Valsts policijas Talsu iecirknis pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu


foto;vp.gov.lv
Izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Lai nodrošinātu pastāvīgu sadarbību, iestādes, kas atrodas dažādu Ministru kabineta locekļu padotībā, rakstveidā noslēdza šo trīspusējo vienošanos – pagājušā gada 17.oktobrī tika parakstīta starpresoru vienošanās starp Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju, Valsts policiju un Ģenerālprokuratūru. Starpresoru vienošanās paredz, ka turpmāk Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija, konstatējot apstākļus, ka parādnieks izvairās no pienākuma nodrošināt uzturlīdzekļus bērnam, par to informēs Valsts policiju.

Uz šo vienošanos pamata Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija Valsts policijai iesniedz rakstveida iesniegumu par to, ka kāda persona neatmaksā uzturlīdzekļu fondam līdzekļus, kas viņa vietā izmaksāti viņa bērnam. Pagājušā gada oktobra beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī tika saņemts iesniegums no par to, ka 1977.gadā dzimis vīrietis neatmaksā uzturlīdzekļu fondam līdzekļus, kas viņa vietā izmaksāti viņa bērnam.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietim ir viens bērns, dzimis 2009.gadā un ar 2012.gada tiesas spriedumu viņam ir noteikts pienākums nodrošināt uzturlīdzekļus savam bērnam. Ņemot vērā, ka tas netika darīts, Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija pieņēma lēmumu izmaksāt viņa vietā uzturlīdzekļus bērna uzturam gandrīz 3 355 eiro apmērā. Šī summa tika izmaksāta periodiski, sākot no 2016.gada decembra līdz 2018.gada nogalei. Vīrietis ir bijis darba tiesiskajās attiecībās, par ko nav informējis ne fonda administrāciju, ne tiesu izpildītāju, kā arī nav labprātīgi veicis iemaksas bērna uzturam un konstatēts, ka viņa ienākuma apmērs bija pietiekams, lai pildītu viņam uzlikos pienākumus. Tādējādi vīrietis apzināti izvairījies no uzturlīdzekļu iemaksām.

Vīrietim kriminālprocesā tika piemērots aizdomās turētā statuss. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodeva to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli