Ziņas | Kultūra, māksla


Rīt sākas Rīgas Pasaules filmu festivāls

Ceturtdien, 27. aprīlī kinoteātrī "Kino Bize" sākas ceturtais Rīgas Pasaules filmu festivāls. Četru dienu programmā būs skatāmas trīspadsmit dokumentālās un etnogrāfiskās filmas, to skaitā nopelniem bagātā britu neatkarīgā režisora Šona Makalistera filmu retrospekcija. Pēc filmu seansiem skatītajiem būs iespēja piedalīties sarunās ar filmu veidotājiem.

Autora balva 2017 atrod īpašniekus

Ceturto gadu Autoru dienās, ko autoru biedrība AKKA/LAA ik pavasari rīko saistībā ar Pasaules grāmatu un autortiesību dienu 23.aprīlī un Pasaules intelektuālā īpašuma dienu 26.aprīlī, kolēģi godina autorus par augstvērtīgu un pārsteidzošu veikumu, kas publiskots laikposmā no 2015.gada marta līdz 2017.gada februārim ieskaitot. Šoreiz Autora balvai bija pieteikti 9 darbi. 22.marta sēdē AKKA/LAA padome, apspriedusi pieteikumus, vienbalsīgi nolēma piešķirt Autora balvu 2017 trim autoriem:

Filmēšanās, intervijas, ballītes – "Triana Park" gatavojas Eirovīzijai

No 9. līdz 13. maijam Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiks Eirovīzijas dziesmu konkurss, kurā Latviju pārstāvēs grupa "Triana Park". Lai gan atbildīgākais darbs vēl tikai priekšā, arī sagatavošanās process grupai ir saspringts.

Ar pirmizrādi Rēzeknē sākas Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas lolotais projekts "Latvijas gredzens"

Ar pirmizrādi Latgales vēstniecībā GORS 22. aprīlī plkst. 18.00 sāksies viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem "Latvijas gredzens". Projektu veido četri konceptuāli atšķirīgi gredzeni – koncertuzvedumi, kas izcels un parādīs katra Latvijas novada īpatnības. "Latgales gredzenu" veido koncertizrāde "Rakstiem un skaņai", kas atklās Latgales unikālo kultūras mantojumu ar tās fenomenu – tradicionālo muzicēšanu.

Rīgas Saksofonu kvartets aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu

Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) ielūdz klausītājus uz savas 25. dzimšanas dienas koncertu otrdien, 25. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Jubilejas koncertā kopā ar kvartetu muzicēs gadu gaitā iegūtie skatuves draugi un arī bijušie kvarteta dalībnieki, atskaņojot rūpīgi atlasītu svētku programmu, tostarp īpašu Kārļa Lāča jaundarba atskaņojumu!

Mākslinieki kopā ar sociālajiem darbiniekiem un novada iedzīvotājiem meklēs Burtnieku gudrības grāmatas

Trešdien, 19. aprīlī, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Burtniekos notiks projekta "Burtnieku pils tīstokļus meklējot" pirmā Burtnieku gudrības darbnīca. Gada garumā starptautiska mākslinieku un teorētiķu grupa tiksies ar Burtnieku novada Sociālā dienesta darbiniekiem, klientiem un citiem novada iedzīvotājiem dejas, mūzikas, mākslas, filozofijas un literatūras lekcijās, darbnīcās un meistarklasēs, kopīgi veiks praktiskus darbus un piedalīsies sarunās ar dažādu jomu pārstāvjiem. Mācoties cits no cita zināšanām, pieredzes un savstarpējās saskarsmes, mākslinieki un Burtnieku iedzīvotāji mēģinās noskaidrot, kādas gudrības jāatrod Burtnieku grāmatās, lai Gaismas pils reiz celtos augšup.

Izcilu dokumentālo filmu dubultseanss kinoteātrī Kino Bize

Gaidot strauji tuvojošos Rīgas Pasaules filmu festivālu un dokumentālista Šona Makalistera filmu retrospekciju, Kino Bize piedāvā dokumentālo stāstu dubultseansu, kas notiks 22. aprīlī plkst. 18.00. Vienā vakarā būs iespēja pieredzēt paralēlo pasauļu tuvplānus, kurus veidojuši divi mūsdienu dokumentālā kino meistari – britu kino autors Makalisters filmā Sīrijas mīlasstāsts (A Syrian Love Story, 2015) un itāļu režisors Džanfranko Rosi filmā Ugunis jūrā (Fuocoammare, 2016). Abu filmu koordinātes aptver mainīgās pasaules vaibstus, pievēršoties pilsoņu karam Sīrijā, fiksējot divu politisko bēgļu ģimeni, un bēgļu eksistences paralelitātei Lampedūzas salā.

Miķelis Fišers radījis darbus 57. Venēcijas mākslas biennālei

Šī gada Latvijas paviljona ekspozīciju "Kas slikts var notikt" 57. Venēcijas mākslas biennālē veidos Miķeļa Fišera radītie 16 kokgrebumi, lielformāta glezna un apjomīga gaismas un skaņas instalācija.

Purvīša balvu apmeklējis rekordliels apmeklētāju skaits, skatītāju balsojuma uzvarētājs – Ivars Drulle

Noslēdzoties "Purvīša balvas 2017" izstādei, kas no 18. februāra līdz 9. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, fiksēts, ka kopumā to apmeklējis rekordliels apmeklētāju skaits - 21 074 cilvēki. Noskaidrojies, ka, būdami žūrijas vietā, mākslas mīļotāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Ivaram Drullem par personālizstādi "Mana dzimtene". Šādu viedokli paudis 461 apmeklētājs - 30% no tiem "Purvīša balvas" izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas.

Cēsīs izskanējis operdziedātāja Aleksandra Antoņenko koncerts un atklāta Ilzes Avotiņas personālizstāde

Sestdien, 8. aprīlī, koncertzālē "Cēsis" bija baudāma īsti pavasarīga programma - izskanēja pasaulslavenā latviešu tenora Aleksandra Antoņenko solokoncerts un tika atklāta košās un neatkārtojamās mākslinieces Ilzes Avotiņas personālizstāde "Pavasara pastorāle".

Aktuālās ziņas

grāmatvedības pakalpojumi  apdrošināšana  lētas aviobiļetes  santehniķis  metāla jumti