Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par koku izciršanu

Pirms mēneša Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Talsu novadā, Lībagu pagastā no meža ir nozagti koki. Šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

18.martā Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Talsu novadā, Lībagu pagastā mežā ir veikta pretlikumīga koku izciršana. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka kāds vīrietis, vietējais iedzīvotājs, pagājušā gada decembrī periodiski veica nelikumīgu koku ciršanu 9 hektāru plātībā.

Noskaidrots, ka vīrietis izlases veidā nocirta deviņus, kuri tika izvesti no meža un nogādāti vīrieša dzīvesvietā, pēc kā tie tika sagatavoti malkā un lielākā daļa malkas tika izkurināta mājas apkurē. Egles koka malka tika ievietota glabāšanā viņa īpašumā, kas šobrīd ir atgūta un atdota īpašniekam “Latvijas valsts meži”.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un ar izmeklēšanu sadarbojās, kā arī savu vainu nenoliedz. Šobrīd Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par patvaļīgu koku ciršanu svešā mežā vai citā svešā zemes platībā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

 

 

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums