Ziņas | Kultūra, māksla


Kā saglabāt mūzikas festivālu "garšu", sociāli distancējoties

Neskatoties uz to, ka šovasar gaidītākie koncerti un festivāli tikuši pārcelti, mūzikas pasaule nav pārstājusi griezties. Festivālu organizētāji un mūziķi meklē veidus, kā pielāgoties situācijai. Arī pašmāju dark indie grupa "Pacific K" spērusi drosmīgu soli un pašizolācijas laikā laidusi klajā savu jaunāko albumu "Light Between Oceans"*. Grupas dalībnieki ir pārliecināti – tehnoloģijas, jo īpaši šajā laikā, kļuvušas par ikviena mūziķa un mūzikas cienītāja ikdienas sastāvdaļu. Savukārt tehnoloģiju ražotāji turpina attīstīt savus produktus, lai ikviens varētu noorganizēt personīgo mūzikas festivālu turpat mājās.

Koncertā Z studijā 29. maijā – Dagamba

Turpinot Latvijas Televīzijas koncertu ciklu, 29. maijā tiešraidē no Z studijas uzstāsies drosmīgie žanru robežu šķērsotāji – grupa "Dagamba". Koncerts būs vērojams LTV1, satura atskaņotājā REPLAY.lv un LTV Facebook kontos.

Zināmi apbalvojuma "Kilograms kultūras 2020" pirmie finālisti

Pirmdien, 25. maijā, paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2020" finālisti. Skatītāji un klausītāji varēja balsot par darbiem astoņās kategorijās, un finālam tiek izvirzīts viens kultūras notikums katrā kategorijā. Pavasara balsojumā varēja vērtēt darbus, kas iznākuši laika periodā no šī gada janvāra līdz aprīlim.

Kultūras un atpūtas centrs "Imanta" ver durvis apmeklētājiem un piedāvā skatīt izstādes

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs "Imanta" ir atkal atvērts apmeklētājiem un aicina apmeklēt izstādes "Rīgas Porcelāna stāsts" un "Latvijas kultūras kanons portālā "Zudusī Latvija"". Apmeklētājiem tās būs pieejamas līdz 30. jūnijam.

Rīgas Kultūras centrs "Iļģuciems" aicina uz izstādēm

No 22. maija Rīgas Kultūras centrs "Iļģuciems", ievērojot noteiktos ierobežojumus un sanitāro protokolu, ver vaļā durvis visiem interesentiem un aicina skatīt divas pavasarīgi iedvesmojošas izstādes.

Aicina kino un muzeji Tukuma pusē

Beidzot, beidzot šajā nedēļas nogalē aicinām uz Tukuma pusi ne tikai apmeklēt dažādās pastaigu takas brīvā dabā, bet arī interesantā veidā skatīties kino filmu parkā Cinevilla un apmeklēt Tukuma apkārtnes pilis un muzejus.

Attālināti tiekas Baltijas operteātru vadītāji, lai pārrunātu darbību Covid-19 krīzes ietekmē

20. maijā Zoom konferencē tikās Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš un valdes locekle Inese Eglīte, Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra direktors Jons Sakalausks un Igaunijas Nacionālās operas ģenerāldirektors Aivars Mae.

Koncertzāle "Latvija" aicina uz "Koncertu bez cilvēkiem"

Ceturtdien, 21. maijā plkst. 20.00 koncertzāle "Latvija" aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu - Džona Kamīla Farā (John Kameel Farah) un Kaja Šūmahera (Kai Schumacher), klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks pateicoties īpašam mākslas objektam – interaktīvai instalācijai "Koncerts bez cilvēkiem".

Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāma sestā "Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā" izstāde

Rīgas Sv. Pētera baznīca ir vērusi savas durvis apmeklētājiem un piedāvā apskatīt izstādi "Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā", kas norisinās jau sesto gadu pēc kārtas. Izstāde apskatāma līdz 9. augustam, ievērojot noteiktos ierobežojumus.

Rīgā notiks pirmais «Osokina Mini Festivāls @152»

Nākamajās divās nedēļas nogalēs notiks pirmais «Osokina Mini Festivāls @152» Rīgā, piedāvājot klausītājiem unikālu muzikālo programmu. Jaunajā mūzikas centrā akustiski uzstāsies Latvijā iemīļoti mākslinieki - Chris Noah, Katrīna Gupalo, Rihards Lībietis un Erna Daugaviete, Vladislavs Nastavševs, plānoti daži pārsteigumi, un, protams, pats Andrejs Osokins.

Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums