VID muitas amatpersonas atklāj vairāk nekā 215 tūkstošus kontrabandas cigarešu


foto;VID
Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 215 400 gab. cigarešu kontrabandu. Cigaretes akmeņogļu kravās tika atklātas vilcienu sastāvu skenēšanas attēlu analīzes rezultātā.

Šī gada 14. un 15. februārī Indras muitas kontroles punktā (turpmāk – MKP), veicot skenēto attēlu analīzi un muitas kontroli no Baltkrievijas Republikas iebraukušajiem trīs kravas vilcieniem, muitas amatpersonas atklāja akmeņogļu kravās slēptās cigaretes. Vienā gadījumā pārkāpums tika konstatēts sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām. Akmeņoglēs ieraktajos iepakojumos atradās kopumā 110 400 gab. cigarešu "Premjer" un "NZ Gold" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Arī Zilupes MKP amatpersonas šī gada 14. februārī divos vagonos ar akmeņoglēm atklāja kontrabandas cigaretes. Izanalizējot no Krievijas Federācijas iebraukušā vilciena sastāva skenējumu attēlus, tika veikta kontrole, kuras gaitā muitas amatpersonas konstatēja, ka akmeņogļu kravā ir noslēpti melnā polietilēna plēvē iesaiņoti maisi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 105 000 gab. cigarešu "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Par konstatētajiem muitas noteikumu pārkāpumiem saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās, kas nodotas VID Muitas policijas pārvaldei jautājuma lemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS
Par šo rakstu nav saņemts neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds:
e-pasts:Aktuālās ziņas