Ziņas | Kultūra, māksla


Fonds "Baltijas muzikālās sezonas": Latvijai ir potenciāls kļūt par iecienītu kultūras tūrisma galamērķi

Latvijai ir potenciāls kļūt par iecienītu Eiropas kultūras tūrisma galamērķi, uzskata fonda "Baltijas muzikālās sezonas" padomes vadītājs Guntars Rāvis.

Georgijs Osokins, Vasks un Mocarts koncertzālē "Cēsis"

Svētdien, 26. martā, koncertzālē "Cēsis" gaidāma daudzsološa tikšanās ar vienu no izcilākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem – pianistu Georgiju Osokinu, un Jāņa Liepiņa diriģēto "DD orķestri", kas ir viens no aktīvākajiem mūsu valsts jauno komponistu un atskaņotājmākslinieku skatuves partneriem.

Noslēdzies Starptautiskais profesionālo teātru festivāls bērniem un jauniešiem "Eju meklēt!"

Starptautiskajā profesionālo teātru festivālā bērniem un jauniešiem "EJU MEKLĒT!", kas notika 9.-12.martā Rīgā un Pierīgā, kopumā tika nospēlētas divdesmit trīs izrādes. Pirmo reizi kopīgā izrāžu klāstā iestudējumus jaunākajai skatītāju auditorijai piedāvāja Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris un vairāki nevalstiskie teātri.

PBK ēterā pirmizrāde - viens no visdārgākajiem Krievijas seriāliem!

Jau no 20 marta, Pirmā Baltijas kanālā (PBK) ēterā, grandiozākā šīs sezonas pirmizrāde - 12 sēriju filma "Mata Hari". Tā vēsturiska drāma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem – stāsts par pasaules slavenāko "spiedze" Mata Hari, kur dzimusi kā Margarēta Ģertrūde Zelle nelielā Nīderlandes pilsētiņā. Stāsts ir par neparasto kurtizāni, par turīgāko kārdinātāju, par eksotisko dejotājas dzīvi, par spiedzi un dubulto aģenti. Stāst ir par mīlestību un nolemtību.

Ansamblis MANZUR (Buhāra, Uzbekistāna): "Tradicionālā klasiskā mūzika no Vidusāzijas senās garīgās galvaspilsētas"

Šo svētdien (26. martā) Rīgā plkst.13:00 (vasaras laiks) Transporta un sakaru institūtā (TSI) notiks Otrais starptautiskais tautu draudzības pavasara festivāls Novruz
https://www.facebook.com/events/1855571561382047/

XXV Starptautiskajos Siguldas Opermūzikas svētkos – Latvijā līdz šim neiestudēta operas izrāde "Falstafs"

Šovasar no 28. līdz 30.jūlijam jau 25.reizi Livonijas ordeņa Siguldas pils kļūs par greznu ietvaru izcilam mūzikas notikumam – Starptautiskajiem Siguldas Opermūzikas svētkiem. Svētku apmeklētājus gaida gan atkalredzēšanās ar māksliniekiem, kuri Siguldā jau ir muzicējuši, gan muzikāli pārsteigumi – izcili pasaules operas solisti, kuri uz Siguldas Opermūzikas svētku skatuves būs redzami pirmo reizi.

Tikšanās ar aktrisi Lidiju Pupuri un žurnālisti Ingrīdu Strodu

22.martā plkst.16.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka "Kurzeme" (Jūrmalas gatvē 78d) aicina uz tikšanos ar aktrisi Lidiju Pupuri un grāmatas "Lida. Citādā" autori - žurnālisti Ingrīdu Strodu. 

Sākusies pieteikšanās projektu konkursam "Latvijas sakrālais mantojums"

Rietumu Bankas labdarības fonds sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju jau sesto gadu pēc kārtas rīko projektu konkursu "Latvijas sakrālais mantojums". Pieteikumu pieņemšana sākas šodien 15.martā un tos varēs iesniegt līdz 18.aprīlim.

Ventspils Piedzīvojumu parkā nofilmēts Japānas populārākais TV šovs

Februāra izskaņā Ventspils Piedzīvojumu parkā tika filmētas epizodes populārākajam Japānas televīzijas šovam "ITteQ let’s Challenge the World", kura auditorija ir 20 miljonu skatītāju. Japānas šova aktieri Piedzīvojumu parkā izmēģināja vienu no ekstrēmākajām atrakcijām Trako Rotoru.

kim? izsludina otro "Open kim? Call " uzsaukumu

Gatavojoties kim? 2018. gada izstāžu programmai ar tās centrā esošu 13. Baltijas triennāles norisi un citiem vērienīgiem projektiem Latvijā un ārvalstīs, tiek izsludināts otrais Open kim? Call - iespēja vienam māksliniekam vai mākslinieku/kuratoru apvienībai no Latvijas īstenot izstādi-notikumu kim? telpās ar norisi no 2018. gada 9. februāra līdz 25. martam.

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  maksātnespēja