Zemgalē aktivizējas navigācijas ierīču zagļi


foto;robohub.org
Ar katru gadu arvien populārākas kļūst globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS) izmantošana lauksaimniecības tehnikā, jo tās ļauj, piemēram, precīzi noteikt lauka platību dozēt sēklas un ķimikālijas un ietaupīt līdzekļus. Tā kā GPS iekārtas var maksāt vairākus tūkstošus eiro un ir viegli demontējamas, tās piesaista garnadžu uzmanību. Šī gada maijā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamā teritorijā ir notikušas jau vairākas GPS iekārtu zādzības no lauksaimniecības tehnikas, nodarot lauksaimniekiem zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu apmērā.

Laika posmā no 7. līdz 8. maijam Dobeles novada Jaunbērzes pagastā nakts laikā iekļūstot iežogotā teritorijā no vairākiem traktoriem tika nozagtas GPS vadības iekārtas, nodarot aptuveni 24 000 eiro lielus materiālos zaudējumus. Minētajā laika posmā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā arī no traktortehnikas tika nozagti monitori ar GPS antenām, nodarot aptuveni 27 000 eiro lielus materiālos zaudējumus. Savukārt, 12. maijā Jelgavas novada Platones pagastā garnadži kārtējo reizi nakts aizsegā nozaga GPS ierīces un datorus no vairākiem traktoriem, kas atradās apsargātā zemnieku saimniecības teritorijā. Visos minētajos gadījumos policijā par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi.

Valsts policija ikdienā aktīvi strādā un veic dažādus profilaktiskos pasākumus, lai novērstu traktortehnikas zādzību riskus, un aicina lauksaimniekus ievērot dažus ar tehnikas drošu glabāšanu un uzraudzību saistītus padomus:

·         Iegādāto traktortehniku neatstāt uz lauka bez pieskatīšanas, vēlams to aprīkot ar mūsdienīgu signalizāciju, kā arī padomāt par teritorijas profesionālu apsardzi.

·         Uzstādīt papildu GPS ierīci slēptā vietā, līdztekus jau rūpnīcā uzstādītajai GPS ierīcei, kā arī nodrošināt ar GPS signālu piekabināmo lauksaimniecības tehniku.

·         Paveicot visus lauksaimniecības darbus, GPS antenas un vadības blokus nepieciešams noņemt un uzglabāt slēgtā, drošā un labi apsargātā teritorijā.

·         Lai GPS iekārtas zādzību gadījumā būtu vieglāk atrast, ieteicams GPS antenas aprīkot ar meklēšanas ierīcēm.

·         Uzlikt radio signālu, kas ir analoģiska sistēma GPS, taču to ir grūtāk slāpēt.

·         Ja saimniecības tuvumā tiek manītas aizdomīgas personas vai automašīnas, par to ir jāziņo Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Dace Kalniņa
Valsts policija
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums