Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret atstādināto....

Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nodots kriminālprocess
kriminālvajāšanas uzsākšanai pret atstādināto ģimenes atbalsta centra
"Saulstari" vadītāju par dienesta pilnvaru pārsniegšanu
08.10.2018

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs pabeidzis rūpīgu pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, kas sastāv no vairākiem sējumiem, pret atstādināto ģimenes atbalsta centra "Saulstari" (kādreizējais nosaukums "Līkumi) vadītāju Salas novadā, kurš ilgstošā laika posmā, bērnu namā, būdams valsts amatpersona, izdarīja darbības pret bērnu nama audzēkņiem, pārsniedzot valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir ieguldīts liels darbs, kas ir atspoguļots vairākos sējumos un ir nostiprināti pierādījumi, vairāk kā desmit noziedzīgās epizodēs, laika posmā no 2009.līdz 2015.gadam. Šī kriminālprocesa izmeklēšana noritēja ciešā sadarbībā ar uzraugošo prokuroru. Pagājušās nedēļas nogalē, kriminālprocess ir nodots Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai, pret bijušo bērnu nama vadītāju. Šobrīd, uzsāktajā kriminālprocesā, aizdomās turētai personai - piemēroti trīs ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā, aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Pret aizdomās turēto personu, inkriminēti trīs Krimināllikuma panti: 317.pants - Dienesta pilnvaru pārsniegšana, 319.pants - Valsts amatpersonas bezdarbība un 136.pants – Piespiešana izdarīt abortu. Tā kā kriminālprocess ir ciešā uzraugošā prokurora uzraudzībā, izmeklēšanas interesēs plašāki komentāri netiek sniegti

Valsts policijas
Zemgales reģiona pārvalde
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas

mēbeļu izgatavošana
apdrošināšana  octa  granulu katli