Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par uzbrukumu policistam


foto;Valsts policija
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par uzbrukumu policistam – dienesta pienākumu pildīšanas laikā vīrietis uzbruka Valsts policijas darbiniekam, nodarot miesas bojājumus.

Šā gada 13.februārī, neilgi pirms pusnakts Valsts policijā tika saņemta informācija par degvielas zādzību no transportlīdzekļa Talsos. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un, apsekojot teritoriju, netālu no nozieguma izdarīšanas vietas policists pamanīja krūmos gulošu vīrieti, pie kura atradās palīglīdzekļi noziedzīga nodarījuma izdarīšanai, kā, piemēram, šļūtene degvielas zādzībai.

Vīrietis, ieraugot policistu, sāka bēgt, savukārt Valsts policijas amatpersona devās viņam pakaļ un sauca, lai apstājas. Vīrietis, saprotot, ka nesanāks aizbēgt, uzbruka policistam. Persona divas reizes iesita policistam ar degvielas šļūteni un pēc tam iesita ar dūri pa galvu. Policists ar gūtajām traumām vērsās medicīnas iestādē, kur viņam konstatēta galvas trauma.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess – gan par degvielas zādzību, gan par uzbrukumu Valsts policijas amatpersonai. Vīrietis arī iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un uz izmeklēšanas laiku kriminālprocesā par degvielas zādzību viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšana kriminālprocesā par degvielas zādzību vēl turpinās, taču kriminālprocess par uzbrukumu policijas darbiniekam ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar Krimināllikumu, par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Madara Šeršņova
VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums