Valsts policijas Talsu iecirknis pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā zādzību no garāžām Talsu novadā


foto;vp.gov.lv
Šā gada janvārī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Talsu novadā ir notikušas zādzības no garāžām, kā rezultātā cietušajiem tika radīti aptuveni viens tūkstotis eiro liels materiālais zaudējums. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas trīs personas, dzimušas 1980. un 1988.gadā. Šobrīd Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un tas ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Visas trīs zādzības ir notikušas janvāra mēnesī – Talsos un Lībagu pagastā. Vienā no zādzībām, kura notikusi Talsos, no neaizslēgtas garāžas tika nozagts krūmgriezis, leņķzāģis, benzīna motorzāģis un alpīnisma ekipējuma sastāvdaļas, radot cietušajam 620 eiro lielus materiālos zaudējumus. Otrajā zādzības gadījumā, kurš arī noticis Talsos, no garāžas tika nozagts trimmeris, motorzāģis, leņķa slīpmašīna un elektriskā urbjmašīna, radot cietušajam 260 eiro lielus materiālos zaudējumus. Trešajā zādzībā Lībagu pagastā zagļu guvums bija motorzāģis 200 eiro vērtībā.

Izmeklēšanā tika iegūti pierādījumi tam, ka 1988.gadā dzimis vīrietis ir piedalījies visās trīs zādzībās, savukārt viņa vienaudzis – divās, bet 1980.gadā dzimis vīrietis – vienā. Abiem 1988.gadā dzimušiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Visi vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem un tikuši sodīti.

Konstatēts, ka divos gadījumos garāžās nebija aizslēgtas, kas atviegloja darbu zagļiem. Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka viens no trim vīriešiem iepriekš ir novērojis situāciju teritorijās Talsu novadā, vēlāk ar papildspēkiem atgriežoties īpašumos, kur garāžas netiek slēgtas ciet. Nozagtās mantas bija plānots tālāk pārdot un nodot lombardos, kas vīriešiem arī izdevies, taču Valsts policija lielu daļu no nozagtajām mantām ir atguvusi atpakaļ un atdevusi īpašniekiem.

Vīriešiem tiek inkriminētas apsūdzības par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Soda apmēru noteikts tiesa.

VP Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  dziļurbums