Valsts policija Ventspilī no nelegālās aprites izņem vairāk nekā 230 tūkstošus cigarešu


foto;46.lv
Šā gada februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par tabakas izstrādājumu nelikumīgu apriti Ventspilī aizturēja trīs vīriešus. No nelegālās aprites tika izņemti vairāki simti tūkstoši cigarešu, alkohols, automašīna un nauda – aptuveni 20 tūkstoši eiro. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Februāra beigās Valsts policijas amatpersonas vairākos īpašumos Ventspilī konstatēja un izņēma 236 554 cigaretes jeb 11 827 cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām, tāpat kriminālprocesā tika izņemts arī viens transportlīdzeklis, kurā atradās daļa no cigaretēm, 10 litri šķidrums ar alkoholam raksturīgu smaku un nauda – vairāk nekā 20 tūkstoši eiro.

Kriminālprocesā tika aizturēti trīs ventspilnieki, no kuriem viens jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem, par ko ari ticis sodīts. Vīriešiem šobrīd ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, ja tas izdarīts lielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu ir paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē). Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī un vēl viena iespēja ir Valsts policijas mājaslapā (www.vp.gov.lv) atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstot precīzu adresi, kurā pēc jūsu informācijas notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbumi