Ziņas | Kultūra, māksla


Ritas Lasmanes grāmata "Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu"

Sadarbībā ar grāmatu apgādu "Jumava" aicinām apmeklēt Ritas Lasmanes grāmatas "Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu" atvēršanas svētkus, kas notiks 26. oktobrī plkst.17.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2.stāvā).

Eirovīzijas koris un Raimonds Pauls koncertā

Šo sestdien, 21. oktobrī plkst. 19:00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Maestro Raimonds Pauls un meiteņu koris SPĪGO aicina uz koncertu "Ja man saule roku dotu".

Starptautiskā konferencē Daugavpils novadā analizēs Latgales pirmās atmodas darbinieku devumu...

Starptautiskā konferencē Daugavpils novadā analizēs Latgales pirmās atmodas darbinieku devumu Latvijas valstiskuma izveidē

2017. gada 9.- 10. novembrī Daugavpils novadā, Vabolē, Skrindu dzimtas muzejā notiks starptautiskā zinātniski praktiskā konference "Latgales pirmās atmodas darbinieku devums Latgales virzībā uz Latvijas valstiskumu". Konference norisināsies Latvijas valsts simtgades un Latgales kongresa simtgades programmu ietvarā, lai godinātu valsts dibinātājus un pieminētu notikumus, kas bijuši būtiski Latvijas valsts izveidi.

Kristīnes Nuķes Panteļejevas "Saules ceļa" finišs Mākslinieku namā

Tikai līdz 21. oktobrim Jūrmalā, Mākslinieku namā, Muižas ielā 6 ir apskatāma Kristīnes Nuķes Panteļejevas personālizstāde "Saules ceļš". Izstāde ir īpaša ar to, ka izstādes eksponātiem piemīt arī rotājoša funkcija, proti, tos var uzkārt kaklā vai piespraust pie ņiebura un tā turpināt mākslinieces uzsākto "Saules ceļu" jau personiskā līmenī.

Pirmo reizi "Supernova" vēsturē visas konkursam pieteiktās dziesmas varēs vērtēt jebkurš skatītājs

Sākot no trešdienas, 18.oktobra, plkst.10.00 konkursam "Supernova" pieteiktās dziesmas jau no pirmās atlases kārtas varēs vērtēt jebkurš mūzikas entuziasts.

Grāmatas "Esperanto ar tiešo metodi" atvēršanas svētki

19. oktobrī plkst. 18.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā) notiks mācību grāmatas "Esperanto ar tiešo metodi" atvēršana.

Raimonds Pauls ar skaistu koncertu atzīmē albuma "Kad tu ej pie bitēm" izdošanu

Pēc ilgāka pārtraukuma klajā nācis jauns Maestro Raimonda Paula dziesmu albums ar dziesmām, kuras Maestro rakstījis šī brīža pazīstamākajiem populārās mūzikas izpildītājiem. Albuma ierakstā piedalījušies Intars Busulis, Dināra Rudāne, Marija Naumova, Normunds Rutulis, Kristīne Prauliņa, Zigfrīds Muktupāvels, Ralfs Eilands, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis, Rūta Dūduma un Roberts Memmēns. Albums atvēršanas svētki aizvadīti 11.oktobra vakarā Latvijas Nacionālās Bibliotēkas restorānā "Klīversala".

2017. gada trešajā ceturksnī Purvīša balvai 2019 nominēti...

Izvērtējot izstādes un mākslinieku darbus, kas bija apskatāmi laika posmā no 2017. gada 1. jūlija līdz 2017. gada 30. septembrim, Purvīša balvas ekspertu darba grupa balvai, kas tiks pasniegta 2019. gada aprīlī, ir nominējusi:

Vēl piecas dienas var pieteikt dziesmas konkursam "Supernova 2018"; žūriju šogad vadīs DJ Rudd

Vēl piecas dienas iespējams pieteikt dziesmas Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursam "Supernova 2018" - pieteikšanās noslēgsies 15.oktobra plkst.23.59. Šogad mainīsies žūrijas sastāvs, jo tās līdzšinējais vadītājs Kaspars Roga februārī ar grupu "Prāta Vētra" dosies koncerttūrē pa Tālajiem Austrumiem un nevarēs piedalīties "Supernova 2018" tiešraidēs.

Šonedēļ norit "Skaņu mežs’2017"

​​Nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs" šogad atzīmē savu 15.gadskārtu, un tā centrālie koncertvakari noritēs šo piektdien un šo sestdien - 13. un 14. oktobrī mūzikas namā "Daile". Uzstāsies japāņu trokšņu mūzikas ikona Merzbow, eksperimentālā hip-hopa duets Shabazz Palaces, komponists/improvizētājs, Art Ensemble of Chicago dibinātājam Rosko Mičels (Roscoe Mitchell), "footwork" novatore Jlin, kolāžmūzikas/hip-hopa māksliniece Moor Mother, "jaunās sarežģītības" komponists Džeimss Dilons (James Dillon), tumšā tehno projekts Broken English Club, trokšņu mūzikas māksliniece Pharmakon un citi.

Aktuālās ziņas