna, Irāka – kara darbība ar dažādu intensitāti te turpinās gadu desmitiem, izpostot dzīvi miljoniem cilvēku. Taču, lūkojoties no Eiropas puses, priekšstati par reģionā notiekošo var būt ļoti mānīgi - lielāku izpratni sniedz kara žurnālistu un fotogrāfu darbs.

NORAS VRUBĻEVSKAS FOTOGRĀFIJU IZSTĀDE "JA KĀDS RUNĀ, IR GAIŠĀK" LATVIJAS FOTOGRĀFIJAS MUZEJĀ 15.06. – 16.07.2017

No 15. jūnija Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālē skatāma fotogrāfes Noras Vrubļevskas izstāde "Ja kāds runā, ir gaišāk".

Aktuālās ziņas

apdrošināšana  jämföra smslån  parkets  palodzes  autoserviss